Rychle a zběsile 6

Rýchlo a zbesilo 6

Fast & Furious 6

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 130 min

Přídáme se na druhou stranu zákona a u zpovědi naše hříchy budou navždy odpuštěny. Opravdu šesté pokračování mělo těžkou úlohu překonat výbornou pětku, v to jsem vlastně ani nedoufal, ale opět to byla našlapaná jízda krásných aut a nálož akčních scén na hranici možností. To letiště na konci muselo měřit snad padesát kilometrů ne? :D(12.6.2014)

Och ola, tak tohle byl sexy bijáček, autíčka, holčičky, chlapečci, akcička, hmm každej si slízne to svoje o tom žádná. Mě osobně nejvíc dostávaly auto honičky a samozřejmě takovej předčasnej ježíšek v podobě fightu Michelle x Gina, mluvím o tom v metru, ten byl těžce stopořovací. Ten druhej na konci stejně jako celá závěrečná mlátička v letadle už byl prožvejkanej, protože rychlej střih a pojebanej zoom zesral víc než by dokázal sloní průjem. Přitom ty dvojice tam byly žurnalový a některý efektky rovněž zlatonosný, ale prostě kamera, ta kamera. Samozřejmě musím ocenit "mostní objetí" Vina s Mišelkou, tohle přesně dělám s holkama každou středu. A samozřejmě Jasonek mezi titulky hodně namlsal...sedmičko rychle pojď k páníškovi.(23.5.2013)

Mezery mezi skvělými velkolepými akčními scénami jsou poctivě vyplňovány naprostou lobotomizovanou debilitou, která nejenom, že nedává nejmenší smysl, ale navíc se se svými rádoby oduševnělými keci typu "K rodině se nemůžeš otočit zády ani když se rodina otočí zády k tobě." stává nechtěně vtipnou. Prostě klasický kus do této série, co víc chtít.(5.7.2013)

Stále to má všechno, co má film mít. Auta, zbraně, svaly, kung fu, ženský, výbuchy a charismatické postavy. Chybí jen smysluplnej děj, ale jeho absenci jsem u Rychle a zběsile schopnej tolerovat. V ostatních dílech mě vždycky nebavily ty hlubokomyslný proslovy o fotrovi atd. Fakt jsem u toho dost trpěl. V tomhle díle, ale to Dieselovo vyprávění o minulosti s Letty bylo příjemné. Přesto to na pětku nemá.(27.5.2013)

Bližšie než k Rýchlo a zbesilo 5, má táto strojovo strnulá scénáristická rýchlokvaska k Smrtnosnej pasci 5. Porada, akcia, porada, akcia, porada, akcia a tak stále dokola. Pričom porady nie sú vtipné ako by chceli, a akcia je komicky prepálená a na najúspešnejšiu akčnú sériu súčasnosti nedostatočne prehľadná. Ďalej sa šestka neodohráva v príťažlivom exotickom prostredí ako päťka, má dejové odbočky, ktoré ju zbytočne naťahujú a uberajú jej na dymanike (návšteva väzenia, závody Diesela s Rodriguez), a všetky jej highlighty sme videli v traileroch.(26.5.2013)

• - Ve scéně v závěru, kdy přichází agent Hobbs (Dwayne Johnson) a Roman (Tyrese Gibson) pronese: "Mio, schovej raději dětský olej", je Johnsonova odpověď improvizací. Následná reakce Teje (Ludacris) je tak a nehraná. (glumka)

• - Při scéně úniku je vidět, že má Shawovo (Luke Evans) vozidlo modrá světla. V jiném záběru, kdy Shawovo auto zajíždí do nákladního letadla, se ale barva světla jeho auta změní ve žlutou. (Mysteri699)

• - Hobbs (Dwayne Johnson) stejně jako v předchozím díle používá Smith & Wesson Model 629 známý také jako Colt Python. (Axarus)