poster

Chňapáci (festivalový název)

 • Velká Británie

  Grabbers

Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / Irsko, 2012, 94 min

 • StarsFan
  ***

  Přerostlá chobotnice, jejíž mláďata vypadají jako masožravé, skákající květinky, se vyplavila z moře na irském pobřeží a zabíjí lidi. Je to vtipné. Je to v rámci mezí originální. Je to dobře koukatelné. Propaguje to pozitivní důsledky pití alkoholu. Jinými slovy to naplňuje vše, co divák může od půlnočních projekcí očekávat. [47th Karlovy Vary International Film Festival](30.6.2012)

 • Fr
  ***

  ,,JE JAKO KRVEŽÍZNIVÝ POLÁRNÍ MEDVĚD. – CHŇAPÁK!“..... /// Když se podivný vesmírný monstra usaděj kolem Irskýho ostrova, zákonitě (???) z toho musí vzniknout mix Útoku na věžák a Pomáhat a chránit. Hajzlové a poldové v hlavní roli neprudícího příběhu s hezkejma ,,chňapákama“ a britským humorem. V tom Londýně to bylo akčnější, tady je zase víc ,,frků“. Asi …tož nalej! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, za co všechno může globální oteplování (a migrace tučňáků). 2.) Baví mě čumět na vožralý lidi. 3.) Thx za titule ,,Schnecek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(3.12.2012)

 • SOLOM.
  ***

  Poslední dobou jsem se zaměřil na hororové scifi komedie a shodou okolností jsem narazil na tento snímek. Nedávno jsem shlédl solidní britský kousek Attack the Block (2011) a tak jsem se vyloženě těšil na další skvělou podívanou. Jenže ono to s tímto filmem není vůbec jednoduché. Přestože i tentokrát se dočkáme celkem zábavných situací a hlášek, tak děj samotný už tak dobrý není a dá se zde nalézt dost slabin. Jakožto milovník Irska (to díky tomu, že jsem tam nějakou dobu žil) a irského pití, však tvůrcům odpouštím. Kde jinde bych taky viděl velice zajímavý nápad: Pokud chcete zabít lidožravé monstrum, musíte se nejdřív pořádně ožrat!!! Konečně vím na co se mám doma vymluvit, když jdu do hospody. „Co kdyby mě po cestě něco napadlo“.(3.11.2012)

 • JASON_X
  ****

  Jediná obrana proti chňapákům, krvežíznivým chobotnicovým šmejdům z vesmíru, je být ožralý jako Dán... Tedy jste-li v Irsku, ožerete se samozřejmě jako Ir, to dá rozum. A že ti Irčani i Irčanky umějí skvěle chlastat! Až z toho můj abstinentský jazyk chytil slinu a můj abstinentský mozek mě začal pokoušet nebezpečnými myšlenkami. Ale to sem nepatří. Film je to velezábavný, dobře udělaný, s dobrým příběhem, s nádhernými ostrovními scenériemi, se sympatickými herci... Jen kdyby sebou občas kameraman tolik neházel a občas do toho nehrála slizce nasládlá "hobitínská" hudba, okatě (a určitě záměrně okatě) obšlehnutá z Pána prstenů (a jedna z mála věcí, která je mi na LOTRu protivná).(6.5.2015)

 • Raziel_cz
  ****

  Hororová komedie udělaná správně. Šílená situace, ale humor pramenící z toho, že postavy ji berou naprosto vážně. A potom – aby hrdinové přežili mimozemská monstra, musejí se ožrat – irštěji už to ani nejde. Máme tu od začátku dobře budované napětí (atmosféra blížící se hrozby na izolované maloměsto, na to vždycky zaberu), sympatické herce, malebné lokace a naprosto parádní monstra, která jsou sice CG, ale to CG díky inteligentním volbám filmařů vypadá i o sedm let později lépe než cokoliv v Avengers (o procesu tvorby více zde). Zábavné, svižné, bez absurdního humoru za každou cenu. Škoda, že Lehanovi nevyšla dvojka, ale rozhodně se těším s čím přijde dál!(19.9.2015)

 • - Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu Sundance 2012. Promítán byl i na Filmovém festivalu v Karlových Varech 2012. (Terva)

 • - Herci Richard Coyle a Ruth Bradley (Garda Lisa Nolan) natáčeli některé scény v opilosti. Režisér Jon Wright chtěl, aby záběry vypadaly skutečně, a ne přehrávaně. (Terva)

 • - Scenárista Kevin Lehane slyšel městskou legendu o tom, že když člověk bere hodně vitamínu B, zabrání tím bodnutí od komárů. Napadlo ho také, zda se komár opije, když bodne opilce. Tak vznikla předloha ke scénáři. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace