Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Marek je nezaměstnaný mladík a pro snadně vydělané peníze udělá téměř cokoliv. Proto nepohrdne velice výhodnou nabídkou od armády na "naprosto neškodné" testy. Když se ovšem probouzí o několik let později ve svém bytě, zjišťuje že všichni jeho známí i rodina se k nemu obrátili zády, nebo jsou mrtví. Dokonalý voják, nebo porouchaný stroj? Marek se od podivných lidí dozvídá o generálu Janebovi, který prováděl testy, zaviňující celý jeho nečekaný výpadek a ovládání jeho těla vysokými armádními orgány. Současně v sobě objevuje novou podivnou sílu, kterou pomalu začíná ovládat a je hnán za pomstou do hlubin neznáma svého vlastního já. Strhující akční sci-fi z prostředí armádních pokusu a vládních spiknutí, které vás nenechá klidnými od začátku až do konce. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Je zázrak, že se někdo v Česku pokusil o takový ten klasický akčňák. A natočit to s tak sakra nízkým rozpočtem, to je výzva jak sviňa. Jenže tohle se pochopitelně moc nepovedlo. Ten film je utahaný a nudný i když má 70 minut a ani by nemusel, fakt by jenom stačilo zamakat na ději a dalo by se to. Jenže tím se dostávám k hlavnímu problému - scénář. Ten je hodně špatný, mnoho situací působí ne zrovna uvěřitelně. Spíš vůbec. Herci nic moc, kromě dvou a ani jeden z nich nemá pořádně co hrát, akce je moc taková strojená... Je tam mnoho chyb, přesto cením tu neuvěřitelnou snahu do Česka dostat žánr, který se tady vlastně ani ve velkém natočit nedá.A abych nehanil, ten nápad samotný nebyl špatný, ale je to sakra nedotažené. Takže dávám dvě ošuntělé hvězdičky a doufám, že Šetek přijde ještě s něčím a snad i lepším. ()

hosta 

všechny recenze uživatele

Začátek má náběh na slušný děj. Některé scény jsou opravdu výborné, na české poměry nečekané a snad i hodně nadprůměrné. Občas byl vidět velký rozptyl kvalit filmu, jako celek to poté působí nenyváženým dojmem. Ale ambice jsou z plátna vidět a i dost velká snaha autorů. Hercema jsem byl mile překvapen, sice neznámé tváře ale výkony adekvátní. Ještě dopilovat pár drobností, vyšponovat atmosféru a třeba jednou i český film nebude pořád to samé, stále dokola. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Je fantastické zjistit, že se dá v ČR natočit akční sci-fi za 150.000,- ale výsledek ukazuje, že je to zatraceně malá částka. Je mi hrozně sympatická amatérská snaha a nadšení a některé věci z úvodní bitevní scény, kde se konají na české poměry nadprůměrné kaskadérské kousky a dokonce se objeví tank, tak to je obdivuhodné, ale zbytek filmu bez příběhu a nulového herectví je pro běžného filmového diváka žalostně málo. Kuriozita pro fajnšmekry, jinak nekoukatelné. Film od stejné party jako Drsný spasitel, který je přeci jen o milimetr dokonalejší. ()

HonzaSim 

všechny recenze uživatele

Film, který už od svého začátku balancuje na odpadu. Nakonec jsem měl ten žaludek a na rozdíl od většiny jsem to dokoukal, ale jen ze zvědavosti, jak to vlastně dopadne. Po shlédnutí jsem se dozvěděl, že jde spíš o amatérský film, jehož náklady byly 150 tisíc. Za těchto okolností to tedy není tak hrozné a uvažoval jsem dokonce o dvou hvězdách, ale nakonec jsem skončil na jedné, protože tak otřesné neherce jsem snad ještě nikdy neviděl. Trochu škoda, protože nápad to má a stojí za zamyšlení, jestli to takhle jednou nebude skutečně vypadat. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Namet ma slusny potencial, skoda, ze je ve scenari nekolik velkych der. Herecke vykony a dialogy v rovine amaterskeho filmu prumerne, po technicke strance je ale film na velmi dobre urovni, pokud vezmeme v potaz, kolik film ve finale stal. Cely film jsem byl v ocekavani, jak dopadne, tedy jsem se nenudil... skoda toho scenare, mohli to jeste vice dotahnout do konce. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • Film Projekt 44 je filmem se záměrně nízkými náklady. Realizační tým tohoto filmu chce dát široké veřejnosti důkaz o tom, že i s velmi nízkým rozpočtem lze natočit kvalitní, dějově i vizuálně bohatý snímek v oblasti žánru akčních filmů. Celkové náklady nepřesáhly 150 000 kč. Tato skutečnost řadí tento film mezi nejlaciněší české nekomerční akční hrané filmy současnosti. (ŠEty)
  • Ve filmu zemře celkem 59 lidí. (ŠEty)
  • První válečná scéna filmu stála necelých 30 000 kč. (ŠEty)

Reklama

Reklama