Cheol-Min je muž s temnou a záhadnou minulosťou, ktorý pracuje na čiastočný úväzok v nočných smenách na parkovisku; Jung-Hwa je nevidiaca žena. Dvojica trávi spoločne čas pred televízorom a pri pozeraní televíznych programov sa navzájom zblíži. Ich životy ešte hlbšie prepoja, keď pri incidente Chel-Min ochráni Jung-Hwa. Obaja začnú žiť ako pár, otázkou je, či im ich šťastie vydrží. (ČSFD)

Vavča

Vypůjčím si hodnocení od jedné uživatelky, standartní korejská ždímačka:) Některé momenty velmi povedené, plné emocí, jiné jsou divné, kulhají na obě nohy, nevyrovnané tempo, taky někdy kazí zážitek. Nicméně herecké obsazení to zvládlo spolehlivě vytáhnout z průměru. Příběh částečně slepé dívky a zkrachovalého boxera je sice plný různých klišé (naivnější, než dítě nachytané na bonbónech), jenže, jak už jsem psal výše, ten korejský stroj ještě stále zaručeně funguje, takže pokud chcete tzv. lehce slzopudně dojímací program, víte, co máte dělat... ()

Pethushka

Možná je to tím, že mám slabost pro Ji Sub Soa a Hyo Joo Han je mi poslední dobou víc a víc sympatická, ale rozhodně tenhle film nevnímám jen jako standardní korejskou romantiku. Ti dva spolu byli naprosto úžasní. Moc se mi líbilo, že nikdo netlačil na pilu, přesto to ve mně zanechalo hodně hluboké pocity. Nenuceně krásný film s moc pěknou hudbou. Zase jednou bez váhání, 5*. ()

emma53

V Čechách by tenhle příběh neměl moc šancí ve filmové branži, ale Korea je už tak známá svým svojským romantickým podáním, že ti, kteří tohle berou v potaz musí ta kouzelná dvojice dojmout i kdyby nechtěli. Scénka, kdy Jung-Hwa vytváří ze sochařské hlíny hlavu Cheol-Mina mně hned tak nevypadne z hlavy. „Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.“— John Lennon ()

sniper18

Je to dosť dobrá romantická dráma. Má výborný príbeh o mužovi s násilnou minulosťou, ktorý si svoj trest už odpykal, svoje činy oľutoval a teraz pracuje ako nočná obsluha parkoviska. Počas služby sa náhodne zoznámi so sympatickou ženou, ktorá síce trpí takmer úplnou slepotou, ale na radosti zo života jej to nič nezmenilo, spriatelia sa, postupne vytvoria pár, ale aby boli obaja úplne šťastní, muž sa ešte musí dočasne vrátiť k svojim schopnostiam z násilného života. So spracovaním som dosť spokojný, ale k dokonalosti tomu ešte niečo chýba. Už od začiatku som vedel, že toto bude film presne pre mňa, postava slepej ženy si ma získala okamžite a jej nový priateľ už o pár minút neskôr, takže som im fandil, síce sa zblížia možno až moc rýchlo, ale ani s tým nemám problém, vyše hodinu filmu to pôsobí skvelým dojmom. Ona neustále okolo seba vydáva len pozitívnu energiu, zaujala ma aj jeho minulosť, takže tu takmer ani nemám čo vytknúť, lenže posledná polhodina sa nevyberie práve najideálnejším smerom. Aj táto časť je nadpriemerná a v inom filme by som ju ocenil vic, ale v kombinácii s predchádzajúcim dejom mi to až tak dobre nesadlo, ale výsledné dojmy vylepšuje zase úplný záver. Čo sa týka jednotlivých žánrov, romantika funguje bezchybne, zaujme aj nejaká tá akcia a je to kvalitné aj ako dráma. Herecké obsadenie je výborné, perfektná Han Hyo-Joo, veľmi dobrý So Ji-Sub, ktorí vytvorili ideálnu dvojicu, k tomu viacero zaujímavých vedľajších postáv spomedzi jeho priateľov venujúcich sa boxu, tu nemám problém. Réžia a technická stránka sú perfektné, za žánrovou špičkou zaostávajú len minimálne, som veľmi spokojný. Škoda tej poslednej polhodiny, ktorá môj celkový dojem trochu znížila, ale aj tak je Always jedna z najlepších romantických drám za posledné obdobie. 79% ()

dr.horrible

Ja si vždy hovorím, že tá Han neni až taká pekná, a potom sa začne usmievať a rozprávať, a moje srdce má z toho erekciu. Keď som ju prvýkrát uvidel s tou slepeckou paličkou, som dúfal, že aspoň raz budú v tej Kórey všetci zdraví a to bol pritom len začiatok. Opäť zachránila ďalší scenár. Využitie potenciálu naplno, aj ako herečky, aj jednej z najkrajších žien sveta. JK je jediná krajina, kde možno toto natočiť s vážnou tvárou. 85% ()