Rychle a zběsile 6

Rýchlo a zbesilo 6

Fast & Furious 6

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 130 min

Och ola, tak tohle byl sexy bijáček, autíčka, holčičky, chlapečci, akcička, hmm každej si slízne to svoje o tom žádná. Mě osobně nejvíc dostávaly auto honičky a samozřejmě takovej předčasnej ježíšek v podobě fightu Michelle x Gina, mluvím o tom v metru, ten byl těžce stopořovací. Ten druhej na konci stejně jako celá závěrečná mlátička v letadle už byl prožvejkanej, protože rychlej střih a pojebanej zoom zesral víc než by dokázal sloní průjem. Přitom ty dvojice tam byly žurnalový a některý efektky rovněž zlatonosný, ale prostě kamera, ta kamera. Samozřejmě musím ocenit "mostní objetí" Vina s Mišelkou, tohle přesně dělám s holkama každou středu. A samozřejmě Jasonek mezi titulky hodně namlsal...sedmičko rychle pojď k páníškovi.(23.5.2013)

Opět jeden film, ze kterýho mě rozbolela hlava. Snímek se zápletkou jako z dílu seriálu Mission: Impossible, který stojí za to vidět kvůli luxusní (ve filmu snad asi jediné denní) dálniční honičce s tankem, Gině Carano a pak pár naprosto unikátním scénám, jako například Domovo odskočený čelíčko, kterým jsem se solidně vysmál. Na předchozí díl tohle nemá ani náhodou, za to má Sung Kanga. Slabota... 65%(13.7.2013)

Ač by s tím mnoho lidových kritiků nesouhlasilo, ve srovnání s populárními kinematografiemi jiných zemí vyniká, že Hollywood zdaleka nejvíce staví na silných příbězích a jejich vyprávění a rovněž se snaží udržovat si alespoň rámcovou věrohodnost a realističnost - příliš velké excesy jsou vždy nějak racionálně vysvětleny (např. hrdinové Matrixu mohu provádět nadrealistické kousky díky tomu, že se nachází v ilusivní počítačové realitě), nebo jsou zakotveny v jiné formě populární kultury, která má k realističnosti tradičně volnější vztah (komiksy, počítačové hry). Linovy filmy ze série Rychle a zběsile se trendům vymykají tím, že v nich obrovská nadsazenost není motivována žádným z uvedených způsobů a snad právě to dráždí některé jejich zavilé kritiky. Na osudy Doma, Briana a jejich party už je nahlíženo spíše jako na seriál, takže postavy se v rámci jednoho filmu téměř nikam neposouvají a naopak se rozvíjí jejich vztahy z předchozích dílů. Jednotlivé díly také nepřinášejí kompletně novou fabuli, ale spíše staví před hrdiny další misi, jenž je v základních parametrech podobná té předchozí. Linův přístup k akci pak nepochybně zavání asijskou školou - věrohodnost ustupuje dynamice a potěšení z jejího sledování plyne z akcentování kinetické energie. Auta po nárazu létají vzduchem nebo dělají kotrmelce a i v kontaktních soubojích se protivníci vzájemně různě odhazují a rozbíjejí přitom okolní předměty: Rychle a zběsile 6 je zkrátka fascinováno rychlostí, hmotností a jejich destruktivním účinkem. A fascinaci se mu vesměs daří vzbuzovat i v divácích.(25.5.2013)

Přídáme se na druhou stranu zákona a u zpovědi naše hříchy budou navždy odpuštěny. Opravdu šesté pokračování mělo těžkou úlohu překonat výbornou pětku, v to jsem vlastně ani nedoufal, ale opět to byla našlapaná jízda krásných aut a nálož akčních scén na hranici možností. To letiště na konci muselo měřit snad padesát kilometrů ne? :D(12.6.2014)

• Zeck

Pětka byla totální sračka, která těžila z přehršle akce, stříleček, nového prostředí a zahraní na nostalgickou strunu uceleným hereckým castem. Díky tomu jsem v rámci "filmového zážitku" přehlížel to ignorování fyzikálních zákonů a jen tupě čuměl na obrazovku. Pokud ze mě ale chtějí tvůrci udělat úplného debila tím způsobem, že v pokračování nabídnou ještě více sci-fi, ale zároveň směšně primitivní scénář s předvídatelnou sterilní akci a mizernými efekty, tak co kurva čekaj? Že se z toho opět poseru a vyplácnu prachy v kině, aby mohli znásilňovat původní film donekonečna? Pokud se člověk při sledování vysloveně stydí za ten nával nelogických situací, rozhodování postav, smrtelně kreténských dialogů a nepovedených pokusů o vtipy a zvraty, díky čemuž se mu akorát znechutí samotné postavy, na které šel ve 12 poprvé do kina, aby je viděl túrovat káry, závodit, balit frndy a zabíjet, tak je scénárista diletantský kokot. Udělat z gangu zlodějů aut Rychlé šípy vykazující vlastnosti nezranitelných superhrdinů, to už chce velkou dávku tvůrčí krize. Hype jako prase (pětka), na kvalitativní úrovni Tokijské jízdy. Se sedmičkou si už laskavě vyližte výfuky! 10%(17.7.2013)

• - Úvod tvoří sestřih z předchozích dílů včetně krátkometrážního titulu Los Bandoleros (2009). Jediným vynechaným je Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006). (mzss1)

• - Prvý diel série, kde sa objavia aj autá inej značky ako americkej či japonskej, ako napríklad BMW, Mercedes, Land Rover, Subaru, Alfa Romeo, Vauxhall alebo Lotus. (Johnny.ARN)

• - V čase 01:03:25 si Brian (Paul Walker) při bitce ve vězení obmotává kus hadru kolem ruky, v následující scéně, kde dokončuje úder, už však hadr na ruce nemá. (forkys)