Guru

Guru

Komedie / Romantický / Hudební / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA / Německo, 2002, 94 min

• Paxxx.cz

Na začátku vypadalo, že půjde o docela dobrou romantickou komedii. Nakonec ale bylo vše trochu jinak. Kvalita šla s postupem času dolů, ale musím uznat, že pár vtípku se mi líbilo, takže jednohubka jako vyšitá. -- "Řekni mi jméno jednoho slavnýha američana, který pochází z Indie... Ten prodavač ze Simpsonů!..."-- :-)(22.11.2009)

• curfew77

Dost značná blbost, ve které nicméně Heather Graham hraje pornoherečku - ne že by ukázala něco víc než jinde, ale v několika scénách je opravdu smokin´ hot, za což dávám drtivou většinu z obou hvězdiček :) Zbylých pět procent pak za indickou verzi hitovky z Pomády a Marisu Tomei, na kterou mám v poslední době štěstí. 30 %.(24.3.2013)

Ano, doopravdy stačí přijít na originální téma pro komedii a z převážné většiny je úspěch na dosah. Efektní hudební "klipy", parodie na svět indického Bollywoodu, jak se dá vydělat na američanech a jejich oblibě k jakémukoliv náboženství....Jedna z mála komedí, která mě skutečně od plic pobavila.....(5.8.2004)

• Malarkey

Zaplať pánbůh, že to nebylo točené v Indické koprodukci. Věřím tomu, že díky ní by film měl více jak tři hodiny a to bych tuplem nevydržel. Už teď jsem byl rád když jsem to dokoukal. Chudák Ind se rozhodne odjet do USA s tím, že se uživí jako herec bohůžel netuší, že si ho najmou jako pornoherce. Hudba je sice celkem pěkná, ale fakt je, že jsem se u filmu stále nudil takže jsem celkem často odbíhal a přibíhal k obrazovce. Daisy von Scherler Mayer, jméno režisérky, která zas příliš známá není a ani na to tolik možností neměla jelikož její filmy za moc nestojí i když jich moc nebylo. Rozhodně nic za co byste měli stát.(19.11.2006)

• castor

Trošku přeplácané, kapku ukřičené, ale režisérka nám předkládá další variaci na americký sen (pro tentokráte s indickou příchutí), kdy je všechno krásně navoněné, avšak indický tanečník Ramu brzy pochopí, že realita je vskutku jiná.. Postrádá to v závěru mnohdy i logiku a důvěryhodnost, ale mnohá taneční čísla jsou povedená, na Heather Graham a Marisu Tomei je radost pohledět, ale devadesát minut bylo až až..(8.1.2006)

• - Předtím než přijede Ramu do Lexiina domu na narozeninovou párty, slyšíme, že oslavenec vítá pana a paní de Bormanovy, což je narážka na hlavního kameramana Johna de Bormana. (HappySmile)

• - Když se začalo pracovat na scénáři, scénárista chtěl, aby se místo Tiny Sloan, která hraje Kitty, ve filmu objevila Martha Stewart nebo Madonna. Pokud by jedna z nich přijala účinkování v tomto filmu, hrála by sama sebe. (HappySmile)