Tajemství kruhu (TV seriál)

The Secret Circle

Tajomstvo kruhu čarodejníc

Drama / Fantasy / Romantický / Horor

USA / Kanada, 2011–2012, 15 h 21 min (Minutáž: 41–42 min)

Tvůrci:

Andrew Miller

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

John Frizzell

Britt Robertson, Thomas Dekker, Phoebe Tonkin, Shelley Hennig, Jessica Parker Kennedy, Gale Harold, Natasha Henstridge, Chris Zylka, Ashley Crow, Emily Holmes, Camille Sullivan, Tom Butler, Grey Damon, Kat de Lieva, Michael Graziadei, Joe Lando, Kerry James, Mark Ghanimé, Adam Harrington, Andrea Brooks, Tim Phillipps, Richard Harmon, Lauren Stamile, Chad Rook, Luisa D'Oliveira, Cindy Busby, Lipe Viana, Elise Gatien, Sarah Dugdale, Chris Shields, Marcus Rosner, Lane Edwards, Steven Love, Nina Kiri, Dave Baez, Levi Meaden, Edward Ruttle, Alexia Fast, Stepfanie Kramer, Louis Hunter, Taylor Dianne Robinson, Edwin Perez, Logan Browning, Anthony Shim, Ben Cotton, JR Bourne, Hiro Kanagawa, Arlen Escarpeta, Kaaren de Zilva, Sammi Rotibi, Shannon Chan-Kent, Brett Dier, John de Lancie, Chad Willett, Jared Keeso, Jaime M. Callica

Další z řad teen seriálů, který má docela slušně položené základy na to nabídnout dobrou podívanou. Celá dějová línie okolo čarodějů, lovců, duší, démonů - prostě ta fantasy část seriálu - je poměrně chytře a zajímavě zpracovaná a drží si svoji laťku nad hranicí průměru. Rodinná dramata spojená s magií jsou docela nudná a na hranici průměru/snesitelnosti je drží právě ten fakt, že jsou propletena kouzly a kletbami. A pak je tu rovina romantická (tedy vztahy, převážně mezi "teen" čaroději), která je už kus pod průměrem a které je tu bohužel přidáváno zbytečně moc času a "úsilí". Celkově seriál působí strašně chaotické dojmy. Já osobně jsem byl rád za některá jména herců, což byl také důvod proč seriál zkusit, ale faktem je, že taková hlavní představitelka bere tenhle typ role už opravdu na setrvačník. Pro mě osobně je to takový chytřejší Twilight, se zajímavější dějovou linií a docela slušně budovanou atmosférou. Škoda, že se seriál neubírá více fantasy cestou na úkor nekonečných romantických pletek hlavních představitelů, protože pak by se mohlo jednat o velmi zdařilý počin. Takhle, zatím po 17. díle 1. série, se jedná o vesměs průměrnou záležitost. 55%. Do konce seriálu se nic moc nezměnilo, finále zůstalo tradičně pitomně otevřené a nepřineslo žádný mimořádný požitek. PS.: Seriál byl po první sérii oficiálně zastaven.(30.3.2012)

Jasné, každý seriál má svoje chyby, preto je u mňa hviezdička dole. Ale možno je to teenegerské, možno sú postavy umelo vytvorené, herci, ktorí majú 20- 27 rokov hrajú násťročných, ale nedá sa tomu odolať. Aspoň ja to nemám v povahe. Súvisí to s tým, že od malička zbožňujem všetko fantasy spojené s čarodejníkmi. Pre mňa je tento seriál podla knižky od spisovateľky kt. stojí aj za Vampire Diares, ešte viac záhadný a pútavý ako samotné VD. Je to tým, že zápletka je od začiatku, je tu romantika(osudová i nie), je tu niečo nadprirodzené, je tu niečo jasné, niečo zahmlené. Herci sú pre mňa osviežením, novšie tváre, kt. zvyčajne poznáme z menších úloh.Preto ich nemám ešte zaškatuľkovaných. Niektoré scény berú dych, scenár je primeraný, aj tak ma rozčuluje, že niekedy neviem, čo sa tam deje. Ale aby som urobila suma sumárum, rovnako ako v komentári VD. Herci 50% Hudba 100% Vizuál 65% Scenár 60% Príbeh 89%. Je to priemerne 72,8%. Takže u mňa zaslúžené 4 hviezdy. Tešíme na ďalšiu časť:D(3.11.2011)

Zatím příjemné překvapení. Některé scény jsou na mě trochu moc mimo realitu (létající žena posedlá démonem apod.), ale má to spád, napětí, fajn propletené vztahy a postavy, občas docela "strašidelné". Nechápu, proč tu v komentářích někteří kritizují, že má teenage seriál teenage prvky, haha. A vyumělkované mi to taky nepřijde, na tohle tu jsou jiné seriály (např. Pretty Little Liars). Uvidíme, jak se to vyvine dál. Aktualizace po 11. epizodě - po pauze mi seriál začíná připomínat mix Pretty LIttle Liars a Upířích deníků - seriály, které nemusím. Škoda, začátek to mělo slibný, ale bohužel končím.(2.11.2011)

Musím se teda přiznat, že tenhle seriál mě opravdu hodně zklamal. Čekala jsem něco jako první serii Upířích deníků, ale naopak Deníkům kvalita stoupala, tahle se držela dost nízko a i když posledních pár dílů bylo o něco lepších, jsem celkově docela ráda, že tenhle seriál nebyl obnoven pro další sérii. Co se týče hlavní hrdinky, tak ta byla opravdu příšerně nesympatická, měla jsem chuť jí praštit pokaždé, když se objevila na scéně (což bylo bohužel dost často). Takže jednou se to dalo, ale silně pochybuju, že bych někdy zatoužila potom se na to podívat znova. 3*(27.1.2013)

• Leonora

Jasný, takhle to dopadne, když zkřížíte Sabrinu a The Craft, opepříte slátaninama z Charmed a dosolíte atmosférou některé z těch Stmívosraček :-D Všichni (včetně babičky) jsou mladí, všichni jsou krásní, všichni jako by vypadli z katalogu modelingové agentury, děvčata nohatá a kozatá, chlapci ramenatí a nikdo na celé (americké!) střední škole nemá nadváhu, kozí nohy nebo dokonce pupínky. S každým dalším dílem to čím dál víc připomíná Dallas a Chameleona. Sotva zemře nějaký příbuzný, záhadně se objeví nový, nebo ten starý záhadně vstane z mrtvých. Stále se rozkrývají nové a nové intriky, barva vedlejších hrdinů se s každým dílem převrací z bílé na černou a zase nazpátek. Zkrátka ohraná trapnost. Kromě toho mě opravdu baví, jak se v každém díle stále znovu (v různých variacích) opakuje věta "Je to naše jediná možnost." a to o stále nových možnostech. Boha jeho, je tak blbá i předloha?(6.9.2013)

• - V knize se kruh sestavuje ze 12 lidí, ovšem v seriálu se sestavuje pouze ze 6 lidí. (Dlee)

• - The Secret Circle si při premiéře vydobyl 1,3 ratingového bodu, což v celkových číslech znamená 3 050 000 diváků (Dlee)

• - V knižní sérii má postava Cassie Blake, kterou v tomto seriálu představuje Britt Robertson, hnědé vlasy. V seriálu je má však blond. K podobné změně, ale opačně, došlo seriálu Upíří deníky (od r. 2009). Obě knižní série napsala Lisa Jane Smith. (BLANIK.)