Pomsta (TV seriál)

Revenge

USA, 2011 - 2015, 66 h 45 min (Minutáž: 89x42 min)

Tvůrci:

Mike Kelley

Fil Eisler

Madeleine Stowe, Emily VanCamp, Henry Czerny, Joshua Bowman, Nick Wechsler, Gabriel Mann, Ashley Madekwe, Connor Paolo, Christa B. Allen, Barry Sloane, Karine Vanasse, Margarita Levijeva, James Tupper, Ashton Holmes, Dilshad Vadsaria, Olivier Martinez, JR Bourne, Amber Valletta, Wendy Crewson, James Morrison, Max Martini, Jennifer Jason Leigh, Brian Hallisay, Michael Trucco, Roger Bart, Courtney B. Vance, James McCaffrey, Hirojuki Sanada, Robbie Amell, Brian Goodman, Cary-Hiroyuki Tagawa, Yancey Arias, Michael Reilly Burke, Merrin Dungey, Jamal Duff, Jonathan Adams, CCH Pounder, William Devane, Veronica Cartwright, Tess Harper, Christina Chang, Rachel DiPillo, James Purefoy, Burn Gorman, Alex Carter, Maja Hazen, Amy Landecker, Dylan Walsh, Sybil Temtchine, Alicia Coppola, R. Keith Harris, John Billingsley, Marcus Choi, Amanda Brooks, Stephen Snedden, Nicole Pulliam, Tara Platt, Linc Hand, Logan Bartholomew, Candace Kita, Falk Hentschel, Emily Alyn Lind, Stephanie Maura Sanchez, Derek Ray, Conor Leslie, Phil Tyler, Leslie Stevens, Greg Perrow, Shevaun Kastl, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Justin Hartley, Gina Gallego, Tina Casciani, Jessica Clark, Brianne Howey, Annabelle Stephenson, Dendrie Taylor, Nazneen Contractor, Stephanie Jacobsen, Jay Jackson, Brianna Lynn Brown, Monique Gabriela Curnen, Tessa Munro, Alicia Lagano, Ana Ortiz, Brian Lally, Bruno Amato, Matt Riedy, Chase Kim, Elena Satine, Gloria Votsis, Kerry Knuppe, John Prosky, Kamala Jones, Michael Nardelli, Alejandro Furth, Alyvia Alyn Lind, Jussie Smollett, Barnett O'Hara, Jensen LeFlore, Anthony Reynolds, Jonathan Davila, Sal Landi, Larry Sullivan, Ciara Hanna, Tom Virtue, David Wells, Maria McCann, Kandis Mak, Pilar Holland, Ed Quinn, Marcus Giamatti, Bradley Snedeker, Gena Shaw, Joe Montanti, Danielle Rayne, Brandon Keener, Amy Parrish, Nicholas James, Aria Ostrander, Tyler Jacob Moore, Myra Turley, B.J. Clinkscales, Daniel Zovatto, Sarah Lancaster, James Le Gros, Len Cordova, Barry Livingston, Stephen Mendel, Louis Herthum, Andy Favreau, Paul Sanchez, Kathleen York, Guy Nardulli, Anzu Lawson, LaMonica Garrett, Lynne Alana Delaney, Bruce Holman, Akinsola Aribo, Todd Grinnell, Michael Rubenstone, Matthew Glave, David L. King, Leif Gantvoort, Julie Dretzin, Anil Kumar, Tim Powell, Reshaun Jones, Greg Collins, Rod McCary, Melissa McCarty, Jim Jansen, David Lim, Marcos A. Ferraez, Rick Fitts, Brandon P Bell, Mel Fair, Anthony Palermo, Jason Davis, Amber Valletta (a.z.), Margot Farley, Margarita Levijeva (a.z.), Barbara Williams, Matt McCoy, Christopher Goodman

Sladká pomsta. Aj keď vo vykreslení tohto slova stále vedie brutalita Kórejskej kinematografie, seriálová verzia projektu Revenge v podaní dokonalej Emily VanCamp, ma dostala. Scenár síce nie vždy presvedčí svojou prvoplánovou zápletkou, ale všetko vynahradzuje kvalitné herecké obsadenie, hudba a hlavne tá jediná o ktorú tu ide. Aj keď som už videl desiatky podobne ambicióznych projektov. Revenge má niečo neopísateľné čo ma núti ho sledovať a sledovať a? Sledovať.(23.10.2012)

Přiznám se, že jsem první sérii Revenge nedokázal dokoukat. Myslete si o mě, že jsem staromodní, ale roztahovat pomstu do bůhví kolika sezon je rouhání. Filmy nás přece naučily, že nejzábavnější způsoby pomsty zahrnují zbraně všech kalibrů a podobné roztomilosti. Věřím, že si tento seriál své fanoušky najde, ale já se mezi ně nazařadím.(12.8.2012)

Má cesta k Revenge byla celkem trnitá. Dvakrát jsem to zkoušel, jenže jednou jsem skončil někde uprostřed první série a podruhé někde na začátku druhé. Nakonecj sem se hecnul a jsem rád, že jsem dal Revenge třetí šanci...Co dělá Pomstu dobrým seriálem je práce s postavami. Drtivá většina herců se pro svou roli narodila a převážně díky nim jsou i slabší díly a poněkud slabší druhá a čtvrtá série fajnová a odsýpající. Takový Gabriel Mann si krade celý seriál pro sebe a kdyby nebylo Nolana a jeho extravagantních obleků a hi-tech udělátek, Pomsta by byla dávno odepsaná. 1. série je plná nápadů, odsýpá a divák se nenudí. Druhá je o poznání slabší, začne se řešit jistá Iniciativa a je více nudných dílů než těch dobrých. Trojka se naopak zase vyšvyhává mezi klenoty, příběh se vrací k první řadě a seriálu to jen prospívá. Finálová čtyřka měla být velkým finále, a v ledačemž se jí to povedlo, přesto na konci mám trochu dojem, že tu potenciál byl mnohem větší. Hlavní a vedlejší postavy tu umírají skoro v každém dílu, ale divákovi to není líčeno jako něco, co by mělo mít nějaký větší dopad, pouze smrt *******, který zachránil Emily, ikdyž jí nenáviděl, zhruba v polovině série byla emociální a díky flashbackům i smutná. Poslední epizoda a finále je ale vyloženě fail. Přijde mi, že tvůrcům došly nápady a jen se chtěli nějak důstojně rozloučit...povedlo se, jenže...(17.7.2016)

Pilot byl zajímavý a i několik dalších dílů stálo za to (námět seriálu si mě jako takový vážně získal), bohužel však úroveň začala rapidně klesat (někdo to tu již zmínil - vedlejší postavy si rozehrály vztahovku a děj se posouval velmi, ale velmi pomalu). Od přibližně poloviny série se věci opět začaly vracet do starých kolejí a poslední díly měly opět poměrně vysokou úroveň. Úplný závěr (návaznost na 2.sérii) se mi příliš nezamlouval a její zhlédnutí jsem ještě dlouho zvažoval. Po překonání prvních deseti minut, kdy jsem byl lehce otráven, bylo vše opět v pořádku. Bohužel se však opakovala situace z první série a spousta dílů byla uměle natahována. Čím dál více se mi taky začal zajídat jejich styl vedení seriálu, který se vždy tváří jako něco sofistikovanějšího, ale přitom zdatně využívá prvky telenovel (snad celá druhá série byla kopií nějakého kolumbijského hitu) a čistě komerčně založených projektů (proč nějak inteligentně zakončit seriál, když má dobrou sledovanost a můžeme to natáhnout na x dalších let?). Neříkám, že o tom současná televize není, ale štve mě, když se klade profit nad kvalitu díla a odkaz, který po sobě zanechá. Sledovatelné to určitě je (přinejmenším série první), jen mě to hrozně vytáčí a zanechává ve mě hořkou pachuť, konec druhé série byl otřesný a tu třetí raději ani rozjíždět nebudu. 1. série 4*, 2. série 3*.(7.2.2013)

Zatím jsem maximálně nadšená. Líbí se mi varianta pohledu, padouchovi jsem ještě nefandila. Byť Emily asi není padouch v tom úplně pravém slova smyslu. "Telenovely" z prostředí smetánky, kde jde jenom o to, kdo se s kým vyspí a kdy ho odkopne, bytostně nesnáším, ale tohle má mnohem větší hloubku. A já to opravdu baštím! EDIT: Shlédnuto sedm epizod a mé nadšení se stupňuje. V každém díle mě něco překvapí, naladí na ještě větší tajemno a vyšle dál po zamotané lince příběhu. Líbí se mi hranice, na které balancuje hlavní hrdinka, ten dusivý pocit, že se kolem ní stahuje smyčka. Jestlipak tu tenkou linii někdy překročí?(28.10.2011)

• - Kvôli seriálu posunula Madeleine Stowe (Victoria) natáčanie svojho režijného debutu Unbound Captives na rok 2012. Počkať si teda museli aj už obsadené hviezdy ako Hugh Jackman, Rachel Weisz či Robert Pattinson. (nikenzi)

• - Po filmu Pomsta (1990) se jedná již o druhý projekt s originálním názvem Revenge, na kterém Madeleine Stowe spolupracovala. (Agita)

• - Henry Czerny s režisérem Phillipem Noycem v minulosti již spolupracoval, a to na snímku Jasné nebezpečí (1994). (..Lucas..)