Pomsta (TV seriál)

Revenge

USA, 2011, 89x42 min

Fil Eisler

Madeleine Stowe, Emily VanCamp, Henry Czerny, Joshua Bowman, Nick Wechsler, Gabriel Mann, Ashley Madekwe, Connor Paolo, Christa B. Allen, Barry Sloane, Karine Vanasse, Margarita Levijeva, James Tupper, Ashton Holmes, Dilshad Vadsaria, Olivier Martinez, JR Bourne, Amber Valletta, Wendy Crewson, James Morrison, Max Martini, Jennifer Jason Leigh, Brian Hallisay, Michael Trucco, Roger Bart, Courtney B. Vance, James McCaffrey, Hirojuki Sanada, Robbie Amell, Brian Goodman, Cary-Hiroyuki Tagawa, Yancey Arias, Michael Reilly Burke, Merrin Dungey, Jamal Duff, Jonathan Adams, CCH Pounder, William Devane, Veronica Cartwright, Tess Harper, Christina Chang, Rachel DiPillo, James Purefoy, Burn Gorman, Alex Carter, Maja Hazen, Amy Landecker, Dylan Walsh, Sybil Temtchine, Alicia Coppola, R. Keith Harris, John Billingsley, Marcus Choi, Amanda Brooks, Stephen Snedden, Nicole Pulliam, Tara Platt, Linc Hand, Logan Bartholomew, Candace Kita, Falk Hentschel, Emily Alyn Lind, Stephanie Maura Sanchez, Derek Ray, Conor Leslie, Phil Tyler, Leslie Stevens, Greg Perrow, Shevaun Kastl, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Justin Hartley, Gina Gallego, Tina Casciani, Jessica Clark, Brianne Howey, Annabelle Stephenson, Dendrie Taylor, Nazneen Contractor, Stephanie Jacobsen, Jay Jackson, Brianna Lynn Brown, Monique Gabriela Curnen, Tessa Munro, Alicia Lagano, Ana Ortiz, Brian Lally, Bruno Amato, Matt Riedy, Chase Kim, Elena Satine, Gloria Votsis, Kerry Knuppe, John Prosky, Kamala Jones, Michael Nardelli, Alejandro Furth, Alyvia Alyn Lind, Jussie Smollett, Barnett O'Hara, Jensen LeFlore, Anthony Reynolds, Jonathan Davila, Sal Landi, Larry Sullivan, Ciara Hanna, Tom Virtue, David Wells, Maria McCann, Kandis Mak, Pilar Holland, Ed Quinn, Marcus Giamatti, Bradley Snedeker, Gena Shaw, Joe Montanti, Danielle Rayne, Brandon Keener, Amy Parrish, Nicholas James, Aria Ostrander, Tyler Jacob Moore, Myra Turley, B.J. Clinkscales, Daniel Zovatto, Sarah Lancaster, James Le Gros, Len Cordova, Barry Livingston, Stephen Mendel, Louis Herthum, Andy Favreau, Paul Sanchez, Kathleen York, Guy Nardulli, Anzu Lawson, LaMonica Garrett, Lynne Alana Delaney, Bruce Holman, Akinsola Aribo, Todd Grinnell, Michael Rubenstone, Matthew Glave, David L. King, Leif Gantvoort, Julie Dretzin, Anil Kumar, Tim Powell, Reshaun Jones, Greg Collins, Rod McCary, Melissa McCarty

Sladká pomsta. Aj keď vo vykreslení tohto slova stále vedie brutalita Kórejskej kinematografie, seriálová verzia projektu Revenge v podaní dokonalej Emily VanCamp, ma dostala. Scenár síce nie vždy presvedčí svojou prvoplánovou zápletkou, ale všetko vynahradzuje kvalitné herecké obsadenie, hudba a hlavne tá jediná o ktorú tu ide. Aj keď som už videl desiatky podobne ambicióznych projektov. Revenge má niečo neopísateľné čo ma núti ho sledovať a sledovať a? Sledovať.(23.10.2012)

První sérii mam za sebou. Moc se mi líbila, i když jsem si musela dost zvykat na hlavní hrdinku. Každopádně zápletka celého seriálu je moc zajímavá. Líbí se mi, v jakých poměrech se příběh děje i to, jakým směrem se ubírá. Musím tedy říct, že poslední díl byl pro mě zklamání, ale to jen proto, že nemám ráda předvídatelné konce. A taky, že jsem trochu chtěla to štěstí... Fakt se mi moc líbila role Victorie a taky Nolan je nepřekonatelný frajer ...Jack zas krasavec. :) /// Zatímco třetí série pro mě docela upadala, musím říct, že čtvrtá série mě snad zatím baví nejvíc a jsem zvědavá, co se z toho ještě vyklube.(28.5.2012)

Seznamte se - Revenge, moje nejnovější seriálová posedlost. Nikdy mě seriálová dramata moc nebrala, ale poslední dobou měním názor. Revenge je dokonale napínavá podívaná, nikdy přesně nevím, co se bude dít, protože to, co scénáristé (Amanda/Emily) vymyslí nemám šanci předpovědět. Z počátku mi úplně neseděla Emily VanCamp, znala jsem ji jenom jako tu hodnou holku z Everwoodu, ale postupem času uznávám, že důvod, proč mi připadá, že hraje nepřirozeně, spočívá v komplikovanosti její postavy. Jak by se mi mohlo zdát přirozené chování herečky, která hraje, že je někdo jiný už přímo v seriálu? Takže ve skutečnosti je Emily VanCamp jenom o poznání lepší herečka, než sama věřím.(3.6.2012)

Přiznám se, že jsem první sérii Revenge nedokázal dokoukat. Myslete si o mě, že jsem staromodní, ale roztahovat pomstu do bůhví kolika sezon je rouhání. Filmy nás přece naučily, že nejzábavnější způsoby pomsty zahrnují zbraně všech kalibrů a podobné roztomilosti. Věřím, že si tento seriál své fanoušky najde, ale já se mezi ně nazařadím.(12.8.2012)

Tak já vám nevím, zpočátku mě tento seriál hodně bavil, ale s 16. epizodou za námi mě baví čím dál tím méně. Hlavně mi není jasné, co by museli scénaristé napsat, aby tento seriál měl více než dvě sezóny (a aby si to zároveň udrželo již tak zpomalené tempo). Snižuji na tři hvězdičky. Nyní jsme v polovině druhé série a nevím proč, asi kvůli ideji pomsty, jsem k tomuto seriálu nějak přilnula.(1.3.2012)

• - Pôvodne mala mať úvodná séria 13 epizód s uzavretým dejom, avšak potom, čo seriál získal titul najpopulárnejšieho projektu televízie ABC, scenáristi zápletku predĺžili a finále vyvrcholilo 22 epizódou. (nikenzi)

• - Henry Czerny s režisérem Phillipem Noycem v minulosti již spolupracoval, a to na snímku Jasné nebezpečí (1994). (..Lucas..)

• - Kvôli seriálu posunula Madeleine Stowe (Victoria) natáčanie svojho režijného debutu Unbound Captives na rok 2012. Počkať si teda museli aj už obsadené hviezdy ako Hugh Jackman, Rachel Weisz či Robert Pattinson. (nikenzi)