Rút (festivalový název)

Ruth

Road movie

Bulharsko, 2009, 52 min

• lena60

Především scénáristicky hodně nevydařené. Námětem k filmu byl dle režiséra Šiškova skutečný příběh staršího muže, který se zamiloval do své snachy. Na tuto skutečnost je nabalen velmi mizerně a nepravděpodobně vyfabulovaný příběh malé holčičky Rút, která zůstane na krku bezradnému dědečkovi...Roli dědečka si zahrál režisér Ivaylo Hristov, jehož film Stopy v písku byl také uveden na Letním filmovém maratonu ve Vsetíně.(12.6.2011)

(Viděno na LFM 2011 ve Vsetíně za přítomnosti režiséra) Režie: Vladimír Šiškov. Šestiletou dívku Ruth nechá matka v domě dědy Ivajla a poté, co se o Ruth odmítne starat babička, Ivajlo se rozhoduje, jestli se o ni má sám postarat nebo najít jiné řešení. Nakonec se rozhodne najít její matku, ale i přestože se jim ji podaří vypátrat brzy, cesta bude mnohem delší, než se zdálo a na nějaký čas se usadí v přístavu mezi lodníky. Osobně mě film bavil, ale jako celek mi přišel nevýrazný a když se teď snažím na něj vzpomínat, jde to jen těžko.(12.6.2011)

Zdá se mi, jako by to byl teprve takový polotovar (o tom svědčí i stopáž), který by se dal rozvést ve velmi solidní film....(14.6.2011)