Epizody(8)

Slavný televizní herec, dobrodruh a cestovatel se jednoho dne ztratí v amazonských pralesech Jižní Ameriky. O šest měsíců později jeho matka a syn dostanou zprávu, ze které plyne, že by mohl být na živu. Zorganizují tedy ve spolupráci s dokumentaristickým štábem záchranou akci a vypraví se do míst, kde byl naposledy spatřen. Jenže tady je čeká hrůzostrašné překvapení. (lost815)

George Stobbart

Výborný a zbytočne prehliadaný hororový seriál, ktorý v sebe úspešne mieša mysteriózne, dobrodružné a hororové prvky, ktoré zaobaľuje do found footage podania, čo je v seriáloch zatiaľ neopozerané. Expedícia do amazonských pralesov, kde sa vydáva záchranný tím hľadať strateného TV reportéra je už od začiatku nápaditá, zaujímavá a napínavá, čo je možno aj tým, že za seriálom nenápadne stojí viacero známych a talentovaných tvorcov. Mrzí ma, že sa dočkal iba 8 dielov, keďže v dnešnej dobe pôsobil naozaj osviežujúco, chytľavo a ďalšiu sériu by si určite zaslúžil. ()

hEROic

velka skoda nevyuziteho potencialu... napady na epizody jsou celkem super, ale jsou pohrbeny scenarem i hereckymi vykony... misty hustou atmosferu srazi priserna primocarost jednotlivych dilu... zaver serie je nejvetsi tragedie v nejhorsim slova smyslu, to by jeden blil... i presto vsechno, to jako nenarocny pokoukani muze bavit... 55% odpovida ()

towstit

Ked som objavil tento serial bol som nadseny. Tema amazonka, rucna kamera, duchovia ma dost potesila. Serial je dobry, ma fajn momenty, niektore diely srsia napadmi. Ale ! Ustredna trojica mama, syn a otec, je asi to najnechutnejsie spojenie. Realne nesympatickejsiu rodinu nenajdete siroko daleko. Mama ktora na mna posobila ako kucharka zo skolskej jedalne, ktorej umre syn, a jej reakcie na to boli ako keby jej umrelo morske prasa. Otec neviem aky blowjob musel spravit aby sa do serialu dostal a spravit z neho postavu ktoru miluju miliony divakov je nepochopitelne. Mne by museli na ucet peniaze posielat tyzdenne aby som mu prejavil nejake sympatie. Najznesitelnejsi bol ich syn, ktory po prvom diely chvalabohu presiel kurou, ze sa ostrihal, lebo inak by som to zrejmne ani nepozeral. Co sa tyka ostatnich postav, klasika. Potesila ma akurat dcera mechanika Jahel, najlepsia postava aj zahrana, mala dobry potencial. Dalsia vec co mi vadila boli niekedy pohlady kamery. Ked to malo byt cele tocene rucnou kamerou, nechapem ako tento kameraman, mohol ist v noci v dzungli otoceny chrbtom a tocit skupinku za sebou. Nedava logiku, alebo niekedy ked sa rozpravaju o sukromnych veciach typu, tvoje semacko chuti fakt dobre, tak im nevadi, resp. si kvazi akoze nevsimli ze ich toci kameraman? Vela tychto nelogickych chyb a rozhodnuti tu je obsiahnutych. Posledna cast nechala otvoreny koniec. Urcite si druhu seriu pozriem. Dufam ze matku a fotra na zaciatku zabije dake monstrum, a pribeh sa bude sustredovat na mechanikovu dceru. Pre mna 70 percent. ()

Terva

.................1 - POHŘEŠOVANÝ (MAGUS)..................... REŽIE - Jaume Collet-Serra. CITÁT - Kouzlo existuje.......... Executive producer - Steven Spielberg. Tak ani pořádně nevím, je to lehce zmatené, nevěrohodné, prostě divné. Moc se mi to nelíbilo, ale dám tomu ještě šanci. Podívám se na druhý příběh a pak budu soudit. Neříkám však, že je divný obsah příběhu, to ne. Mám takové mystické příběhy rád, ale herecká úroveň a podivně nevyznějící scénář mě tak trochu odrazuje. Snad si zvyknu. CITÁT - Ochutnalo to krev, chce to víc........... Příběh obsahuje i tu mou nenáviděnou reálnou kameru, tak nevím nevím. Když má být vidět něco konkrétního, vidí divák převážně hovno, ale hlavně, že je to hovno zásadní. .................2 - MEDVÍDEK................ REŽIE Jaume Collet-Serra. CITÁT - Kouzlo existuje........ Vše to vypadá strašně uměle až nevěřícně. Vše podbarvuje příšerná monotónní hudba, roztřesená kamera a divný scénář - ale to už jsem psal. Teď nějaký ten klad - obsahově je to velmi zajímavé, a je to to jediné, co mně udržuje u televize. Naštěstí mám všechny díly nahrané na DVD a tak se můžu s klidem vyhnou vtíravé reklamě a čekací době do dalšího dílu. Nebýt tohoto faktu, tak na to nekoukám. CITÁT - Doprdele ta opice má zkurvenou hlavu panenky!!!....... ...................3 - STRÁŽCI LESA................... REŽIE - Michael Katleman. CITÁT - Kouzlo existuje......... Setkání s kmenem Morcejů přináší slepotu. Chcete zápory? Jsou v džungli víc jak patnáct dní, ještě jsem je neviděl jíst ani se mýt. Ale hlavně že jsou stále čistí. A jídlo? Jejich lodě byly potopeny a teď se plaví na Mangusovi, který byl šest měsíců nezvěstný, kde tedy berou jídlo? CITÁT - Co se to KUR -píp - VA stalo??!!........ Jo a ještě jedna věc. Jsou na nepřátelském území, maj specialistu na ochranu, maj zbraně, ale nedrží v noci hlídky. Zatím to vypadá, že všechny ty příběhy jsou šité horkou jehlou. Apropó. v tomto příběhu se nějakým zázrakem (scénář?) objeví jeden z těch potopených člunů. Prostě byl potřeba člun a tak šup a je tady. Divák přece nemusí mít všechno my to potřebujem, tak nám to napíšou. ....................4 - MUŽ, KTERÝ VISÍ.................. REŽIE - Dean White. CITÁT - Kouzlo existuje........ Jako by si tvůrci uvědomili, že jejich postavy už patnáct dní nejí, tak tento příběh je skoro celý o jídle. Tak a posádka je konečně nažraná a začíná se nudit. Tak vytáhnou z podpalubí, šest měsíců ztracené lodě, úplně nablýskané hudební nástroje. Hlavně harmonika mě zaráží, jak to mohla takovou dobu v džungli vydržet. Ještě, že scénář je tak benevolentní a tyhle věcičky prostě dodává jak na běžícím pásu. Co je prostě potřeba to se někde na lodi najde. CITÁT - Spáchal sebevraždu?............ Boiúne ho chce zpátky. Čím déle na ten seriál koukám, tím se mi to zdá stupidnější. ...................5 - LOĎ DUCHŮ..................... REŽIE - Robert Bailey. CITÁT - Kouzlo existuje......... Vzpomínáte na první díl tohoto seriálu? Lena Landryová tam vystupuje z vrtulníku. Když jej opouštěla nevypadalo to, že má s sebou akordeon. Bágl co měla byl velmi malý, ale hle, akordeon je na světě. Existuje asi nějaké přivolávací kouzlo, nebo co. Tento příběh je věnován památce Russe Landryho (1960 - 2011). ...................6 - DOKTOR EMMETT COLE................. REŽIE - Michelle Maclaren. CITÁT - Vládne tu magie......... Zatím nejsmutnější, ale zároveň nejkrásnější příběh. Ano, je trošku trapné, že se plazí jako Meresiev, ale stále s sebou a před sebou vláčí tu kameru - směšné a přehnané. .....................7 - EXPERIMENT....................... REŽIE - Kenneth Fink. CITÁT - Vládne tu magie.......... Tento příběh je obsahově povedený, leč herci jsou strašně nevěrohodní. Nezlobte se, ale situaci okolo 30 minuty jsem se musel smát. Nevím, jak to napsat, aby to nebyl spoiler. Tak snad napíšu jen totot - když vyleze motýl z kukly, má na sobě kalhoty a boty? ...................8 - ROW, ROW, ROW....................... REŽIE - Gary Fleder. CITÁT - Vládne tu magie........... Mě se z toho to kouzlo (magie) vytratilo a tak budu celkově hodnotit na 50%. Obsah - 5, Dramatizace - 4, Scénář - 3, Herci - 2, Hudba - 1, Kamera - Odpad. .......................P.S. - Rozesmál mě kameraman , který z hrůzou v očích říká, že "byl přece mrtvej" a říká to se strachem v očích. Že to však celé povídá muži co několik měsíců vysel na stromě, to už ho tak nestraší. Někde je chyba. CITÁT - Bude to osm dílů....a vládne tu magie............. () (méně) (více)

Spike23 odpad!

Všechny postavy jsou nepředstavitelně nudné (a kromě Bruce Greenwooda herci nejsou o moc lepší), pohled z kamery se tam ani trochu nehodí a neustálé přeskakování z jedné kamery na druhou (a dokonce i na kamery, o kterých nikdo zřejmě nic neví), působí dost odpudivě. Scénář prvního dílu byl snad to nejhorší, co jsem kdy viděl (samozřejmě pouze do té doby, než přišel díl druhý) a co je na tom nejhorší, tak to vypadá, že každý díl bude klasicky úplně o něčem jiném, jak to u většiny špatných seriálů bývá, takže zatím nemám nejmenší tušení, jak něco takového chtějí zvládnout, protože co se asi tak zajímavého může stát skupině lidí, která akorát pluje někde po řece. A navíc koho zajímají nějaké stupidní pindy starých babek z Jižní Ameriky, kvůli kterým lidi věší panenky na stromy? Pokud je něco pravdy na sloganu seriálu ''There's magic out there'', rozhodně to o The River neplatí. Po 3. díle to vzdávám, nedá se na to koukat. P.S.: Nejluxusnější komentář - ARI50, stejně tak jako všechny jeho ostatní :D ()

• Pojmenování lodi Magus odpovídá latinskému výrazu pro mága či kouzelníka. (Tasartir)