Magické hory (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2009, 13x17 min

Václav Fiala
  • Pepinec

Mohl by mi někdo vysvětlit, jakým směrem se naše televize ubírá a co tím sleduje? Žmolíku, vrať se prosím! Cílek si cintá na vlastní bradu, Fialová ze sebe dělá blbouna a dokonce dvě minuty před desátou z úst vypouští slovo ´kurevník´! :-) Díl o Radobýlu jsem přežil jen díky záběrům z Litoměřic, kam jezdím na filmový festival.(28.7.2011)

• Britrik

Takto tedy ne! Cílek už zřejmě povýšil z obyčejného kecala (všude jsem byl, všemu rozumím) na jakéhosi guru české televizní vlastivědy (viz šamanská hůl). Pindy Květy Fialové jen dávají odpudivou korunu tomuto hloupému pořadu, kde bez ladu a skladu vrší dva exoti na sebe to i ono a zneužívají k tomu krásy české krajiny. Jedna hvězdička právě za tu nebohou krajinu, zahrádku Boží. Cílka jsem měl plné zuby už v pořadu Mizející místa domova, kde jeho další neskutečné pindy (vrcholem pak byly žvásty o muslimské Praze!!!) srážely jinak skvělý pořad (díky Vaculíkovi).(6.7.2011)

• Zik2

Možná se tvůrci snažili vytvořit zajímavý kontrast rozumu a citu, ale kombinace Cílka s Fialovou je asi jako párek se šlehačkou. Cílek je vynikající geolog, koho nebaví perm a kambrium, nemá asi velkou šanci si jeho styl oblíbit. Květa Fialová ovšem rozumí Sněžce a Kozákovu jako koza petrželi a její hlášky o tom, že byla v minulém životě čarodějnicí pořad naprosto zabíjejí. Možná by se hodila do nějakého alternativního pořadu (o léčitelství, astrologii a tak podobně). V populárně vědeckém pořadu však působí opravdu brutálním dojmem. Ostatně mohli by se Češi naučit pravidlo, že dokumentarista nemá lézt do záběru. A rozhodně si nemá myslet, že jeho monumentalita přesahuje Říp a pořad krytý jako zeměpisný má být autobiografický.(19.9.2011)

• DarkDemon

I když jsem velký milovník dokumentů ... vážně nemůžu dát víc než 2** tedy sotva kolem 50%. Ovlivněn kvalitou seriálu Podzemní Čechy jsem se těšil, ale následovalo zklamání. Pan Cílek kterého si jinak vážím tentokrát moc řeší ono „rádoby-tajemno“ a totálně vše shazuje už evidentně „psychicky narušená“ Květa Fialová. Po pár dílech to musím vzdát - tohle je na mě moc.(28.7.2011)

• pidla

Jaké duchovní bytí má 6thSun na mysli? Ty praštěné bláboly Květy Fialové? Václav Cílek rozhodně není suchý rozumový pragmatik a jeho názory a způsob myšlení mají skutečný duchovní potenciál, Květa Fialová si na "duchovno" jen hraje. Tohle pan režizér jaksi nepochopil a evidentně nezvládl. Bohužel určitě nejslabší pořad, ve kterém se Cílek kdy objevil!(19.6.2011)