poster

Chňapáci (festivalový název)

 • Velká Británie

  Grabbers

Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / Irsko, 2012, 94 min

 • SOLOM.
  ***

  Poslední dobou jsem se zaměřil na hororové scifi komedie a shodou okolností jsem narazil na tento snímek. Nedávno jsem shlédl solidní britský kousek Attack the Block (2011) a tak jsem se vyloženě těšil na další skvělou podívanou. Jenže ono to s tímto filmem není vůbec jednoduché. Přestože i tentokrát se dočkáme celkem zábavných situací a hlášek, tak děj samotný už tak dobrý není a dá se zde nalézt dost slabin. Jakožto milovník Irska (to díky tomu, že jsem tam nějakou dobu žil) a irského pití, však tvůrcům odpouštím. Kde jinde bych taky viděl velice zajímavý nápad: Pokud chcete zabít lidožravé monstrum, musíte se nejdřív pořádně ožrat!!! Konečně vím na co se mám doma vymluvit, když jdu do hospody. „Co kdyby mě po cestě něco napadlo“.(3.11.2012)

 • Mysteri699
  ****

  Wow, to je skvělý film. Účinky byly prvotřídní a tvorové byli vynikající. To jen dokazuje, že s rospočtem 4.000.000 liber se dá něco vytvořit. Příběh je jednoduchý, cizí forma života klesne na zem v blízkosti malého irského ostrova, s bizarní komunity a začne jíst lidi. Skript je zábavný a poutavý, postavy ve filmu se pohybujou spolu s rychlým tempem a než se nadějete, je hotovo.(26.2.2013)

 • korbitch22
  ***

  Nečekejte typickou komedii, hlavně ze začátku to má docela vážnej říz a mrtvolama se vůbec nešetří, potom už je ale těch střípků klasického břitkého černého humoru víc, ale ne tolik kolik bych si přál.Mimozemská zrůda je zdařilá, obsazení sympatické a pár hlášek se najde, hlavně nejlepší jak přežít invazi je být úplně na sračky, ale postrádá to nějakou kulervoucí scénu a pointou i zpracováním je to hodně suché a klišovité.Příjemná jednohubka.60%.(28.10.2012)

 • playboxguest
  **

  Se mi zdá, že to jde s hororovýma komediema do kopru. Nejdřív Deadheads, pak Hra vlkodlaků, teď tohle. Prostě všechno na papíře zábava, na obrazovce blbost s nevyužitým potenciálem. Ačkoli Grabbers mi z těch tří zmíněných vycházejí nejlíp. Ke konci je to klasickej mix britskýho humoru, eko hororu a scénka prcků v knajpě mi připoměla Gremlíny. Ale co je to platný, když jsem prvních padesát minut zírala jak znuděnej zombík a každá scéna do mýho mozku jen vysílala signál: "Hehe, tohle mělo bejt nejspíš vtipný... No není...". Celkově slabší průměr. Což se dalo čekat, když Wright předtím natočil nemastné neslané Tormented. Sice tvůrce neodepisuju na základě jediného filmu, ale ono i tohle je takové nemastné neslané. Toddova kniha čirého zla holt nemůže být u všeho ;) 40%(30.12.2012)

 • Morholt
  ***

  Zmutovaní vesmírní hlavonožci vs. whiskou nasáklí Irové. Docela zdařilá a příjemně obsazená taškařice, která se může pyšnit jak velmi dobrými scénami, které by se neztratily ani v klasickém monster hororu, tak typickým ostrovním humorem. Problém byl jen v tom, že mi to na můj vkus až příliš často k sobě nepasovalo. Přesto jsem se bavil a nápad, jak zatočit s krvelačnými vetřelci by zasloužil medaili. Pobavil i 100x viděný konec, který ovšem tentokráte dával tušit, že v irské vesničce večírek zdaleka nekončí. 60%(2.12.2012)

 • - Natáčení probíhalo v Irsku ve městech Belfast a County Donegal. (Terva)

 • - Scenárista Kevin Lehane slyšel městskou legendu o tom, že když člověk bere hodně vitamínu B, zabrání tím bodnutí od komárů. Napadlo ho také, zda se komár opije, když bodne opilce. Tak vznikla předloha ke scénáři. (Terva)

 • - Herci Richard Coyle a Ruth Bradley (Garda Lisa Nolan) natáčeli některé scény v opilosti. Režisér Jon Wright chtěl, aby záběry vypadaly skutečně, a ne přehrávaně. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace