Láska se může změnit v chorobnou žárlivost a někdy i násilí končící vraždou... Christophe a Alice jsou spolu velmi šťastní, i  přes její neatraktivní vzhled, je on velice milující manžel. Po pravdě řečeno, její ošklivost je zárukou toho, že nikdy nebude jako jeho matka, žena posedlá  ohromující krásou, která podváděla jeho otce po celou dobu jejich manželství ...Poté, co Alice vyhraje chirurgickou proměnu, kterou hradí kosmetická firma, pro kterou pracuje, změní se v okouzlující krásku a tím se změní i celý její život. Poprvé je Alice obdivována, pro muže žádoucí a ti se jí dvoří. Pronásledován minulostí, Christophe ji vidí jako předmětem touhy jiných mužů....a to v něm probudí to nejhorší z jeho nitra... (oficiální text distributora)

kluzo

Přiznám se bez mučení, evropský film a zvláště francouzský, je moje slabost. Po shlédnutí asi první půl hodiny tohoto dílka, jsem se těšil na pěkný psychologický film. Ovšem příběh se nějak rozpliznul v množství náhle a nečekaně nakousnutých a neukončených rovinách. Herecké výkony, pro mne neznámých herců (hlavně hlavní mužské postavy), ani režie nejsou jistě slabinou tohoto filmu, a chyba bude nejspíše v předloze, nebo pravděpodobněji ve scénáři. Dalo se to, ale podruhé nemusím. Možná k úklidu :-) ()