Reklama

Reklama

Epizody(7)

Detektiv inspektor Jonah je povolán vyšetřit vraždu Harveyho Wrattena, šéfa jedné z největších zločineckých organizací. Na opačné straně barikády stojí Wrattenův společník, který hodlá riskovat vše, co má, kvůli poslednímu drogovému kšeftu. (HBO Europe)

Recenze (27)

Cedr 

všechny recenze uživatele

BBC a Británie obecně v poslední době nabízí slušnou porci mimořádně kvalitních seriálů a minisérií. Shadow Line partu kvalitou rozhodně netrhá. Neo-noir jak má být s plejádou silných charakterů. Scénář se většinu času drží osvědčeného receptu, ze kterého těží maximum. Avšak ve chvílích kdy to nejméně čekáte jde Shadow Line buď o kus dál nebo odbočí na opačnou stranu než bývá zvykem. Většina děje se odehrává za bílého dne, bez kdovíjakých triků kamery či střihu, atmosféra je přesto temnější než u většiny konkurence. ()

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Perfektní noir seriál z produkce britské BBC. Herci nemají chybu a režisér nezapře v několika scénách inspiraci Nolanem, dle mého mu tímto dokonce sklání poctu. Celý seriál se klaní šaržím typu Kmotr nebo Temný rytíř, ale zachovává si silnou individualitu. Tu jeden díl působí jako Bourne, tu jeden jako Tahle země není pro starý, tuhle cítíte Corleonova consiglieriho a tak dále, ale přitom je seriál pořád svůj a překvapuje co deset minut takovými zvraty, že vůbec nepřekvapí velmi silným a kvalitním a hodně netypickým závěrem. Jedna báseň, podívaná i na více shlédnutí a s prefektními herci v čele. Vřele doporučuji. ()

Reklama

Splasher 

všechny recenze uživatele

Jsou to poněkud slabší 4. Přestože Pauza je jednoznačně lepší než Nostalgie, tak seriálově je to u mě naopak. Tedy Wallander je jasně lepší než Shadow line. Herecky to není příliš jisté a to například i u hlavní postavy. Naopak příjemně překvapil Spall junior, kterého si přidávám do řady britských psychopatů po bok Hardyho Freddieho a Scottova Moriartyho. Pokud nebudete očekávat příliš (na rozdíl od vedení BBC), určitě budete příjemně překvapeni. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Hranice stínu umí být místy napínavé, místy dobře pracují s atmosférou a především nastinují příběh, který slibuje divácký zážitek. Spousta seriálových postav má skvělý potenciál a těšíte se na sedm žánrových delikates, jenže s přibývajícími minutami to začne tu a tam skřípat. Tvůrci rozehrávají až příliš ambiciózní konspirační hru a přestávají být důvěryhodní. Je to, jak to jen říct, moc přepálené. Postava Gatehouse by se vyjímala spíš na stránkách komiksu než v kriminálním seriálu. Některé momenty, a jsou to přesně ty, které považují seriáloví tvůrci za klíčové, jsou nedůvěryhodné, zvraty přemrštěné a dovolím si tvrdit, že v reálném životě by Gatehouse volil úplně jiné řešení - jeho volba byla vzhledem k povahovým rysům nových šéfů extrémně riziková. Líbilo by se mi, kdyby zůstali tvůrci při zemi a šlo "jen" o klasické dilema kdo z koho při řešení nástupnictví po smrti vůdce klanu. Zamlouvalo se mi obsazení, snad s výjimkou Kierston Wareing, která mi s napuchlými rty připadala, jako by právě vyšla z kosmetického salónu po aplikaci kolagenu. Celkový dojem: 60 %. ()

ghatos 

všechny recenze uživatele

Hodnocení pro třech dílech: Docela dost ukecaná městská postmoderní detektivka. Ne, že by to nebylo poutavé (ústřední zápletka), ale důraz, který se klade např. na hyperkorektní černobílé rasové párování (muž - žena) působí slizce. Slabší výprava a nezbytný pohled na rodiny, ve kterých je vždycky hlavní problém...to kazí dojem. 60%. ()

Galerie (44)

Reklama

Reklama