Nová holka

USA, (2011–2018), 53 h 23 min (Minutáž: 20–24 min)

Zooey Deschanel, Jake Johnson, Max Greenfield, Hannah Simone, Lamorne Morris, Damon Wayans Jr., Gillian Vigman, Justin Long, Lake Bell, Rachael Harris (více)

Série(7) / Epizody(146)

Nová holka se vyznačuje mladým hereckým obsazením, které přináší nový pohled na přátelství. Jess Day (Zooey Deschanel) potřebuje po těžkém rozchodu nové bydlení. Hledání na internetu ji zavede do skvělého podkrovního bytu… a ke třem nezadaným klukům, které nikdy předtím nepotkala. Nick (Jake Johnson), absolvent právnické fakulty, který se stal barmanem, je nejvíc při zemi… a zároveň nejzarputilejší. Schmidt (Max Greenfield) je hýřivý mladý profesionál, který je pěkně pyšný na své břišní svaly. Winston (Lamorne Morris), je silně soutěživý bývalý sportovec, který neví, co dál. Skupinu doplňuje Jessova nejlepší kamarádka z dětství Cece (Hannah Simone), modelka se zabijáckým mrtvým výrazem. Pětice si uvědomí, že se navzájem potřebují víc, než si mysleli, a nakonec vytvoří půvabně dysfunkční – nebo podivně funkční – rodinu. (Disney+)

Sarkastic

(Viděno kompletních 7 sérií) „Bože, 2 letenky do Vídně a vstupenky na Salcburský hudební festival? To je úžasné!“ - „Zamiluješ si to. - „Nemám slov! A vše, co jsem ti dala já, je…“ - „Anatomicky přesný model srdce 50letého nekuřáka.“ Ať žije Zooey a střelená Jess! Ačkoliv postupně se tahounem stává Johnsonův pohodář Nick. Válí i mistr přehánění Winston, rázná Cece, drsňačka Aly či „macho“ Schmidt. Z těch vedlejších vedou „ukecaný“ Tran, ruské klišé Nadia, pan „Přeobsazený“ a z „ex“ právnička Julia, „fancy“ Russell a farmaceutka Reagan. Nechybí pohodová atmosféra, nadsázka a humor, jenž se (mimo jiné) vyžívá i v záměrné trapnosti. Ostatně, ne každý fór funguje, některé absurdní situace končí spíš v křeči…a občas je nutné skousnout i nějaký ten sentimentální/dojemný moment. Kvalita dílů/sérií ovšem roste (škoda ale poslední řady, kdy se v podstatě jen rozloučíte, na což mohlo dojít už v té předchozí). I přes nedostatky však zoufale neobjektivních 5* nechám, New Girl patří k mým největším seriálovým guilty pleasure. ()

erased

Nebýt neodolatelné Zooey, pravděpodobně bych se nedostal přes prvních pět epizod, při kterých jsem často neměl daleko od skřípání zuby. A byla by to neskutečná škoda. Nedá se sice říct, že by něčím New Girl vybočovala, ale ten klasický seriálový koktejl více či méně podivných postaviček míchá oproti konkurenci tak akorát. Jejich šílené chování už pro střídmé dávkování nepůsobí nijak prvoplánovitě a nechává prostor i pro kreativitu scénáristů a hlubší prokreslení většiny postav. Nejspíš právě proto, že se zpočátku nedají než nenávidět, působí mnohem uvěřitelněji. Koncem první série už jsem si je však za tónů You Shook Me All Night Long do jedné zamiloval. Druhá série pokračuje ve vyjetých kolejích a napravuje i chybky ze začátků. Konečně tak už všechny hlavní postavy dostávají svou tvář a úlohu. Ve stejném duchu se nese i další sezóna a je příjemné vidět, že tvůrci dokážou ideálně balancovat osobnostní vývoj všech zúčastněných se zachováním toho zlatého jádra, které si mě tak získalo. Navrativší se Coach z pilotního dílu pak konečně vyplňuje tu dosud hodně citelnou mezeru pro macho chlápka a já nakonec neměl ani nejmenší problém se přenést přes to ohrané rozvádění se postav jen kvůli tomu, aby se k sobě mohly znovu vrátit. A ač jsem se tomu dlouho snažil odolávat, nezbývá mi, než New Girl nazvat srdcovkou. Jen už jde na čtvrté sérii poznat, že seriál maličko přesluhuje a po její boží první polovině jede zbytek dílů nejvíc jen na nekonfliktní (ale nadšení prosté) setrvačnosti. ()

Pajky3

1. série Jeden z mála seriálů, který chytnul i přítelkyni, takže o důvod víc proč ho sledovat. Navíc je to vtipný. Jess je správně praštěna a její spolubydlící se s přibývajícíma dílama taky pěkně rozjeli. Do konce série jsem si stihnul Jess hodně oblíbit, mezi letošními sitcomy vládne společně se servírkama z 2 Broke Girls. A postupem času i spolubydlící baví víc a víc. Ale pomyslnej kousek k dokonalosti mi pořád chybí, třeba příští sezónu. Ale jedno se upřít nedá a to chytlavá úvodní znělka... *** 2. série Ve druhé sérii už mě měla tahle partička v hrsti a na každou epizodu jsem se hodně těšil. Oni jsou totiž tak skvěle zvláštní a divní, že není těžké si je oblíbit. Podobná partička se totiž v televizi neobjevuje. Série měla vyvrcholit svatbou, ale přesně podle předpokladů to všechno nakonec dopadlo jinak než jak si představujeme ideální svatbu. *** 3. série Na třetí sérii jsem se znovu těšil a to hodně. Po ní můžu s klidným svědomím říct, že patří momentálně mezi nejlepší sitcomy v americké televizi. V této sérii se navíc vrátil Coach, jehož postava mě baví a příjemné oživení byla i návštěva Jessiiny sestry. Kromě toho se taky dal dohromady pár Nicka a Jess, aby se v závěru znovu stihl rozdělit. Už se nemůžu dočkat dalších divokých příběhů, které si pro nás připraví. *** 4. série Stejně jako u předchozí série jsem se skvěle bavil. Tahle partička sice nesedne každému, ale pokud se vám líbí, tak s ní asi jen těžko přestanete. Některé díly jsou neskutečně narvané a bavil jsem se od začátku do konce a některé díly jsou o něco slabší. Celkově jsem však pořád spokojený víc než dost. Velká škoda je, že nás po čtvrté sérii opět opustí Coach, protože jeho postavu jsem měl rád. Skvěle zapadl a myslím, že mi bude chybět. I tak se ale těším na další skopičiny v podání Schmidta, Nicka, Jess, Cece a Winstona. *** 5. série Pátá série a oni mě pořád baví, nebudu tvrdit, že víc, ale pořád stejně hodně. i když tentokrát byla série jiná než předtím a to hlavní díky skutečnému těhotenství Zooey. Kvůli tomu se vysílala až později (začala v lednu) a ke konci série měla dokonce dvojité epizody, které dobře zafungovali hlavně i při rozlučkách se svobodou a při svatbě. Navíc tam samotná Zooey několik epizod nebyla a nahradila jí nová postava v podání Megan Fox. Hlavní náplní téhle série každopádně byla svatba Schmidta a Cece, která se na konci odehrála a cesta k ní byla lemována povedený epizodami a vydařenými vtipy, takže já jen doufám, že v tom budou pokračovat i za rok. *** 6. série Ani New Girl už po letech možná není tak vtipná a dobrá, jako kdysi. Jenže si nemůžu pomoct a pořád mě baví a chci další epizody. Parta kolem Jess má své kouzlo a i dvě nové postavy (Megan a Aly) se do ní docela dobře dokázaly začlenit. Příběh by určitě ještě mohl pokračovat a s jistotou lze říci, že má kam. Na druhou stranu vyústění téhle série vyznívá jako zakončení seriálu a vlastně bych se vůbec nezlobil, kdyby se o konec seriálu nakonec jednalo. 7. série Závěrečná a rozlučková série New Girl, která nám dopřála ještě pár posledních vtípků se známou a oblíbenou partou. Na Jess, Nicka, Schmidta, Cece a Winstona budu po letech vzpomínat jen v dobrém, bavily mě celou dobu a i když se možná časem trochu okoukaly, tak nikdy neklesly na laťku, kdy by se z nich stal nudný a nekoukatelný seriál, za což jsem rád. () (méně) (více)

Thomick

Koukám, že New Girl je nejčerstvější obětí přístupu "dám tomu tři díly, dvě hvězdičky a díky čau". Ještěže jsem to prokoukl a dal tomu čas. Ono si to totiž sedne, vážně, Zooey se v týhle roli našla neuvěřitelně a nakonec to má parádní šmrnc, nápad a hlavně patent na skvostný pointy (chicken dance, sborovej zpěv Time of my life, sprcha, světla). Podle mě supr oddychovka a zejména Schmidt je správně trapnej. :) Edit po startu druhý série: Ok ok, jde to mírně dolů, nebezpečně se to blíží třem hvězdičkám. Na druhou stranu to vyvažuje moje sílící náklonnost k Zooey, která se mi sice nikdy nelíbila, ale teď nepokrytě slintám z jejích opálených nohou. Edit no. 2: Ani druhou sérii jsem nezvlád doklepnout. Humor se absolutně vytratil; tři hvězdčiky mi ted ještě přijdou příliš. --- "I was the guy who's good enough to play in Latvia!" ()

Riddick77

Po deseti dílech musím konstatovat, že Zooey Deschanel je zde naprosto bezkonkureční. Vtipná, milá, praštěná, správně naivní - prostě báječná. Vhodně zvolené charaktery a zajímavé vedlejší postavy dávají každému z příběhů tu pravou šťávu. A kdyby náhodou něco nefungovalo, tak je tu vždy Schmidt :-)) 8/10! ()

Galerie (2 471)

• Postava Coache (Damon Wayans Jr.) se vrátila ve třetí sezoně seriálu poté, co byl zrušen seriál Happy Endings (od r. 2011), ve kterém Wayans Jr. účinkoval. Herec poté podepsal ke ztvárnění hlavní role novou smlouvu. (Shadowspark)
  • Díky vysoké sledovanosti se rozhodla produkce natočit sérii o čtyřiadvaceti epizodách, což je o jedenáct více, než původně zamýšleli. (sluppka)
  • V úvodu epizody se objeví narážka na seriál Alf (od r. 1986). (Duoscop)