Píše se rok 1912 a Seth Atkins (Oscarem oceněný Richard Dreyfuss) pracuje jako správce majáku na opuštěné pláži Cape Cod. Sethův asistent náhle skončí, protože není nadále schopný snášet jeho hrozný postoj a nenávist vůči ženám. O provoz majáku se Seth musí starat sám až do chvíle, kdy je na břeh vyplaven záhadný urostlý muž, který se chce stát jeho asistentem. Sdělí si své příhody z minulosti, čímž se vysvětlí jejich nenávist vůči ženám. Je to nedlouho před tím, než se oba muži musí potýkat s krásnou Ruth Graham (Mamie Gummer) a její hospodyní paní Bascom (na Zlatý glóbus nominovaná Blythe Danner), které se na léto přestěhují do nedaleké chaty. (Filmbox)

dogma97

Naposledy jsem se tak dobře bavil, když k nám na ves zavítali s osvědčenou veseloherní řachandou ochotníci ze sousední obce. Oni tam možná měli dva tři světlé momenty. ()

Misabarry

Dle povídky, dalo by se přirovnat i k divadelní hře. Tempo i jazyk jsou situovány do lokace i prostředí, jasně daný příběh i struktura, občas působí trochu lepeně a místy i méně uvěřitelně, přesto je to krásné. Víte jak to dopadne, ale jde o to projít tu cestu, ono "jak". ()