Ohjik geudaeman

Always

Only You

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2011, 105 min

V Čechách by tenhle příběh neměl moc šancí ve filmové branži, ale Korea je už tak známá svým svojským romantickým podáním, že ti, kteří tohle berou v potaz musí ta kouzelná dvojice dojmout i kdyby nechtěli. Scénka, kdy Jung-Hwa vytváří ze sochařské hlíny hlavu Cheol-Mina mně hned tak nevypadne z hlavy. „Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.“— John Lennon(21.9.2015)

Nikam to nespěchá, ačkoliv občas jsou scény moc dlouhé a člověk ztrácí pozornost. Bohužel si musím trochu postěžovat na střih, nějak mi v tomto filmu nesedl – tam kde by se mi líbil, nebyl, tak, kde by bylo lepší, aby celou situaci zabrala kamera, to bylo divně sestřihané. So Ji Sub je moc fajn herec, navíc, jak někdo poznamenal, pokud je herec vymakaný, bude ukázaný bez trika – takže jsme ho bez trika viděli. Zahrál uťápnutého boxera velmi mile, škoda, že ho tam nebylo víc. Ale herečka Han Hyo Joo mi moc nesedla, ani mi nepřišlo, že by předvedla něco zázračného. Samozřejmě ke konci to diváka chtělo sakra dojmout, u mě se nekonalo, nechalo mě to chladnou (ačkoliv So Ji Subův výkon se mi líbil). Je to neuvěřitelně kolísavý film, sem tam vás nadchne nějakým krásným obrazem či scénou, aby vás pak na oplátku několik minut nudil. Pro mě naprosto průměrná podívaná, která je nejkrásnější v krátkých sestříhaných videích od fanoušků na youtube.(29.8.2014)

Možná je to tím, že mám slabost pro Ji Sub Soa a Hyo Joo Han je mi poslední dobou víc a víc sympatická, ale rozhodně tenhle film nevnímám jen jako standardní korejskou romantiku. Ti dva spolu byli naprosto úžasní. Moc se mi líbilo, že nikdo netlačil na pilu, přesto to ve mně zanechalo hodně hluboké pocity. Nenuceně krásný film s moc pěknou hudbou. Zase jednou bez váhání, 5*.(3.11.2013)

Jak mě tenhle film zpočátku moc nebavil a skoro až otravoval, nakonec mě přece jen dostal. A v závěru jsem byl hodně naměkko. Snad že jsem měl už dlouho chuť zkouknout po čase zase nějaký pěkný asijský film, nebo že mě tenhle film zachránil před šílenou štědrovečerní televizní nabídkou - osobně mi tato nálož dějově nepravděpodobné romantiky vážně sedla. Uvědomuji si ovšem, že kdyby se děj přenesl z asijských lokací do Evropy/USA, ohrnul bych nad ním zdálky nos, protože je sešitý z jednoho klišé za druhým. U té jihokorejské produkce mi to ale nějak nevadí. Cynik by se skoro jistě mohl tomuto typu filmařiny vysmívat, ale osobně na to nemám náladu - za mě osobně velkorysé 4 hvězdy.(24.12.2014)

Oba představitele hlavních rolí jsem už viděl a patří mezi herce, které vidím rád znova. Han Hyo Joo ztvárnila slepou dívku výborně a So Ji Seobovi jsem jeho pocity a chování (vycházející z pocitu viny) absolutně věřil. Jejich vztah vypadal moc pěkně. Poslední čtvrthodina ztrácí na síle (ok a je trochu "jiná", než předchozí děj), ale stejně ... film se mi perfektně trefil do nálady.(2.11.2014)