Who Bombed Judi Bari?

• USA The Deposition of Judi Bari (neoficiální název)
všechny plakáty
USA, 2012, 93 min

Judi Bari (a.z.), Darryl Cherney (a.z.), Dennis Cunningham (a.z.), Andy Caffrey (a.z.), Dave Foreman (a.z.), Sequoia Greenfield (a.z.), Julia Hill (a.z.) (více)

24. mája 1990, počas environmentálnej kampane Redwood Summer, boli aktivisti Judi Bari a Darryl Cherney zatknutí po tom, čo v aute, v ktorom sedeli, vybuchla bomba. Oni následne zažalovali FBI za porušovanie Prvého dodatku a tvrdili, že agentúra vie, že sú nevinní, niekto sa ich chcel zbaviť, a FBI ich zatkla, aby boli umlčaní. Útok prežili a my sa teraz môžeme pozrieť do života Judi Bari, líderky hnutia za záchranu prastarých kalifornských lesov a na jej priateľstvo s Darrylom Cherneyim, členom radikálneho hnutia Earth First. (whack)

whack

Dokument naznačuje, kto bol zodpovedný za bombu v aute, ktorá v roku 1990 prizabila dvoch členov Earth First!, ale verdikt nevynesie. FBI sa snažil našiť to samotným aktivistom, ktorí za falošné obvinenia nakoniec vysúdili 4,4 milióna dolárov, no kauza je už 27 rokov otvorená. Celé to smrdí konšpiráciou a dokument prináša inde neuverejňované informácie o prípade. Z drvivej väčšiny je však poskladaný zo záberov natočených aktivistami na všelijakých akciách, pričom asi každý z týchto záberov už bol použitý v nejakom dokumentárnom filme o hnutí Earth First!, Redwood Summer, alebo pod. Sú tam tiež zábery z televíznych relácií, je to zostrihané tak, že to má hlavu a pätu, ale je to stále jednoducho DIY. ()