Piktogram

(studentský film)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Experimentální / Romantický / Komedie
Česko, 2010, 5 min

O strastiplné cestě piktogramu k opětovnému shledání se svou vyvolenou. (Dinosaurier)

Tom_Lachtan

Ne, takhle fakt ne, i amatérský film se musí umět udělat dobře (a tohle je amatérský film, ne studentský, alespoň podle mého mínění je třeba pro takovou kvalifikaci studovat filmovou školu a ne fakultu informatiky bůhvíkde). Animace je sice celkem fajn, ale brutálně nedomyšlená a působící vrcholně nedobře, navíc děj je zbytečně zjednodušený a otravný, zlatý hřeb toho špatného je zas hlasový doprovod, který titulní piktogram vydává, huhlání a napolo vyřčená slova a různé hekání a vztekání působí notně debilně i pohádek, tady je to otravné asi jako kofeinem nadopovaný komár, kterého nelze chytit a zákeřně bzučí všem přítomným do ucha. Podprůměr. ()

Marze

Na Podkarpatské Rusi jsem byl dvakrát z toho jednou na kole a je to tam překrásné což je nepatrně vidět i v dokumentu. A krásní lidé. Obrazy dvou umělkyň – barevné kresby a černobílé fotografie – ožívají v mozaice výjevů ze života ve vesnici Kryvorivnia v ukrajinských Karpatech. Tam, kde byl kdysi napsaný a později zfilmovaný román Stíny zapomenutých předků, a kde si tok času zachoval své vlastní tempo. ()