Pach krve 4: Krvavý počátek

Wrong Turn 4

Horor / Thriller

USA / Německo, 2011, 87 min

• Pumiiix

Wrong Turn 4 není ve svém subžánru až takový hrozný propadák. Herci jsou v rámci možnosti snesitelní, viděl jsem už mockrát horší dřeva, které ani vzhledově filmu nepomáhali. Masky kanibalů mohly být lepší, ale příliš neruší a gore je povedené tak půl na půl ( nemuselo být ani tolik detailních záběrů – protože ty právě prozradily, že je gore slabší ). Chování postav je otřesné a nejvíc sráží celkový zážitek. Plus je, že jsem se vůbec nenudil a přiznám se, že jsem chvíli uvažoval o třech hvězdičkách, ale nakonec dám +4/10.(28.10.2011)

• Marsik

Tak abych měl dokoukanou celou Pachografii, hned po třetím díle jsem si dal čtyřku. Děj se už neodehrával v lese, nýbrž v místním blázinci, což ale byl jen detail, který mi na filmu vadil. Protože celé čtvrté pokračování bylo už fakt moc. Naprosto nelogické chování postav, zejména v závěru všechny ženské a co se týče vražd, tak ty byly přehnaně brutální, skoro až perverzní. Samozřejmě nejvíce utkví v paměti scéna "porcování chlapíka za živa" a následné pojídání lidského masa formou fondů. Jedničku a dvojku jsem hodnotil poměrně kladně, trojka sice kvalitou nižší, ale pořád se dala, ale tento díl už byl opravdu přepísklej. Koukám, že se tento rok chystá pátý díl. No ale tak spíše ze zvědavosti, jak se tentokrát režisér s tím popasoval, se na to mrknu. Čtyřku hodnotím 45%(26.5.2012)

Nemám příliš v oblibě prequely, ale v případě zdegenerovaných, kanibalistických lesních skřetů mě zajímalo, jak to celé začalo. Vyvážený mix subžánrů slasher a torture porn s nezbytným cynickým nadhledem realizoval proklínaný Declan O´Brien, ale nutno však podotknout, že se od minule dost režijně zlepšil a naservíroval opravdu krvavou jízdu, kdy sice ne ve všech záběrech je gore špičkové, a občas lze rozpoznat umělou figurínu nahrazující zdecimované oběti, ale má to říz. Vše začíná úvodní sekvencí v sanatoriu, kde lidem nebezpeční skřeti jsou drženi pod zámkem, ale netrvá to dlouho a šup...jaký byl personál. Pak se v ději přesuneme až do roku 2003, kdy do toho samého sanatoria zavítá skupinka mladých lidí na sněžných skútrech, kteří se sem na noc přišli schovat před mrazem a blížící se sněžnou bouří, ale netušili, že objekt není tak opuštěný, jak se jeví. A pak už to znáte. Oběti hynou brutálním stylem, krev cáká na všechny světové strany, kluci a holky piští, ječí a umírají. Casting nezahálel, a hlavně holky opravdu vypadají k světu a je jich celá pestrá škála - od pohledné brunetky Jennifer Pudavick přes blondýnu, která nesmí chybět, až po Asiatku s černoškou, ale pánové pozor, dvě posledně jmenované hrají lesby. Asi největší výhrady mám k maskám skřetů, které nebyly propracované, jako v předchozích dílech, a neměly daleko do laciných masek zakoupených někde v krámu na Halloween party. A pak trochu vadil pomalý rozjezd, takové ty povinné "teen" bla bla kecy před masakrem, ke kterému došlo až od 40. minuty. Jinak příznivci série musí být spokojeni, protože tvůrci slibovali zlepšení, a pořádná brutální porcička se opravdu dostavila. Ode mě má ta porcička 90%.(17.11.2011)

Začátek se opravdu vyvedl. Byl povedený, krvavě zábavný. No a pak přišli na řadu studenti, kteří zrovna moc rozumu jako vždy nepobrali, takže u určitých momentů jsem kroutil hlavou, ale že jsem podobný druh hororu delší dobu neviděl, tak jsem si to poměrně užil. Kdyby ke konci Amazonky strhly pytel dříve, než do něj začnou bodat, možná by to bylo ještě o něco lepší...(10.4.2014)

• Hrabka

První dva díly byly tak podobně dobré, fajn lesní naháněčky, třetí díl se teda moc nepovedl, tam už jsem se tak nebavil, ale přesto jsem si jako "fanda" této série nemohl nechat tento prequel ujít. No, musím říct, že ti, co tomu dali maximum, se snaží být jen zajímaví, protože normální člověk tomuto nemůže dát plný počet. Zpočátku to snad ani nevypadalo tak špatně, klasický úvod pro tyto filmy, úvodní kecy, X lidí se přesune z klidného místa Y do méně klidného místa Z a rozjede se klasický scénář pro tyto filmy. Nevadí mi, že to tu bylo už milionkrát, baví mě to. Vždycky jen doufám, aby byla aspoň trochu dobrá atmosféra a co nejméně blbostí, ale jen velmi zřídka se dočkám. Tady jsem se nedočkal. V druhé polovině se totiž kupí, kupí a kupí takové nemožné situace, že mi prostě zůstává rozum stát, jestli nejsou autoři retardi, že můžou natočit film s takovým množstvím dementních scén. Na druhou stranu se některé momenty povedly a místy to bylo i celkem napínavý a a dost nechutný, ale prostě to, co tam ty postavy občas nacvičovaly se fakt vidí jen málokdy. No a ten konec, ta úplně poslední scéna, tomu nasadila korunu. 40% Musel bych to zkouknout naráz, abych díly spravedlivě seřadil podle (ne)kvality. K tomu se ale zřejmě nikdy nedostanu, takže to zkusím aspoň od oka: I, II, VI, IV, V, III.(24.10.2011)

• - Ve scéně, kdy si kanibalové dělají fondue, je možné v pozadí zahlédnout procházejícího člena filmového štábu. (Chatterer)