poster

Brloh v Beverly Hills

 • USA

  Slums of Beverly Hills

 • Slovensko

  Brloh v Beverly Hills

Komedie / Drama

USA, 1998, 87 min

 • dr.horrible
  ****

  Ešte ani zďaleka tak vyzreté remeslo ako neskorší Jenkinsovej Savages (ak má nejaká scéna znázorniť pocity hlavnej hrdinky, poznáte ich omnoho skorej, než ona sama; Zbytočný záverečný Lyonneovej voiceover, bez ktorého by bolo vyznenie silnejšie...), no s citom napísaná, príjemne natočená nezávislárčina, to rozhodne áno. K retru tak nejak patria pesničkové soundtracky, Jenkinsová naopak využíva hlavne nenápadnú Kentovu pôvodnú hudbu, čo nakoniec vôbec nevadí. Filmu to prospieva a činí ho to komornejším a v komediálnej rovine reálnejším. Okrem toho, okolo týchto malých indie snímkov zo života sa vždy nahromadí taká kopa dobrých hercov... 75%. Pohodové, slabšie štyri hviezdy. A Natasha Lyonne s prehľadom zvláda hlavnú úlohu (a to jej sekundujú Alan Arkin a Marisa Tomei).(26.11.2012)

 • V.Silver
  ***

  Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdičkama - nakonec dávám 3, protože tahle "road movie", která se ale neodehrává na cestě, přece jen není úplně dotažená do konce. Velice se mi líbí jednotlivé postavy, vtipné dialogy i situace, ale celé dohromady to působí... zvláštně. Jako když vám někdo řekne vtip, je vám pomalu jasný, jaká bude asi pointa, už se usmíváte, protože si myslíte, že víte, jak to dopadne, no a najednou se těsně před pointou vypravěč zastaví a řekne, že to bylo všechno. A za tu závěrečnou frustraci dávám hvězdu dolů. 60%(13.1.2014)

 • P@\/EL
  ****

  Poměrně dobrá nenáročná komedie, která nabídne několik světlejších momentů a zajímavých hlášek, nad kterými se pousmějete. Rodinka to byla opravdu svérázně vyvedená, že se tak často stěhovali. No a hlavní hrdinka neustále řeší svoje kozy. Film končí trefnou pointou, kdy Vivian zapíchne svému strýcovi vidličku do nohy.(5.4.2011)

 • freddy
  ****

  Možná to bude znít divně, ale tohle je hrozně milý film, který je natolik divný a zvláštní, až je vlastně ve své podstatě téměř dokonalý. Přitom schéma, které nabízí i tento film, nemám příliš rád. Mám teď na mysli filmy, kde se téměř nic neřeší a nevyřeší a vše si jen tak v poklidu nějakým způsobem plyne a na konci jsou na tom hlavní hrdinové stejně jako na začátku, přičemž se během celého filmu téměř nikam neposunuli. Ale tento film, ač přesně toto nabízí, je něčím zvláštní. Možná za to může ta zvláštní atmosféra, jelikož film je laděn do 70. let, tak tím pádem zde nacházíme takovou tu poklidnou atmosféru, ten look 70. let, který mám docela rád. K tomu jsou zde k vidění velmi zajímavé a svým způsobem zvláštní postavy, o kterých si dovoluji říci, že nejsou úplně normální, ale právě v tom je kouzlo filmu. Navíc i dějově, ač se film téměř nikam neposouvá, je to zajímavý příběh, který mě dokázal k mému údivu opravdu okouzlit. A to, že většina herců je zde neznámých, filmu podle mého názoru jen pomohlo, protože jsem se mohl plně soustředit na film samotný a nikoliv na herce. Celkově si myslím, že tenhle film stojí za vidění a já mu uděluji nadprůměrné a zcela jistě zasloužené čtyři hvězdy.(6.2.2013)

 • dobytek
  *****

  Poměrně neznámej film, kterej režírovala a napsala k němu scénář (alespoň pro mě) naprosto neznámá Tamara Jenkins. O to větší je to pro mě překvapení, že Brloh v Beverly Hills se mi tak líbil. Je to taková lehce černá komedie, která teda nepřináší žádný kulervoucí vtipy, u kterejch bych se válel smíchy, ale spíš takovej pohodovej humor od první do poslední minuty. Příběh je o osudech jedný židovský poněkud výstřední rodiny z pohledu dospívající dívky Vivian. Postavu Vivian ztrvárnila Natasha Lyonne, což je pro mě další překvapení, protože v jinejch filmech měla v podstatě jenom samý vedlejší role a nijak výrazněji už na sebe nikdy neupozornila (teda kromě filmu But I'm a cheerleader). Jinak i všichni ostatní herci ztvárnili svoje role poměrně přesvědčivě. Z nich mě asi nejvíc zaujala Marisa Tomei v roli černý ovce rodiny. Navíc se poměrně dost ve filmu odhaluje :-) Výbornej je i Alan Arkin. Taky se tu na chvilku mihne Mena Suvari (v titulkách jako Mëna Süväri), která tenkrát byla ještě v podstatě neznámá. Na filmu mi trochu vadil akorát takovej nic neřešící otevřenej konec. Tohle nemam moc rád. Ale jinak je Brloh v Beverly Hills hodně dobrej film a určitě stojí za vidění. Navíc film nemá žádnou přehnanou stopáž, takže to docela rychle uběhne. Trochu mě zaráží, jak má film nízký hodnocení, ale chápu, že to asi neni pro každýho. Já teda Brloh v Beverly Hills doporučuju. update: Zase jsem se po delší době na ten film podíval a musim prostě zvednout hodnocení na 5 hvězd. Objektivně asi k tomu neni žádnej důvod, ale je to pro mě taková srdcovka.(7.2.2007)

 • - Natasha Lyonne měla během natáčení falešná vycpaná prsa. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo skutečně v Beverly Hills. (Terva)