Projekt 44

Akční / Sci-Fi

Česko, 2011, 70 min

• Raziel_cz

Je mi sympatické, že se někdo v Čechách snaží točit akční filmy, ale scénář je tu horší než u posledních Seagalovek a zbytek úspěšně zabíjí nulové produkční hodnoty. Ke všemu protivný hlavní hrdina/hysterický vidlák z Buranova, nepřesvědčivé lokace a vojenští potentáti, co si místo řešení problémů šmrdlají v hologramech. Už jsem viděl větší hovadiny, tahle je aspoň krátká.(22.8.2015)

Začátek má náběh na slušný děj. Některé scény jsou opravdu výborné, na české poměry nečekané a snad i hodně nadprůměrné. Občas byl vidět velký rozptyl kvalit filmu, jako celek to poté působí nenyváženým dojmem. Ale ambice jsou z plátna vidět a i dost velká snaha autorů. Hercema jsem byl mile překvapen, sice neznámé tváře ale výkony adekvátní. Ještě dopilovat pár drobností, vyšponovat atmosféru a třeba jednou i český film nebude pořád to samé, stále dokola.(2.12.2011)

• honajz2

Je zázrak, že se někdo v Česku pokusil o takový ten klasický akčňák. A natočit to s tak sakra nízkým rozpočtem, to je výzva jak sviňa. Jenže tohle se pochopitelně moc nepovedlo. Ten film je utahaný a nudný i když má 70 minut a ani by nemusel, fakt by jenom stačilo zamakat na ději a dalo by se to. Jenže tím se dostávám k hlavnímu problému - scénář. Ten je hodně špatný, mnoho situací působí ne zrovna uvěřitelně. Spíš vůbec. Herci nic moc, kromě dvou a ani jeden z nich nemá pořádně co hrát, akce je moc taková strojená... Je tam mnoho chyb, přesto cením tu neuvěřitelnou snahu do Česka dostat žánr, který se tady vlastně ani ve velkém natočit nedá.A abych nehanil, ten nápad samotný nebyl špatný, ale je to sakra nedotažené. Takže dávám dvě ošuntělé hvězdičky a doufám, že Šetek přijde ještě s něčím a snad i lepším.(15.2.2019)

Pro mě velké překvapení už jen pro to kolik celý film stál. Efekty jsou celkem v pohodě až na nějaké věci které by ještě chtěli vylepšit. Také někteří herci vypadají spíš, že čtou než hrají, ale jak říkám u mě stejně zajímavý počin jako konkurenční Metal Gear Outer Heaven. S přimhouřením jednoho oka je to za mě 100%. PS: Klidně bych uvítal pokračování.(4.8.2012)

• zette

Namet ma slusny potencial, skoda, ze je ve scenari nekolik velkych der. Herecke vykony a dialogy v rovine amaterskeho filmu prumerne, po technicke strance je ale film na velmi dobre urovni, pokud vezmeme v potaz, kolik film ve finale stal. Cely film jsem byl v ocekavani, jak dopadne, tedy jsem se nenudil... skoda toho scenare, mohli to jeste vice dotahnout do konce.(15.3.2015)

• - První válečná scéna filmu stála necelých 30 000 kč. (ŠEty)

• - Film Projekt 44 je filmem se záměrně nízkými náklady. Realizační tým tohoto filmu chce dát široké veřejnosti důkaz o tom, že i s velmi nízkým rozpočtem lze natočit kvalitní, dějově i vizuálně bohatý snímek v oblasti žánru akčních filmů. Celkové náklady nepřesáhly 150 000 kč. Tato skutečnost řadí tento film mezi nejlaciněší české nekomerční akční hrané filmy současnosti. (ŠEty)

• - Kamera - Jaroslav Kottink, Hudba - Jan Formánek, Jaroslav Šetek (Rosana)