poster

Schlock! The Secret History of American Movies

Dokumentární / Historický

USA, 2001, 89 min

Režie:

Ray Greene

Producenti:

Ray Greene

Střih:

Ray Greene
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Matty
  ***

  Již dle vizuálu levnější dokument, který hodně řekne, ale málo ukáže, což zrovna u exploatačních filmů, v nichž se víc ukazuje než mluví, jaksi nejde k sobě. Z hlediska informačního ovšem vydařená práce, rozumně vymezená méně rozebíranými 50. a 60. léty.(23.5.2011)

 • EdaS
  ****

  Velice zajímavý dokument o vzniku a vývoji amerického exloatačního filmu. Potěší zejména snahou o hledání souvislostí, naopak zamrzí to, že se soustředí jen na padesátá a šedesátá léta.(7.10.2007)

 • Caelos
  ***

  Nepříliš zábavný dokument, který mi ale dal pár tipů na zapomenuté filmy 50,60 let.(3.5.2011)

 • Cushing
  ***

  Informační hodnota slušná co do slov, ale poněkud chudá (pochopitelně -- autorská práva a tak) co do ukázek ze všech těch slizoidních snímků. Škoda. Ale pro doplnění povědomí o souvislostech je to myslím přínosný materiál. Tedy jak pro koho; pro mě nakonec jo.(18.11.2009)

 • p6qwre
  ****

  Od prvních filmů Rogera Cormana, přes Nudie Cutie od Doris Wishman, začátky i vrchol sexploitation, "Roughie" filmy...Rozhovory s Rogerem Cormanem, Peterem Bogdanovichem, Davidem F. Friedmanem, Doris Wishman, Samuelem Z. Arkoffem...záběry z filmů, plakáty atd. Docela dost informací a zároveň je to i zajímavé, hodina a půl uteče jak nic.(15.10.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace