Reklama

Reklama

Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

(více)

Videa (64)

Trailer 1

Recenze (1 359)

choze 

všechny recenze uživatele

Tuhle partičku s jejím nevtipným hláškováním potažmo kecy o rodině jsem nikdy moc nemusel a za první a poslední nadprůměrnou věc, co kdy předvedla, považuju epesní honičku z trezorem z finále minulého dílu. Ne, nemám pocit, že by ji v šestce něčím trumfli, i když dovalili na plac tank a Antonov. Scénář nepřekvapí (odhalení zrádce jsem odzíval) a kratší stopáž by určitě neuškodila, stejně jako nějaká pořádná akce hned na úvod po vzoru předchozích dvou dílů. Záporák je vysloveně chabý - Luke Evans byl fajn ve TŘECH MUŠKETÝRECH, ale tady absolutně nemá co hrát a za neméně neodpustitelný považuju fakt, že kosti Jordana Brewster a Elsa Pataky jsou každá ve filmu asi jen na tři minuty! ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Neskutečná PECKA! Rychlejší a ještě více Zuřivější! Nejakčnější flick za poslední roky! Zábavné,explodující,extenzivní akční sekvence,spousta Smíchu, jakýkoliv záběr na Tyrese Gibsona byl excelentní, dodával filmu neuvěřitelnou štávu,ale i ostatní herci odvedli perfektní práci. Film pro kino jak stvořený, i Loved that! ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Akční moderna. Dynamicky zrežírovaná, testosteronem, plastikami a kaskadéry napěchovaná blockbusterová hovadina, kterou si může bez výčitek užít pouze jedinec, který v životě neseděl v autě a nemá ponětí o nepřekonatelné síle zemské gravitace či selské logiky. Pětka měla lepší a propracovanější příběh a nápaditěji těžila z přítomnosti hyper cool týpka Dwayna Johnsona, šestka nabízí příběh nejprimitivnějšího rázu, přepálenou akci (projížďka po městě s kontejnerem je ještě každodenní zločineckou rutinou) a prachbídnou chemii mezi postavami, o které se ve směšně vykalkulovaných vrcholných scénách zkrátka nemůžeme bát. Pořád to ale vypadá moc dobře, navzdory šílené stopáži se stále něco děje a Michelle Rodriguez to pořád tak sluší, že zkrátka nelze než ve výsledku lehce zapříst provinilým uspokojením... 65% ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Rychlá pětka způsobila jedno z nejpříjeměnějších zjevení na poli akčních filmů za poslední roky, a tak není divu, že tvůrci se v dalším pokračování drží úspěšného konceptu zuby, nehty. Rutinní zápletka, vynucený "poslední" job, který je třeba splnit, stará dobrá parta, kladoucí patetický důraz na přátelství přerůstající v rodinu, Dieslova pseudomoudra a svaly The Rocka... Paradoxně do očí b(l)ijící popírání fyzikálních zákonů a nezranitelnost hlavních hrdinů příliš filmu neškodí. Všudypřítomná nadsázka a obrovksá chytlavost akčních scén úspěšně zamezuje těmto excesům, aby vám zkazily královskou zábavu. 8/10 ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrý akčný film z tejto slávnej akčnej série. Má dobrý príbeh odohrávajúci sa krátky čas po udalostiach predchádzajúceho dielu, celá partia sa po dobre vykonanej práci rozišla po svete, aby si mohli užívať získané peniaze, ale keď sa Dom od Hobbsa dozvie, že jeho dávna láska stále žije a stala sa súčasťou mimoriadne schopnej a nebezpečnej zločineckej skupiny, rozhodnú sa zvolať celú partiu znovu dokopy, aby zločincov zastavili a ju zachránili. Spracovanie je celkom slušné, stále sa tu nájde dostatok scén, bez ktorých by som sa kľudne dokázal obísť, zápletka už nemá taký náboj, ako naposledy a navyše si nemyslím, že podobný typ filmu je vhodný pre takéto európske prostredie, ale aj tak to našťastie nenudí, je tu toho dosť, čo sa vydarilo, väčšinu času to príjemne graduje a tak sa je na čo pozerať až do konca. Akcie je tu dosť a je aj pomerne vydarená. Ako aj v predchádzajúcom diely je opäť veľkolepá, nadmieru deštruktívna a perfektne natočená, mnohí tvorcovia by si skutočne mali vziať príklad, ako sa má točiť veľkolepá akcia, prehľadnosť a množstvo strihov už takmer ani nemohli dopadnúť lepšie a ani tá prehnanosť mi vôbec nevadí, ale už nie je až tak nápaditá, nemá až taký silný náboj a navyše mi príde málo likvidačná, v obraze vidno len minimum usmrtených. Najviac sa mi páči celá situácia s tankom a pár celkom slušných súbojov, obzvlášť oba v metre, teda Gina Carano vs. Michelle Rodriguez, kde sa nájde viacero vydarených chvatov a samozrejme aj Joe Taslim proti dvom hrdinom, ktorý dopadol presne podľa mojich predstáv a zároveň opačne na pomery tradičných amerických postupov. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavná zostava sa prakticky nezmenila, The Rock je opäť výborný a poteší aj viacero nových tvárí, hlavne Joe Taslim, Gina Carano, ale aj Luke Evans, aj keď záporáci mi tentoraz neprišli celkovo až tak kvalitní. A ako bonus záverečné cameo. Réžia a technická stránka sú skvelé, iba o trošku zaostávajú za predchádzajúcim dielom, ale stále je to prakticky špička súčasnej americkej blockbusterovej produkcie. Piaty diel aj naďalej zostáva vrcholom série, mal zaujímavejší príbeh, nápaditejšiu akciu, lepšie lokácie a perfektnú chémiu medzi Vinom Dieselom a The Rockom, ale aj tak som spokojný, solídna akčná oddychovka, ktorú si ešte niekedy pozriem. 76% ()

Galerie (82)

Zajímavosti (61)

  • Když Hobbs (Dwayne Johnson) vytáhne zbraň na velitele NATO na základně ve Španělsku, nenatáhne kohoutek, přesto se zvuk natažení ozve. (Axarus)
  • V čase 01:03:25 si Brian (Paul Walker) při bitce ve vězení obmotává kus hadru kolem ruky, ale v následující scéně, kde dokončuje úder, už hadr na ruce nemá. (forkys)

Související novinky

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Sérii Rychle a zběsile není teasování velkých záporáků ke konci filmů nijak cizí. Šestý díl měl jako hlavního antagonistu Owena Shawa (Luke Evans), na konci filmu se ale představil jeho bratr Deckard… (více)

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (více)

Reklama

Reklama