Poslední plavba Columbus

(TV film)
  • Česko Poslední plavba lodi Columbus (více)
Německo, 2004, 2x45 min

Když luxusní parník Columbus opustil 20. června 1939 Brémy, nikdo netušil, že skončí o šest měsíců později v plamenech v Atlantiku. Německá luxusní zaoceánská loď vezla na počátku války pestrou směsici bohatých pasažérů různých národností, kteří se během plavby stanou příslušníky národů ve válce s Německem. Neuvěřitelné autentické záběry ze 16mm filmu známého fotografa Richarda Fleischhuta, který se na Columbu plavil až do jeho smutného konce. (oficiální text distributora)

Nach

Zajímavý a tak trochu jiný příběh z války, kde se nestřílí ani nezabíjí. Co všechno museli prožít trosečníci lodi Columbus se hned tak někomu nepoštěstilo. Rozhodně zajímavý dobrodružný dokument, který je netradiční v tom, že je jeho příběh tak originální. 80% ()

MartinezZ

Dobře, netvrdím, že by to nebyl zajímavý životní příběh německé posádky výletní lodi, ale nebylo to nic na dva třičtvrtěhodinové díly a ani mi to nepřišlo nic tak extra zvláštního. Takových životních příběhů jsou v historii mraky a každý by byl nějak zajímavý. Tady jde ale 90 minut shrnout: německá výletní loď před válkou, pak nastala válka, v důsledků záměrné potopení lodi a přehazování zachráněné posádky po USA. Pak se posádka po dohodě rozdělila a po čase vrátila zpět do Germánie, kde si nesmyslně někteří z nich poseděli v báni co by váleční zločinci a pak je pustili. Někteří z nich žili životy dál, někteří ne. Ok, díky za info. ()