Království Vikingů

• Malajsie Vikingdom

Bůh Thor se vrátil na Zem, aby pro sebe a své bratry, staré bohy, znovu získal moc nad světem a porazil křesťanského Boha. Jediný, kdo je schopen zabránit hrůzovládě dávných bohů, je Erik Krvavý, jarl jomsberský... Eirick Krvavý zemře v boji. Jenže Eiricka miluje dávná bohyně Freya, která si pro Eiricka u ostatních bohů vyprosí život. Eirick tak nakonec přežije. V severské divočině, kde po bitvě, v níž Eirick padnul, teď žije, ho vyhledá bůh Frey. Ten Eiricka vyzve, aby se vydal zabránit bohu Thorovi ve znovuzískání vlády nad Zemí. Thor totiž vytáhl se svými věrnými proti křesťanskému bohovi a jeho služebníkům. Frey posílá Eiricka do Helheimu (podsvětí, říše mrtvých), kde má získat roh, na který musí v boji při zatmění slunce před Thorem zatroubit. Jen to může zlomit Thorovu sílu a on ho může tak porazit. K tomu, aby ale mohl jít pro roh do Helheimu, musí znát cestu. Tu mu má poradit druid Alcuin. Ten se má nacházet ve městě Trondheimu. Eirick se tedy vydá na cestu. Nejprve však vyhledá svého dávného přítele Svena a vyzve ho, aby ho následoval. Sven nemá námitek a na cestu za slávou s Eirickem vyráží. Cestou do Trondheimu se jim podaří osvobodit asijského otroka Yanga. I on se k nim ihned přidává. V Trondheimu je napadnou otrokáři, kterým se nelíbí, že Eirick se Svenem jim sebrali jejich majetek, Yanga. V divoké řeži je Eirick se svými přáteli pozabíjí. Pak už následuje setkání s králem Trondheimu, Karlem Rudovousem. Ten je uctivě přijme, nicméně se od něho poutníci dozvědí, že druid Alcuin už u něj nežije, unesli ho Gotlandští. Na dvoře Karla Rudovousa se k Eirickovi přidají jeho dva synové, Olaf a Gregor, a několik dalších válečníků. Eirick se svými druhy se nalodí na loď, která patří bojovnici Brynně Spravedlivé. I ona s nimi tedy vyráží na výpravu na Gotland. Na Gotlandu Eirick a jeho druhové porazí bojovníky místního krále a po krvavé řeži osvobodí z vězení druida Alcuina. Teď už výprava pluje k Helheimu. Alcuin poradí Eirickovi, aby se ke vchodu do podzemí potopil. Varuje ho také před obrovským psem, který stráží vchod do podzemí. Eirick se tedy potopí, a protože je sám živý a mrtvý v jedné osobě, okolo psa do podsvětí projde. Tady se na něj vrhnou mrtví a zdá se, že ho rozsápají. Naštěstí Eirickovi přijde na pomoc jeho mrtvý otec Alfred. Ten zažene mrtvé, pomůže Eirickovi získat roh z rukou davu duší a uniknout hlídacímu psovi, který se mezitím probudil a chce Eiricka zabít. Teď už výprava míří do Jomsbergu, kde právě vládne Eirickův bratr, Beothric. Eirick ho vyhledá a žádá po něm pomoc. Beothric ho ale nechá zavřít do vězení, bojí se o svůj trůn. Jeden ze sluhů o Eirickově zajetí a zajetí jeho druhů informuje Yanga a Brynnu, kteří zůstali na lodi. Brynna s Yangem a druidem se vydají na pevninu a Eiricka osvobodí. Bohužel ne na dlouho. Beothricovi vojáci je znovu zatknou. Ke všemu druid vydá Beothricovi roh. Beothric nařizuje svým lidem, aby Eiricka a jeho lidi popravili. Ti to však neudělají a schovají Eiricka s jeho doprovodem na venkově, kde se tajně pro Eiricka zformuje vojsko. S ním Eirick vyrazí proti Thorovi... (TV Prima)

Grran

Není to tak špatný jak sem čekal, Malajci ze sebe vyžvýkli co se dalo. Samozřejmě nejpřesvědčivější jsou přípitky skål, ale příběh tam je taky a dokonce příjemné překvapení v několika zápletkách, jejichž vykrystalizování diváka prostě překvapí ať chce, či nechce.. Filmu ubírá napasovanej kungfu asiec, ale přeci jen to byl i černoch! v thorovi, takže moc velkej prohřešek to taky není.. Pak jen trochu nepovedená závěrečná bitva kopírující záběry z 300, což diváka taky může trošku pobavit. Takže celkově vzato na Bčkový film a zdejší hodnocení je to příjemné překvapení, které doporučuji k nedělnímu obědu... Jo a taky speciální efekty mno.. bylo vidět, že měli malej rozpočet... ()

verbal odpad!

Když se nějaký fundamentalistický orangutan rozhodne parodovat severskou mytologii, výsledek je téměř stejný, jako by se na Islandu rozhodli zfilmovat Opičího krále obsazeného samými Laponci a pár negry kvůli multikulturalitě. Vzniká tak tupé, digitální homosvinstvo, v němž starší Scofield s rozkošnicky odhaleným, vyholeným hrudníčkem opouští Homohallu, aby na sveřepé výpravě z Trotlheimu do Kokotborgu naklepal půlky přestrašlivému Thorovi s mahagonovo - purpurovou cirkusovou parukou a polystyrénovým Mjolnirem. Doprovází jej při tom dva tuponi z fitka, plochá pipka, aby mohl předstírat, že je heterák, a samozřejmě nechybí ani kung-fu ťaman, protože nevnutit mezi Vikingy šikmookého taj-či bijce by byla krutá, fucktografická chyba! A k tomu všemu všichni zúčatnění dozajista studovali charakterní herectví na Oxford Količ. No řeknu vám, tohle opravdu bolelo. ()

Morholt odpad!

Pamatujete si ty televizní pohádky, který československá socialistická televize prděla od začátku normalizace až do revoluce a ještě chvíli po ní? Jo? Tak ty měly lepší kulisy, herce, kostýmy a paruky. U Thora (ne u tohodle), to jsem si zase naběhnul. ()

Lacike

Najviac ma na tomto filme prekvapil vizuál. Vzhladom na rozpocet par mega to vyzera fakt dobre. Evidentne sa tocilo za jedlo a nocľah. :-) Lacnejsie triky dokazali dobre zamaskovat zaujimavou stylizaciou jak z nejakej videohry. Nieco v style 300 a podobnych zabavne prestylizovanych filmov. Takze aj ked sa nic zaujimave nedialo, tak sa na to aspon dobre pozeralo. Takisto zapletka je zaujimava a neobsahuje ziadne imbecilne zvraty. Napriek tomu davam nizke hodnotenie z dvoch dôvodov. Film obsahuje prilis vela hluchych miest. Skratenie o 20 minut by mu prospelo. A hlavne herci su neskutocne polená. Okrem predstavitela hlavneho zaporaka Thora tu nikto z nich nema ani stipku charizmy a tento nedostatok nenahradia ani hereckym umom. V tomto smere najhorsie dopadol predstavitel hlavneho hrdinu Dominic Purcell. Uz som ho sice videl hrat aj akceptovatelne, ale tu si vybral velmi slabu chvilku a po cely cas pôsobi jak prispatý. Vdaka tomu mi boli vsetky postavy ukradnute a film sa prepadol do nudneho podpriemeru. 4/10. ()

maddy odpad!

Už si aj v Malajzii zaumienili, že by chceli mať svoj vlastný blockbuster. Financie vo výške celoročného rozpočtu jednej stredoeurópskej krajiny aké do svojich letných bijákov vkladá Hollywood síce k dispozícii neboli, ale to absolútne nevadí, aj tak si natočíme našu vlastnú variáciu na Snyderovu „Tristovku“ s 259-timi CGI zábermi za minútu vygenerovaných na Windows 95, bez ladu a skladu tam primiešame trocha tej škandinávskej mytológie veď Thor je teraz „in“ (a navyše si na to meno nikto nemôže nárokovať autorské práva, muhaha!), zaangažujeme vyhasnuté seriálové hviezdičky ako Dominic Purcell (Prison Break), aby sme im vrátili zašlú slávu, nebudeme v žiadnom prípade trochárčiť veď dvojhodinové opusy sú teraz štandard a celé to bude taká pecka až sa z toho všetci zoserú a milióniky sa budú samé sypať do vrecka! Či nie? (asi takto nejako si predstavujem zmýšľanie režiséra a producentov pri nakrúcaním tohto digitálneho blivajzu) ()

MartinezZ

Notyvole cotojakoměloznamenat? Jakmile se na scéně s medvědem zjevil hrdinný rek Dominic Pursell, který svůj laciný televizní stín nepřekročí a ani nemůže, musel jsem se začít té zjevné pitomosti autorů začít řehnit. Následně se objeví nějaká zmalovaná Víla Amálka a nám oznámí, že Dominic je nemrtvý. V tuhle chvíli jsem se zakuckal chlebíčkem. Gumově plastový Thor dává alespoň ze začátku tušit, že by se tahle konina mohla zvrhnout v asylumácké "Ultra Thor vs. Mechanical Mega Jesus", ale bohužel se tak nestane. Pouze se díváme na velmi lacině vypadající variaci "300", navíc s nevhodně moderní metalovou (?) hudbou, která do filmu sedne asi jako pračka se sušičkou s předním plněním na nočník. No, od rozhovoru nemrtvého prkna Purcella s transvestitou Amálkou je to už jen horší a horší a já nevěřícně zíral, jak se snaží malajsisko-americká produkce trumfnout Asylum. Jenže ty jejich film jsou tak blbé záměrně, což se o Vikingdomu říct prostě nedá. ()

kaylin

Tří základní prvky jsou základem neúspěchu. Tím první je Dominic Purcell. Co si budeme povídat, není to žádný mistr herec a ty dobré filmy by se daly spočítat na jednom prstu. Druhým je vikingská tématika v americko-malajské koprodukci. Ano, co jsou jistě znalci severských příběhů a legend. A nakonec levní produkce. Nemohlo z toho vzejít něco dobrého a nevyšlo. S triky se zde zachází jako s odpadky, a to jak těmi skutečnými, tak i digitálními. Prostě se kupí na hromadu bez ladu a skladu. O herectví se mluvit ani nemůže. Thor má ale skvělé červené vlasy a pronáší se zde spousta trapných dialogů. ()

stuntmanMIKE

tak tu mame dalsie Sword & Sorcery fantasy zabalene do vikingskej tematiky. Je vidiet, ze film na vznik vela penazi nedostal a preto netreba cakat ziadny velkofilm. Problem je v stopazi, ktora je kurevsky premrstena a teda hluchych miest je tam na rozdavanie. Musim vsak povedat, ze nebolo az tak blbe ako som cakal podla traileru. Vsetky bitky su robene CGI stylom filmov 300 alebo Spartaka, co je vzhladom na rozpocet necelych 16 mega rozumne riesenie. Niektore sceny su fajn, hlavne zaverecna bitka Purcellovych bohatierov proti Thorovej armade, ale su tam aj miesta, kde je to komletne nudna sprostost. Takze zhrnute a podciarknute - namet dobry, spracovanie slabe, herci slabi, kostymi slabe a hlavne maly rozpocet. Vikingska tematika je mi vsak blizka a neviem preco, ale Conan "Mountain" Stevens mi v pozicii "bedgája" sedel. ()

Johnnas

Tak podle místního hodnocení jsem čekal, že to budu muset po 5 minutách vypnout. Byl jsem ale velmi příjemně překvapen. Co se akce týká, nebylo to vůbec špatné, bylo tam spousta dobrých momentů. Malajci zjevně němají technologii počítačových efektů na takové úovni jako Amíci, což v některých momentech mohlo budit úsměv na rtech, ale v celkovém kontextu to nebylo vůbec rušivé. Je to v podstatě ale jediná věc, kterým se film lišil od amerických blockbusterů. Scénář měl hlavu a patu, dialogy nebyly nesmyslné (jak jsem čekal), ale na slušné úrovni a navíc hlášky měly svůj smysl, byly trefné a vtipné. Příběh taky celkem slušný. Pár věcí by se našlo, ale celkově byl snímek povedený a celkem jsem si to užil. Být to v době Conanů (těch starých z 80., toho současného to strčilo do kapsy) a dalších fantasy hrdinů mohl by se film poměřovat s nejlepšími. Takže zasloužených 70%. ()

Johnny.ARN odpad!

Toto mohlo mať kludne o pol hodinu menej a nikomu by to nevadilo. Dokonca, keby to ani nevzniklo, nikto by sa nesťažoval. ODPAD! ()

ywo666

Toto mohlo byť cekom dobré keby to nebolo celé také naivné a hlúpe. Purcell už prkenejšie tie hlášky nemohol podávať. A tiež by neuškodil minimálne dvojnásobný rozpočet. Inak ako nízkorozpočtové akčné fantasy to obstojí. Herci nie sú práve najtalentovanejší, ale určitú štýlovosť im nmôže uprieť. Conan je obrovský, Malthe celkom sexi. Dominic je tak oveľa lepšej forme ako napríklad v Killer Elite. Herci sa ale neserú so zimou a za sneženia si behajú hore bez či v podprde. Tie zvraty sú lacné a je ich až moc. Hlavne toho žltého gay prostitúta mohli oželieť. A škaredšiu bohyňu lásky už asi nemohli vybrať. Napriek tomu film ponúka solídnu akcia a v pomere k rozpočtu dosť dobrý vizuál. 50% a extrémne slabé 3*. PS: ten pekelný pes mi pripomenul video retarded running horse. ()

VanTom

Béčkové vikinské fantasy chce vypadat jako bratranec efektní 300, "vyblitá" barevnost však obraz ponižuje na podivné digitální omalovánky s opravdu špatnými triky. Fádní příběh nezaujme, celý quest za poražením boha Thora proběhne tak nějak ploše a nevzrušivě. Nijak extrémně jsem se sice nenudil, ale hvězdičku musím sebrat za to dlouhovlasé poleno Purcella, jež hlavní roli odhodlaného reka zoufale nezvládá, a tupý metalový soundtrack. ()

JohnSmith odpad!

Tak tohle je pro mě sračka roku. Halim se asi moc díval na 300 a řekl si, že i když jsem dement co neumí natočit ani špagetu na vidličku, tak se do toho pustím. ()

blackJag

"TO JE ROZDÍL MEZI ŽIVÝMI A MRTVÝMI. NADĚJE." No panečku, tohle je slušný bizárek :-) TY PARUKY! Nemohl jsem od toho odtrhnout oči :-)) TY PARUKY!! Elfové v silonových hábitech :-) TY PARUKY!!! Neherecká ekipa, většina záběrů na první dobrou, neskutečné scenáristické perly, maškarádní výprava, ale hlavně, TY PARUKY!!!! Na pomezí guilty pleasure aneb tak blbé, že je to skoro zábavné :-) Vždycky, když kamera zabrala spoře oděnou lučištnici, v kožených bokovkách a podprdě, říkal jsem si, jak by asi muselo být fajn se takto promenádovat severskou krajinou for real :-))) 25% ()

giovanni3

Vikingové, Thor atd.. v podání Malajců? To znělo děsivě, zvláště když důležitou postavou je "jackie chan". Dějově to též nebylo bůhví co, sem tam mizerná grafika i směšné paruky, či nic moc bitvy. I mne zarazilo, že cilem je zastavit Thora a vlastně Ragnarok, což je cyklus ktery se děje celou mytologii, tak je žádoucí... Dost negativ, ale i tak to na 2* je. Potěšila pohledná Natassia Malthe, či na béčko málo totálně laciných prvků. ()

MsUtahraptor

"Vítám Vás, pane Freyi." (...spíš pane Gayi...) * pan Gay vyčaruje termohrnek * Otřesné paruky, souboje od strašlivě efektních po strašlivé, děj jeden velký blábol, postavy dle příslušných šablon, leč ničím nijak zapamatovatelné (krom obligátní polonahé děvy a Číňana). Bohužel se tvůrci rozhodli brát vážně, takže z toho nevznikla ani ta pěkná barevná parodie, za jakou jsem to v prvních minutách měla. ()

Corpsegrinder

Herci a fakt že film pochází z Malajsie ve mně budilo pár let dojem, že film bude pěkná kravina. Nakonec to ale neni tak hrozný a možná se dá taky říct že mě to celkem překvapilo. Ano postavy jsou většinou šíleně zahraný, film z větší části nudí protože má 2 hodiny a občas vypadá dost lacině ALE řekl bych že se nedá srovnat s nízkorozpočtovejma historickejma filmama o pěti hercích co v poslední době vycházely. Jedna věc co mě zde zaujala byl styl jakým je film udělanej protože už úvodní invaze vikingů do vesničky ukázala že film se snaží trochu krást od 300 takže zde máme zpomalovačky a celkem dost krve a k tomu pár useknutejch hnát nebo rozdrcenejch hlav. Thorovi nevim zda se smát nebo ho pochválit protože to prostě neni žádnej marvelovej avenger :)) Každopádně nejlepší vikingové pořád zůstavaj ve filmu Pathfinder. Jo a ještě mě pobavila scéna lovení medvěda kde v půlce použili živýho a v záběrech kde má k něčemu čichat tam lítala plyšová hlava. ()