daGGos

S dobrodružstvími desetiletého mága Negiho a jeho třídy 3-A jsem už měl možnost se seznámit v seriálu z roku 2005 Mahō sensei Negima! a abych řekl pravdu, nijak výjimečný mi nepřipadal. Negima!? se však od svého o rok staršího bratříčka značně liší. Oproti němu totiž neadaptuje původní mangu, nýbrž si pouze vypůjčuje hlavní premisu a postavy z tohoto univerza, přičemž na těchto základech pak staví úplně jiný příběh s dost odlišně se chovajícími charaktery. Romantika byla tentokrát (bohudíky) maximálně potlačena, stejně tak jako hlavní dějová linie točící se kolem krádeže mocného magického artifaktu a hlavním tahákem celého seriálu je bezpochyby jeho komediální část, která naštěstí většinou zdárně funguje. Co se týče technického zpracování, tak je nutno podotknout, že anime má na triku studio Shaft a kdo měl již tu čest setkat se s nějakým dílem z jejich výroby (Bakemonogatari, Sayonara Zetsubō Sensei,..) ví, že je vizuální styl velmi specifický a záleží výhradně na vkusu samotného diváka. Lepší *** ()