Pomsta (TV seriál)

Revenge

USA, 2011, 89x42 min

Fil Eisler

Madeleine Stowe, Emily VanCamp, Henry Czerny, Joshua Bowman, Nick Wechsler, Gabriel Mann, Ashley Madekwe, Connor Paolo, Christa B. Allen, Barry Sloane, Karine Vanasse, Margarita Levijeva, James Tupper, Ashton Holmes, Dilshad Vadsaria, Olivier Martinez, JR Bourne, Amber Valletta, Wendy Crewson, James Morrison, Max Martini, Jennifer Jason Leigh, Brian Hallisay, Michael Trucco, Roger Bart, Courtney B. Vance, James McCaffrey, Hirojuki Sanada, Robbie Amell, Brian Goodman, Cary-Hiroyuki Tagawa, Yancey Arias, Michael Reilly Burke, Merrin Dungey, Jamal Duff, Jonathan Adams, CCH Pounder, William Devane, Veronica Cartwright, Tess Harper, Christina Chang, Rachel DiPillo, James Purefoy, Burn Gorman, Alex Carter, Maja Hazen, Amy Landecker, Dylan Walsh, Sybil Temtchine, Alicia Coppola, R. Keith Harris, John Billingsley, Marcus Choi, Amanda Brooks, Stephen Snedden, Nicole Pulliam, Tara Platt, Linc Hand, Logan Bartholomew, Candace Kita, Falk Hentschel, Emily Alyn Lind, Stephanie Maura Sanchez, Derek Ray, Conor Leslie, Phil Tyler, Leslie Stevens, Greg Perrow, Shevaun Kastl, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Justin Hartley, Gina Gallego, Tina Casciani, Jessica Clark, Brianne Howey, Annabelle Stephenson, Dendrie Taylor, Nazneen Contractor, Stephanie Jacobsen, Jay Jackson, Brianna Lynn Brown, Monique Gabriela Curnen, Tessa Munro, Alicia Lagano, Ana Ortiz, Brian Lally, Bruno Amato, Matt Riedy, Chase Kim, Elena Satine, Gloria Votsis, Kerry Knuppe, John Prosky, Kamala Jones, Michael Nardelli, Alejandro Furth, Alyvia Alyn Lind, Jussie Smollett, Barnett O'Hara, Jensen LeFlore, Anthony Reynolds, Jonathan Davila, Sal Landi, Larry Sullivan, Ciara Hanna, Tom Virtue, David Wells, Maria McCann, Kandis Mak, Pilar Holland, Ed Quinn, Marcus Giamatti, Bradley Snedeker, Gena Shaw, Joe Montanti, Danielle Rayne, Brandon Keener, Amy Parrish, Nicholas James, Aria Ostrander, Tyler Jacob Moore, Myra Turley, B.J. Clinkscales, Daniel Zovatto, Sarah Lancaster, James Le Gros, Len Cordova, Barry Livingston, Stephen Mendel, Louis Herthum, Andy Favreau, Paul Sanchez, Kathleen York, Guy Nardulli, Anzu Lawson, LaMonica Garrett, Lynne Alana Delaney, Bruce Holman, Akinsola Aribo, Todd Grinnell, Michael Rubenstone, Matthew Glave, David L. King, Leif Gantvoort, Julie Dretzin, Anil Kumar, Tim Powell, Reshaun Jones, Greg Collins, Rod McCary, Melissa McCarty

Tuctový seriál o pomstě? Check. Zasazený do prostředí báječných a bohatých aka americká telenovela? Check. Nic víc, než obyčejná oddechovka? Check. Suma sumárum to tak na ty tři vychází. Tak proč pět? Emily VanCamp? Check. Madel...ale kecám, Emily VanCamp. E: po finále druhé řady. Nevím, jak bych teď ten seriál popsal. Kdyby se mě někdo zeptal tak uprostřed první řady, nebo vlastně i někde v první desítce druhé řady, řekl bych, že jde o docela obyčejnou vztahovku až telenovelu okořeněnou lehčí konspirací a pomstou jedné dámy. Prostě takový ten typ, který byste na první pohled zařadili spíš do programu pro škálu teenage girls - maminy v domácnosti. Faktem ovšem je, že tenhle seriál má grády a koule, jaké by mu valná konkurence napříč žánry mohla akorát tak tiše závidět. Takže já říkám, ať to čtete kdokoliv, nenechte se vůbec odradit nějakými předsudky. SPOILER: Nechápu proč, ale tvůrci asi mají nějak v neoblibě postavu Jacka Portera, takový boxovací pytel, jaký si z něj v Revenge dělají, jsem už dlouho neviděl.(26.12.2013)

Skvěle našlápnutej seriál o pomstě ze světa škodolibých zazobanců. První série je fakt výborná, od prvního dílu se vám zápletka, prostředí a kladné i záporné postavy dostanou pod kůži (i když tady se vlastně nedá říct, kdo je good/bad guy/bitch, muhehe - nejlepší je ale bez diskuze Nolan!). Druhá řada je kvalitou veeelkej sešup dolů. Všechno se tam až moc natahuje, zamotává a v celku nedává moc smysl. Třetí je naopak zas o něco lepší, poslední díly mě znovu neskutečně vtáhly do Emilyny Revengendy :) Doufejme, že to tvůrci tou čtvrtou sérií moc nepohnojí a řádně to tím zakončí. Jak se říká, v nejlepším se má přestat.(13.5.2014)

Po shlédnutí pilotu jsem minimálně zaujmutá,spíš až nadšená...z letošních novinek mě tenhle koncept zaujmul zatím nejvíc.Super herecké obsazení,napívaná atmosféra téměř hmatatelná a jak se rozvina zápletka(zda v tuctovku nebo zajímavost) ukáže čas.Rovněž se mi líbí jak je v některých důležitých momentech spomalená kamera.(23.9.2011)

What the hell, fakticky jsem dokoukal celej seriál na téma Hrabě Monte Cristo v sukni. Ačkoliv tedy Emily VanCamp je rozhodně koukatelnej Edmond Dantes, a byť je okolo ní asi tak milion postav na odstřel, každý její zaplavání si to vynahrazuje. Čtvrtá série už NOTNĚ ztrácí dech (od druhý jde tempo rapidně dolů a v půli třetí začíná škytat jako motor při mým řízení), ale co by člověk kvůli Agentce 13 neprotrpěl.(8.2.2016)

Vynikající seriál s úžasným hereckým výběrem. Seriál mě už z fotek odpuzoval, ale dal jsem mu šanci a musím říct, že se jedná o to nejlepší co v televizi běží. Asi jsem našel svou nejoblíbenější herečku v podobě Emily. Neskutečné krásná a přesto ji člověk věří každý akčnější pohyb včetně její touhy po odplatě, i když je trnitá. Příběh je promyšlen a vesměs jsem si nevšiml nějaké té větší vaty - každý rozhovor nám něco říká o charakteru. Korunu všemu nasazuje hudební pecka v závěru od Florenc and the Machine - Seven devils.(1.11.2012)

• - Kvôli seriálu posunula Madeleine Stowe (Victoria) natáčanie svojho režijného debutu Unbound Captives na rok 2012. Počkať si teda museli aj už obsadené hviezdy ako Hugh Jackman, Rachel Weisz či Robert Pattinson. (nikenzi)

• - Po filmu Pomsta (1990) se jedná již o druhý projekt s originálním názvem Revenge, na kterém Madeleine Stowe spolupracovala. (Agita)

• - Henry Czerny s režisérem Phillipem Noycem v minulosti již spolupracoval, a to na snímku Jasné nebezpečí (1994). (..Lucas..)