poster

Magické hory (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2009 - 2011, 3 h 41 min (Minutáž: 13x17 min)

Scénář:

Martin Slunečko

Hudba:

Václav Fiala

Hrají:

Václav Cílek (mod.), Květa Fialová (mod.), Radoslav Brzobohatý (vyp.)
(další profese)
 • pidla
  *

  Jaké duchovní bytí má 6thSun na mysli? Ty praštěné bláboly Květy Fialové? Václav Cílek rozhodně není suchý rozumový pragmatik a jeho názory a způsob myšlení mají skutečný duchovní potenciál, Květa Fialová si na "duchovno" jen hraje. Tohle pan režizér jaksi nepochopil a evidentně nezvládl. Bohužel určitě nejslabší pořad, ve kterém se Cílek kdy objevil!(19.6.2011)

 • mcleod
  ****

  Zajímavý seriál o tom, že hory nejsou jen kupy hornin, ale mají také svůj kulturní a společenský význam. Přestože mám rád zajímavé úvahy Václava Cílka i střelený styl Květy Fialové, vadí mi v jejich obsazení i hraní snaha o nápodobu Sedláčkových úspěšných Štítů království českého. Smíchat erudovaného odborníka a jeho prostoduchého společníka, kteří vedou místy vtipné rozhovory plné zajímavých informací, se tentokrát moc nepovedlo. Zdá se mi to v tomto případě příliš násilné a málo poetické. Druhá výtka vede k samotnému výběru hor. V celém seriálu jsou jen tři moravské hory (co třeba Králický Sněžník), západní a východní Čechy nejsou vůbec zastoupeny (co třeba Přimda, na východě Křemešník), naopak je v něm trochu přecpáno českým středohořím. Chápu, že má Václav Cílek svoje osobní preference, ale kdo kdy slyšel o nějakém Radobýlu? Z pražských kopců bych pak spíše než Petřín vybral Vyšehrad nebo Hradčany. Řešení? Spíše než po jednotlivých horách měl být seriál spíše veden po pohořích.(30.8.2011)

 • blackrain
  **

  Po pravdě řečeno, jsem od tohoto pořadu očekávala něco úplně jiného. Také mi chyběly podstatné informace nebo alespoň ty základní. Je sice hezké, že všechno to jsou místa obestřená nejrůznějšími tajemstvími a legendami a že se jedná o magická místa, ale to je málo. Tenhle pořad beru jako malý tip na výlet. O tom, že paní Květa Fialová je svá není pochyb. Je to velmi zvláštní osoba. Někdy mám pocit, že ani nemůže být z našeho světa. Je taková pořád free až to člověka překvapuje, a to dost. Měla jsem možnost se s ní potkat naživo (metro Staroměstská) a můžu potvrdit, že se chová úplně stejně jako na obrazovce.(22.7.2011)

 • Malarkey
  ****

  Osobně s tímto dokumentem nemám problém. Květa Fialová tu sice mluví z cesty, ale nemůžu ji upřít nadšení pro naše české hory a vrchy. Stejně tak na tom je i Václav Cílek, který z cesty už rozhodně nemluví a poměrně přesně popisuje geologii našich pahorků napříč republikou. Což vlastně dokázal i v jiných seriálech České televize.(13.9.2018)

 • UncleG
  *

  Takovej nějakej neuchopitelně oslintanej seriál, v němž Cílkovo moudrosloví nebetyčně nudí a paní Fialová bohužel nedokáže nabídnout víc než své kolovrátkové rádobymystično. Ústřední dvojice putuje sem a tam, Cílkojc Venda až onanisticky slintá jednu chytrost za druhou a Květuš za souhlasného přikyvování vypouští věty bez jakékoli vnitřní relace. Po druhém díle jsem se rozhodl opustit tuto trýznivou zkušenost a věnovat se něčemu méně bolestnému.(7.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace