Rychle a zběsile 6

Rýchlo a zbesilo 6

Fast & Furious 6

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 130 min

Bum bum, bác bác.. testosteron bez překvapení!! Prdelky se už tolik nevrtí, o nadupaný tuning až tolik nejde, jen rádoby hlubokomyslné dialogy a jalový scénář zůstávají. Přicházíme už pošesté a doufáme, že si divák dobře uvědomuje, že fyzikální zákony v téhle sérii prostě nefungují, jak by měly. Šustění scénáře je skutečně slyšet na míle daleko, ale asi každý ví, že tu máme popcorn bez mozku, který nikdy moc nedbal na logiku. To ostatní naštěstí zůstává. Justin Lin není žádné režisérské ucho a stejně jako u předešlého pokračování vsadil na kaskadérskou realistickou akci. Takže přesun od akce závodní k akci opravdové (i když samozřejmě přepálené, ale velmi přehledné) znovu baví. Nějaká akční revoluce se ovšem nekoná. Navíc mezi jednotlivými akčními kousky (tvůrci představí i armádní vozový park) musí divák přestát onu matnou výplň. Postav je opět zbytečně moc, některé jsou prakticky nevyužité – všichni tu makají pro starou kámošku a pro vymazání trestního rejstříku. Jenže když jsou trestuhodně nevyužité i ústřední postavy, tak je to problém. Trefným příkladem je Brian, který se vydá na svou osobní misi do vězení – ta ohrožuje jeho další život na svobodě a hlavně, co se posunu v ději, je absolutně nepodstatná. Sečteno, podtrženo: Všechno dobré už bylo v pětce, všechno méně dobré bylo také v pětce, všechno mizerné bylo jakbysmet v pětce. Takže fakt netuším, jestli posedmé stojím o další zadumané pohledy nabušených plešounů do dálky!!(24.6.2013)

Dynamické, akcí nahuštěné, ale možná až moc o hodnotách a akce občas zbytečně přepálená (je jedna věc, pokud táhnete městem trezor a druhá, když Vin Diesel zaskakuje v letu za Supermana). Vyjma toho je ale zbytek špičkovou ukázkou zábavné hollywoodské atrakce, která dokáže v rámci žánru prodat obě pohlaví. Heist akce každopádně slušela Domově týmu víc a wow efekt je nenávrazně pryč. Na sedmičku se nicméně nejde netěšit (modří vědí proč) a pořád je mi tahle za vlasy přitažená reklama na automobilový průmysl (už pro obsazení) zatraceně sympatická. Více zde.(23.5.2013)

• Wacoslav1

Tak co to tady mame nudne a unyle 6? hmmm no nevim do tyhle serie se asi proste nedostanu petka byla solidni zdalo se mi ze mela urcite vetsi tempo tady mne proste ta neakcni vypln a radoby coll hlasky doslova nici Rock je ukrutnej drsnak pravda ale ja ho furt nejak zvlast nemusim no a ty kecy a ze jich bylo pozehnane to nevytrhnou nastesti teda je tu par scen ktery to zachrani solidni porce litajicich aut a uznavam ze je to aspon celkem prehledne natoceno u mne asi nejvic zabodovala jizda tankem po dalnici ktera je opravdu velmi ambiciozni destrukci i kdyz zakoncena asi tou nejvetsi unrealnosti jakou jsem kdy v zivote videl (neprozradim o co jde nechte se prekvapit) takze takhle slusna akce by byla ale nic to nemeni na dojmu ze to na mne porad pusobi takovym umelym dojmem proste takova vyklestenost ktera je desne sik a trendy aby teanegeri mohli nadsene vriskat v kine a metat po sobe popcornem v cem spociva kult teto serie holt asi nikdy nepochopim ale prezil jsem nakonec ty 2 hodiny bez vyraznejsi ujmy tak co asi porad lepsi nez dratem do oka...(20.5.2013)

Pomohlo nehodnotit bezprostředně po zhlédnutí. Tenhle těžkotonážní výplach sice rozhodně zrát nebude, první dojmy ale byly hodně rozpačité. Já rozumím tomu, že se to nebere ani zbla vážně. Chápu, že slovo fyzika tu musejí hlavní postavy hledat ve slovníku cizích slov. Ale když má letištní runway tolik mil, že ji v nejrychlejším sporťáku na planetě neprojedete ani za deset minut, a Vin Diesel dělá ve scéně na dálnici opovážlivou konkurenci Snyderovu Man of Steel, stejně to diváka praští do očí. Neradi odpouštíte přehané scény na úkor zábavy? Tady budete trpět. A pak je tu ta nejdůležitější strana mince: v ní hláškují The Rock, Diesel a Tyrese Gibson jako o život, zavodí se tady mnohem častěji než posledně (už od super začátku!) a hlavně je to po x měsících první blockbuster se skutečně přehlednými akčními scénami. Žádné tři střihy na jeden úder pěstí - přesně naopak. A vůbec, co může být špatného na snímku, ve kterém udělá během výslechu Dwayne Johnson ze zadržovací místnosti s podezřelým doslova kůlničku na dříví? Asi nic. Nechte půl mozku doma, do sálu výjimečně kýbl pop-cornu, a užijte si Váš osobní "film roku". Wrong team, bitch!(21.5.2013)

Justin Lin povýšil túto sériu po predchádzajúcom diely na viac akčnú záležitosť a v tomto šiestom filme je toho všetkého ešte dva krát viac. Väčší rozpočet, viac hlášok, viac akcie, viac naleštených aut, viac polonahých báb, viac Hulkov, viac fightov, viac nábojov, viac výbuchov, viac terminátorov, viac Rambov, no proste všetko čo končí na ov. Rýchlo a zbesilo 6 je v podstate rovnaká zábavná blbina ako 5 až na to, že je tu skrátka všetkého viac. A to je snáď jediný problém. Nie že by to bolo zlé, ale niekedy by skrátka trebalo dať nohu z plynu a nie mať pedál stále na podlahe, alebo vymýšľať plán C,D,E. No na druhú stranu je to film kde sedíte stále s napnutou prdelou a čakáte čo príde ďalej. Moje oči a uši s toho rozhodne mali zážitok, aj keď nad niektorými akciami sa mi zastavil mozog a po chvíli mi pred očami nabehlo prepočítavam. No v tom momente som si uvedomil, že mozog som mal nechať asi doma a tak som našťastie stihol dať eskejp a vypnúť ten môj dementný program. Takže som s prižmúrenými očami tu extrémnu (ale za to sakra cool) pritiahnutú akciu za vlasy dokazal zhltnúť, aj keď len tak tak. Musím povedať, že je to teda veľké sústo, ale pokiaľ to zhltnete a necháte sa unášať filmom a hláškami, ktoré sa tu sypú rovnako ako peniaze strýka držgroša, tak máte vyhrané. Zabudol som ešte pripomenúť aj to, že The Rock nie je len Hulk ale aj sudca Dredd. V tomto filme je skrátka toho tak veľa, že miestami neviete komu fandiť, neviete sa rozhodnúť, ktorá akcia alebo hláška je lepšia, ktoré auto je rýchlejšie a do ktorej kočky sa zamilovať skôr. Ja som s týmto dielom, ktorý síce nie je tak dobrý ako ten predchádzajúci spokojný, pretože keby som sa videl, tak som sa určite usmieval celý čas ako dement. Rýchlo a zbesilo 6 má síce akcie aj navyše, ale celkovo sa jedná a skvelo zábavu, ktorá je skvelo natočená a divákovi ponúka presne to čo chce ... alebo možno aj niečo navyše, záleží len na divákovi ako sa k tomu postaví ... alebo ako si k tomu sadne. Update: na druhý krát som sa bavil snáď ešte viac a plný počet je namieste. 90% - 5*(26.5.2013)

• - Dívka, která startuje v Londýně noční závod mezi Dominicem Torettem (Vin Diesel) a Letty (Michelle Rodriguez), je zpěvačka Rita Ora. (Caszidy)

• - Ve filmu se mezi všemi druhy aut ve scéně na mostě mihne i policejní vůz značky Škoda Fabia Combi. (virus10)

• - Jedným z producentov filmu je aj Vin Diesel, ktorý sa takto spolupodieľal aj na predchádzajúcich dvoch častiach série. (Patrik200s)