Guru

Der Super-Guru

Guru

Komedie / Romantický / Hudební / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA / Německo, 2002, 94 min

Jo, je to průměrná americká komedie, kterých je teď požehnaně. Originální prostředí a náboj tomu ale něco dodává. A funguje všechno. J. Mistry je fakt povedená volba a film stál vlastně jen na něm. H. Graham je kus nádherné ženské a dokazovala to celý film, taky asi proto jsem ho vydržel až do konce. Jak to dopadne bylo jasné asi tak od 20. minuty. Ale stejně se mi to líbilo. Na můj vkus tedy hodně zbytečné muzikálové vstupy, to fakt nemusím, ale hudba se povedla, jak ta orientální, tak okénko mezi staré známé hity (Pomáda, ...). Jo, proč ne. Film na kouzelné 4*, jen kdyby to nebylo zase a pouze jenom o sexu a o ničem jiném. Takže 3*.(2.5.2011)

Mno, úvod by celkom ušiel a prvých 15-20 minút to vyzeralo pomerne sľubne. Potom však tvorcom došiel dych a tempo výrazne upadlo, nič prekvapujúce sa nekonalo a v znamení známych klišé sa film dopotácal až do úspešného konca. Graham je fajn, aj ostatní sa celkovo snažia, ale komické vložky akosi absentujú.(7.1.2008)

• Lady Grey

Když byl konec tohohle utrpení, položila jsem si prostou otázku: Co to mělo být? Člověk se těší na film, který si bude střílet ze všech možných a nemožných témat, a dostane něco tupě jalového s kupou morálních keců. Nevím, co je to za trend, každém vtloukat do hlavy, jak je život snadný a krásný, hlavně když se nebudeme snažit nic dělat. Ne, díky.(18.10.2010)

Jsou spousty romantických komedií, které sice pobaví, ale po čase se na ně zapomene. Guru je trošku jiný případ. Vyniká totiž neskutečně orginálním zpracováním. Příběh o lásce inda, který dobývá Ameriku a pornoherečeky je totiž zpracován na jedničku. Režijně, hudebně a hlavně choreograficky. Scénář nezaujme jenom natáčením pornofilmu, ale i perfektními postavami Ramu a Sharrony. Jejich chování je sice pevně orámováno romantickými bariérami, ale perfektní herectví Heather Grahamové a Jimmiho Mistriho, jej posouvá přece jenom trošku výš. Díky nim nejsou jejich postavy bezduchými figurkami, ale lidmi, kteří žijí svůj "fimový" život. Guru je komedie, která rozhodně potěší na první pohled, nezaručuju ale, že se při druhém shlédnutí budete bavit úplně stejně.(12.11.2004)

• lennyd

Ramu Gupta (Jimi Mistry), indický mladík odkojený filmy jako Pomáda se vydává do Ameriky, aby se stal po vzoru svého bratrance hvězdou filmového plátna (nejlépe hudebního). Po příjezdu ale poznává, že Amerika je sice země neomezených možností, ale vocamcaď pocamcaď. Indové dělají taxikáře nebo číšníky a basta. Ramu se ale nevzdává, a hned první den zaklepe na dveře filmového studia. Shodou náhod jde o pornografické studio a Ramu zjišťuje, že toto asi nebude jeho šálek kávy (alespoň se zde seznámí s krásnou Shamarou (Heather Graham)) - a nechává se zaměstnan jako číšník. Se Shamarou se znovu setkává, a nechává se od ní učit v otázkách sexu - tak, aby se mohl stát alespoň pornohercem. Její myšlenky pak používá jak filozofické úvahy, a tím se přece jen stává celebritou - Guru Sexu... Typický film jak chudý mladík (nejlépe z nějaké cizokrajné země) ke štěstí přišel. Tolik neuvěřitelných náhod, které hlavního hrdinu během filmu potká bych chtěl někdy zažít. Celé tomu dodává korunu posledních 10 minut (alias svatba). Na filmu se toho dá najít i spousta pozitivního, například Heather Graham. Její energie je neuvěřitelná, a dodává filmu tu pravou šťávu. No s tou spoustou pozitivního jsem to kapánek přehnal, nic dalšího mě nenapadá. Takže jedna hvězdička za Heather a toť vše ...(25.1.2004)

• - Když se začalo pracovat na scénáři, scénárista chtěl, aby se místo Tiny Sloan, která hraje Kitty, ve filmu objevila Martha Stewart nebo Madonna. Pokud by jedna z nich přijala účinkování v tomto filmu, hrála by sama sebe. (HappySmile)

• - Předtím než přijede Ramu do Lexiina domu na narozeninovou párty, slyšíme, že oslavenec vítá pana a paní de Bormanovy, což je narážka na hlavního kameramana Johna de Bormana. (HappySmile)