Přežijí jen milenci

• Velká Británie Only Lovers Left Alive (více)

Adam - talentovaný hudebník ve stylu 60. let, žije v ponurém Detroitu. Zoufalý z toho, kam ten svět spěje, čím dál častěji přemýšlí o sebevraždě. V teplém Tangeru žije jeho tajemná, stylová přítelkyně Eva, co miluje poezii a ráda večeří s Christopherem Marlowem. Adamu i Evě je více než tisíc let. Před několika staletími, se dohodli, že kvůli čerstvé krvi nebudou zabíjet lidi a dobývat krev budou v nemocnici. Není to tak dávno, co se rozhodli žít odděleně. Moc dlouho jim to ale nevydrželo a Eva už vystupuje z letadla v Detroitu. Oba cítí, že se má stát něco nebezpečného. Brzy přijíždí do města i mladší sestra Evy - nekontrolovatelný šílený upír, který neumí ovládat své emoce. Ve městě začínají podivná úmrtí a tak musí Adam i Eva uprchnout do Alžírska. Problémy teprve začaly a vypadá to, že konec světa přeci jenom nastane a smrt není daleko... Smrt? Není příliš brzy? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MyrnaAlec

Příjemná změna, bez potoků krve a efektů, Adam/rocker a Eva/samotářka, zvláštní, nenápadná kamera i atmosféra Tangeru. ()

ESW

Indie Královna prokletych. Vampire Jack White a archanděl Gabriel nechápou zombie svet. V hudebním oparu. Dlouho. Zatímco cituji Shakespeara. V Maroku. And Lovers finally die. Zapamatovatelne. Jo. ()

PajinkaKox

A opět jako u Zlomených květin vzal Jim Jarmusch téma, které bylo těženo o 106 a natočil něco úžasného. Jakoby tahle témata volil schválně a ukazoval na nich, jak se to dělá. A on umí dělat hodně kvalitně. Skvělé obsazení, opět úžasná hudba, není co dodat. ()

Pete

Hypnotické tak, že jsem 3x usnul. Možná nerozumím tolik krevním skupinám a strunným nástrojům, ale než tyhle snobské feťáky hemoglobinu, to už raději preferuji povrchnější, ale mnohem zábavnější Interview s jinou upíří kastou. Atmosférické ho*no, kde jediné, co za něco stojí, je soundtrack. ()

Cannonball

Ešte, že ma to nepustilo hodnotiť hneď po premietaní na Cinematiku, asi by som dal len 4 hviezdy, a nebol by som fér. Lebo po tragickej ságe Twilightu bol tento snímok osviežujúci ako kvalitná krv nula Rh pozitív pre vampírsky pár Swinton & Hiddleston. Nemá to typickú gradáciu alebo nevyhnutné vyvrcholenie ale napriek tomu to bola veľmi príjemná zábava, ktorá pravdepodobne nenadchne každého. ()

a0001 odpad!

Čo hodnotiť ďalej keď väčšinu času som venoval "pretáčaniu". Jednu hviezdu by som snímku dal ak by nebol nepozeratelným vďaka ukrutnej nude. Ešte nikdy som nevidel nudnejší film s upírskou tématikou. Príšerná dejová nuda v kombinácii s ešte nudnejšími dialógmi mi nedovolila dať čo i len hviezdu. ()

Phex

Nemáte si s někým co říct po roce vztahu, s někým si nemáte co říct po pěti letech, ale co když ten vztah trvá let tisíc...V něm vydržíte jen s tím/tou pravou...Nějak mě to sledování krátoučkého výseku života dvou upírů vtáhlo. Už u Deadmana jsem se divili sám sobě, jak to, že u toho pomalého tempa a dlouhé stopáže nezívám nudou, ale Jarmusch mě nějak dokáže udržet v napětí, v očekávání...podmanit si. Sedlo i pár hodně nenápadných upířích vtípků. Moje doporučení: na film koukejte v noci až budete o samotě a nejlíp v melancholické náladě. //////////////////////// Bratře kytaru Neila Younga z Deadmana jsi zvládl celkem obstojně - co tohle http://www.youtube.com/watch?v=zdeNU2bxX18 - půjde to zahrát bez Supry 1959? ()

blondboss

Toto čo malo byť, preboha? Nenápadité, absolútne bez vkusu, dejová linka totálne "out of business" a tempo filmu tak pomalé, že človek zákonite musí zaspať, aj keby nechcel. Čudujem sa Hiddlestonovi, že po úspechu v Avengeroch sa dal nahovoriť na takúto kravinu. Jednu hviezdu dávam z milosti a práve kvôli nemu, inak je to naozaj zlý film. 25 % ()

Keen.lady

Na tu hipsterskou snahu se mi to zdá pořád dost málo. Tilda vypadá úchvatně, nicméně její óchání a áchání nad každou blbinkou zabírá až moc času. Pár chyb ve filmu, děj od ničeho k ničemu, zbytečnost nad zbytečnost. Aspoň že hudba opravdu za něco stála, když už celkem nic. Stay zombie (or not). ()

Wertherion

Pomalý, lyrický příběh dvou milujících se nesmrtelných bytostí plný historických odkazů, hlubokých myšlenek a krásné hudby. Tragická smutná krása jejich existence naplní diváka představou o tom, že je možné cítit skutečnou romantickou lásku, která nikdy nevyprchá, jen je k tomu třeba najít skutečnou druhou část sebe sama, která je uvězněná v jiném těle. Snímek má standardní stopáž, kterou bych kdykoli jindy vyčítal a stěžoval si na natahovaný unylý děj, ale zde to vše působí tak, že to je správně. Nechá vás se unášet spolu s vlahým dějem na klidných vlnkách a opíjí vás svou lyričností až do závěrečných titulků. ()

spotczek

Kromě spousty intelektuálských narážek kolem hudby, matematiky, literatury, umění atd. v postmoderním duchu, čímž rozhodně nebude patřit mezi nejoblíbenější filmy příběhumilovných fandů, byl tenhle snímek pro mě hlavně úžasně vtipný! Dovedně totiž balancuje na hranici mezi vážným a nevážným, mezi žánry a nežánry, vědou a pavědou, i uměním a kýčem. Hlavní představitelé jsou skutečně démoničtí. Ale pokud by je člověk popisoval, vyjde mu něco směšného. Stejně tak by dopadla hlavní dějová linka, vážnost myšlenek atd. Ale výsledek stojí za to nejen kvůli úžasnému soundtracku, výpravě apod., ale tím jak ten celý upírský úlet pasuje dohromady :-) Evokuje mi to éru hippies i grungeové devadesátky. ()

papuchalk

Příjemně se na to kouká a jak to pomalu plyne, dá se u toho dost hloubat, což je fajn. Ale doporučit to uplně nejde. Nic moc nového se v tom najít nedá, kromě pár zajímavých i vtipných nápadů na téma dlouhověkosti. Takže to jsou takový dvě hodinky strávený na místě a nikam se to moc nehne, nadruhou stranu díky tomu jde z filmu dokonale cítit, jaké to je žít třeba 500 let. Romantické to taky moc není, ostatně ústřední pár měl v roce 1868 svou už třetí svatbu. Jarmush se trochu vrátil k tomu jak točil dřív, a jistá podobnost s Deadmanem tam je, hlavně hudba je velice podobná (Soundtrack stahuju). Ale jo. Kdo má chuť na oživené a dost zmodernizované upírské téma, dokonale vystylizované a příjemně lidské :), dejte to tam. Později... jsem teda překvapenej jak hluboko to zůstane. Až teď při poslechu soundtracku mi dochází to spojení hudby a filmu. Ty nejsilnější písně jsou podobné jako The End od Doors z konce filmu Apokalypsa, akurát spíše do stylu Neila Younga z Deadmana, disharmonicky - působí to ještě víc apokalypticky. https://www.youtube.com/watch?v=7lWnafOJfTQ&index=9&list=RDib-lG8A6OKk A najednou ty pouhé náznaky o úpadku světa, který po celý dlouhatánský film postupně nasbíráte, mají větší význam. ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes

12.04.2019

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Jim Jarmusch a upíří romance... Cože?

Jim Jarmusch a upíří romance... Cože?

31.01.2012

Pokud jste nevěřili, že se konec světa opravdu blíží, tahle zpráva to definitivně potvrzuje. Král nezávislého filmu se po několika letech vrací za kameru a natočí... upíří romanci kříženou s… (více)