Bylo, nebylo - Série 3

(série)
USA, (2013–2014), 16 h 5 min (Minutáž: 43–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Colin O'Donoghue, Jared Gilmore, Emilie de Ravin, Robbie Kay, Rebecca Mader (více)

Epizody(22)

Henry byl unesen Gregem a Tamarou. Ti ho hodlají předat jejich šéfovi. Emma a spol. nehodlají nečinně přihlížet a vydají se za ním do Země Nezemě. Nikdo z nich však ještě teď netuší, co budou muset pro záchranu Henryho podstoupit... (Varan)

VanTom

Kompletní famílie se přesunula do Země Nezemě, aby zachránila Henryho a zatnula tipec zlotřilému Petru Panovi, kujícímu nejasné pikle. Změna prostředí by osvěžila více, kdyby se jen neprocházelo po lese a nerokovalo o lásce, rodině, důvěře atp. Avšak navrácení do Storybrooke, tentokrát s novou kletbou a vymazanými vzpomínkami na poslední rok (za což mohla prohnaná, závistí zelená Čarodějnice ze Západu), dodalo potřebný impuls. I přes tu úsměvnou rutinu vytrhávaných srdcí. :-) U povedeného happy-endu jsem jen zalitoval necitlivého cliffhangeru na další nadbytečné pokračování. ()

Lachtaan

První sezóna, která se už v midseason finale rozděluje do dvou velmi pamětných částí. Na části, jež na sebe nepřímo navazují, rozvíjejí především pozadí odlišných záporáků a veškerou snahu našich hrdinů nové hrozby porazit či odstranit. Podzimní půlka v Neverlandu mi zrovna neuchvátila, měla ale stále spousty chvil, které mi i berou za srdce. Její navazující půlsezóna šla více do temnoty i do detailů a já vše mohl jedině ocenit. Nač jsem se ale těšil nejvíce, byla přicházející bezprostřední blízkost k tak dlouho očekávané 4. řadě a jejímu Frozen. 9/10 ()

jh666

Po třetí sérii nemůžu být spokojenější. Na rozdíl od většina se mi líbila dějová linka v Neverlandu, kde se nám představil naprosto geniálně zahraný Peter Pan. Navíc zimní finále bylo naprosto geniální. Druhá polovina série byla ještě lepší. Rebecca Mader byla další geniální záporák a opět skvělé finále. 100 % ()

PKD

Pánové opět nezklamali. Sice je zde (nikoli nudná či nezajímavá) první pol. v Zemi-Nezemi, ale za to s perfektně obsazeným Peterem Panem, jehož origin stojí rozhodně za to. Zapomeňte na Spielberga. Pak následuje velmi vítaný návrat do Storybrooku a tam se již jede na plné obrátky, o které se postará supersexy zelená zrzka v podání Rebeccy Mader, která si roli viditelně a s rozkoší užívá (kterážto chodí s oblibou v černé kůži a dává to sakra najevo a o dámské obuvi už ani nemusím se rozepisovati, neb toto má tato série obecně podchyceno již dávno) a kterou v OUaT nestačí jen políti vědrem vody, jak si myslel Baum.;-) Nevím sice, jak to dělají, ale obsazená jest jak si pomalu v tomto tv s. zvykám, opět bezchybně. Sice dopadla tak jak dopadla, ale vím, že v OUaT není nikdy nic navždy. Aspoň zatím. Eduardo Castro i zde měl občas příležitost se jako kostymér vyřáditi (Glinda-dobrá čarodějnice) stejně jako v Alenkovském spin-offu. Napřed jsem si říkal, že ten nápad se ztraceným rokem a jeho postupným odhalováním mě moc nebere (stejně jako svého času dosti podobná finta co udělali v DC s 1 Year Later) ale ke konci jsem už jen mohl chváliti to, co se zapomělo a my spolu s postavami, jsme konečně zjistili co, kdo, kdy, kde a proč. Vyzdvihnu zde speciálně díl Kansas, páč autoři dokázali sice v upravené formě ale v rámci OUaT luxusně nacpati do jednoho dílu Čaroděje ze Země Oz i s Dorothy Galeovou. Napřed jsem byl sice před 3.s. trochu na rozpacích, jak bude působiti včlenění Oz světa do tohoto tv s., ale v podstatě během pár dílů, byly ty rozpaky pryč, jako různobarevný dým, který vizuálně ztvárňuje růz. druhy magie. Pobavila 1 z čarodějek u kulatého stolu. To vám dojde, až ji uvidíte. V tomto druhu příběhů, vskutku směšné. Trochu mám obavu z toho, jakou hyperkorektnost nasadí tvůrci do dalších sérií, páč II. ten zdejší Lancelot ze 2.s. mě bude zvedati kufr, ještě dlouho. Ale věřím, že se to přehluší našlapaností scénářů a nových postav. Teď už tam totiž můžou dáti v podstatě, cokoli a bude to pravděpodobně sedět. Když už dojde na výpravu co se týče růz. budov/hradů/Smaragdového města a interiéru přijímací haly velkého Oze, je to parádní. Ona 2.pol. má též velký počet některých nezapomenutelných hlášek, což v pol. 1. trochu chybělo. A staronový kpt. Hook z předchozí sezony, je prostě švihák, hejsek, bonviván a zatraceně pohledný fešák, jak sám rád občas říká.:) Jeho počínající vztah s Emmou mi zpočátku moc neseděl (to tu ještě byl Neal) ale v oné 2.pol. jsem si už na něj zvykl a věděl jsem, že k tomu dojde, dříve či později. Závěrečný 87min. film (byl odvysílán v kuse) mě napřed v prvních 20min. zrovna neztrhnul, ale pak mi dal připomenouti poučku...nikdy nepodceňovati OUaT. Narážky na BTTF či princezna Leia, jak se Emma představí králi Midasovi. Z toho jsem se lámal smíchy. Ano, ten je zde taky. Sice bych autory zaškrtil za ten otvírák ,páč III. ten happy end je dokonalá telenovela...svatba, pusinky, mimino, etc.;) Jenže, když už dávno víte, kolik je sérií, tak to není pochopitelně žádné přequapení. Tato série je tedy zajímavá už jen tím, že jde v podstatě o 2 miniseriály v jednom, přičemž vše dohromady tvoří pevně daný celek. Tedy celkově mohu prohlásiti, že zase o něco lepší ve všech směrech, než 2.s. jak jsem již vzpomenul u 1.s. (proč jsem se vykašlal na komentář ke 2.s. je mi záhadou) jestli to tak půjde dál, 5 jako celkové hodnocení série, již asi nebude stačiti, ale nemám moc na výběr. Nejsme na imdb. Ovšem, počítám i s časem nutným poklesem. Snad nebude tak markantní. Samoz. jsem nezapoměl na Reginu ani pana Golda, ale ti jsou dokonale obsazení a zahraní už od počátku a ani zde se na tom nic nezměnilo. P.s. já vím, že je to jeho láska a matka jejich syna, ale ta Robinova Marianne, má tedy ránu. Když si porovnám Reginu a ji....no, jsem jen pouhý divák. P.p.s. Henry už nám nějak vyrostl a poslední minuta připomene silně T2.;-) () (méně) (více)