Schlock! The Secret History of American Movies

Dokumentární / Historický

USA, 2001, 89 min

Ray Greene

Již dle vizuálu levnější dokument, který hodně řekne, ale málo ukáže, což zrovna u exploatačních filmů, v nichž se víc ukazuje než mluví, jaksi nejde k sobě. Z hlediska informačního ovšem vydařená práce, rozumně vymezená méně rozebíranými 50. a 60. léty.(23.5.2011)

Velice zajímavý dokument o vzniku a vývoji amerického exloatačního filmu. Potěší zejména snahou o hledání souvislostí, naopak zamrzí to, že se soustředí jen na padesátá a šedesátá léta.(7.10.2007)

Informačne bohatý pohľad na exploitačnú dráhu drive-in kina Ameriky je rozdelený na tri časti, a to: Part I: The Fast and the Furios – povojnové záseky ťažiace hlavne z atómovej hrozby, Part II: Sinema – rozmach sexploitu, erotiky a nudizmu vo filmoch. Posledná kapitola označená ako Part III: Across the Great Divide pridáva do sexploitu prvky násilia a tvrdosti, keďže sa klasické „nudie cuties“ pre div(i)áka stali po rokoch sledovania už prevarenou záležitosťou. Prichádza preto zložka, ktorej úlohou je opäť rozprúdiť krv v žilách filmového exploitu.(27.5.2020)

Nepříliš zábavný dokument, který mi ale dal pár tipů na zapomenuté filmy 50,60 let.(3.5.2011)

Informační hodnota slušná co do slov, ale poněkud chudá (pochopitelně -- autorská práva a tak) co do ukázek ze všech těch slizoidních snímků. Škoda. Ale pro doplnění povědomí o souvislostech je to myslím přínosný materiál. Tedy jak pro koho; pro mě nakonec jo.(18.11.2009)

Od prvních filmů Rogera Cormana, přes Nudie Cutie od Doris Wishman, začátky i vrchol sexploitation, "Roughie" filmy...Rozhovory s Rogerem Cormanem, Peterem Bogdanovichem, Davidem F. Friedmanem, Doris Wishman, Samuelem Z. Arkoffem...záběry z filmů, plakáty atd. Docela dost informací a zároveň je to i zajímavé, hodina a půl uteče jak nic.(15.10.2007)