Ohjik geudaeman

Always

Only You

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2011, 105 min

V Čechách by tenhle příběh neměl moc šancí ve filmové branži, ale Korea je už tak známá svým svojským romantickým podáním, že ti, kteří tohle berou v potaz musí ta kouzelná dvojice dojmout i kdyby nechtěli. Scénka, kdy Jung-Hwa vytváří ze sochařské hlíny hlavu Cheol-Mina mně hned tak nevypadne z hlavy. „Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.“— John Lennon(21.9.2015)

Nikam to nespěchá, ačkoliv občas jsou scény moc dlouhé a člověk ztrácí pozornost. Bohužel si musím trochu postěžovat na střih, nějak mi v tomto filmu nesedl – tam kde by se mi líbil, nebyl, tak, kde by bylo lepší, aby celou situaci zabrala kamera, to bylo divně sestřihané. So Ji Sub je moc fajn herec, navíc, jak někdo poznamenal, pokud je herec vymakaný, bude ukázaný bez trika – takže jsme ho bez trika viděli. Zahrál uťápnutého boxera velmi mile, škoda, že ho tam nebylo víc. Ale herečka Han Hyo Joo mi moc nesedla, ani mi nepřišlo, že by předvedla něco zázračného. Samozřejmě ke konci to diváka chtělo sakra dojmout, u mě se nekonalo, nechalo mě to chladnou (ačkoliv So Ji Subův výkon se mi líbil). Je to neuvěřitelně kolísavý film, sem tam vás nadchne nějakým krásným obrazem či scénou, aby vás pak na oplátku několik minut nudil. Pro mě naprosto průměrná podívaná, která je nejkrásnější v krátkých sestříhaných videích od fanoušků na youtube.(29.8.2014)

Áno, príbeh je okukaný, snáď aj prvoplánový, ale ide z neho to čarovné teplo, ktoré vo filme vedia vytvoriť len Kórejčania. Znova vytvorili romancu so sympatickou dvojkou, ktorej pri ich spoločných zblíženiach či odcudzeniach držíte palce a pri tom myslíte na to, že život a láska by nikdy nemali byť podhodnotené.(27.10.2013)

Prva polovica filmu v ktorej sa ustredna dvojka zoznamuje je nadherna a funguje na 100%. Lenze uz v polovici to vyzera ako keby bol pribeh ukonceny a nevedel som si predstavit, co bude dalej. Vedlajsia linia s boxom ma nezaujimala, ale to este nebolo najhorsie. V druhej polovici sa rozbehne vykonstruovana linia v ktorej sa dozvieme, ze ustredna dvojka ma spolocnu tragicku minulost, co mi vôbec nesedelo a nasledné smerovanie pribehu ma uz uplne sralo. Takze o co krajsie sa film rozbehol o to otrasnejsie v mojich ociach skoncil a len vdaka fakt nadhernej prvej polovici davam neutralne hodnotenie 5/10.(3.1.2015)

Oba představitele hlavních rolí jsem už viděl a patří mezi herce, které vidím rád znova. Han Hyo Joo ztvárnila slepou dívku výborně a So Ji Seobovi jsem jeho pocity a chování (vycházející z pocitu viny) absolutně věřil. Jejich vztah vypadal moc pěkně. Poslední čtvrthodina ztrácí na síle (ok a je trochu "jiná", než předchozí děj), ale stejně ... film se mi perfektně trefil do nálady.(2.11.2014)