poster

Magické hory (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2009, 13x17 min

Hudba:

Václav Fiala
(další profese)
 • Pepinec
  *

  Mohl by mi někdo vysvětlit, jakým směrem se naše televize ubírá a co tím sleduje? Žmolíku, vrať se prosím! Cílek si cintá na vlastní bradu, Fialová ze sebe dělá blbouna a dokonce dvě minuty před desátou z úst vypouští slovo ´kurevník´! :-) Díl o Radobýlu jsem přežil jen díky záběrům z Litoměřic, kam jezdím na filmový festival.(28.7.2011)

 • DarkDemon
  **

  I když jsem velký milovník dokumentů ... vážně nemůžu dát víc než 2** tedy sotva kolem 50%. Ovlivněn kvalitou seriálu Podzemní Čechy jsem se těšil, ale následovalo zklamání. Pan Cílek kterého si jinak vážím tentokrát moc řeší ono „rádoby-tajemno“ a totálně vše shazuje už evidentně „psychicky narušená“ Květa Fialová. Po pár dílech to musím vzdát - tohle je na mě moc.(28.7.2011)

 • MM_Ramone
  odpad!

  Nič v zlom, moji drahí, českí priatelia, ale ak chcete vidieť "Magické hory", tak radšej prídite kuknúť ku nám do Tatier. Putovanie so senilnou Květou Fialovou a geológom Václavom Cílkom za tajomstvom hôr nestojí za nič. Pán Cílek máva šamanskou palicou a rozpráva s veľkým zanietením o geologických javoch, ktoré formovali krajinu. Rozplýva sa nad každým kopčekom väčším ako krtinec. Popri ňom sa ledva motá, stareckou demenciou postihnutá, Květa Fialová. Evidentne nerozumie podstate vecí, ktoré jej hovorí. Je úplne mimo, vo svojom vlastnom psycho vesmíre. Nedá sa na ňu pozerať. Nechápem, na čo ju do tohto projektu zapojili. Urobila z toho jasný odpad!(10.7.2011)

 • rakovnik
  ***

  Václav Cílek, přestože je vědec, geolog, vždy tíhnul k magičnu. Trošku ale přestřelil s Květou Fialovou, kterou sice mám rád, ale přece jen...z jejich rozhovorů čiší až moc velký kontrast mezi vzdělaným člověkem a mystikem amatérem. Na rozdíl od uživatele 6th Sun je mi milejší ten první přístup. Obdivuji hluboké znalosti Václava Cílka a jeho lásku k místům, o kterých vypráví. I ten duchovní náhled dokáže podat lépe než Květa Fialová. Každopádně si cením každého díla, které představuje a oslavuje krásná a zajímavá místa naší krajiny.(11.1.2012)

 • UncleG
  *

  Takovej nějakej neuchopitelně oslintanej seriál, v němž Cílkovo moudrosloví nebetyčně nudí a paní Fialová bohužel nedokáže nabídnout víc než své kolovrátkové rádobymystično. Ústřední dvojice putuje sem a tam, Cílkojc Venda až onanisticky slintá jednu chytrost za druhou a Květuš za souhlasného přikyvování vypouští věty bez jakékoli vnitřní relace. Po druhém díle jsem se rozhodl opustit tuto trýznivou zkušenost a věnovat se něčemu méně bolestnému.(7.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace