Heroine

Indie, 2012, 150 min (Alternativní: 125 min)

• Gaja Gamini

Oproti předchozímu dílu režiséra Fashion nemá Heroine ani propracovaný scénář ani zajímavou atmosféru. Kareena hraje sice skvěle, ale to je jediné plus. POměrně nudné a průměrné.(6.11.2012)

Podľa mňa veľmi dobre spracovaný film o tom, čo všetko sa skrýva pod trblietavým povrchom filmového priemyslu a showbiznisu ako takého. Všetko sa to dá zhrnúť slovami Mahinej agentky: Toto je showbiznis - buď manipuluješ ty ich, alebo oni teba! Kareena Kapoor opäť raz dokonalo predviedla svoje herecké umenie - a zdá sa mi, že je čím ďalej tým lepšia. Však toľko emócií a situácií, čo ju čakalo v roli perfekcionistickej Mahi, bola naozaj veľká prehliadka jej hereckých schopností. Ale aj samotný film bol vynikajúco spracovaný - manipulácia, intrigy, klamstvá, egoizmus, faloš, alkohol, depresie... aspoň vidno, čo sa asi tak skrýva za všetkými tými usmievavými PR podujatiami, naoko priateľskými vzťahmi medzi hercami a predvádzaním sa pred médiami. Celé to pôsobilo dosť vierohodne (aj keď pochopiteľne dramatizácia tu hrala tiež veľkú rolu). Inak, hlavná postava Mahi mi tu miestami pripomínala Ninu (Natalie Portman) v Black Swan, teda hlavne tým neskonalým perfekcionizmom a neustálou potrebou byť dokonalou. Čo sa týka negatív, tak to asi jedine občasná nevýraznosť deja, čo občas odvádzalo pozornosť od dejových línií.(1.8.2013)

Veľmi pekný pohľad do emociálneho života, dievčaťa, ktoré je náhodou filmovou hviezdou a na chvíľu si myslí, že ju to urobí šťastnou a tak preto urobí čokoľvek. Kareena je tu naozaj dobrá, páčila sa mi. Hudba je skvelá.(14.7.2018)