Pach krve 4: Krvavý počátek

Pach krvi 4: Krvavý počiatok

Wrong Turn 4

Horor / Thriller

USA / Německo, 2011, 87 min

Já se musím přiznat, že tento horor hodnotím, jako vůbec nejlepší, který jsem v poslední době viděl. Strach z těch potvůrek mít skutečně nejde. Film je však děsně vtipný. Potvůrky nám předvedly zvýšenou kreativitu při zabíjení a kromě klasického nožíku je zde možnost vidět také klasickou sekeru, ostnatý drát, ba dokonce vrták. Jednoho človíčka si vychutnají takovým způsobem, že se jedná skutečně o vysoce delikátní záležitost pro pravé gurmány. Příšerky se totiž naučily vařit a nejraději mají jídla z těch vůbec nejčerstvějších surovin, tudíž jednoho chlapíka postupně okrajují a okrajují a okrajovaly by ho i nadále, kdyby jedno z monster nedostalo chuť na játra, které samozřejmě konzumují výhradně s cibulkou. Vše si smaží v oleji a nechybí jim ani brambory a další doplňkové suroviny. Protože autoři vyznávají rovnost naprosto ve všech ohledech, tak aby se náhodou někoho nedotkli, tak ve filmu nechybí lesby, zástupce černé rasy a dokonce ani zástupce žluté rasy. Film má slušné tempo. Vraždičky na sebe nenechají dlouho čekat. Postavy se opět chovají jako banda debilů a na žádném z mobilů by jste signál opravdu nenašli. Dávám 3*. Kdyby byly bývaly masky více doladěné uvažoval bych i o 4*.(8.3.2012)

Po trojce přichází lepší, stylovější, krvavější pokračování, které ukazuje začátky vyvádění jedné milé rodiny. Gore pěkné, atmosféra dobrá. Nelogické chování přehlížím. To je snad v každém filmu. Verdikt ? Koukatelné pokračování hororové série, kde je pěkné gore, stylové mordy a potkáme zde i pěkné herečky, ale zase nepřínaší nic nového. Jako jednohubka na nedělní večer dobré.(15.1.2012)

Brutalitka, kvantum krvi, porcovanie, mučenie, mutanti, kanibalizmus, trhanie na kusy, odtrhnutá hlava... toto je presne môj živel, a keď som vo svojom živle, tak mám dobrú náladu po celý zvyšok večera a aj na ďalší deň. Hororík nijako nevybočuje zo zabehnutých koľají a vlastne neponúka nič nové (s výnimkou prostredia, keďže les vystriedala nemocnica). Musím však režisérovi uznať aspoň to, že sa zlepšil v krvavých záberoch - aj keď to ešte nie je na 100% ono, oproti slabšej, priemernej trojke nebolo to gore až také prehnane digitálne. Masky mutantov skvelé ako vždy! Postavy sú v pohode (tak akurát určené na likvidáciu), takže mi to sadlo (aj keď predpokladám, že hodnotenia za pár dní sotva prevýšia 50%, ako to už pri béčkových hororoch býva). Rozpočet bol opäť evidentne nízky, ale to neriešim, keďže je pre mňa táto séria jednou z mojich srdcoviek (a užíval som si to podobne ako tí nezbední mutantskí gurmáni okolo 60-65. minúty :D).(19.10.2011)

• J*A*S*M

Dělám printscreen, aby budoucí generace viděly, že zde byl chvíli Wrong Turn 4 v červených číslech. Jinak by tomu neveřily. (Koment až se vzpamatuju, čsfd mě nepřestává překvapovat.) Po příšerném třetím díle Wrong Turnu jsem si myslel, že Declan O´Brien nadějnou vyvražďovací sérii zabil. No evidentně se mu to nepovedlo úplně, a tak od Foxů dostal ještě jednu šanci. Čtyřka je nakonec kupodivu o něco menší zlo než předchozí díl, ale pořád je to hnědé a smradlavé... Když se porcujou oběti, tak se na film celkem i dá koukat, ale jakmile mezi sebou musí provádět nějakou interakci kladní hrdinové, je to celé k smíchu. Strašně zahrané, strašně zrežírované, vlastně jde úplně mimo můj rozsah chápání, jak na tohle někdo může pět ódy. Se subjektivismem odsaď podsaď.(20.10.2011)

• schizmo

Je to asi prokletí hororů, že většina více-dílných záležitostí má s příbývajícími díly tendenci jít dolů s kvalitou. Pach krve nikdy nebyl žádné velké umění, ale zatímco jednička měla poměrně solidní úroveň, čtvrté pokračování snad nemůže bavit nikoho - zřejmě všechny body, o které se hororový žánr opírá jsou nahlodány okoukaností či předvídatelností, pokud je ovšem rovnou nepodráží všudypřítomná nuda. Přemístění monster z lesa do prostorů bývalého sanatoria to také moc nenanrovnává, takže jediným světlým bodem celého filmu budiž scéna s ořezáváním masa z jedné z obětí.(28.11.2012)

• - Ve scéně, kdy si kanibalové dělají fondue, je možné v pozadí zahlédnout procházejícího člena filmového štábu. (Chatterer)