poster

Pomsta (TV seriál)

 • USA

  Revenge

Drama

USA, 2011 - 2015, 66 h 45 min (Minutáž: 89x42 min)

Hudba:

Fil Eisler

Hrají:

Madeleine Stowe, Emily VanCamp, Henry Czerny, Joshua Bowman, Nick Wechsler, Gabriel Mann, Ashley Madekwe, Connor Paolo, Christa B. Allen, Barry Sloane, Karine Vanasse, Margarita Levijeva, James Tupper, Ashton Holmes, Dilshad Vadsaria, Olivier Martinez, JR Bourne, Amber Valletta, Wendy Crewson, James Morrison, Max Martini, Jennifer Jason Leigh, Brian Hallisay, Michael Trucco, Roger Bart, Courtney B. Vance, James McCaffrey, Hirojuki Sanada, Robbie Amell, Brian Goodman, Cary-Hiroyuki Tagawa, Yancey Arias, Michael Reilly Burke, Merrin Dungey, Jamal Duff, Jonathan Adams, CCH Pounder, William Devane, Veronica Cartwright, Tess Harper, Christina Chang, Rachel DiPillo, James Purefoy, Burn Gorman, Alex Carter, Maja Hazen, Amy Landecker, Dylan Walsh, Sybil Temtchine, Alicia Coppola, R. Keith Harris, John Billingsley, Marcus Choi, Amanda Brooks, Stephen Snedden, Nicole Pulliam, Tara Platt, Linc Hand, Logan Bartholomew, Candace Kita, Falk Hentschel, Emily Alyn Lind, Stephanie Maura Sanchez, Derek Ray, Conor Leslie, Phil Tyler, Leslie Stevens, Greg Perrow, Shevaun Kastl, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Justin Hartley, Gina Gallego, Tina Casciani, Jessica Clark, Brianne Howey, Annabelle Stephenson, Dendrie Taylor, Nazneen Contractor, Stephanie Jacobsen, Jay Jackson, Brianna Lynn Brown, Monique Gabriela Curnen, Tessa Munro, Alicia Lagano, Ana Ortiz, Brian Lally, Bruno Amato, Matt Riedy, Chase Kim, Elena Satine, Gloria Votsis, Kerry Knuppe, John Prosky, Kamala Jones, Michael Nardelli, Alejandro Furth, Alyvia Alyn Lind, Jussie Smollett, Barnett O'Hara, Jensen LeFlore, Anthony Reynolds, Jonathan Davila, Sal Landi, Larry Sullivan, Ciara Hanna, Tom Virtue, David Wells, Maria McCann, Kandis Mak, Pilar Holland, Ed Quinn, Marcus Giamatti, Bradley Snedeker, Gena Shaw, Joe Montanti, Danielle Rayne, Brandon Keener, Amy Parrish, Nicholas James, Aria Ostrander, Tyler Jacob Moore, Myra Turley, B.J. Clinkscales, Daniel Zovatto, Sarah Lancaster, James Le Gros, Len Cordova, Barry Livingston, Stephen Mendel, Louis Herthum, Andy Favreau, Paul Sanchez, Kathleen York, Guy Nardulli, Anzu Lawson, LaMonica Garrett, Lynne Alana Delaney, Bruce Holman, Akinsola Aribo, Todd Grinnell, Michael Rubenstone, Matthew Glave, David L. King, Leif Gantvoort, Julie Dretzin, Anil Kumar, Tim Powell, Reshaun Jones, Greg Collins, Rod McCary, Melissa McCarty, Jim Jansen, David Lim, Marcos A. Ferraez, Rick Fitts
(další profese)
 • Camulator
  *****

  Tuctový seriál o pomstě? Check. Zasazený do prostředí báječných a bohatých aka americká telenovela? Check. Nic víc, než obyčejná oddechovka? Check. Suma sumárum to tak na ty tři vychází. Tak proč pět? Emily VanCamp? Check. Madel...ale kecám, Emily VanCamp. E: po finále druhé řady. Nevím, jak bych teď ten seriál popsal. Kdyby se mě někdo zeptal tak uprostřed první řady, nebo vlastně i někde v první desítce druhé řady, řekl bych, že jde o docela obyčejnou vztahovku až telenovelu okořeněnou lehčí konspirací a pomstou jedné dámy. Prostě takový ten typ, který byste na první pohled zařadili spíš do programu pro škálu teenage girls - maminy v domácnosti. Faktem ovšem je, že tenhle seriál má grády a koule, jaké by mu valná konkurence napříč žánry mohla akorát tak tiše závidět. Takže já říkám, ať to čtete kdokoliv, nenechte se vůbec odradit nějakými předsudky. SPOILER: Nechápu proč, ale tvůrci asi mají nějak v neoblibě postavu Jacka Portera, takový boxovací pytel, jaký si z něj v Revenge dělají, jsem už dlouho neviděl.(26.12.2013)

 • zahron
  ***

  Emyly a její coldface funguje dokonale .. nechává mě naprosto chladným. Seriál má rozhodně velkou tendenci sjíždět z vyhraněných kolejí, ale zas tak velké překvapení to není. Opravdové emoce se dostaví někdy po půlce série, ale i tak musíte sami sebe přesvědčovat že je ta holka úplně nahraná. Alex Dumas se musí votáčet v hrobě.(6.6.2012)

 • Likan7
  ****

  Má cesta k Revenge byla celkem trnitá. Dvakrát jsem to zkoušel, jenže jednou jsem skončil někde uprostřed první série a podruhé někde na začátku druhé. Nakonecj sem se hecnul a jsem rád, že jsem dal Revenge třetí šanci...Co dělá Pomstu dobrým seriálem je práce s postavami. Drtivá většina herců se pro svou roli narodila a převážně díky nim jsou i slabší díly a poněkud slabší druhá a čtvrtá série fajnová a odsýpající. Takový Gabriel Mann si krade celý seriál pro sebe a kdyby nebylo Nolana a jeho extravagantních obleků a hi-tech udělátek, Pomsta by byla dávno odepsaná. 1. série je plná nápadů, odsýpá a divák se nenudí. Druhá je o poznání slabší, začne se řešit jistá Iniciativa a je více nudných dílů než těch dobrých. Trojka se naopak zase vyšvyhává mezi klenoty, příběh se vrací k první řadě a seriálu to jen prospívá. Finálová čtyřka měla být velkým finále, a v ledačemž se jí to povedlo, přesto na konci mám trochu dojem, že tu potenciál byl mnohem větší. Hlavní a vedlejší postavy tu umírají skoro v každém dílu, ale divákovi to není líčeno jako něco, co by mělo mít nějaký větší dopad, pouze smrt *******, který zachránil Emily, ikdyž jí nenáviděl, zhruba v polovině série byla emociální a díky flashbackům i smutná. Poslední epizoda a finále je ale vyloženě fail. Přijde mi, že tvůrcům došly nápady a jen se chtěli nějak důstojně rozloučit...povedlo se, jenže...(17.7.2016)

 • maddy
  **

  OK, určité kvality to snáď má, ale pre tento seriál naozaj nie som cieľová skupina. Ten najtuctovejší príbeh o pomste, so všetkými možnými klišé, navyše zasadený do toho najtypickejšieho prostredia amerických boháčov. Neviem, ale v dnešnej dobe točiť niečo tak banálne, aj keď s celkom solídnymi hercami.... 2* (prestávam sledovať prvé sériu)(11.10.2011)

 • Remedy
  ****

  Dovedu si představit, že spousta lidí může mít problém se s hlavní postavou identifikovat. Opět je tu nastolena jako již mnohokrát otázka viny a trestu, která přímo souvisí s tím, kdy se pomsta sama o sobě stává jakousi životní filosofií a dalece překračuje závažnost činů, které k ní vedly. Odpověď na tuhle otázku určitě není jednoznačná a přímo souvisí s tím, co již bylo zmíněno – totiž do jaké míry je divák schopen/ochoten se identifikovat s hlavní postavou a dostatečně ospravedlnit její odvetné řádění. Musím se přiznat, že s každou další zlikvidovanou lůzou se mi zvětšuje úsměv na rtech a Emily má mou plnou podporu i pochopení. Minimálně tu ale vyvstává jedna docela zásadní otázka: jak moc dokáže takto razantní a sofistikovaná pomsta změnit člověka k nepoznání a připravit jej prakticky o sebemenší schopnost empatie… Nejde o kdovíjak psychologicky komplikované dílo, ale tu otázku si chtě nechtě budete čas od času pokládat. Největší síla tohoto seriálu se skrývá ve svižném a napínavém ději, kde není nouze o nečekané zvraty ani nezvyklá (i když samozřejmě pouze dočasná) spojenectví. Zároveň jde o překrásnou demonstraci amerického ideálu, kdy navenek šťastně působící rodinka reprezentuje morální integritu a ztělesňuje všechny důležité duchovní hodnoty, které jsou pro uskutečnění amerického snu nezbytné. Ovšem když na povrch vyplavou všechny ty sračky a ještě k tomu se objeví někdo, kdo je žíznivý po pomstě…(2.2.2014)

 • - Kvôli seriálu posunula Madeleine Stowe (Victoria) natáčanie svojho režijného debutu Unbound Captives na rok 2012. Počkať si teda museli aj už obsadené hviezdy ako Hugh Jackman, Rachel Weisz či Robert Pattinson. (nikenzi)

 • - Po filmu Pomsta (1990) se jedná již o druhý projekt s originálním názvem Revenge, na kterém Madeleine Stowe spolupracovala. (Agita)

 • - Henry Czerny s režisérem Phillipem Noycem v minulosti již spolupracoval, a to na snímku Jasné nebezpečí (1994). (..Lucas..)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace