Životopisný príbeh kultovej britskej komediálnej dvojice Eric Morecambe & Ernie Wise, vlastnými menami John Eric Bartholomew, resp. Ernest Wiseman. Dráma sleduje prvé divadelné kroky, pomalý rozbeh a vytvorenie silného priateľstva, opätovné spojenie síl po 2. svetovej vojne, úspech v rádiu, katastrofálny televízny debut, rozchod a znova spojenie v silnú dvojicu, ktorá sa vypracovala na britský národný poklad. (odvedle)

Splasher

Další z řady malých velkých filmů BBC. Vyzdvihnout musím perfektní casting a povzdechnout si musím jen nad krátkou stopáží. ()

odvedle

Som slávny zabávač a komik, a chcú o mne natočiť film, OK, tento film nie je o mne, ale akosi takto by som si ho predstavoval. Komediálne začiatky kultovej dvojice Eric Morecambe & Ernie Wise - kto aspoň raz videl záznam z nejakej ich šou, ten ich musí milovať. Film podáva ich rozbeh, slávu a pád, vtipný a miestami tŕpky film, ktorý ma dostal neskutočnými vtipmi, hláškami, scénkami, neustále doberanie si zo seba samých, uťahovanie si zo seba samých, pohotové reakcie (zapaľovanie cigarety nahej tanečníčke:) a hlavne kvalitný „suchý“ anglický humor (job v cirkuse: Ernie- “Well, it’s a job. I know, it’s not up to our usual standartds.“ Eric-“I didn’t know I had standards till I got here.”). Herci hrali vynikajúco, mimiky, pohyby tela výborné. Možno film mohol ukázať viac zo života, k niektorým udalostiam len pričuchne, ale ani to nevadí. ()