První liga 3: Zpátky do druhé ligy

• USA Major League: Back to the Minors (více)

Co uděláte, když se stanete novým manažerem druholigového baseballového mužstva? Je jenom jedna rada: modlete se, aby pršelo!!! Gus Cantrel (Scott Bakula) dospěl ke svému poslednímu hodu. Jeho letní hvězda pohasla a kariéra hráče je u konce. Ale dříve, než si pustil poslední sprchu po utkání, jeho starý přítel Roger Dorn (Corbin Bernsen), majitel prvoligového hvězdného týmu Minnesota Twins, přišel s nabídkou. Potřebuje trenéra pro svůj farmářský tým z Jižní Karoliny. A protože Gus potřebuje nový džob, ochotně přijímá, aniž tuší, co ho čeká. Banda nešiků a lenochodů, která na něj v Karolině čeká se totiž řídí heslem: „Chybovati je lidské..." (Warner Home Video CZ)

JohnnyD

... akoby to bolo natočené v desaťtisícovom mestečku a tvárilo sa, že tam ich žije pol milióna. Slabá recyklácia predošlých dielov, kde sa len ťažko dá zakryť nulový rozpočet. A nulový scenár. ()

Marek1991

Ďalšia príjemná oddychovka, ktorá však pôsobí stále ako z 80. rokov a vyzerá ako posledný pokus vycucať z tejto série nejaké peniaze. Napriek tomu, že to nebolo ono, malo to klišé a už som sa toľko nezabával, stále to má isté čaro, ktoré aj z pre mňa hnusného športu robí zábavu, niektoré hlášky totiž ušli. ()

Z0oMb3E

Úplne zbytočné pokračovanie... Opäť jeden z tích filmov pri ktorých platí, že môžeš byť socka, krivý, starý či manták si tak isto Američan a keď niečo chceš tak to dosiahneš. Kľudne nech proti tebe stojí aj majster sveta. Film má s predošlými filmami spoločnú len tému, a pár hercov. Vtip a ľahkosť sa niekde vytratila. Kamenný výraz ostáva počas celého filmu. Ani jeden vydarený fór ani jedna pamätná hláška nič, len silenie. ()

JJ.Gibson

Nejslabší díl trilogie. A ke všemu chybí herecké výkony Snipese a Cheena a také píseň Wild Thing!!! Co více dodat... ()

OG_Swifty

Posledni film trilogie Major League, ktery na ty predchozi dva filmy moc nenavazuje, byl poslednim hrebickem do rakve filmu o baseballu. Z major league se presuneme do 3xA ligy a sledujeme cmelaky, farmu Minnesoty Twins. Prvni vec, co zaujme, je absence nejvetsich hvezd predchozich dvou filmu a fakt, ze tam hraje ruzny hrace rada skoro az padesatniku, coz se nam tvurci snazi prodat jako naprosto normalni. Ano, neni to MLB - ale ani v triple A zadny duchodci nehrajou.. Opicak Bakula mi prisel zprvu nesympaticka nahrada Charlieho Sheena, nicmene jsem si na nej pomerne rychle zvyknul a a pak si uzival jeho slovni prestrelky s konkurentem - managerem Twins, Jeffersonem ze Zenaty se Zavazky. Ten byl vlastne asi highlight celyho filmu - jasne, byl prestrelenej a posahanej, ale mozna 2-3x jsem se i usmal. Zaporak z Twins na ty stereotypni zaporaky z prvnich dvou filmu nemel vubec nic a sebranka luzru od Cmelaku taky nebyla buhvico. Nastesti si ale tvurci filmu na nic nehrali a vubec se s budovanim postav nijak nemazali, coz v tomhle pripade filmu jen prospelo. Prostor tam dostanou asi 3 lidi - a to bohate stacilo. Luzri okamzite zacnou vyhravat a pak nasleduje dvojzapas s Twins, po nemz film skonci. Hodina a pul akorat, film rozhodne nenadchne, ale ve finale to nebylo takovy zklamani jako byl ten kvalitativni skok z prvniho filmu na druhy. Slaby 3* ()

lioncel

nezaujaté by to nemělo nějak urazit .. nic nového to samozřejmě není, ale jde o pohodovou a nenáročnou podívanou s velmi zajímavou Jensen Daggett, která je určitě to nejhezčí z celého filmu a rozhodně stojí (nejen) za podívanou … ()

iXtr3m3

Nebolo to vyslovené zlé, ale horkoťažko priemer. Viditeľne tu chýbal Sheen so Snipesom a inak sympaťák Bakula, ktorého som si najviac obľúbil v Star Trek Enterprise to neutiahol. ()

Paldiny

Skôr cesta do druhej ligy, ale dalo sa to čakať. Hráči profi ligy sa tejto sezóny nezúčastnili a cítiť to. Cíti to mančaft, komentátor aj diváci na štadióne. A tých pár navrátilcov (Woodoo Man, pošahaný aziat) boli tiež v minulosti iba šašovia, preto ich opakovaný vtip stráca na už i tak nízkej váhe. Zápasy bez iskry a okrem nich sa na plátne moc toho neudeje. Chýbajú vedľajšie línie, tie ktoré by dovolili nakuknúť dnu, na chvíľu odpútať od hry, zdramatizovať dianie, aké stavia na jednoduchej zápletke konfrontácie prvoligistu s druholigistom. Lenže, čo keď ich od seba neodlíšite a nemehlá, maximálne tí priemerní Vám prídu v oboch táboroch na nerozoznanie. Aj napriek tomu film neurazí, občas rozosmeje a miestami prekvapí taktickými pokynmi. Nič ale nemení na fakte, že natočený byť nemusel. ()

#47

Bohužel jsem neviděl předchozí díly...a soudě podle zdejších hodnocení je to možná dobře, protože mě tahle sportovní komedie naprosto dostala...hlavně zdejší hlášky stojí za to "Nemůžete dvojčatům Lopezovým říkat Chuan 1 a Chuan 2...porušujete tím jejich identitu - Víš co...jak by se ti líbilo bejt Chuan 3???" ()

Olík

Naprosto nevhodná snaha těžit z dobře zavedené značky. Ani obsazení starých známých Corbina Bernsena nebo Dennise Haysberta nezmění nic na faktu, že kde nic není ani smrt nebere. Z úcty k Clevelandským Indiánům z roku 1989 se tohle nikdy nemělo na točit. ()

PEZ

Treti a zaroven posledny diel uz spada do televiznej produkcie, i ked v Amerike siel do kin (nezarobil toho vela a niet sa ani co divit). Uz tu nenajdeme ziadne velke hviezdy, zname televizne tvare vsak ano. Napodiv ale nie je tento 3. diel o nic slabsi ako tie predosle, dokonca by som povedal, ze je najmenej roztriesteny, kedze sa ide cely cas po jednoduchej pribehovej lini, bez nejakych velkych kvazivtipnych odbociek (tak ako to bolo v predoslych dieloch). Navyse Scott Bakula to zahral na dane moznosti fakt vyborne. Celkovo to spada do tej istej kategorie svojich starsich bratov - nenarocna oddychovka na sobotne, ci nedelne poludnie. ()

HenryIvan

Pekné pokračovanie, aj keď bez niektorých postáv. Pár známych tvárí a celkom dobrá téma vytvorila solídny film. 65%. ()