Je jasné, že jsem zcela mimo cílovou skupinu diváků a stejně tak je zřejmé, že jakožto ne-Američan nemám příliš velkou šanci docenit kouzlo Mupetů v celém jeho rozsahu. Takže proto ty průměrné 3*. Na druhou stranu - být dítětem (a ideálně dítětem americkým), nepochybně bych se bavil královsky. Tento film je totiž stručně řečeno povedený. Pěkný příběh s happy-endem, vtipné scénky, sympatičtí mupeti a kupodivu poslouchatelná hudební čísla činí tento snímek ideální volbou pro dětské publikum. Navíc si cením toho, že tvůrci eliminovali na nezbytné minimum onu pro americké dětské filmy typickou nesmyslnou a bezhlavou řežbu postaviček (které bychom se asi měli smát a která dokonale zazdila filmové Šmouly). Takže ano, tento film za zhlédnutí stojí - děti pobaví a ty starší donutí k tomu, když nejvtipnější z celého filmu jim příjde vystoupení Kamily a drůbežího sboru, že by se měli nad sebou zamyslet :)(16.6.2012)

• korbitch22

Chris Cooper odmítl scénář k Mačetě,že je to prý nejabsurdnější věc kterou kdy četl.Tak to nejspíš před začátkem natáčení Mupetů nečetl scénář vůbec.Slabomyslná,vlezlá,patetická vymývárna mozků,srovnatelná svým idiocismem snad jen s Teletubies.Odporné písničky,retardovaný Segel,který by se měl jít vážně léčit.Po shlédnutí několika věcí ve kterých měl scénáristické a zpívánkové ambice,ho totiž shledávám nebezpečným,pedofilním psychotikem.Jinak si jeho stupidní scénáře neumim vysvětlit.Mupeti jsou v americe něco jako u nás Spejbl s Hurvínkem,ale zatímco Spejbl a Hurvínek se v rámci možností a se zatnutým svěračem dají přežít,tahle Mupetí rodinka,která vlezle a vychytrale kalkuluje s mozečky malých dětí je až hrozivá,dlouho sem se nesetkal s tak odporným filmem,který přímo vybízí k zavření tvůrců do cely pro mentálně zaostalé dementy a nebezpečné úchyláky.Tohle je to nejspodnější dno filmové zábavy jedna z nejpříšernějších sraček kterou sem kdy viděl a jasně to vypovídá o labilní mentalitě američanů.Jak se proboha v tak nevkusném a primitivním filmu mohou objevit lidi jako Neil Patrick Harris nebo Chris Cooper.Segel je debil a už i v HIMYM mě deptá od konce třetí sezóny,ten člověk fakt není v pohodě.10%(18.3.2012)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $88,631,237Tržby Celosvetovo $165,184,237Tržby za predaj Blu-ray v USA $30,472,010 //počet predaných kusov 1,186,000Tržby za predaj DVD v USA $34,041,670 //počet predaných kusov 1,616,626║ podarené, neveril by som že ma to až tak chytí, túto partiu som naposledy sledovával na prelome 90rokov, a tento výtvor ma značne pobavil, dokonca aj dojal, milé, normálne povzbudenie v inakosti oproti ostatnej novodobej produkcii, Slovenský dabing sadol /75%/(1.7.2012)

Veľmi príjemná oddychovka. Síce tomu chýba niečo väčšie, premyslenejšie a v určitom zmysle aj epickejšie - na čo navnadila séria trailerov, ale spokojný som bol. Jednak je fajn, že sa spravil film, ktorý vzdáva hold týmto postavičkám a láska k nim je viditeľná s každého jedného prejavu. Či už človeka alebo Muppeta. Rovnako potešia veselé pesničky, scudzovacie efekty a cameá celebrít. Stoller a Segel, ktorý stáli už za filmami ako Forgetting Sarah Marshall a Five Year Engagement spísali k tomuto dielku scenár. Odľahčenie a príjemný humor sa vďaka tomu nesie celým príbehom. Inak je to ale skôr tradičný žánrový rodinný film, ktorého obľúbenosť je podmienená vašim poznaním Muppetov aj toho či ich máte radi, alebo nie. Ale rozhodne sa jedná o veselý, nenásilný film, v ktorom sa dá nájsť okrem moralizovania aj kopec príjemných odkazov a vtipov. Pre mňa osobne najväčší kráľ Muppets - Animal a najlepšia scéna - posledná pieseň Manamana.(13.5.2012)

• Sammya

Co to krucinál bylo? Dobře, asi jsem nepochopila tu kultovní roli Mupetů v americké kultuře, ale i tak jsem na sebe pyšná, že jsem to dokoukala do konce. Jason Segel a Amy Adams jsou mí oblíbení herci, ale nechtělo se mi na to koukat, dokud jsem nezjistila, že tam hraje i Jim Parsons. Běda mi, někde v půli filmu jsem zjistila, že je to jen asi tak půlminutové cameo. No, za blbost se platí. Většinu filmu jsem koukala s wtf výrazem, nebo se ukrutně nudila. Píseň Man or a Muppet byla asi to nejlepší, i když teda za tohle dát Oscara? Už se nedivím ničemu. Nejvíc mě pobavily závěrečné titulky, a to jen proto, že ten song má pro mě povahu soukromého vtipu.(10.6.2012)

• - Na plakátu divadla Muppetů i ve staré kanceláři Kermita lze spatřit fotku Jima Hensona (mimojiné tůrce Kermita). (HellFire)

• - Snímek měl původně režírovat Frank Oz, který však nebyl spokojen se scénářem a od projektu odešel. (Dreadd)

• - Chrise Coopera učil rapovat Bret McKenzie. (Hal_Moore)