Ohjik geudaeman

Always

Only You

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2011, 105 min

Vypůjčím si hodnocení od jedné uživatelky, standartní korejská ždímačka:) Některé momenty velmi povedené, plné emocí, jiné jsou divné, kulhají na obě nohy, nevyrovnané tempo, taky někdy kazí zážitek. Nicméně herecké obsazení to zvládlo spolehlivě vytáhnout z průměru. Příběh částečně slepé dívky a zkrachovalého boxera je sice plný různých klišé (naivnější, než dítě nachytané na bonbónech), jenže, jak už jsem psal výše, ten korejský stroj ještě stále zaručeně funguje, takže pokud chcete tzv. lehce slzopudně dojímací program, víte, co máte dělat...(7.6.2012)

Naprosto neoriginální příběh zabalený do příjemných hereckých výkonů. Dlouhou dobu jsem uvažoval i o lehce vyšším hodnocení, jenže pak do děje zasáhla korejská Deus Ex Machina - Osud. Jak mám směřovat v životě ke světlým zítřkům, když jsem (alespoň vědomě) nikdy nikoho, byť neúmyslně, nezabil, nezmrzačil, ani nepřipravil o dědictví? Kde pak mám brát ten neutuchající pocit viny, zdánlivě to jediný motivační činitel v korejských romantických filmech? Evidentně musím něco spáchat než bude pozdě :) Ne, ale musím uznat, že kouká se na to příjemně a citového vydírání není tolik, aby to člověka spíš znechutilo než dojalo.(9.1.2013)

Ano, film doplňěný s klišé, ale na upoutání pozornosti co se stane mezi hlavní hrdinkou, která to nemá vůbec lehké se svým handicapem a naopak protějšek, který živoří a musí dělat několik prací najednou. Takže stojí za shlédnutí.(17.3.2013)

Always má rysy typické pro korejské romantické filmy. Ale co mně se líbilo, že se nesnaží dohnat diváka k slzám za každou cenu. Ne že by nechtěl, ale necítila jsem tam ten tlak, ze kterého má člověk pocit, že pokud nevybrečí alespoň kýbl slz, tak je neprostý cynik. Pro mě mírně nadprůměrná romanťárna, na kterou se sice už nejspíš nepodívám, ale ani nelituji toho, že jsem jí viděla.(10.1.2013)

Standardní - místy vtipná a na konci slzopudná - asijská romantika, s níž bych Američany i Evropany nejspíš poslal do háje. Jenže tohle jsou Korejci, kteří to prostě umí, takže jsem jim to zase (pokolikáté už?) zbaštil i s navijákem.(3.5.2014)

Neštandardne nadštandardne spracovaný romantický príbeh dvoch ľudí plný emócií, ktorý sa nijak divákovi nevnucuje, sprevádzaný príjemnou hudbou. Jednoznačne *****(30.11.2013)

1 2 následující >>