poster

Kličko

 • Německo

  Klitschko

 • Slovensko

  Kličko

  (festivalový název)

Dokumentární / Sportovní

Německo, 2011, 110 min

Kamera:

Johannes Imdahl

Producenti:

Leopold Hoesch
(další profese)
 • canni
  *****

  Paráda. Jako fanoušek bojových sportů nemám co dodat z hlediska kritiky (možná zaujatost) :) Ale i pro lidi, kteří nejsou zrovna v obraze, tak tito dva pánové jsou žijící a ještě boxující legendy. Krásný důkaz fungující rodiny a myslím, že nebýt jejich výchovy ze strany rodičů určitě by dneska nebyly tam kde jsou teď. 100%(16.7.2012)

 • heyda
  ****

  Dobrý dokument o dvou radioaktivních chlapících, kteří drtí jednoho boxera za druhým. Škoda, že nemají tu odvahu postavit se proti sobě navzájem. Ale chápu to. Kéž by v dnešní době ještě na rychlo vyrostl nějaký geniální boxer, jenž by byl alespoň vyrovnaným soupeřem. Zpracování dokumentu bylo bez problému, jen bych uvítal kratší stopáž. Myslím, že takových 90 minut by bohatě stačilo.(31.12.2012)

 • sellsakul
  *****

  Podobne ako to bolo u Mika Tysona, tak to platí aj u bratov Klitschkovcov. Úprimná a nevnútená spoveď svetových boxerov, rodiny, ľudí okolo nich. Dokument sleduje ich boxerskú kariéru od úplnych začiatkov až po súčasnosť. Je vidno, že za každým úspechom je veľa námahy a tento dokument to potvrdzuje a zároveň necháva odkaz divákovi, že z každého úderu, ktorý dostaneš je potrebné sa rýchlo otriasť, neostať na zemi a hlavne treba ísť ďalej a to platí nie len v ringu, ale aj v živote :) 90%(23.1.2012)

 • manonfire
  ****

  Proboha, co to pořád melete o tom, že proti nim nechodí nejlepší možní vyzyvatelé? Nikdo lepší v současnosti prostě není a není to jen poslední rok, ale již pěkná řádka let. Kdepak, tady není čas na staromilství, a ač se může kritikům zdát současná konkurence méně výbušná, a exkluzivní svou demencí (Tyson and other Apes of the Jungle), pravda je ta, že i box se vyvíjí a železný Mike by i ve svých nej letech Klička dostal jen hodně těžko. Je tu rozdíl ve výšce, fyzičce i taktických dovednostech, a to říkám i přesto, že vysokým borcům zpravidla nefandím. Tihle dva ale ostatní převyšují i intelektem a co si budem povídat, to srdce jim taky nechybí. Škoda, že to mělo jen 110minut, taky bych raději delší úseky z jednotlivých přelomových zápasů, ale tenhle formát dokumentu směřoval trochu jinam. 80%(19.11.2014)

 • showxman
  *****

  Pro fanoušky boxu a konkrétně Vitalije a Wladimira je tento film naprostou povinností. Pomalu rozkrývá pozadí jejich životů, soukromí rodinného života i zákulisí sportu a je koncipován jako nevšední pohled na tuto bratrskou dvojici, jenž opanovala profi-ring. Za největší přednost považuji to, že se film nesnaží tuto fenomenální dvojici nijak glorifikovat, ale odhaluje i jejich slabé stránky a pády.(22.5.2012)

 • - Pracovným názvom filmu bolo označenie Klitschko: Inside the Ropes. (MikaelSVK)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace