Tajemství kruhu (TV seriál)

The Secret Circle

Tajomstvo kruhu čarodejníc

Drama / Fantasy / Romantický / Horor

USA / Kanada, 2011 - 2012, 15 h 21 min (Minutáž: 41–42 min)

Tvůrci:

Andrew Miller

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

John Frizzell

Britt Robertson, Thomas Dekker, Phoebe Tonkin, Shelley Hennig, Jessica Parker Kennedy, Gale Harold, Natasha Henstridge, Chris Zylka, Ashley Crow, Emily Holmes, Camille Sullivan, Tom Butler, Grey Damon, Kat de Lieva, Michael Graziadei, Joe Lando, Kerry James, Mark Ghanimé, Adam Harrington, Andrea Brooks, Tim Phillipps, Richard Harmon, Lauren Stamile, Chad Rook, Luisa D'Oliveira, Cindy Busby, Lipe Viana, Elise Gatien, Sarah Dugdale, Chris Shields, Marcus Rosner, Lane Edwards, Steven Love, Nina Kiri, Dave Baez, Levi Meaden, Edward Ruttle, Alexia Fast, Stepfanie Kramer, Louis Hunter, Taylor Dianne Robinson, Edwin Perez, Logan Browning, Anthony Shim, Ben Cotton, JR Bourne, Hiro Kanagawa, Arlen Escarpeta, Kaaren de Zilva, Sammi Rotibi, Shannon Chan-Kent, Brett Dier, John de Lancie, Chad Willett, Jared Keeso
  • JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Snižuji na dvě hvězdy. Proč jsou sakra teen seriály poslední doby tak bezduché? Copak se teenageři nemůžou chovat jako teenageři? Proč musí být všechno tak strašně vyumělkovaný a povrchní a to včetně herců a dialogů? Samotnej děj není špatnej, ale tohle ten seriál strašně kazí. U The Vampire Diaries se to drží v rámci mezí, ale tady to je už prostě moc. A popravdě ani nepočítám v nějaký větší úspěch, Secret Circle dle mého názoru zůstane zapomenut. Hodnocení série: 2/5(17.9.2011)

Asi nutno dodat, že tento seriál není můj nejoblíbenější. V první řadě jsem se na něj podívala jen proto, že je zfilmovaný na motivy knižní série od L.J.Smith, která napsala můj oblíbený seriál The Vampire Diaries. Ale rozhodně není tento seriál špatný. Myslím si ale, že alespoň tři hvězdy si určitě zaslouží ;).(11.1.2012)

No co... jsem prostě holka a tohle mě neskutečně bavilo. Řekal jsem si, že jedna série, no to je jako dělané na jeden víkend a aby se z toho nestala několikaroční závislost jako z himym, které, i přestože už mě tolik nebaví, prostě musím sledovat dál. Jaké bylo překvapení, když nastal konec a já jen bezmocně hleděla na černou obrazovku ve smyslu: to si ze mě někdo dělá srandu, že seriál neobnovili na druhou řadu a skončí to jako takhle jo? No tak trošku šok, každopádně když se vrátím k těm předchozím dílům, tak super. Tajemno, kapka nebezpečí, fantasy, romantiky, vtipu, drama, kouzel... co víc chtít. Na The vampire diaries od stejné autorky to nemá, ale i tak to byla řádná jízda. A Britt Robertson je skvělá herečka, které si poslední dobou začínám všímat. Jako první jsem ji viděla paradoxně v nejnovějším filmu The first time a pak nezávisle na něm v dalším výborném snímku Cherry. A to už jsem si ji vyhledala a narazila jsem právě na tento seriál a zjistila, že sjem ji viděla už dříve v jiných snímcích aniž bych si jí všimla. Myslím, že má ale slušně našlápnutou kariéru.(4.5.2013)

• Vironey

Přijde mi trochu hloupý hodnotit po dvou dílech, takže zůstanu jen u komentáře. Kupodivu to není až takový průser, jak jsem čekala. Všechny ty příměry k Twilightu v recenzích a diskuzích působí jen jako katalyzátor pro všechny prudily, kteří tímto okamžitě celý seriál strhnou a zaškatulkujou jako "přiblblá romantická fantasy". Jasně, není to žádný intelektuální skvost, někteří herci působí dost toporně, příběh taky není nic originálního - srovnávání s Twilightem ale moc nechápu, stejně tak bych to mohla srovnat např. s Čelistma - je tam voda, jsou tam lidi a každou chvíli někdo umře. :) Přeháním, ale všechny ty odkazy na Twilight potencionální diváky buď přitáhnou a zklamou nebo rovnou kategoricky odpudí. Zatím 50%. EDIT 14.11. Po shlédnutí devátého dílu hodnotím 2*, seriál se sice po nudném a nezajímavém úvodu docela polepšil a potemněl, ale pořád je to taková jalovina...(27.9.2011)

• Adam_Musil

Mám zrovna období, kdy mě baví sledovat fantasy, neboť co jiného, než právě tento žánr, je vhodnějšího, pokud se chce člověk oprostit od všedních věcí. Tak jsem pro změnu zvolil seriál, ve kterém se znovu rád podívám na svou oblíbenou Phoebe Tonkin, neboť to je opět jediné, vím, že se opakuji, díky čemu stojí za to se na něj dál koukat, mimochodem už jsem si na tuto herečku ve fantasy seriálech zvykl a i dabing Jany Páleníčkové mi k ní více sedí než od Terezy Chudobové, to i přesto, že ta je mou nejoblíbenější dabingovou herečkou (seriál jsem sledoval dabovaný, vyjma tří posledních epizod). Dále jen Shelley Hennig (Diana) mi přišla sympatická, ostatní herci však ani trochu. Seriál má 22 dílů v rámci jediné série a z toho se v prvních 12 dílech vlastně nic zásadního nestalo, jakési akce či zvratů jsme se dočkali až v epizodě třinácté. Ve srovnání s "The Vampire Diaries", neboť se jedná o stejnou autorku knižní předlohy, je zde vše, na co si vzpomenu, celkově hodně slabší (málo fantasy prvků, komplikovanosti, hlubších zápletek, minimální momenty překvapení), a co je nejdůležitější, postrádám zde jakési klíčové sdělení jako např. v "TVD" a "The Originals" význam rodiny. (55%)(27.9.2017)

• - The Secret Circle si při premiéře vydobyl 1,3 ratingového bodu, což v celkových číslech znamená 3 050 000 diváků (Dlee)

• - Herečka Phoebe Tonkin měla původně ztvárnit postavu Diany Fub. (Dlee)

• - Kvůli nízké sledovanosti autoři seriálu zůstali jen u první série. [Zdroj: gorilla.cz] (kklepkaa)