Ohjik geudaeman

Always

Only You

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2011, 105 min

Je to dosť dobrá romantická dráma. Má výborný príbeh o mužovi s násilnou minulosťou, ktorý si svoj trest už odpykal, svoje činy oľutoval a teraz pracuje ako nočná obsluha parkoviska. Počas služby sa náhodne zoznámi so sympatickou ženou, ktorá síce trpí takmer úplnou slepotou, ale na radosti zo života jej to nič nezmenilo, spriatelia sa, postupne vytvoria pár, ale aby boli obaja úplne šťastní, muž sa ešte musí dočasne vrátiť k svojim schopnostiam z násilného života. So spracovaním som dosť spokojný, ale k dokonalosti tomu ešte niečo chýba. Už od začiatku som vedel, že toto bude film presne pre mňa, postava slepej ženy si ma získala okamžite a jej nový priateľ už o pár minút neskôr, takže som im fandil, síce sa zblížia možno až moc rýchlo, ale ani s tým nemám problém, vyše hodinu filmu to pôsobí skvelým dojmom. Ona neustále okolo seba vydáva len pozitívnu energiu, zaujala ma aj jeho minulosť, takže tu takmer ani nemám čo vytknúť, lenže posledná polhodina sa nevyberie práve najideálnejším smerom. Aj táto časť je nadpriemerná a v inom filme by som ju ocenil vic, ale v kombinácii s predchádzajúcim dejom mi to až tak dobre nesadlo, ale výsledné dojmy vylepšuje zase úplný záver. Čo sa týka jednotlivých žánrov, romantika funguje bezchybne, zaujme aj nejaká tá akcia a je to kvalitné aj ako dráma. Herecké obsadenie je výborné, perfektná Han Hyo-Joo, veľmi dobrý So Ji-Sub, ktorí vytvorili ideálnu dvojicu, k tomu viacero zaujímavých vedľajších postáv spomedzi jeho priateľov venujúcich sa boxu, tu nemám problém. Réžia a technická stránka sú perfektné, za žánrovou špičkou zaostávajú len minimálne, som veľmi spokojný. Škoda tej poslednej polhodiny, ktorá môj celkový dojem trochu znížila, ale aj tak je Always jedna z najlepších romantických drám za posledné obdobie. 79%(16.2.2013)

Ono sa na to síce veľmi nádherné pozerá, ale k úplnému splynutiu z dejom neprišlo. Ono som si síce vybudoval veľmi pozitívne sympatie k hlavnej predstaviteľke (nie len preto, že bola neskutočne krásna, ale pôsobila aj neskutočne milo), ale aj ta celá atmosféra stála zato. Každopádne mi tam chýbal dajaký silnejší zlom. Mohli ho buď dosiahnuť kvalitným epilógom respektíve retrospektívou ... Ale ak ste rojko, tak tieto drobné nedostatky aj tak prehliadnete ...(12.1.2018)

Oba představitele hlavních rolí jsem už viděl a patří mezi herce, které vidím rád znova. Han Hyo Joo ztvárnila slepou dívku výborně a So Ji Seobovi jsem jeho pocity a chování (vycházející z pocitu viny) absolutně věřil. Jejich vztah vypadal moc pěkně. Poslední čtvrthodina ztrácí na síle (ok a je trochu "jiná", než předchozí děj), ale stejně ... film se mi perfektně trefil do nálady.(2.11.2014)

Áno, príbeh je okukaný, snáď aj prvoplánový, ale ide z neho to čarovné teplo, ktoré vo filme vedia vytvoriť len Kórejčania. Znova vytvorili romancu so sympatickou dvojkou, ktorej pri ich spoločných zblíženiach či odcudzeniach držíte palce a pri tom myslíte na to, že život a láska by nikdy nemali byť podhodnotené.(27.10.2013)

Možná je to tím, že mám slabost pro Ji Sub Soa a Hyo Joo Han je mi poslední dobou víc a víc sympatická, ale rozhodně tenhle film nevnímám jen jako standardní korejskou romantiku. Ti dva spolu byli naprosto úžasní. Moc se mi líbilo, že nikdo netlačil na pilu, přesto to ve mně zanechalo hodně hluboké pocity. Nenuceně krásný film s moc pěknou hudbou. Zase jednou bez váhání, 5*.(3.11.2013)