Rychle a zběsile 6

Rýchlo a zbesilo 6

• Nizozemsko

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 130 min

Dynamické, akcí nahuštěné, ale možná až moc o hodnotách a akce občas zbytečně přepálená (je jedna věc, pokud táhnete městem trezor a druhá, když Vin Diesel zaskakuje v letu za Supermana). Vyjma toho je ale zbytek špičkovou ukázkou zábavné hollywoodské atrakce, která dokáže v rámci žánru prodat obě pohlaví. Heist akce každopádně slušela Domově týmu víc a wow efekt je nenávrazně pryč. Na sedmičku se nicméně nejde netěšit (modří vědí proč) a pořád je mi tahle za vlasy přitažená reklama na automobilový průmysl (už pro obsazení) zatraceně sympatická. Více zde.(23.5.2013)

Stále to má všechno, co má film mít. Auta, zbraně, svaly, kung fu, ženský, výbuchy a charismatické postavy. Chybí jen smysluplnej děj, ale jeho absenci jsem u Rychle a zběsile schopnej tolerovat. V ostatních dílech mě vždycky nebavily ty hlubokomyslný proslovy o fotrovi atd. Fakt jsem u toho dost trpěl. V tomhle díle, ale to Dieselovo vyprávění o minulosti s Letty bylo příjemné. Přesto to na pětku nemá.(27.5.2013)

• Disk

Je dobře, že Justin Lin po tomto filmu opouští sérii Rychle a zběsile, protože se pro tuto sérii vyčerpal. Film působí unylým dojmem a budí zdání zbytečnosti. Snímku škodí hlavně přepálená stopáž a nepříliš zajímavé akční scény. Snad jen scéna over the top Kobra 11 stojí za kladnou zmínku. Naštěstí charisma a testosteron Vina Diesela roste s každým dílem a ani zde nepolevuje. Příště prosím méně překombinovaný scénář (na akční film) a kratší stopáž. 5/10(22.5.2013)

... a bublina splaskla. NOS² testosteron³ ve zcela zbytečně přepálené CGI akci, která je více záznamem videohry než regulérním filmem. Pro Lina je to smutný návrat do nekonečné řady rutinérů neznajících míru. Jak byla pětka překvapivý (a zasloužený) vítěz akční první ligy, tak šestka se opětovně pohybuje na hraně sestupu do druhé ligy odzívaných tuctovek.(23.5.2013)

Jednička to nastartovala, dvojka nám ukázala, jak vypadá slabší odvar, trojka diváky zavedla za jinými postavami do Tokia, čtyřka ukázala, že série ještě není mrtvá a může dál fungovat, pětka dovedla sérii na vrchol a šestka zůstala těsně pod ním. Stále se bylo na co koukat, Vin Diesel a Paul Walker hrají role, které jim svědčí, podobně jako Dwayne Johnsonovi. V příběhu šestky se vrací na scénu také Michelle Rodriguez, což je příjemným kořením pro tento příběh, do něhož v cameu zasáhne také Jason Statham. Hledat tu nějakou realističnost u akčních scén nemůžeme, podobně jako v předchozích dílech, ale stále jde o povedenou zábavu, která připravila půdu pro sedmičku, na kterou se brzy vydám do kina.(31.3.2015)

• - Ve scéně v závěru, kdy přichází agent Hobbs (Dwayne Johnson) a Roman (Tyrese Gibson) pronese: "Mio, schovej raději dětský olej", je Johnsonova odpověď improvizací. Následná reakce Teje (Ludacris) je tak a nehraná. (glumka)

• - Spoiler: Potitulková scéna filmu odhaluje upravenou část z filmu Rychle a Zběsile: Tokijská jízda (2006). V té nová postava Iana Shawa (Jason Statham) zabíjí Hana (Sung Kang) při zběsilém nárazu do jeho auta, čímž odhaluje vrahovu identitu, která byla ve starším díle zatajena. Následně vyhazuje náhrdelník k Hanově autu a volá Dominicovi (Vin Diesel). Hanovo auto pak exploduje, čímž je odhaleno, že třetí film Tokijská jízda se chronologicky odehrává po událostech tohoto filmu. I když má tak tento díl v názvu číslici šest, jedná se dějově o díl pátý. (ManOfPhoenix)

• - Tento díl měl zakončovat trilogii započatou filmem Rychlí a zběsilí (2009) a pokračováním Rychle a zběsile 5 (2011). Naposledy se v něm měli původní postavy v čele s Dominicem Torettem (Vin Diesel) a Brianem O'Connerem (Paul Walker). Všichni ale nakonec podesali smlouvy ještě na sedmý díl. (S.W.A.T)