Assassin's Bullet

(neoficiální název)

Akční / Drama / Thriller

USA, 2012, 89 min

• Unr3aI

Tak stupidny film ako tento som nevidel ani nepamatam, nabuduce budem pozerat radsej von oknom. Zlhavy dej, totalne o nicom, polku filmu rozhovory u cvokara, horibilne vsuvky z pamate zenskej, ktora bola vlastne dobra ale sem tam si vyrazila zastrielat na zloduchov a ako bonus totalne nesymapticka az miestami protivna. (7%)(18.8.2012)

• Terva

Herecké obsazení zní lákavě, leč moc toho nepředvedou. Obsahově to také pokulhává. Málem jsem to vypnul. CITÁT - Jste jediněčný...... Moc se mi to nelíbilo, a jediným opravdu velkým lákadlem je Elika Portnoy. Její proměny jsou dokonalé a vždy zůstane krásnou a pohlednou. Slyšet jí zpívat a vidět ji tančit, to stojí alespoň za jedno puštění tohoto příběhu. Připočtu celkem dobrou hudbu a dávám 40%.(6.12.2014)

• Marsik

Čekal jsem totální bejkárnu a mega průser, hlavně 25% na kontě mi avizovalo, že to asi nebude akční thriller té nejvyšší kvality :) Samozřejmě jsem do filmu šel hlavně kvůli režisérovi, který má na svědomí takové pecky jako Undisputed 2 a 3. Ale nakonec mi Sofia na odpad nepřišla. Byl to slabý film, o tom žádná. Už jenom to bulharské prostředí navozovalo tristní úroveň, taky kromě Sutherlanda tu byl samý neherec (bohužel i Slater zahrál podle mě blbě, hlavně scény, jak v klubu slintá po tanečnici, byly opravdu tragické) a v neposlední řadě místní hudba. Ovšem když to dokoukáte, řeknete si, že nápad (žena, pomsta, rozdvojená osobnost) to docela mělo, jenom to provedení bylo hrozné. Na průměr to sice nedosáhne a už po tomto kousku nikdy nesáhnu, ale rozloučím se s ním se solidním podprůměrným ohodnocením. 47%(2.3.2014)

• sniper18

Je to veľmi slabý krimi thriller od Isaaca Florentina. Má priemerný príbeh o americkom agentovi, ktorý má v Bulharsku vyšetriť sériu vrážd rôznych zločincov a zastaviť zabijaka za každú cenu. A navyše sa mu zapáči miestna tanečnica. Spracovanie je ale niečo hrozné, neviem, či bolo pôvodným zámerom vymyslieť ten najnudnejší a najnezaujímavejší dej, ako sa len dá, ale tak to vyzerá, lebo toto je už skutočne umenie. Celý čas je to len súbor po sebe idúcich nanajvýš zbytočných scén a nezaujímavých dialógov, pričom sa celý čas striedajú tri, štyri typy scén, návšteva baru, veľvyslanca, psychológa a nejaká náhodou trochu odlišná scéna a takto sa to opakuje po celý film. Až posledná štvrťhodina sa už o niečo posunie, ale to je tak všetko. A navyše ten akože šokujúci zvrat, ktorý je pritom jasný po prvých pár minútach je už extrém. Akcie je tu veľmi málo a aj tá je iba priemerná. Od Florentina by som len predsa očakával viac, po asi polminútovej likvidačnej akcii na začiatku filmu si na druhú akčnú scénu treba počkať až na koniec filmu a to je pri takomto deji skutočne len zlý sen. No ani ten záver nie je nič výnimočné, znovu len obyčajný polminútový súboj, ktorý je pre tohto režiséra ťažký podpriemer a jedna trochu väčšia prestrelka, nič viac. Herecké obsadenie za moc nestojí, aspoň trochu tu zaujme iba Christina Slater, ktorý len predsa má aj nejakú tú charizmu, Sutherland sa ukáže pár krát a zvyšok nestojí za nič. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak ma tiež nenapadá nič, čo by sa dalo pochváliť, keby sa občas neobjavil Florentinov trademark, jeho špecifické priblíženie obrazu, tak ani neviem, že to točil on. A záporom je aj prostredie filmu, typické Bulharsko. Vôbec nechápem významu tohto filmu, tu nie je vôbec nič, čo by mohlo kohokoľvek zaujať, neskutočne nudný dej, zúfalo málo akcie a slabé postavy. Nemôžem povedať, že by som bol sklamaný, od tohto filmu som ani moc nečakal, len som bol zvedavý na najnovší Florentinov film, no takúto katastrofu som teda nečakal. Je mi jasné, že Florentine chcel skúsiť aj niečo iné, ale nechápem, ako sa vôbec dá vybrať takýto mizerný scenár a ešte viac nechápem, ako niekto môže niečo takéto nudné napísať. Najzbytočnejší film, aký som videl minimálne za posledný rok. Nedoporučujem nikomu. 23%(11.8.2012)

Rozhodně to není tak zlé, jak tu všichni píšou. Jde o naprosto v pohodě koukatelný film, s mizerným scénářem a předvídatelným dějem. Herci sympatičtí, režisér Florentine je v akčních scénách ve svém živlu a všechno to docela odsýpá. Bohužel scenáristé si s dějovými zvraty příliš poradit nedovedli a Sofie tak působí jako kombinace akčního filmu, levného televizního thrilleru a špatného dramatu. Jde o po všech stránkách průměrný film, na který divák do druhého dne zapomene. Pokud ale člověk hledá něco nenáročného na večer, dá se pořídit i hůř. 50%(5.1.2013)

• - Pri odstrelení druhého cieľa si je možné všimnúť, že Pomstiteľ si pred výstrelom upravoval na puške vzdialenosť, ale pri pohľade cez zameriavač je vzdialenosť stále na nule. (Johnny.ARN)

• - Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Terva)