Magické hory (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2009 - 2011, 3 h 41 min (Minutáž: 13x17 min)

Martin Slunečko

Václav Fiala

Václav Cílek (mod.), Květa Fialová (mod.), Radoslav Brzobohatý (vyp.)
  • pidla

Jaké duchovní bytí má 6thSun na mysli? Ty praštěné bláboly Květy Fialové? Václav Cílek rozhodně není suchý rozumový pragmatik a jeho názory a způsob myšlení mají skutečný duchovní potenciál, Květa Fialová si na "duchovno" jen hraje. Tohle pan režizér jaksi nepochopil a evidentně nezvládl. Bohužel určitě nejslabší pořad, ve kterém se Cílek kdy objevil!(19.6.2011)

Tento cyklus se mi líbí už jen proto že mi evokuje (byť velmi vzdáleně) seriál Šumná města. Projít nebo proletět se s kamerou po fotogenické krajině naší středoevropské zemičky a poslechnout si velmi zajímavý komentář pana Cílka mě dovede uspokojit a natěšit na další pokračování. Doposem dobře, jenže... Záměr byl položit do kontrastu racionalitu pana Cílka a duchovno paní Fialové, což se nezdařilo. Proti erudovanému výkladu geologa jsou přirovnání paní herečky (ve vší úctě) velmi chabé. Ačkoliv v díle Trosky ten příměr že když stromy rostou v aleji naproti sobě, že se do sebe zamilují a několik desítek let čekají než se dotknou byl pěkný. Ale následná hláška že kaple sv.Anny na Zebíně by byl dobrý "kutloch" pro jejího kocoura mě opět vrátil do tvrdé reality. A takovýhle perel má paní Fialová nepřebernou zásobu. Naštěstí povětšinu času mluví pan Cílek a je co poslouchat! A když připočtu vcelku podmanivý "oldskhůlový" hudební doprovod, vychází mi z něj docela magický pořad. :-)(11.7.2011)

• igi B.

Hahahaha, opomíjeje klidně vše předchozí, jigizlivě se musím smát, jak ve šťastně třináctém konečně konečném dílu tohohle užvaněně pitomého >veledíla< se nám paní vědma plujíce se svým mudrlantem kocábkou po velestoce Vltavské v eufórii rozkecala, že v Brně není žádná řeka... Ejhle! Slunečko svítilo, Cílek to cíleně prudce zakecal, pak vylezli na Petřín, srandy plnej kopec, čarodějnice ošukala strom (jó ten Petřín, láská je láskááá... ;o) a smích byl zase jednou na Smíchově... 8-D . . . Ale to se zase jednou bába zasloužilá trafikantka spletla, na jedné z těch našich dvou řek bych řek že máme dokonce i přehradu! (Dohledej si kažej sám) - - - P.S. A taky máme v Brnisku jednu magickou kultovní horu! Jmenuje se "Kraví" a hledá se tam na ní mimo jiné i blbost lidská ve hvězdách! Viz http://kravihora.hvezdarna.cz/index.php?sekce=v_case . Tož jednou tam za vás paninko zasadíme seminko. Fí/jalový... %-[] - - - - - (Průběžně sledováno v letní časy na >magie zbaveném prostoru< , hodnocení v průběhu 18.6.2011, komentář zde šmytec nakonec vysmátý jako devětadvacátý - 8.9.2011)(8.9.2011)

• gazogazo

Cílek má strašně načteno a umí to pospojovat. Možná je divnej, ale co, tomuhle rozumí a mýty se musí živit , jinak zaniknou. Na druhou stranu ho doprovazi super píča 3000 která se nedá vystát ani jednu větu . Nakonec se seriál uchýlí k málo informacím a jen objímání stromů... Bohužel , některé jiné Cílkovy "projekty" jsou určitě lepší !(12.6.2018)

• Pepinec

Mohl by mi někdo vysvětlit, jakým směrem se naše televize ubírá a co tím sleduje? Žmolíku, vrať se prosím! Cílek si cintá na vlastní bradu, Fialová ze sebe dělá blbouna a dokonce dvě minuty před desátou z úst vypouští slovo ´kurevník´! :-) Díl o Radobýlu jsem přežil jen díky záběrům z Litoměřic, kam jezdím na filmový festival.(28.7.2011)