Eric & Ernie (TV film)

Velká Británie, 2011, 90 min

Další z řady malých velkých filmů BBC. Vyzdvihnout musím perfektní casting a povzdechnout si musím jen nad krátkou stopáží.(1.11.2011)

Som slávny zabávač a komik, a chcú o mne natočiť film, OK, tento film nie je o mne, ale akosi takto by som si ho predstavoval. Komediálne začiatky kultovej dvojice Eric Morecambe & Ernie Wise - kto aspoň raz videl záznam z nejakej ich šou, ten ich musí milovať. Film podáva ich rozbeh, slávu a pád, vtipný a miestami tŕpky film, ktorý ma dostal neskutočnými vtipmi, hláškami, scénkami, neustále doberanie si zo seba samých, uťahovanie si zo seba samých, pohotové reakcie (zapaľovanie cigarety nahej tanečníčke:) a hlavne kvalitný „suchý“ anglický humor (job v cirkuse: Ernie- “Well, it’s a job. I know, it’s not up to our usual standartds.“ Eric-“I didn’t know I had standards till I got here.”). Herci hrali vynikajúco, mimiky, pohyby tela výborné. Možno film mohol ukázať viac zo života, k niektorým udalostiam len pričuchne, ale ani to nevadí.(2.6.2011)