Rychle a zběsile 6

Rýchlo a zbesilo 6

Fast & Furious 6

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 130 min

Tuhle partičku s jejím nevtipným hláškováním potažmo kecy o rodině jsem nikdy moc nemusel a za první a poslední nadprůměrnou věc, co kdy předvedla, považuju epesní honičku z trezorem z finále minulého dílu. Ne, nemám pocit, že by ji v šestce něčím trumfli, i když dovalili na plac tank a Antonov. Scénář nepřekvapí (odhalení zrádce jsem odzíval) a kratší stopáž by určitě neuškodila, stejně jako nějaká pořádná akce hned na úvod po vzoru předchozích dvou dílů. Záporák je vysloveně chabý - Luke Evans byl fajn ve TŘECH MUŠKETÝRECH, ale tady absolutně nemá co hrát a za neméně neodpustitelný považuju fakt, že kosti Jordana Brewster a Elsa Pataky jsou každá ve filmu asi jen na tři minuty!(11.6.2013)

• Gilmour93

JARDAHONBA za body určitě vrněl blahem, jako by si na účet připsal další bod, leč mě tentokráte nechalo Linovo oktanové křepčení nezvykle chladným. Akce sice dosahovala velkoleposti bicepsu „Thora ze Samoi“, ale na rozdíl od pětky s ní nechutně kapal mazlavý olej neživočišné digitálnosti, co fyzikální zákony nepopírá, ale rovnou na ně sere a Pavlu Soukupovi dodává dosud netušená témata do minutek s Besipem. Navíc ten klišoidní bešamel kolem, když zrovna neburácely motory a civilisté stroze neumírali pod pásy tanku, budil subjektivní dojem, že je vše delší, než přistávací dráha při finální akční sekvenci. Jména Statham a Wan mě možná nalákají na sedmičku, ale něco mi říká, že se jim nepodaří splnit můj sen - hodit těm machos a amazonkám kostkový cukr do nádrže.. Apropo, kdyby prezident Zeman půjčil Dieselovi svou pihu, stačilo by už jen lízátko a je tu detektiv Kojak..(1.10.2013)

Chris Morgan s Justinem Linem věděli, jakou jistotu mají v rukách a je proto jen dobře, že ani tentokrát nemají důvod se opakovat. Zatímco dialogy se po minulém zjednodušení definitivně mění pouze v hesla, moudra a hlášky, tempo překvapivě zvolnilo a oproti předpokladům se na žádnou atrakci přehnaně nespěchá. Na jednu stranu je to dobře, protože Brian může i díky vězeňskému intermezzu fungovat jako hlavní postava, na tu druhou se toho v první půlce stane až nečekaně málo. Přesto ale zběsilá parta bez problémů míří do nadprůměru. Některé epizody totiž vlezou pod kůži už jen svým audiovizuálním pojetím (závod Doma s Letty plný hypnotické atmosféry i zasloužené nostalgie) a finální inferno vezme dech už definitivně. A ne, ve filmu, kde testosteron a benzín přehluší absolutně cokoli, délku ranveje opravdu řešit nebudu.(8.7.2013)

Rychlá pětka způsobila jedno z nejpříjeměnějších zjevení na poli akčních filmů za poslední roky, a tak není divu, že tvůrci se v dalším pokračování drží úspěšného konceptu zuby, nehty. Rutinní zápletka, vynucený "poslední" job, který je třeba splnit, stará dobrá parta, kladoucí patetický důraz na přátelství přerůstající v rodinu, Dieslova pseudomoudra a svaly The Rocka... Paradoxně do očí b(l)ijící popírání fyzikálních zákonů a nezranitelnost hlavních hrdinů příliš filmu neškodí. Všudypřítomná nadsázka a obrovksá chytlavost akčních scén úspěšně zamezuje těmto excesům, aby vám zkazily královskou zábavu. 8/10(11.7.2013)

Super nadupaná záležitost, ve které všichni věděli co hrát a také jak to zahrát. Odpustil bych téhle adrenalinovce velikou spoustu drobných chybiček. A s chutí bych dal 5*... Neodpustím jí ale scény které patří do Matrixu. Tady mě totiž (oproti Matrixu) normálně rozesmáli. Takže dávám pouhé 4*... Za mě 80%(27.5.2013)

• - V prvním víkendu snímek utžil 97 milionů amerických dolarů, čímž se stal do té doby nejúspěšnějším startem série. (Dyas)

• - Nabídku učinkovat ve filmu dostala i britská akční hvězda Jason Statham, ale nedohodl se se studiem Universal. Později se ukázalo, že jednání se Stathamem byly předem domluvené a již od začátku se s hercem počítalo až do následujícího dílu série s tím, že v tomto filmu se objeví jen v potitulkové scéně. (S.W.A.T)

• - V čase 01:06:45 při závodě mezi Letty (Michelle Rodriguez) a Domem (Vin Diesel) je mezi stojícími auty poměrně malý rozestup, do kterého by se slečna, která startuje závod, nevešla. O pár vteřin později už je rozestup značně větší. (forkys)