Za borovicovým hájem

The Place Beyond the Pines

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2012, 140 min

• jhrasko

Dve tretiny sa "to" tvári len ako neškodný & zbytočný & prázdny film. Posledný príbeh je ale zakončením "rodinnej ságy", ktorá je (nielen v kontexte videného) neznesiteľná. Postavy bez akejkoľvek psychológie, s nevyjasnenými motívmi, navyše s absurdnou optikou, ktorou je divákovi ponúkaný zvláštny sebaklam - svet prehnitý skrz naskrz vs.tradičné americké hodnoty, ktoré ale logicky vedľa seba vôbec nefungujú (práve naopak). Scénu pri bazéne, pohľady syn < > otec si budem z dévedčka opakovane rewindovať ako ukážku autorskej geniality. PRÁZDNO. Prečo je mnoho komentárov naplnených viacmenej sklamaním a napriek tomu spojených s troma či dokonca štyrmi ****?! Maroo, Míšo, POMÓÓC. And God save America. P.S. Malá technická na záver: prečo Bradley a Ben M. vypadajú po15rokoch lepšie než na začiatku a Eva M. je po15r. životom tak brutálne zničená?!(20.3.2013)

• Fr

,, NEMYSLÍTE SI, ŽE MÁTE POTÍŽE DÍVAT SE NA VLASTNÍHO SYNA PROTO, ŽE TEN DRUHÝ CHLAPEC UŽ NIKDY NEBUDE MÍT OTCE?.…“ /// Ryan s Evou ležej, povídaj si o minkovi a každej ví, že tenhle týpek, co to začne dělat jedný bance po druhý, to má sečtený. Jen to mohli vodplácat rychlejc, než za ¾ hodiny. Pak zvrat – svět se zbavil padoucha a máme tady vítěze - místo pomalovanýho Luka, hrdina socialistický práce (soráč, možná tomu na západě říkali jinak…) Cross. Leží si to s manželkou, povídaj o traumatu a vo miminku, a já…TÁPU. Co mi chce básník říct? Jsem pomalejší a tak až pozdějc mi dochází, že se jedná o jakousi zkrácenou verzi ságy dvou rodin. Překvapivě (?), trochu nuda. Zvlášť, když jsou na řadě parchanti a se mnou furt nic dramaticky nesmejká. Spíš se jedná o věci, který nechápu – myslím tím lidsky. Asi proto se tam, za borovicovým hájem podle mě toho nakonec stane ještě míň, než Za trnkovým keřem. (a proti tomu, co se stává za flaškou slivovice… ti moudřejší vědí…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě příběhy, který řeší, jak daleko padaj jablka vod stromu. (jasně, pak je to calvados… za flaškou vod něj jsou taky k vidění zajímavý kousky!) 2.) Fascinuje mě pohled na omalovanýho chlápka. 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(8.9.2013)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $21,403,519Tržby Celosvetovo $44,400,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Gosling to rozbehne, Cooper pekne zavŕši, komorná dráma z dvojtvárnym zrkadlom, ktorá sa miestami dokáže pekne zvŕtať a niektorý herci(Cooper, Mendes) až na nespoznanie iný /80%/ __moja recenzia(6.7.2013)

Mam tam spoiler! Ani zdaleka to není takový, jaký jsem to čekal. Žádnej boj mezi padouchem a poldou. Zatímco prvních čtyřicet minut všechno šlape na pět hvězd, po konfrontaci mezi Goslingem a Cooperem film strmě upadá. Žádnej osudovej střet nenastal (tedy, jak se to veme), veškerý to "kriminálno" se událo v rámci několika mála minut. To, co přišlo po sléze (to jest po tři čtvrtě hodince) není nic víc, než obyčejný tříhvězdičkový civilní drama o běžných problémech pramenících z "temný" minulosti. Protože jsem tedy čekal strhující krimi, je to pro mě zklamání. Jelikož je ale část s Goslingem špičková, nemám problém se čtyřma hvězdama.(12.5.2013)

Film opravdu překvapil, pořád jsem si přál film, kde se neupnou na hlavního hrdinu, který nikdy nezemře, protože je hlavní hrdina, nebo zemře na konci. Tady je opravdu převrat a film se tak mění v trilogii. Pointa filmu, kde demonstruje sílu vesmíru přitahovat věci s podobnou energií k sobě, se vykresluje v nekonečné spirále generačního opakování. Me likee.(12.6.2013)

• - Režisér Derek Cianfrance se rozhodl cestovat pět hodin do Montrealu na natáčení snímku The Words (2012), aby přesvědčil Bradleyho Coopera ke spolupráci. (Brousitch)

• - Pilování scénáře tentokrát zabralo téměř o polovinu méně času než Cianfrancův debut Blue Valentine (2010), který prošel 66 změnami scénáře. TItul Za borovicovým hájem jich měl pouze 37. (Brousitch)

• - Oba motocykly, na kterých se objevuje hlavní hrdina, jsou jednoválcová 4taktní endura. Zvuk při projížďce v lese je však 2takt, po příjezdu k bance je slyšet řadový čtyřválec a při úprku před policií rovněž. (Max_FX)