Pomsta (TV seriál)

Revenge

USA, 2011 - 2015, 66 h 45 min (Minutáž: 89x42 min)

Fil Eisler

Madeleine Stowe, Emily VanCamp, Henry Czerny, Joshua Bowman, Nick Wechsler, Gabriel Mann, Ashley Madekwe, Connor Paolo, Christa B. Allen, Barry Sloane, Karine Vanasse, Margarita Levijeva, James Tupper, Ashton Holmes, Dilshad Vadsaria, Olivier Martinez, JR Bourne, Amber Valletta, Wendy Crewson, James Morrison, Max Martini, Jennifer Jason Leigh, Brian Hallisay, Michael Trucco, Roger Bart, Courtney B. Vance, James McCaffrey, Hirojuki Sanada, Robbie Amell, Brian Goodman, Cary-Hiroyuki Tagawa, Yancey Arias, Michael Reilly Burke, Merrin Dungey, Jamal Duff, Jonathan Adams, CCH Pounder, William Devane, Veronica Cartwright, Tess Harper, Christina Chang, Rachel DiPillo, James Purefoy, Burn Gorman, Alex Carter, Maja Hazen, Amy Landecker, Dylan Walsh, Sybil Temtchine, Alicia Coppola, R. Keith Harris, John Billingsley, Marcus Choi, Amanda Brooks, Stephen Snedden, Nicole Pulliam, Tara Platt, Linc Hand, Logan Bartholomew, Candace Kita, Falk Hentschel, Emily Alyn Lind, Stephanie Maura Sanchez, Derek Ray, Conor Leslie, Phil Tyler, Leslie Stevens, Greg Perrow, Shevaun Kastl, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Justin Hartley, Gina Gallego, Tina Casciani, Jessica Clark, Brianne Howey, Annabelle Stephenson, Dendrie Taylor, Nazneen Contractor, Stephanie Jacobsen, Jay Jackson, Brianna Lynn Brown, Monique Gabriela Curnen, Tessa Munro, Alicia Lagano, Ana Ortiz, Brian Lally, Bruno Amato, Matt Riedy, Chase Kim, Elena Satine, Gloria Votsis, Kerry Knuppe, John Prosky, Kamala Jones, Michael Nardelli, Alejandro Furth, Alyvia Alyn Lind, Jussie Smollett, Barnett O'Hara, Jensen LeFlore, Anthony Reynolds, Jonathan Davila, Sal Landi, Larry Sullivan, Ciara Hanna, Tom Virtue, David Wells, Maria McCann, Kandis Mak, Pilar Holland, Ed Quinn, Marcus Giamatti, Bradley Snedeker, Gena Shaw, Joe Montanti, Danielle Rayne, Brandon Keener, Amy Parrish, Nicholas James, Aria Ostrander, Tyler Jacob Moore, Myra Turley, B.J. Clinkscales, Daniel Zovatto, Sarah Lancaster, James Le Gros, Len Cordova, Barry Livingston, Stephen Mendel, Louis Herthum, Andy Favreau, Paul Sanchez, Kathleen York, Guy Nardulli, Anzu Lawson, LaMonica Garrett, Lynne Alana Delaney, Bruce Holman, Akinsola Aribo, Todd Grinnell, Michael Rubenstone, Matthew Glave, David L. King, Leif Gantvoort, Julie Dretzin, Anil Kumar, Tim Powell, Reshaun Jones, Greg Collins, Rod McCary, Melissa McCarty, Jim Jansen, David Lim, Marcos A. Ferraez, Rick Fitts
  • RedRose

Pilot byl vcelku fajn a i když to není nijak světoborný ani inovativní nápad, tak to mělo své možnosti. Bohužel už někde kolem 5-tého dílu bylo jasné, že se z toho udělají rozvleklou, místy až nudnou podívanou... Stále nové a nové vsuvky, které děj jen zbytečně natahují až k utahání... Sérii 22 dílů jsem zvládl, ale kdyby to bylo sestříháno do 13-ti dílů, mohlo to být mnohem lepší a svižnější a místní vysoké hodnocení tohoto seriálu opravdu moc nechápu... Co se postav týče, tak hlavní hrdinka mě po celý čas nepřesvědčila, abych ji postavu úplně uvěřil a nejzajímavější postavou je nakonec spoluspiklenec Nolan, který to s Jackovou pomocí celé zachraňuje... Kdo mě tam vytáčel nejvíc, byla úplně zbytečná postava falešné Amandy a její přítomnost ani smysl do teď nechápu... Ostatní postavy byly relativně v pořádku a casting byl úspěšný, ale závěr první série byl víc než jen zklamáním, protože k žádné luxusní pomstě v podstatě nedošlo, jen byla Greysnovic rodina trochu rozhozená, což opravdu nestačilo a poslední rádoby šokující odhalení, jen diváky navede na druhou sérii... Tu si s prominutím už odpustím, protože tohle nemůže dopadnout jinak, než že se z toho stane telenovelní vztahovka a to opravdu nemám zájem... První série tedy 47% a seriál opouštím...(11.1.2014)

What the hell, fakticky jsem dokoukal celej seriál na téma Hrabě Monte Cristo v sukni. Ačkoliv tedy Emily VanCamp je rozhodně koukatelnej Edmond Dantes, a byť je okolo ní asi tak milion postav na odstřel, každý její zaplavání si to vynahrazuje. Čtvrtá série už NOTNĚ ztrácí dech (od druhý jde tempo rapidně dolů a v půli třetí začíná škytat jako motor při mým řízení), ale co by člověk kvůli Agentce 13 neprotrpěl.(8.2.2016)

Tuctový seriál o pomstě? Check. Zasazený do prostředí báječných a bohatých aka americká telenovela? Check. Nic víc, než obyčejná oddechovka? Check. Suma sumárum to tak na ty tři vychází. Tak proč pět? Emily VanCamp? Check. Madel...ale kecám, Emily VanCamp. E: po finále druhé řady. Nevím, jak bych teď ten seriál popsal. Kdyby se mě někdo zeptal tak uprostřed první řady, nebo vlastně i někde v první desítce druhé řady, řekl bych, že jde o docela obyčejnou vztahovku až telenovelu okořeněnou lehčí konspirací a pomstou jedné dámy. Prostě takový ten typ, který byste na první pohled zařadili spíš do programu pro škálu teenage girls - maminy v domácnosti. Faktem ovšem je, že tenhle seriál má grády a koule, jaké by mu valná konkurence napříč žánry mohla akorát tak tiše závidět. Takže já říkám, ať to čtete kdokoliv, nenechte se vůbec odradit nějakými předsudky. SPOILER: Nechápu proč, ale tvůrci asi mají nějak v neoblibě postavu Jacka Portera, takový boxovací pytel, jaký si z něj v Revenge dělají, jsem už dlouho neviděl.(26.12.2013)

Má cesta k Revenge byla celkem trnitá. Dvakrát jsem to zkoušel, jenže jednou jsem skončil někde uprostřed první série a podruhé někde na začátku druhé. Nakonecj sem se hecnul a jsem rád, že jsem dal Revenge třetí šanci...Co dělá Pomstu dobrým seriálem je práce s postavami. Drtivá většina herců se pro svou roli narodila a převážně díky nim jsou i slabší díly a poněkud slabší druhá a čtvrtá série fajnová a odsýpající. Takový Gabriel Mann si krade celý seriál pro sebe a kdyby nebylo Nolana a jeho extravagantních obleků a hi-tech udělátek, Pomsta by byla dávno odepsaná. 1. série je plná nápadů, odsýpá a divák se nenudí. Druhá je o poznání slabší, začne se řešit jistá Iniciativa a je více nudných dílů než těch dobrých. Trojka se naopak zase vyšvyhává mezi klenoty, příběh se vrací k první řadě a seriálu to jen prospívá. Finálová čtyřka měla být velkým finále, a v ledačemž se jí to povedlo, přesto na konci mám trochu dojem, že tu potenciál byl mnohem větší. Hlavní a vedlejší postavy tu umírají skoro v každém dílu, ale divákovi to není líčeno jako něco, co by mělo mít nějaký větší dopad, pouze smrt *******, který zachránil Emily, ikdyž jí nenáviděl, zhruba v polovině série byla emociální a díky flashbackům i smutná. Poslední epizoda a finále je ale vyloženě fail. Přijde mi, že tvůrcům došly nápady a jen se chtěli nějak důstojně rozloučit...povedlo se, jenže...(17.7.2016)

1.série byla celkem fajn a osud hrdinů, těch dobrých i špatných, mě začal opravdu zajímat. 2.sérii jsem asi jen už z hecu překousávala, abych věděla, jak to tedy dopadne. Seriál jsem hodnotila jako průměrný až na herecké obsazení- to je skvělé. Ať už Madeleine Stowe či Joshua Bowman, který se skvěle vyvíjí. Pak ale přišla třetí série a seriál se stal jedním z mým velice oblíbených. Postavy začali být lidštější, do příběhu se začali hodně zatahovat city, což někdy dělá situace opravdu emotivními a překvapujícími. Děj není tak komplikovaný, spíš až překombinovaný, což seriálu ublížilo např.ve 2.řadě. No těším se, jak se bude vše vyvíjet a opravdu doufám, že se seriálu bude dařit tuhle laťku udržet.(21.12.2013)

• - Henry Czerny s režisérem Phillipem Noycem v minulosti již spolupracoval, a to na snímku Jasné nebezpečí (1994). (..Lucas..)

• - Pôvodne mala mať úvodná séria 13 epizód s uzavretým dejom, avšak potom, čo seriál získal titul najpopulárnejšieho projektu televízie ABC, scenáristi zápletku predĺžili a finále vyvrcholilo 22 epizódou. (nikenzi)

• - Po filmu Pomsta (1990) se jedná již o druhý projekt s originálním názvem Revenge, na kterém Madeleine Stowe spolupracovala. (Agita)