poster

Magické hory (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2009 - 2011, 3 h 41 min (Minutáž: 13x17 min)

Scénář:

Martin Slunečko

Hudba:

Václav Fiala

Hrají:

Václav Cílek (mod.), Květa Fialová (mod.), Radoslav Brzobohatý (vyp.)
(další profese)
 • pidla
  *

  Jaké duchovní bytí má 6thSun na mysli? Ty praštěné bláboly Květy Fialové? Václav Cílek rozhodně není suchý rozumový pragmatik a jeho názory a způsob myšlení mají skutečný duchovní potenciál, Květa Fialová si na "duchovno" jen hraje. Tohle pan režizér jaksi nepochopil a evidentně nezvládl. Bohužel určitě nejslabší pořad, ve kterém se Cílek kdy objevil!(19.6.2011)

 • Tomoto
  ****

  Tento cyklus se mi líbí už jen proto že mi evokuje (byť velmi vzdáleně) seriál Šumná města. Projít nebo proletět se s kamerou po fotogenické krajině naší středoevropské zemičky a poslechnout si velmi zajímavý komentář pana Cílka mě dovede uspokojit a natěšit na další pokračování. Doposem dobře, jenže... Záměr byl položit do kontrastu racionalitu pana Cílka a duchovno paní Fialové, což se nezdařilo. Proti erudovanému výkladu geologa jsou přirovnání paní herečky (ve vší úctě) velmi chabé. Ačkoliv v díle Trosky ten příměr že když stromy rostou v aleji naproti sobě, že se do sebe zamilují a několik desítek let čekají než se dotknou byl pěkný. Ale následná hláška že kaple sv.Anny na Zebíně by byl dobrý "kutloch" pro jejího kocoura mě opět vrátil do tvrdé reality. A takovýhle perel má paní Fialová nepřebernou zásobu. Naštěstí povětšinu času mluví pan Cílek a je co poslouchat! A když připočtu vcelku podmanivý "oldskhůlový" hudební doprovod, vychází mi z něj docela magický pořad. :-)(11.7.2011)

 • igi B.
  odpad!

  Hahahaha, opomíjeje klidně vše předchozí, jigizlivě se musím smát, jak ve šťastně třináctém konečně konečném dílu tohohle užvaněně pitomého >veledíla< se nám paní vědma plujíce se svým mudrlantem kocábkou po velestoce Vltavské v eufórii rozkecala, že v Brně není žádná řeka... Ejhle! Slunečko svítilo, Cílek to cíleně prudce zakecal, pak vylezli na Petřín, srandy plnej kopec, čarodějnice ošukala strom (jó ten Petřín, láská je láskááá... ;o) a smích byl zase jednou na Smíchově... 8-D . . . Ale to se zase jednou bába zasloužilá trafikantka spletla, na jedné z těch našich dvou řek bych řek že máme dokonce i přehradu! (Dohledej si kažej sám) - - - P.S. A taky máme v Brnisku jednu magickou kultovní horu! Jmenuje se "Kraví" a hledá se tam na ní mimo jiné i blbost lidská ve hvězdách! Viz http://kravihora.hvezdarna.cz/index.php?sekce=v_case . Tož jednou tam za vás paninko zasadíme seminko. Fí/jalový... %-[] - - - - - (Průběžně sledováno v letní časy na >magie zbaveném prostoru< , hodnocení v průběhu 18.6.2011, komentář zde šmytec nakonec vysmátý jako devětadvacátý - 8.9.2011)(8.9.2011)

 • gazogazo
  **

  Cílek má strašně načteno a umí to pospojovat. Možná je divnej, ale co, tomuhle rozumí a mýty se musí živit , jinak zaniknou. Na druhou stranu ho doprovazi super píča 3000 která se nedá vystát ani jednu větu . Nakonec se seriál uchýlí k málo informacím a jen objímání stromů... Bohužel , některé jiné Cílkovy "projekty" jsou určitě lepší !(12.6.2018)

 • Pepinec
  *

  Mohl by mi někdo vysvětlit, jakým směrem se naše televize ubírá a co tím sleduje? Žmolíku, vrať se prosím! Cílek si cintá na vlastní bradu, Fialová ze sebe dělá blbouna a dokonce dvě minuty před desátou z úst vypouští slovo ´kurevník´! :-) Díl o Radobýlu jsem přežil jen díky záběrům z Litoměřic, kam jezdím na filmový festival.(28.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace