Duše mrtvých

Soul Survivors

Horor / Thriller

USA, 2001, 84 min

• Campbell

Konečně můžu říct že jsem viděl všechny filmy od Stephena Carpentera. Co k něm můžu říct? Jen to že to jsou průměrný blbosti na jedno zkouknutí. A bohužel Duše mrtvých jeho průměr podráží. Film má zajímavý příběh o tom žádná a konec je celkem překvapující, a hudba od Lichta je parádní. Ale celkově film natočil strašně pomalu a nezajímavě. Herci v té době ještě ne moc známý Affleck a Dushku se tu moc nepředvedou. Film vyzní do prázdna hodně rychle.(5.2.2014)

Zaujímavý mysteriózny teenage horror o dievčati Cassie, ktorá prežije autonehodu pri ktorej zomrie jej priateľ. Zabehnúť sa následne späť do života jej pomáhajú priatelia (Wes Bentley a Eliza Dushku), no zdá sa, že ju zároveň začínajú prenasledovať aj divné psychopatické typy. Do toho ju začne navštevovať aj mŕtvy priateľ a Cassie si prestáva byť istá tým, čo je vlastne realita. No, ona si vlastne svojím spôsobom istá je, ale pochybujú o nej všetci ostatní:-) Film je vcelku sympatický, napínavý, má dobrý spád a slušných hercov, no občas sa snaží byť zbytočne prekombinovaný, čo sa prejaví hlavne v závere. Pritom finálna pointa až taká originálna nie je, mohli sme ju vidieť aj v lepších hororoch a vnímavého diváka môže napadnúť už v polovici filmu. Ale pozeralo sa to naozaj dobre a v budúcnosti by som sa zrejme nebránil ani nejakej tej repríze.(8.7.2011)

• MickeyStuma

Mysteriozní thriller který je neskutečně zmatečný. Vyprávění příběhu není špatné, ale je tak rychle prostříhaný, že se v tom dá lehce ztratit. Rozeznat co je ještě skutečnost, co sen a co vidina dá docela práci. Nepřehnal to střihač trošku? Krátká stopáž snímku tomu odpovídá. Rapidně se tu tlačí na pilu a tomuto snímku to velmi uškodilo. Škoda. Nemuselo by to být jinak vůbec špatné.(6.7.2014)

Tento film som videl ešte na vhs-ke,a viem že sa mi páčil.Nezabudol som na tento film,len som zabudol názov.Tak som prešiel celú Čsfd a pýtal som sa aj niektorých odborníkov na horory a aj tak nikto mi nevedel poradiť.Až raz som prechádzal profil George Stobbartovi a tam som ho našiel,tak ešte raz ďakujem.Ale naskytol sa ďalší problém a to zohnať ho.Tiež som moc nepochodil u ľudí ktorí ho majú.Tam mi zas pomohol Viny 95501,ktorému tiež ďakujem.To len na začiatok aby ste vedeli,že v niektorých prípadoch zohnať film,ktorí ste videli pred rokmi a nie je moc známi,musíte vynaložiť pomaly nadľudské schopnosti aby ste ho získali,ale keď ho získate tak to stojí zato.Prešlo asi dvanásť rokov od posledného pozretia a musím dodať,že vtedy som mal na filmy iné nároky ako mám teraz,ale v tomto konkrétnom prípade sa mi nároky nezmenili.Film má v sebe myšlienku ale aj napatie.Je to taký svieži teen horor,s veľmi príjemnými hercami.Je pravda že ako plynie dej tak vám začína dochádzať o čom to vlastne je.Hlavne pred koncom bol zbytočne komlikovaný,a tam to už nezvládol.Malo kedy sa mi stane že ma bavia všetci herci vo filme ale hlavne E.Dushku a aj M.Sagemiller,ktorej to bola prvá rola,ktorú zvládla s prehľadom.Chcel som dať 4* ale som rád že som si ho mohol pozrieť tak zato dávam plný počet.(20.1.2014)

• Pitryx

Tak tomuhle říkám červená knihovna. Spousta vztahů, sem tam náznak nadpřirozena, sáhodlouhé dialogy. Tohle opravdu nemusím. A pak neustálé opakování jednoho prvku, totiž zdánlivého pronásledování mi začalo lézt na nervy. Nemohl jsem se dočkat konce. Ten sice dal filmu smysl, ale stejně to byla nuda. 201402267649/8211(6.3.2014)