poster

Ohjik geudaeman

 • Jižní Korea

  오직 그대만

 • Velká Británie

  Always

 • Velká Británie

  Only You

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2011, 105 min

 • Vančura
  ****

  Jak mě tenhle film zpočátku moc nebavil a skoro až otravoval, nakonec mě přece jen dostal. A v závěru jsem byl hodně naměkko. Snad že jsem měl už dlouho chuť zkouknout po čase zase nějaký pěkný asijský film, nebo že mě tenhle film zachránil před šílenou štědrovečerní televizní nabídkou - osobně mi tato nálož dějově nepravděpodobné romantiky vážně sedla. Uvědomuji si ovšem, že kdyby se děj přenesl z asijských lokací do Evropy/USA, ohrnul bych nad ním zdálky nos, protože je sešitý z jednoho klišé za druhým. U té jihokorejské produkce mi to ale nějak nevadí. Cynik by se skoro jistě mohl tomuto typu filmařiny vysmívat, ale osobně na to nemám náladu - za mě osobně velkorysé 4 hvězdy.(24.12.2014)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrá romantická dráma. Má výborný príbeh o mužovi s násilnou minulosťou, ktorý si svoj trest už odpykal, svoje činy oľutoval a teraz pracuje ako nočná obsluha parkoviska. Počas služby sa náhodne zoznámi so sympatickou ženou, ktorá síce trpí takmer úplnou slepotou, ale na radosti zo života jej to nič nezmenilo, spriatelia sa, postupne vytvoria pár, ale aby boli obaja úplne šťastní, muž sa ešte musí dočasne vrátiť k svojim schopnostiam z násilného života. So spracovaním som dosť spokojný, ale k dokonalosti tomu ešte niečo chýba. Už od začiatku som vedel, že toto bude film presne pre mňa, postava slepej ženy si ma získala okamžite a jej nový priateľ už o pár minút neskôr, takže som im fandil, síce sa zblížia možno až moc rýchlo, ale ani s tým nemám problém, vyše hodinu filmu to pôsobí skvelým dojmom. Ona neustále okolo seba vydáva len pozitívnu energiu, zaujala ma aj jeho minulosť, takže tu takmer ani nemám čo vytknúť, lenže posledná polhodina sa nevyberie práve najideálnejším smerom. Aj táto časť je nadpriemerná a v inom filme by som ju ocenil vic, ale v kombinácii s predchádzajúcim dejom mi to až tak dobre nesadlo, ale výsledné dojmy vylepšuje zase úplný záver. Čo sa týka jednotlivých žánrov, romantika funguje bezchybne, zaujme aj nejaká tá akcia a je to kvalitné aj ako dráma. Herecké obsadenie je výborné, perfektná Han Hyo-Joo, veľmi dobrý So Ji-Sub, ktorí vytvorili ideálnu dvojicu, k tomu viacero zaujímavých vedľajších postáv spomedzi jeho priateľov venujúcich sa boxu, tu nemám problém. Réžia a technická stránka sú perfektné, za žánrovou špičkou zaostávajú len minimálne, som veľmi spokojný. Škoda tej poslednej polhodiny, ktorá môj celkový dojem trochu znížila, ale aj tak je Always jedna z najlepších romantických drám za posledné obdobie. 79%(16.2.2013)

 • Jirka_Šč
  *****

  Oba představitele hlavních rolí jsem už viděl a patří mezi herce, které vidím rád znova. Han Hyo Joo ztvárnila slepou dívku výborně a So Ji Seobovi jsem jeho pocity a chování (vycházející z pocitu viny) absolutně věřil. Jejich vztah vypadal moc pěkně. Poslední čtvrthodina ztrácí na síle (ok a je trochu "jiná", než předchozí děj), ale stejně ... film se mi perfektně trefil do nálady.(2.11.2014)

 • Zíza
  ***

  Nikam to nespěchá, ačkoliv občas jsou scény moc dlouhé a člověk ztrácí pozornost. Bohužel si musím trochu postěžovat na střih, nějak mi v tomto filmu nesedl – tam kde by se mi líbil, nebyl, tak, kde by bylo lepší, aby celou situaci zabrala kamera, to bylo divně sestřihané. So Ji Sub je moc fajn herec, navíc, jak někdo poznamenal, pokud je herec vymakaný, bude ukázaný bez trika – takže jsme ho bez trika viděli. Zahrál uťápnutého boxera velmi mile, škoda, že ho tam nebylo víc. Ale herečka Han Hyo Joo mi moc nesedla, ani mi nepřišlo, že by předvedla něco zázračného. Samozřejmě ke konci to diváka chtělo sakra dojmout, u mě se nekonalo, nechalo mě to chladnou (ačkoliv So Ji Subův výkon se mi líbil). Je to neuvěřitelně kolísavý film, sem tam vás nadchne nějakým krásným obrazem či scénou, aby vás pak na oplátku několik minut nudil. Pro mě naprosto průměrná podívaná, která je nejkrásnější v krátkých sestříhaných videích od fanoušků na youtube.(29.8.2014)

 • Vavča
  ***

  Vypůjčím si hodnocení od jedné uživatelky, standartní korejská ždímačka:) Některé momenty velmi povedené, plné emocí, jiné jsou divné, kulhají na obě nohy, nevyrovnané tempo, taky někdy kazí zážitek. Nicméně herecké obsazení to zvládlo spolehlivě vytáhnout z průměru. Příběh částečně slepé dívky a zkrachovalého boxera je sice plný různých klišé (naivnější, než dítě nachytané na bonbónech), jenže, jak už jsem psal výše, ten korejský stroj ještě stále zaručeně funguje, takže pokud chcete tzv. lehce slzopudně dojímací program, víte, co máte dělat...(7.6.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace