Cheonnyeonjiae

• Jižní Korea 천년지애 (více)

Epizody(20)

Před více než tisíci lety se Puyeo-ju (Yu-ri Seong) ocitne náhle v budoucnosti. Nikdo jí nevěří, že je princezna království Pekče, které zaniklo v 7 stol. n. l.. Narozdíl od ostatních princezen je Puyeo-ju umělecky vzdělaná a ovládá bojová umění. V minulosti o ní usilovali generál Guishil Ari (So Ji Sub) a dobyvatel Kim Yu-suk (Kim Nam Jin). Princezna se ocitá v roce 2003, potká dva muže, kteří se zmíněným dvěma dokonale podobají. Cestu jí zkříží i další lidé, které tehdy jako princezna znala. Podaří se Puyeo-ju dostat v čase zpět? (Vavča)

Vavča

1) Docela mě mrzí, že jsem neviděl, žádný korejský seriál staršího data výroby, než rok 2003. Bylo by zajímavé srovnat kvalitu let devadesátých a nové dekády. Protože z HK, Japonska a jiných zemí mohu já nebo jiní lidé doporučit zajímavé, kvalitní seriály. Nicméně zpět ke Koreji, je to náhoda, že se v roce 2003 vyrojilo tolik kvalitních seriálů a od té doby kvalita stoupá? Vždyť se objevili pecky jako Damo, All In, Attic Cat, Dae Jang-geum a rozhodně i Loving for a Thousand Years. 2)Yu-ri Seong ve svém teprve třetím seriálu, a neskutečně tady válí. Jako silná bojovnice, umí zřezat nepřátele na jednu hromadu, ale zároveň je i křehká princezna. Seriál mísí fantasy s prvky, romantiky, drama, humor ve stylu francouzské série Návštěvníci. Protože princezna Pueyo-ju se samozřejmě musí naučit žít v chaosu moderního světa, kde potká ty samé chlapíky, jako ve své době, tedy stejně vypadající. So Ji Seob hraje módního návrhaře, který dává slovům chová se jako ještěr nový rozměr, nicméně jeho srdce je princeznou obměkčeno a stará se oni, nebo se o to aspoň snaží, ačkoliv je to cholerik jak cholera. To Tatsuji Fujiwara, je povahově trošku jinde, i když je to taky cholerik. Je mi svým způsobem daleko více sympatický, hraje ho Kim Nam Jin a jde mu to skvěle, má fakt charisma, je někdy cool, snaží se mít nadhled, brát věci s humorem, pouze někdy teda. Tito borci samozřejmě musí řešit i jinou agendu, než princeznu, je zde zapleteno pár vedlejších postav, které příběh rovněž posouvají dále. 3)Musím říct, že série má tradiční korejské nedostatky, to znamená, opět nějaké až příliš velké náhody, oslí můstky, použití hudby, která se mi mimochodem velmi líbila, jak instrumentální, tak insert songy. Opět sem zabloudil jeden těžce známý motiv Hanse Zimmera z Black Hawk Down. A je nutno si říci, že seriál mohl být zkrácen nikoliv o tradiční 4 díly, ale možná dokonce i o 6, a bylo by to dokonalé. Jenže přes všechny tyhle nedostatky je třeba si uvědomit, že Yuri Seong patří k herecké elitě, nechápu, jak si mohl někdo stěžovat, že v této sérii neuměla ještě hrát! To je nesmysl, So Ji Seob si odmázává černý puntík z What Happened in Bali, kde působil příliš nevýrazně, Kim Nam Jina jsem chválil už výše. Z příběhu šlo určitě vyrazit více, ale naznačený závěr potěší. Fakt mě bavilo sledovat jednotlivé postavy a jejich svět. ()