Rychle a zběsile 6

Rýchlo a zbesilo 6

Fast & Furious 6

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 130 min

Mezery mezi skvělými velkolepými akčními scénami jsou poctivě vyplňovány naprostou lobotomizovanou debilitou, která nejenom, že nedává nejmenší smysl, ale navíc se se svými rádoby oduševnělými keci typu "K rodině se nemůžeš otočit zády ani když se rodina otočí zády k tobě." stává nechtěně vtipnou. Prostě klasický kus do této série, co víc chtít.(5.7.2013)

Neskutečná PECKA! Rychlejší a ještě více Zuřivější! Nejakčnější flick za poslední roky! Zábavné,explodující,extenzivní akční sekvence,spousta Smíchu, jakýkoliv záběr na Tyrese Gibsona byl excelentní, dodával filmu neuvěřitelnou štávu,ale i ostatní herci odvedli perfektní práci. Film pro kino jak stvořený, i Loved that!(28.5.2013)

Och ola, tak tohle byl sexy bijáček, autíčka, holčičky, chlapečci, akcička, hmm každej si slízne to svoje o tom žádná. Mě osobně nejvíc dostávaly auto honičky a samozřejmě takovej předčasnej ježíšek v podobě fightu Michelle x Gina, mluvím o tom v metru, ten byl těžce stopořovací. Ten druhej na konci stejně jako celá závěrečná mlátička v letadle už byl prožvejkanej, protože rychlej střih a pojebanej zoom zesral víc než by dokázal sloní průjem. Přitom ty dvojice tam byly žurnalový a některý efektky rovněž zlatonosný, ale prostě kamera, ta kamera. Samozřejmě musím ocenit "mostní objetí" Vina s Mišelkou, tohle přesně dělám s holkama každou středu. A samozřejmě Jasonek mezi titulky hodně namlsal...sedmičko rychle pojď k páníškovi.(23.5.2013)

Rozpočet $160miliónovTržby USA $238,679,850Tržby Celosvetovo $789,952,811Tržby za predaj Blu-ray v USA $74,601,195 //počet predaných kusov 2,990,137Tržby za predaj DVD v USA $55,993,935 //počet predaných kusov 2,887,136║ veru som sa po celkom dobrej ukážke na film aj tešil, lenže čo ako konzument som dostal, v rámci série oproti predošlému dielu to spravilo rázny krok späť, nielenže príbeh bol neskutočná vata, čo by ani nebolo nič nové ale miestami až neskutočne zbytočné ukecaná na to že nebolo skoro na čom stavať, občas nejaký ten heft udrie ale prevažne sa tie tláchačky o rodine už nedali počúvať, rovnako tak báchorka o znovu nájdenej Letty a o tom ako ju znovu dostať do rodiny bola maximálne mdlá, plus k tomu pekne otravovalo keď sa všetci obviňovali za to aká ostala zlá ble ble...., tak som veril že aspoň akcia mi to vynahradí, lenže v tomto smere akoby sa tvorcovia niekde zasekli v béčkových produkciách, hlavne keď ponúkali zrýchlené zábery na frčiace autá aby bolo vidieť že akože fakt valia čo to dá, čo bolo dosť citeľné v daných záberoch, taktiež samotné závody, búračky, nedosahovali správny šmrnc, letiace autá vzduchom nemali ten správny náboj, prišlo to moc samoúčelné, k čomu nedopomohol ani zlý strih záberov, buď bol neprehľadný alebo niektoré sekvencie boli vďaka strihu strašne zle rozkúskované, hlavne pri tých mlátičkách, scéna s tankom mala byť asi akčný vrchol filmu ale nakoniec vyznela nemastne neslane, lebo likvidovanie diaľničných áut v premávke prišlo akurát pekne chorobne zvrhlé, k tomu prišli čerešničky na tortu v podobe skokov hlavných hrdinov z auta na auto, či z jednej strany mostu na druhý, toto fakt prišlo skôr na smiech než aby to bolo v rámci akcie účelové, samotný záver z lietadlom ktoré asi 20minút vzlieta z dráhy(to by musela mať letecká dráha asi 20km), bola podpásovka ako hrom, režisér Justin Lin len potvrdil svoje krásne suché rutinérstvo, zo všetkých Rýchlych a zbesilých častí 3,4,5,6 mu ako tak vyšla len 5. /videl v kine: 45%/ __ moja recenzia(16.6.2013)

,,POTŘEBUJU TVOJI POMOC, DOME. POTŘEBUJU TVŮJ TÝM…“ /// Netrvá to dlouho a Rockovi při terapeutickým cvičení poprvý naběhnou na bicákách žíly. Nastal čas dát do kupy starou partu kolem Doma a Briana… Kurva! Konečně pořádně rychlá a zběsilá honička, okořeněná skokem z káry v rychlosti cca 250 km/h (možná i víc, v tom fofru jsem nestačil sledovat tacháč!) do hloubky cca 50 metrů (ber tu míru s rezervou, neměl jsem hloubkoměr!) - tedy z mostu na střechu pronásledovanýho sráče! (Uff, to jsem se zapotil! Ale co ten chudák? Víte, jak ho musej bolet záda!) Možná to bude znít blbě (po tom co jsem teď napsal), ale nezdá se to bejt zase tak blbý. Béčko, oslavující jednoduchost, rychlost žen a krásu aut. To, že jsou zde věci, na který tupě zírá i Bond (James Bond), jen navnadí akčněji založený intelektuály. Ta akce totiž nezná omezení a já lituju, že jsem nešel do 4DX! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Za věci, jako je sekvenční převodovka, turbodiesel nebo magnetický odlehčení bych i vraždil. 2.) Před každým žvancem děkuju Bohu za rychlý auta. (Policejní? Ti hrabe, ne?) 3.) Thx za titule ,,PrcekTK“ a ,,xtomas252“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(6.9.2013)