Guru

Guru

Komedie / Romantický / Hudební / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA / Německo, 2002, 94 min

• lennyd

Ramu Gupta (Jimi Mistry), indický mladík odkojený filmy jako Pomáda se vydává do Ameriky, aby se stal po vzoru svého bratrance hvězdou filmového plátna (nejlépe hudebního). Po příjezdu ale poznává, že Amerika je sice země neomezených možností, ale vocamcaď pocamcaď. Indové dělají taxikáře nebo číšníky a basta. Ramu se ale nevzdává, a hned první den zaklepe na dveře filmového studia. Shodou náhod jde o pornografické studio a Ramu zjišťuje, že toto asi nebude jeho šálek kávy (alespoň se zde seznámí s krásnou Shamarou (Heather Graham)) - a nechává se zaměstnan jako číšník. Se Shamarou se znovu setkává, a nechává se od ní učit v otázkách sexu - tak, aby se mohl stát alespoň pornohercem. Její myšlenky pak používá jak filozofické úvahy, a tím se přece jen stává celebritou - Guru Sexu... Typický film jak chudý mladík (nejlépe z nějaké cizokrajné země) ke štěstí přišel. Tolik neuvěřitelných náhod, které hlavního hrdinu během filmu potká bych chtěl někdy zažít. Celé tomu dodává korunu posledních 10 minut (alias svatba). Na filmu se toho dá najít i spousta pozitivního, například Heather Graham. Její energie je neuvěřitelná, a dodává filmu tu pravou šťávu. No s tou spoustou pozitivního jsem to kapánek přehnal, nic dalšího mě nenapadá. Takže jedna hvězdička za Heather a toť vše ...(25.1.2004)

• Malarkey

Zaplať pánbůh, že to nebylo točené v Indické koprodukci. Věřím tomu, že díky ní by film měl více jak tři hodiny a to bych tuplem nevydržel. Už teď jsem byl rád když jsem to dokoukal. Chudák Ind se rozhodne odjet do USA s tím, že se uživí jako herec bohůžel netuší, že si ho najmou jako pornoherce. Hudba je sice celkem pěkná, ale fakt je, že jsem se u filmu stále nudil takže jsem celkem často odbíhal a přibíhal k obrazovce. Daisy von Scherler Mayer, jméno režisérky, která zas příliš známá není a ani na to tolik možností neměla jelikož její filmy za moc nestojí i když jich moc nebylo. Rozhodně nic za co byste měli stát.(19.11.2006)

Viděl jsem to teď podruhé. Je to velice příjemný a nápaditý film. Zajímavý nápad na příběh, který dělá tuto romantickou komedii jistým způsobem originální. Nicméně dějová linie je jasná od počátku do konce, ale ta omáčka kolem je celkem dobrá. Je to klasická romantická komedie, kde se moc nezasmějete, ale je natočená tak nějak bláznivě, s nadhledem a jistou pohodovostí, nevím, jak přesně to pojmenovat. Každopádně je to velice příjemné na koukání a třešnička na dortu jsou dvě nádherné slečny v rolích hlavních hrdinek. Pohodový snímek, který pobaví a nenudí. Howgh!(22.11.2009)

"-Nemůžeš přeci jen tak vtrhnout na svatbu a přerušit obřad!" "-Ale můžu, nekoukáš na americké filmy?" Čekal jsem, že to bude kravina a taky to tak bylo, ale z nějakýho zvláštního důvodu, jsem se u toho celkem slušně bavil. Komedie říznutá hollywoodským klišé, Indií, spiritualismem, bohem, sexem, tancem a je to celé příjemně podáné, že se u toho nenudíte a máte takový ten připitomělý úsměv na tváři.(21.11.2009)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +romantická komedie v indickém stylu, hudba -pouze na jedno zhlédnutí, místy docela trapné/// Hehe, tak tehne snímek jsem už viděl zhruba před 5 lety a tehdá bych hodnotil čtyřmi*. Hlavně si pamatuji ty hudební čísla, děj už jsem dávno zapoměl. Však není se čemu divit, pokud pominu originální tvorbu, tak se nejedná o nic převratného. Navíc na druhý pokud už to není takovej výplach, přesto tomuhe filmu fandím, tehdá to bylo oravdový překvápko./// Celkem 62%///(22.12.2007)

• - Předtím než přijede Ramu do Lexiina domu na narozeninovou párty, slyšíme, že oslavenec vítá pana a paní de Bormanovy, což je narážka na hlavního kameramana Johna de Bormana. (HappySmile)

• - Když se začalo pracovat na scénáři, scénárista chtěl, aby se místo Tiny Sloan, která hraje Kitty, ve filmu objevila Martha Stewart nebo Madonna. Pokud by jedna z nich přijala účinkování v tomto filmu, hrála by sama sebe. (HappySmile)