,,POTŘEBUJU TVOJI POMOC, DOME. POTŘEBUJU TVŮJ TÝM…“ /// Netrvá to dlouho a Rockovi při terapeutickým cvičení poprvý naběhnou na bicákách žíly. Nastal čas dát do kupy starou partu kolem Doma a Briana… Kurva! Konečně pořádně rychlá a zběsilá honička, okořeněná skokem z káry v rychlosti cca 250 km/h (možná i víc, v tom fofru jsem nestačil sledovat tacháč!) do hloubky cca 50 metrů (ber tu míru s rezervou, neměl jsem hloubkoměr!) - tedy z mostu na střechu pronásledovanýho sráče! (Uff, to jsem se zapotil! Ale co ten chudák? Víte, jak ho musej bolet záda!) Možná to bude znít blbě (po tom co jsem teď napsal), ale nezdá se to bejt zase tak blbý. Béčko, oslavující jednoduchost, rychlost žen a krásu aut. To, že jsou zde věci, na který tupě zírá i Bond (James Bond), jen navnadí akčněji založený intelektuály. Ta akce totiž nezná omezení a já lituju, že jsem nešel do 4DX! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Za věci, jako je sekvenční převodovka, turbodiesel nebo magnetický odlehčení bych i vraždil. 2.) Před každým žvancem děkuju Bohu za rychlý auta. (Policejní? Ti hrabe, ne?) 3.) Thx za titule ,,PrcekTK“ a ,,xtomas252“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(6.9.2013)

6. díl je možná zvládnutý režisérsky lépe než minulý a i akční scény vypadají určitě přehledněji. Nicméně Pětka byla přelomová, kdežto tady se prostě jen pokračuje. Z postav byla vypuštěna dvojice Brazilců a na stranu "dobra" se definitivně přidává Hobbs. Děj je velice prostý, až pitomý a akční zápletka vyloženě vycucaná z prstu. Na tankovou scénu asi nikdy nezapomenu. Minule trezor, tady je tank. Fyzikální zákony řešit netřeba. Tady prostě neplatí a příště nebudou platit projistotu vůbec. 70%(28.9.2015)

Dynamické, akcí nahuštěné, ale možná až moc o hodnotách a akce občas zbytečně přepálená (je jedna věc, pokud táhnete městem trezor a druhá, když Vin Diesel zaskakuje v letu za Supermana). Vyjma toho je ale zbytek špičkovou ukázkou zábavné hollywoodské atrakce, která dokáže v rámci žánru prodat obě pohlaví. Heist akce každopádně slušela Domově týmu víc a wow efekt je nenávrazně pryč. Na sedmičku se nicméně nejde netěšit (modří vědí proč) a pořád je mi tahle za vlasy přitažená reklama na automobilový průmysl (už pro obsazení) zatraceně sympatická.(23.5.2013)

Kdyby se vystříhaly záběry, ve kterých Vin Diesel dlouze civí a v hlavě mu šrotuje, co to ksakru v tom scénáři četl, stopáž by se zkrátila o dobrých 90 minut. Zbyly by tak akorát dvě závěrečné, naprosto over the top sekvence (tank, letadlo), které trikaři a akční choreografové přepálili takovým způsobem, že blednou i hranolky v Mekáči. Tady k nim ale chybí ta sladkokyselá omáčka okolo. U "mluvení" jsem spal, u akce se bavil, takže asi tak. Některé hlášky ovšem tesat. 60%(21.5.2013)

• PinokKio

Po minulý nadupaný jízdě se vydává stejná banda na další trať, jenže tentokrát maj ty káry nějak neskutečně prožraný rezem a nitra vypotřebovaný .. a aby toho nebylo málo tak jsou z nich hodňáci. A co víc, kosti tu nepraskaj, s kulkama v těle by se dalo mazlit a záporáci, ačkoliv celou dobu ceněj zuby, tak nakonec vůbec nekoušou. No, od ještě větší pohromy, než jsou ty dvě hvězdičky ode mě, je zachraňuje jen to jejich umění víc než dobře kroutit volantem, toť ale vše. Tohle už není zběsile, to je s prominutím na hovno ..(6.6.2014)

• - Jedná se již o čtvrté pokračování, které režíruje Justin Lin. (Chris Masters)

• - Ve scéně v závěru, kdy přichází agent Hobbs (Dwayne Johnson) a Roman (Tyrese Gibson) pronese: "Mio, schovej raději dětský olej", je Johnsonova odpověď improvizací. Následná reakce Teje (Ludacris) je tak a nehraná. (glumka)

• - Nabídku učinkovat ve filmu dostala i britská akční hvězda Jason Statham, ale nedohodl se se studiem Universal. Později se ukázalo, že jednání se Stathamem byly předem domluvené a již od začátku se s hercem počítalo až do následujícího dílu série s tím, že v tomto filmu se objeví jen v potitulkové scéně. (S.W.A.T)