Magické hory (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2009 - 2011, 3 h 41 min (Minutáž: 13x17 min)

Martin Slunečko

Václav Fiala

Václav Cílek (mod.), Květa Fialová (mod.), Radoslav Brzobohatý (vyp.)
  • UncleG

Takovej nějakej neuchopitelně oslintanej seriál, v němž Cílkovo moudrosloví nebetyčně nudí a paní Fialová bohužel nedokáže nabídnout víc než své kolovrátkové rádobymystično. Ústřední dvojice putuje sem a tam, Cílkojc Venda až onanisticky slintá jednu chytrost za druhou a Květuš za souhlasného přikyvování vypouští věty bez jakékoli vnitřní relace. Po druhém díle jsem se rozhodl opustit tuto trýznivou zkušenost a věnovat se něčemu méně bolestnému.(7.7.2011)

Je to opravdu zvláštně koncipované. Vzdělaný, chytrý a zajímavě mluvící Václav Cílek a k němu neuvěřitelně mimo Květa Fialová, nejspíš žijící v jiné dimenzi, která vždycky pronese nějakou pitomost. Stejně dobře tam mohli dát malé děcko, které by bylo aspoň roztomilé. Jinak si myslím, že by pan Cílek zvládl být průvodcem pořadu sám a působilo by to pak mnohem lépe.(14.8.2011)

• igi B.

Hahahaha, opomíjeje klidně vše předchozí, jigizlivě se musím smát, jak ve šťastně třináctém konečně konečném dílu tohohle užvaněně pitomého >veledíla< se nám paní vědma plujíce se svým mudrlantem kocábkou po velestoce Vltavské v eufórii rozkecala, že v Brně není žádná řeka... Ejhle! Slunečko svítilo, Cílek to cíleně prudce zakecal, pak vylezli na Petřín, srandy plnej kopec, čarodějnice ošukala strom (jó ten Petřín, láská je láskááá... ;o) a smích byl zase jednou na Smíchově... 8-D . . . Ale to se zase jednou bába zasloužilá trafikantka spletla, na jedné z těch našich dvou řek bych řek že máme dokonce i přehradu! (Dohledej si kažej sám) - - - P.S. A taky máme v Brnisku jednu magickou kultovní horu! Jmenuje se "Kraví" a hledá se tam na ní mimo jiné i blbost lidská ve hvězdách! Viz http://kravihora.hvezdarna.cz/index.php?sekce=v_case . Tož jednou tam za vás paninko zasadíme seminko. Fí/jalový... %-[] - - - - - (Průběžně sledováno v letní časy na >magie zbaveném prostoru< , hodnocení v průběhu 18.6.2011, komentář zde šmytec nakonec vysmátý jako devětadvacátý - 8.9.2011)(8.9.2011)

• Zik2

Možná se tvůrci snažili vytvořit zajímavý kontrast rozumu a citu, ale kombinace Cílka s Fialovou je asi jako párek se šlehačkou. Cílek je vynikající geolog, koho nebaví perm a kambrium, nemá asi velkou šanci si jeho styl oblíbit. Květa Fialová ovšem rozumí Sněžce a Kozákovu jako koza petrželi a její hlášky o tom, že byla v minulém životě čarodějnicí pořad naprosto zabíjejí. Možná by se hodila do nějakého alternativního pořadu (o léčitelství, astrologii a tak podobně). V populárně vědeckém pořadu však působí opravdu brutálním dojmem. Ostatně mohli by se Češi naučit pravidlo, že dokumentarista nemá lézt do záběru. A rozhodně si nemá myslet, že jeho monumentalita přesahuje Říp a pořad krytý jako zeměpisný má být autobiografický.(19.9.2011)

• pidla

Jaké duchovní bytí má 6thSun na mysli? Ty praštěné bláboly Květy Fialové? Václav Cílek rozhodně není suchý rozumový pragmatik a jeho názory a způsob myšlení mají skutečný duchovní potenciál, Květa Fialová si na "duchovno" jen hraje. Tohle pan režizér jaksi nepochopil a evidentně nezvládl. Bohužel určitě nejslabší pořad, ve kterém se Cílek kdy objevil!(19.6.2011)