poster

Za borovicovým hájem

 • USA

  The Place Beyond the Pines

 • Velká Británie

  The Place Beyond the Pines

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2012, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mcb
  ****

  Mnohovrstevnaté kriminální drama, jehož kvality nejde moc zachytit bez přehnaného spoilerování. Lze ale říci, že Derek Cianfrance již ve svém druhém filmu stvořil naprosto komplexní a myšlenkově podnětné dílo, jehož obrazová a zvuková stránka navíc brilantně podporuje neskutečně rytmicky vyvážené vyprávění. Přitom se jedná o vcelku jednoduchý příběh, který však díky režijnímu uchopení graduje do neskutečných emocionálních výšin. Více v recenzi...(24.3.2013)

 • LoLaa
  *****

  Váhala jsem nad 4 a 5 hvězdičkami, ale pak jsem zjistila, že tomuto povedenému dramatu nechybí vůbec nic, za co by měla být hvězdička ztržena. Ryan Gosling-Bradley Cooper-Eva Mendes - to mluví za vše. Navíc výborný soundtrack, silný příběh, naprosto dokonalá režie a skvěle propracované prostředí děje. Jak jsem jen mohla váhat?(27.7.2013)

 • nunka
  ****

  Kde jeden film končí, iný ešte len začína. A to stopercentne platí pre The Place Beyond the Pines. Nielenže ma svojou účasťou potešil Gosling i Cooper, každá postava dala do filmu iný rozmer. Americká nižšia stredná vrstva a rebélia v podaní Ryana Goslinga versus kariérne postupujúci Cooper, obaja so srdcom bijúcim pre rodinu a jej hodnoty. Prekvapivo dobre premostené dva svety, paralelne odlišné a predsa niečím podobné. Film bol pre mňa príjemným prekvapením, do ktorého som šla bez očakávaní ala "tabula rasa" a vyplatilo sa.(29.7.2013)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Amazing! Záběr s motorkama na začátku filmu byl nekompromisní Over the TOP. Ryan Gosling opět zahrál bravůrně,ikdyž nedostal tolik prostoru,jak jsem očekával.. Film má poutavý příběh s minimem akce a pravděpodobně se jedná o nejvíce Ambiciozní film Roku. Při 140 minutové stopáži jsem ani na sekundu nemrkl a bavil jsem se skvěle,což se vyskytuje u mě zřídka .. 80%(15.5.2013)

 • castor
  ****

  Osobití filmaři se stále rodí. První dobrá zpráva. Tou druhou je, že elektrizující Ryan Gosling coby motocyklový kaskadér a následně bankovní zlodějíček dál platí za nejzajímavějšího herce své generace. Kriminální freska Za borovicovým hájem ale nakonec až takovou peckou není. Tahle story je totiž až překvapivě odtažitá, a to i přesto, že si tvůrce „zvláštního“ syrového debutu Blue Valentine hlídá pointy a znovu pečlivě vede herce. Aniž bych moc prozrazoval, vypráví o nevyhnutelnosti osudu a důsledcích našeho jednání, není nijak zvlášť originální, přesto nakonec i ty banální scény můžou (a jsou) obohacené o solidní vnitřní hloubku. Až si je divák po závěrečných titulcích rád zopakuje. Rozhodně tak nejde o obyčejnou žánrovku, ve výsledku tu máme komplexní drama, kterému ovšem tah na bránu prostě chybí. S charaktery jsem se navíc silněji nesžil, tudíž jsem nesdílel jejich dilemata, a jakmile Gosling slezl (spadl) ze scény, zážitek se mi s narůstajícími minutami začal vzdalovat. Možná i proto, že s Bradley Cooperem mám dlouhodobý problém. Ale jak říkám, v jednotlivostech dobré, místy velmi dobré, ale jako celek to není ono. Silné tři, slabší čtyři, stačí si vybrat!!(29.6.2013)

 • - Pilování scénáře tentokrát zabralo téměř o polovinu méně času než Cianfrancův debut Blue Valentine (2010), který prošel 66 změnami scénáře. TItul Za borovicovým hájem jich měl pouze 37. (Brousitch)

 • - Scéna, ve které vykrádá Luke banku, byla ve skutečnosti tajným snem jeho představitele Ryana Goslinga, o kterém s Derekem Cianfrancem mluvil na večeři. Poté, co Gosling řekl režisérovi všechny detaily a způsob provedení loupeže, Cianfrance mu odpověděl, že přesně tu samou scénu do scénáře shodou okolností už napsal. (Brousitch)

 • - Konkurzu na roli Jennifer se zúčastnily také Mary Elizabeth Winstead a Ginnifer Goodwin. Obsazena byla vzápětí Greta Gerwig, avšak ta byla nucena odstoupit z důvodu účasti na dalších projektech. Coby Jennifer se tak ve filmu nakonec objevila Rose Byrne. (oje)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace