Guru

Guru

Komedie / Romantický / Hudební / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA / Německo, 2002, 94 min

• castor

Trošku přeplácané, kapku ukřičené, ale režisérka nám předkládá další variaci na americký sen (pro tentokráte s indickou příchutí), kdy je všechno krásně navoněné, avšak indický tanečník Ramu brzy pochopí, že realita je vskutku jiná.. Postrádá to v závěru mnohdy i logiku a důvěryhodnost, ale mnohá taneční čísla jsou povedená, na Heather Graham a Marisu Tomei je radost pohledět, ale devadesát minut bylo až až..(8.1.2006)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +romantická komedie v indickém stylu, hudba -pouze na jedno zhlédnutí, místy docela trapné/// Hehe, tak tehne snímek jsem už viděl zhruba před 5 lety a tehdá bych hodnotil čtyřmi*. Hlavně si pamatuji ty hudební čísla, děj už jsem dávno zapoměl. Však není se čemu divit, pokud pominu originální tvorbu, tak se nejedná o nic převratného. Navíc na druhý pokud už to není takovej výplach, přesto tomuhe filmu fandím, tehdá to bylo oravdový překvápko./// Celkem 62%///(22.12.2007)

Mix Hollywoodu a Bollywoodu a film, který jsem viděl už tak popáté. A i tak jsem se bavil. Za mě i z nostalgie plný počet. A líbí se mi to jako taková satyra na USA, kde můžete vydělat mylijony na tom, že debilům s velkou šou prodáte nějaké moudro. Ostatně filosofie, na které amerika vlastně funguje.(5.10.2014)

• Malarkey

Zaplať pánbůh, že to nebylo točené v Indické koprodukci. Věřím tomu, že díky ní by film měl více jak tři hodiny a to bych tuplem nevydržel. Už teď jsem byl rád když jsem to dokoukal. Chudák Ind se rozhodne odjet do USA s tím, že se uživí jako herec bohůžel netuší, že si ho najmou jako pornoherce. Hudba je sice celkem pěkná, ale fakt je, že jsem se u filmu stále nudil takže jsem celkem často odbíhal a přibíhal k obrazovce. Daisy von Scherler Mayer, jméno režisérky, která zas příliš známá není a ani na to tolik možností neměla jelikož její filmy za moc nestojí i když jich moc nebylo. Rozhodně nic za co byste měli stát.(19.11.2006)

Příjemná a vtipná komedie se sympatickým hlavním hrdinou, zábavnými tanečními čísly a lehkým nádechem satiry. Je to asi spíš na 3*, ale hudební složka a skvělá kamera film popotahují ke čtyřem. Být tam trochu více té satiry, možná by to byly čistší 4*, ale i tak je Guru zkrátka komedie nacházející se někde nad průměrem - ne moc vysoko, ale přece nad ním.(21.12.2007)

• - Když se začalo pracovat na scénáři, scénárista chtěl, aby se místo Tiny Sloan, která hraje Kitty, ve filmu objevila Martha Stewart nebo Madonna. Pokud by jedna z nich přijala účinkování v tomto filmu, hrála by sama sebe. (HappySmile)

• - Předtím než přijede Ramu do Lexiina domu na narozeninovou párty, slyšíme, že oslavenec vítá pana a paní de Bormanovy, což je narážka na hlavního kameramana Johna de Bormana. (HappySmile)