Duše mrtvých

Soul Survivors

Horor / Thriller

USA, 2001, 84 min

• Marsik

PRIMA FAMILY - Dal jsem tomu 40 minut a pak přišlo nekompromisní přepnutí. Troufám si tvrdit, že po shlédnutí x desítek hororů mám čuch na to, jestli se film zajímavě rozjede, a nebo bude mít překvapivé rozuzlení. Instinkt mi říkal, že se nic takového dít nebude. Prostě nuda, nic víc se k tomu říct nedá. Casey Affleck je dobrý herec, ale tato role mě k němu nesedla a nebavila mě. 35%(6.10.2012)

• MickeyStuma

Mysteriozní thriller který je neskutečně zmatečný. Vyprávění příběhu není špatné, ale je tak rychle prostříhaný, že se v tom dá lehce ztratit. Rozeznat co je ještě skutečnost, co sen a co vidina dá docela práci. Nepřehnal to střihač trošku? Krátká stopáž snímku tomu odpovídá. Rapidně se tu tlačí na pilu a tomuto snímku to velmi uškodilo. Škoda. Nemuselo by to být jinak vůbec špatné.(6.7.2014)

Zaujímavý mysteriózny teenage horror o dievčati Cassie, ktorá prežije autonehodu pri ktorej zomrie jej priateľ. Zabehnúť sa následne späť do života jej pomáhajú priatelia (Wes Bentley a Eliza Dushku), no zdá sa, že ju zároveň začínajú prenasledovať aj divné psychopatické typy. Do toho ju začne navštevovať aj mŕtvy priateľ a Cassie si prestáva byť istá tým, čo je vlastne realita. No, ona si vlastne svojím spôsobom istá je, ale pochybujú o nej všetci ostatní:-) Film je vcelku sympatický, napínavý, má dobrý spád a slušných hercov, no občas sa snaží byť zbytočne prekombinovaný, čo sa prejaví hlavne v závere. Pritom finálna pointa až taká originálna nie je, mohli sme ju vidieť aj v lepších hororoch a vnímavého diváka môže napadnúť už v polovici filmu. Ale pozeralo sa to naozaj dobre a v budúcnosti by som sa zrejme nebránil ani nejakej tej repríze.(8.7.2011)

• Pitryx

Tak tomuhle říkám červená knihovna. Spousta vztahů, sem tam náznak nadpřirozena, sáhodlouhé dialogy. Tohle opravdu nemusím. A pak neustálé opakování jednoho prvku, totiž zdánlivého pronásledování mi začalo lézt na nervy. Nemohl jsem se dočkat konce. Ten sice dal filmu smysl, ale stejně to byla nuda. 201402267649/8211(6.3.2014)

• Campbell

Konečně můžu říct že jsem viděl všechny filmy od Stephena Carpentera. Co k něm můžu říct? Jen to že to jsou průměrný blbosti na jedno zkouknutí. A bohužel Duše mrtvých jeho průměr podráží. Film má zajímavý příběh o tom žádná a konec je celkem překvapující, a hudba od Lichta je parádní. Ale celkově film natočil strašně pomalu a nezajímavě. Herci v té době ještě ne moc známý Affleck a Dushku se tu moc nepředvedou. Film vyzní do prázdna hodně rychle.(5.2.2014)