poster

Za borovicovým hájem

 • USA

  The Place Beyond the Pines

 • Velká Británie

  The Place Beyond the Pines

 • Nizozemsko

  The Place Beyond the Pines

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2012, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Osobití filmaři se stále rodí. První dobrá zpráva. Tou druhou je, že elektrizující Ryan Gosling coby motocyklový kaskadér a následně bankovní zlodějíček dál platí za nejzajímavějšího herce své generace. Kriminální freska Za borovicovým hájem ale nakonec až takovou peckou není. Tahle story je totiž až překvapivě odtažitá, a to i přesto, že si tvůrce „zvláštního“ syrového debutu Blue Valentine hlídá pointy a znovu pečlivě vede herce. Aniž bych moc prozrazoval, vypráví o nevyhnutelnosti osudu a důsledcích našeho jednání, není nijak zvlášť originální, přesto nakonec i ty banální scény můžou (a jsou) obohacené o solidní vnitřní hloubku. Až si je divák po závěrečných titulcích rád zopakuje. Rozhodně tak nejde o obyčejnou žánrovku, ve výsledku tu máme komplexní drama, kterému ovšem tah na bránu prostě chybí. S charaktery jsem se navíc silněji nesžil, tudíž jsem nesdílel jejich dilemata, a jakmile Gosling slezl (spadl) ze scény, zážitek se mi s narůstajícími minutami začal vzdalovat. Možná i proto, že s Bradley Cooperem mám dlouhodobý problém. Ale jak říkám, v jednotlivostech dobré, místy velmi dobré, ale jako celek to není ono. Silné tři, slabší čtyři, stačí si vybrat!!(29.6.2013)

 • Xmilden
  ****

  Poté co se Ryan Gosling po úspěchu Drive vykrádal čímdál více přichází konečně role jako ulitá jeho schopnostem. Kaskadér Mike je přesně ta postava, která přikovala mou prdel k televizi na celých 50 minut. Příběh se ovšem rozvíjí mnohem více a dalo by se říct že se skládá ze 3 částí, přičemž ve druhé sledujeme strážníka Bradleyho Coopera jak se vyrovnává s následky jednoho neuváženého policejního zásahu a v poslední části sledujeme dospívání synů obou našich hlavních postav. Musím konstatovat že film se s ničím moc nemaže a v mých očích se jedná o jednoznačně nezkreslené drama ze života. Postavy si často musejí projít pořádným peklem.(21.9.2013)

 • LoLaa
  *****

  Váhala jsem nad 4 a 5 hvězdičkami, ale pak jsem zjistila, že tomuto povedenému dramatu nechybí vůbec nic, za co by měla být hvězdička ztržena. Ryan Gosling-Bradley Cooper-Eva Mendes - to mluví za vše. Navíc výborný soundtrack, silný příběh, naprosto dokonalá režie a skvěle propracované prostředí děje. Jak jsem jen mohla váhat?(27.7.2013)

 • Radek99
  ****

  Zajímavý film. Nejdříve to vypadalo, že autoři použili málo vídaný koncept ,,v půli filmu nečekaně vyměníme hlavního hrdinu", který jsem naposledy zaznamenal u Davida Lynche blahé paměti, když uprostřed Ztracené dálnice z neprodyšně uzamčené vězeňské cely nechá nějakým iracionálním eskamotérským trikem zmizet jednoho hrdinu a místo něho se bez bližšího vysvětlení zjeví druhý, pak ale Derek Cianfrance nechá hrdiny prostřídat znovu a vznikne klasický postmoderní vztahový propletenec, kde nakonec vše souvisí se vším. Ryan Gosling byl opravdu uhrančivý a osobně jsem litoval, že jeho hrdina nedostal prostor na celé ploše filmu. I když... ten příběh, s nejstarší možnou motivací - pomstou, ozvláštněný tím, že jde o pomstu transgenerační, mu vlastně prostor sekundárně dává...respektive jeho genům. :-) Po formální stránce jsou všechny tři dějové plochy oddělené střihovým přechodem asocizujícím vodu a vodní plochu, jež vytváří jakýsi magický halucinogenní dojem, zaujme také několikeré použití postupů převzatých z počítačových her, konkrétně ono již dříve zmíněné procházení filmem v rolích jednotlivých hrdinů coby obdoba RPG her, nebo scén, v nichž kamera sleduje hlavního hrdinu formou snímání 3rd Person Games, tedy dlouhá kamerová jízda, při níž kamera snímá zátylek a část zad hlavního hrdiny. Škoda jen té předvídatelnosti, scénář mohl být trochu rafinovanější...(5.3.2015)

 • Faidra
  **

  Tak s tímhle jděte do háje a ani nemusí být borovicový. S Blue Valentine mě pan Cianfrance namlsal na trpké ovoce života, ale tahle tragédie o třech horkou jehlou sešitých dějstvích dopadla ve svých ambicích asi jako ambice mé osoby (164 cm) podívat se z očí do očí manželovi (188 cm). P.S. A taky chci žít ve světě, kde za 15 let budu vypadat líp než dnes.(17.5.2013)

 • - Herečku Evu Mendes navrhol pre rolu Rominy sám Ryan Gosling. (MikaelSVK)

 • - Ve snímku vystupují skuteční policisté, soudci, zdravotní sestry i lidé, kteří byli svědky či přímo zažili bankovní přepadení. (Brousitch)

 • - Scéna, ve které vykrádá Luke banku, byla ve skutečnosti tajným snem jeho představitele Ryana Goslinga, o kterém s Derekem Cianfrancem mluvil na večeři. Poté, co Gosling řekl režisérovi všechny detaily a způsob provedení loupeže, Cianfrance mu odpověděl, že přesně tu samou scénu do scénáře shodou okolností už napsal. (Brousitch)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace