Pomsta (TV seriál)

Revenge

USA, 2011 - 2015, 66 h 45 min (Minutáž: 89x42 min)

Tvůrci:

Mike Kelley

Fil Eisler

Madeleine Stowe, Emily VanCamp, Henry Czerny, Joshua Bowman, Nick Wechsler, Gabriel Mann, Ashley Madekwe, Connor Paolo, Christa B. Allen, Barry Sloane, Karine Vanasse, Margarita Levijeva, James Tupper, Ashton Holmes, Dilshad Vadsaria, Olivier Martinez, JR Bourne, Amber Valletta, Wendy Crewson, James Morrison, Max Martini, Jennifer Jason Leigh, Brian Hallisay, Michael Trucco, Roger Bart, Courtney B. Vance, James McCaffrey, Hirojuki Sanada, Robbie Amell, Brian Goodman, Cary-Hiroyuki Tagawa, Yancey Arias, Michael Reilly Burke, Merrin Dungey, Jamal Duff, Jonathan Adams, CCH Pounder, William Devane, Veronica Cartwright, Tess Harper, Christina Chang, Rachel DiPillo, James Purefoy, Burn Gorman, Alex Carter, Maja Hazen, Amy Landecker, Dylan Walsh, Sybil Temtchine, Alicia Coppola, R. Keith Harris, John Billingsley, Marcus Choi, Amanda Brooks, Stephen Snedden, Nicole Pulliam, Tara Platt, Linc Hand, Logan Bartholomew, Candace Kita, Falk Hentschel, Emily Alyn Lind, Stephanie Maura Sanchez, Derek Ray, Conor Leslie, Phil Tyler, Leslie Stevens, Greg Perrow, Shevaun Kastl, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Justin Hartley, Gina Gallego, Tina Casciani, Jessica Clark, Brianne Howey, Annabelle Stephenson, Dendrie Taylor, Nazneen Contractor, Stephanie Jacobsen, Jay Jackson, Brianna Lynn Brown, Monique Gabriela Curnen, Tessa Munro, Alicia Lagano, Ana Ortiz, Brian Lally, Bruno Amato, Matt Riedy, Chase Kim, Elena Satine, Gloria Votsis, Kerry Knuppe, John Prosky, Kamala Jones, Michael Nardelli, Alejandro Furth, Alyvia Alyn Lind, Jussie Smollett, Barnett O'Hara, Jensen LeFlore, Anthony Reynolds, Jonathan Davila, Sal Landi, Larry Sullivan, Ciara Hanna, Tom Virtue, David Wells, Maria McCann, Kandis Mak, Pilar Holland, Ed Quinn, Marcus Giamatti, Bradley Snedeker, Gena Shaw, Joe Montanti, Danielle Rayne, Brandon Keener, Amy Parrish, Nicholas James, Aria Ostrander, Tyler Jacob Moore, Myra Turley, B.J. Clinkscales, Daniel Zovatto, Sarah Lancaster, James Le Gros, Len Cordova, Barry Livingston, Stephen Mendel, Louis Herthum, Andy Favreau, Paul Sanchez, Kathleen York, Guy Nardulli, Anzu Lawson, LaMonica Garrett, Lynne Alana Delaney, Bruce Holman, Akinsola Aribo, Todd Grinnell, Michael Rubenstone, Matthew Glave, David L. King, Leif Gantvoort, Julie Dretzin, Anil Kumar, Tim Powell, Reshaun Jones, Greg Collins, Rod McCary, Melissa McCarty, Jim Jansen, David Lim, Marcos A. Ferraez, Rick Fitts, Brandon P Bell, Mel Fair, Anthony Palermo, Jason Davis, Amber Valletta (a.z.), Margot Farley, Margarita Levijeva (a.z.), Barbara Williams, Matt McCoy, Christopher Goodman, Drew Fonteiro, Adrienne Barbeau, Timothy V. Murphy, Salvator Xuereb, Grace Fulton, Joaquim de Almeida, Geoff Pierson, Clare Carey, Nick Leeson, Sean Whalen, Gary Carlos Cervantes, Jill M. Ohanneson, Collins Pennie, Anjul Nigam, Seychelle Gabriel, Susan Park, Jessica Tuck, Diogo Morgado, Phil Abrams, Fredric Lehne, Gail O'Grady, Brett Cullen, Jayne Brook, Steven Strait, Morgan Fairchild, Kristin Carey, Jessie Lande, Tim DeKay, Melanie Lewis, John Rubinstein, David Starzyk, Wade Williams, Scott Alan Smith, Marc Forget, Yeardley Smith, Ned Vaughn, Allison McAtee, Chasty Ballesteros, Christopher Grove, Nestor Serrano, Lola Glaudini, Carolyn Hennesy, Charles Shaughnessy, Courtney Ford, Michael Medico, John Cothran Jr., Tommy Flanagan, Sebastian Pigott, Gina Torres, Kim Richards, Tanya Tate, Matthew Yang Kang, Trenton Rostedt, Joanna Sotomura, Josh Pence, Lucinda Jenney, Bradley White, Liz Jenkins, Courtney Love, Christopher Wiehl, Barbara Eve Harris, Christa B. Allen (a.z.), Adrienne Barbeau (a.z.), Joshua Bowman (a.z.), Michael Reilly Burke (a.z.), Henry Czerny (a.z.), Grace Fulton (a.z.), Alyvia Alyn Lind (a.z.), Emily Alyn Lind (a.z.), Ashley Madekwe (a.z.), Olivier Martinez (a.z.), Connor Paolo (a.z.), Matt Riedy (a.z.), Barry Sloane (a.z.), Asante Jones, Tom Amandes, Jayden Lund, Candy Ibarra, Irene Roseen, Cloie Wyatt Taylor
  • hellstruck

A cenu za nejnudnější pilot získává.. Revenge! Ne, vážně, takhle utahaný pilotní díl jsem ještě neviděla. Chápu, že příběh se musí rozvíjet postupně a občas chvíli trvá, než se děj úplně rozjede, ale pokud vím, první díl by měl diváka nějakým způsobem nalákat, aby se chtěl podívat i na další epizody. To se u Revenge tedy nestalo. Připadá mi to, jako předvídatelnější a šablonovitější O.C., jenomže plné barbín a kenů a naprosto bez nějakého spádu. A opravdu, jestli ještě někdy uvidím tak "ultra drsnou" hrdinku jako je tahle Amanda Clark/ Emily, tak si začnu hledat větev! Možná, že další díly zkusím, abych jej mohla příslušně ohodnotit, ale bude to chtít opravdu hodně sebemrskačství.(9.5.2013)

David Clarke byl obviněn a následně odsouzen za teroristický čin, který nespáchal a poté zavražděn ve vězení. O sedmnáct let později přichází Emily Thorne alias jeho dcera Amanda, aby se pomstila všem, kteří z něj udělali terč falešného obvinění. Na Pomstu jsem se začala dívat jen kvůli Emily VanCamp, kterou jsem jsem si zamilovala v první sérii Everwoodu už v roce 2002 (tj. už před 11 lety - neuvěřitelný). Po chvíli jsem dumala, odkud znám toho zajímavého mladíka a uvědomila jsem si, že to je Nick Wechsler, kterého si pamatuji ze šíleného Knight Rider Teamu už před neuvěřitelnými 16 lety (to už jsem asi definitivně stará...). Tatínka Emily, který byl křivě nařčen a zavražděn ve vězení hraje Jack - muž na stromě neskutečně sympatický James Tupper. Tudíž Emily přeju, aby co nejšikovněji svého ubohého tatínka pomstila a dopadlo to s ní mocinky dobře. Není to úplně strhující dílko, ale řekla bych slušný nadprůměr s velesympatickým obsazením. Po první sérii u mě dobré - tož uvidíme, jak se to vyvine dál. Po druhé sérii - pořád dobré, několik zajímavých zvratů, vybití otravných postav - už se těším na další díly. Po čtvrté sérii - dokoukáno a uzavřeno dílem 04x23, jsem spokojena a musím konstatovat, že Revenge je jedním z mála seriálů s velmi vyrovnanou kvalitou sérií jakož i jednotlivých dílů.(24.6.2013)

Přiznávám, že po prvních pár dílech jsem byla přesvědčená, že už se dál dívat nebudu.. Zaplať pánbůh, že jsem se dívala dál! Protože to nabralo neuvěřitelné tempo a seriál jede.. fakt jede! Je to pecka. Emily jasně dokazuje, že je odhodlaná udělat cokoliv, aby zjistila pravdu a dostála pomsty. Victoria je zase odhodlaná chránit rodinu, stejně tak ale bojuje za svoji lásku a občas tápe. Ale je to správná mrcha. Nolan, nejlepší postava! Daniel mě nebaví, nelíbí se mi, je to trouba. Ashley stejně tak. Z Charlotte se stává správná holka. Dříve taková princezna, ale posledních pár dílů se krásně mění. Co jiného ji ale zbývá. A Amanda s Jackem, no.. zajímalo by mě, co bude dál. A jak to nakonec skončí. Zamotané je to hezky. Dříve se mi seriál fakt nelíbil, teď se nebojím říct, že je to jeden z nejlepších právě vysílaných seriálů :)(24.10.2012)

Zatím jsem maximálně nadšená. Líbí se mi varianta pohledu, padouchovi jsem ještě nefandila. Byť Emily asi není padouch v tom úplně pravém slova smyslu. "Telenovely" z prostředí smetánky, kde jde jenom o to, kdo se s kým vyspí a kdy ho odkopne, bytostně nesnáším, ale tohle má mnohem větší hloubku. A já to opravdu baštím! EDIT: Shlédnuto sedm epizod a mé nadšení se stupňuje. V každém díle mě něco překvapí, naladí na ještě větší tajemno a vyšle dál po zamotané lince příběhu. Líbí se mi hranice, na které balancuje hlavní hrdinka, ten dusivý pocit, že se kolem ní stahuje smyčka. Jestlipak tu tenkou linii někdy překročí?(28.10.2011)

• RobbieM@N

Prvních deset epizod se nese skoro na 4* vlně, mírně neotřelé téma na TV a chytře uchopené, dobrý scénář a nadprůměrní herci (zejména Madeleine Stowe) působící v přitažlivém světě bohatých. Jenže jakmile se zápletka odkryje z větší části tak tvůrci začnou kombinovat nejrůznější blbosti, aby seriál co nejvíce natáhli, a stane se z toho rozplizlá nekoukatelnost.(4.11.2012)

• - Po filmu Pomsta (1990) se jedná již o druhý projekt s originálním názvem Revenge, na kterém Madeleine Stowe spolupracovala. (Agita)

• - Kvôli seriálu posunula Madeleine Stowe (Victoria) natáčanie svojho režijného debutu Unbound Captives na rok 2012. Počkať si teda museli aj už obsadené hviezdy ako Hugh Jackman, Rachel Weisz či Robert Pattinson. (nikenzi)

• - Pôvodne mala mať úvodná séria 13 epizód s uzavretým dejom, avšak potom, čo seriál získal titul najpopulárnejšieho projektu televízie ABC, scenáristi zápletku predĺžili a finále vyvrcholilo 22 epizódou. (nikenzi)