Pomsta (TV seriál)

Revenge

USA, 2011 - 2015, 66 h 45 min (Minutáž: 89x42 min)

Tvůrci:

Mike Kelley

Fil Eisler

Madeleine Stowe, Emily VanCamp, Henry Czerny, Josh Bowman, Nick Wechsler, Gabriel Mann, Ashley Madekwe, Connor Paolo, Christa B. Allen, Barry Sloane, Karine Vanasse, Margarita Levijeva, James Tupper, Ashton Holmes, Dilshad Vadsaria, Olivier Martinez, JR Bourne, Amber Valletta, Wendy Crewson, James Morrison, Max Martini, Jennifer Jason Leigh, Brian Hallisay, Michael Trucco, Roger Bart, Courtney B. Vance, James McCaffrey, Hirojuki Sanada, Robbie Amell, Brian Goodman, Cary-Hiroyuki Tagawa, Yancey Arias, Michael Reilly Burke, Merrin Dungey, Jamal Duff, Jonathan Adams, CCH Pounder, William Devane, Veronica Cartwright, Tess Harper, Christina Chang, Rachel DiPillo, James Purefoy, Burn Gorman, Alex Carter, Maja Hazen, Amy Landecker, Dylan Walsh, Sybil Temtchine, Alicia Coppola, R. Keith Harris, John Billingsley, Marcus Choi, Amanda Brooks, Stephen Snedden, Nicole Pulliam, Tara Platt, Linc Hand, Logan Bartholomew, Candace Kita, Falk Hentschel, Emily Alyn Lind, Stephanie Maura Sanchez, Derek Ray, Conor Leslie, Phil Tyler, Leslie Stevens, Greg Perrow, Shevaun Kastl, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Justin Hartley, Gina Gallego, Tina Casciani, Jessica Clark, Brianne Howey, Annabelle Stephenson, Dendrie Taylor, Nazneen Contractor, Stephanie Jacobsen, Jay Jackson, Brianna Lynn Brown, Monique Gabriela Curnen, Tessa Munro, Alicia Lagano, Ana Ortiz, Brian Lally, Bruno Amato, Matt Riedy, Chase Kim, Elena Satine, Gloria Votsis, Kerry Knuppe, John Prosky, Kamala Jones, Michael Nardelli, Alejandro Furth, Alyvia Alyn Lind, Jussie Smollett, Barnett O'Hara, Jensen LeFlore, Anthony Reynolds, Jonathan Davila, Sal Landi, Larry Sullivan, Ciara Hanna, Tom Virtue, David Wells, Maria McCann, Kandis Mak, Pilar Holland, Ed Quinn, Marcus Giamatti, Bradley Snedeker, Gena Shaw, Joe Montanti, Danielle Rayne, Brandon Keener, Amy Parrish, Nicholas James, Aria Ostrander, Tyler Jacob Moore, Myra Turley, B.J. Clinkscales, Daniel Zovatto, Sarah Lancaster, James Le Gros, Len Cordova, Barry Livingston, Stephen Mendel, Louis Herthum, Andy Favreau, Paul Sanchez, Kathleen York, Guy Nardulli, Anzu Lawson, LaMonica Garrett, Lynne Alana Delaney, Bruce Holman, Akinsola Aribo, Todd Grinnell, Michael Rubenstone, Matthew Glave, David L. King, Leif Gantvoort, Julie Dretzin, Anil Kumar, Tim Powell, Reshaun Jones, Greg Collins, Rod McCary, Melissa McCarty, Jim Jansen, David Lim, Marcos A. Ferraez, Rick Fitts, Brandon P Bell, Mel Fair, Anthony Palermo, Jason Davis, Amber Valletta (a.z.), Margot Farley, Margarita Levijeva (a.z.), Barbara Williams, Matt McCoy, Christopher Goodman, Drew Fonteiro, Adrienne Barbeau, Timothy V. Murphy, Salvator Xuereb, Grace Fulton, Joaquim de Almeida, Geoff Pierson, Clare Carey, Nick Leeson, Sean Whalen, Gary Carlos Cervantes, Jill M. Ohanneson, Collins Pennie, Anjul Nigam, Seychelle Gabriel, Susan Park, Jessica Tuck, Diogo Morgado, Phil Abrams, Fredric Lehne, Gail O'Grady, Brett Cullen, Jayne Brook, Steven Strait, Morgan Fairchild, Kristin Carey, Jessie Lande, Tim DeKay, Melanie Lewis, John Rubinstein, David Starzyk, Wade Williams, Scott Alan Smith, Marc Forget, Yeardley Smith, Ned Vaughn, Allison McAtee, Chasty Ballesteros, Christopher Grove, Nestor Serrano, Lola Glaudini, Carolyn Hennesy, Charles Shaughnessy, Courtney Ford, Michael Medico, John Cothran Jr., Tommy Flanagan, Sebastian Pigott, Gina Torres, Kim Richards, Tanya Tate, Matthew Yang Kang, Trenton Rostedt, Joanna Sotomura, Josh Pence, Lucinda Jenney, Bradley White, Liz Jenkins, Courtney Love, Christopher Wiehl, Barbara Eve Harris, Christa B. Allen (a.z.), Adrienne Barbeau (a.z.), Josh Bowman (a.z.), Michael Reilly Burke (a.z.), Henry Czerny (a.z.), Grace Fulton (a.z.), Alyvia Alyn Lind (a.z.), Emily Alyn Lind (a.z.), Ashley Madekwe (a.z.), Olivier Martinez (a.z.), Connor Paolo (a.z.), Matt Riedy (a.z.), Barry Sloane (a.z.), Asante Jones, Tom Amandes, Jayden Lund, Candy Ibarra, Irene Roseen, Cloie Wyatt Taylor, Angela Elayne Gibbs

Konečně se mi "splnil sen" a sledujeme příběh z pozice "padoucha". Je samozdřejmě jasné, že Emily/Amanda je ta hodná a chce jen pomstu.. :) Ale ona páchá škodu, ničí životy a my jí při tom držíme palce. Pokud seriál nevyběhne ze zajetých kolejí a neotočí se tohle všechno proti Emily, může se stát, že si ho zamiluju ještě víc!(26.10.2011)

První sérii mam za sebou. Moc se mi líbila, i když jsem si musela dost zvykat na hlavní hrdinku. Každopádně zápletka celého seriálu je moc zajímavá. Líbí se mi, v jakých poměrech se příběh děje i to, jakým směrem se ubírá. Musím tedy říct, že poslední díl byl pro mě zklamání, ale to jen proto, že nemám ráda předvídatelné konce. A taky, že jsem trochu chtěla to štěstí... Fakt se mi moc líbila role Victorie a taky Nolan je nepřekonatelný frajer ...Jack zas krasavec. :) /// Zatímco třetí série pro mě docela upadala, musím říct, že čtvrtá série mě snad zatím baví nejvíc a jsem zvědavá, co se z toho ještě vyklube.(28.5.2012)

Musím přiznat, že po prvním pěti minutách se mi chtělo zvracet, byla jsem zmatená a rozladěná - všechno zároveň. Ale pak se to změnilo - a já si seriál naprosto zamilovala. Emily/Amanda je naprosto úžasná, umí dělat skvělý poker face a seriál obsahuje tolik nečekaných zvratů (k lepšímu), že se to snad ani nedá očekávat. Zatím jsem v první polovině první série, takže uvidíme kam to povede, ale zatím musím rozhodně hodnotit kladně.(20.4.2012)

• sulimo

Vždycky mě tak trochu pobaví ti démonicky vychytralí ňujorčané, co pro zisk a postavení kujou pikle, která jsou démonicky vychytralá. Realita je ovšem jiná, v Southamptonu žije obrovská banda pitomců, jejichž průměrný věk je sedmdesát a jejichž íkvé dost možná dosahuje záporných čísel, že nevim, o čem mluvim? Vim. Bohužel, tři měsíce s těmito neschopnými existencemi, na tomhle přeceňovaném místě, mě málem stálo morální zábrany, které mi nedovolují vraždit pro kreténismus a absurdní manýry těchto jedinců. Tahle životní zkušenost mi dovoluje se u těchto seriálu od plic zasmát, za nepřetržitého zvedání žaludku.(5.1.2012)

Přiznávám, že po prvních pár dílech jsem byla přesvědčená, že už se dál dívat nebudu.. Zaplať pánbůh, že jsem se dívala dál! Protože to nabralo neuvěřitelné tempo a seriál jede.. fakt jede! Je to pecka. Emily jasně dokazuje, že je odhodlaná udělat cokoliv, aby zjistila pravdu a dostála pomsty. Victoria je zase odhodlaná chránit rodinu, stejně tak ale bojuje za svoji lásku a občas tápe. Ale je to správná mrcha. Nolan, nejlepší postava! Daniel mě nebaví, nelíbí se mi, je to trouba. Ashley stejně tak. Z Charlotte se stává správná holka. Dříve taková princezna, ale posledních pár dílů se krásně mění. Co jiného ji ale zbývá. A Amanda s Jackem, no.. zajímalo by mě, co bude dál. A jak to nakonec skončí. Zamotané je to hezky. Dříve se mi seriál fakt nelíbil, teď se nebojím říct, že je to jeden z nejlepších právě vysílaných seriálů :)(24.10.2012)

• - Pôvodne mala mať úvodná séria 13 epizód s uzavretým dejom, avšak potom, čo seriál získal titul najpopulárnejšieho projektu televízie ABC, scenáristi zápletku predĺžili a finále vyvrcholilo 22 epizódou. (nikenzi)

• - Henry Czerny s režisérem Phillipem Noycem v minulosti již spolupracoval, a to na snímku Jasné nebezpečí (1994). (..Lucas..)

• - Po filmu Pomsta (1990) se jedná již o druhý projekt s originálním názvem Revenge, na kterém Madeleine Stowe spolupracovala. (Agita)