Mať 14 rokov je naozaj ťažké. Toľko povinností. A aké ťažké je vyhnúť sa im. Jason je však expert na výhovorky a klamstvá. Jedného dňa mu však jedno klamstvo nevyjde a jemu nezostane nič iné, ako esej do školy napísať, v opačnom prípade bude navštevovať letnú školu. A nie je nič horšie ako tráviť letné prázdniny v škole. Dostane geniálny námet na esej. Napíše o sebe, o nenapraviteľnom klamárovi. Na ceste do školy má však nehodu- zrazí sa s limuzínou hollywoodskeho producenta Martyho. Ten ho odvezie do školy a Jason si v aute zabudne svoje poznámky. Úlohu neodovzdá, jeho zdôvodnenie mu nikto neverí a rodičia ho nakoniec pošlú do letnej školy. Celkom náhodou sa však dozvie, že producent Marty mu ukradol námet na film. Rozhodne sa ísť do Hollywoodu, navštíviť ho a presvedčiť všetkých o svojej pravde. Lenže producent sa nehodlá vzdať najväčšieho úspechu vo svojej kariére, a tak všetko popiera. Jasonovi nezostane nič iné, len mu to vrátiť aj s úrokmi a donútiť ho povedať pravdu rodičom, aby mu verili že klamstvá sú minulosťou. (TV Markíza)

lennyd

Jason Shepperd (Frankie Muniz) je typickej čtrnáctiletej školák. Snaží se občůrat učitele, rodiče - prostě všechny okolo. Ve škole po jednom průšvihu dostane poslední šanci a musí napsat esej. Rozhodne se napsat příběh o nenapravitelném lháři, který čím víc lže, tím víc "modrá". Shodou okolností se tento příběh dostane do rukou hollywoodského producenta Martyho Wolfa, který v povídce vidí šanci na velkej hit. A tak se Jason vydává s kamarádkou Kaylee do Los Angeles, aby všem (a hlavně svému otci) dokázal, že se polepšil... Jediné, co bych na filmu pochválil, je úžasný Paul Giamatii v roli Martyho Wolfa (ten člověk je neuvěřitelnej!) - jinak je to ptákovina na n-tou... ()

Radiq

Rozhodně nemůžu říct, že bych se u toho nebavil. Hlavně ten začátek, než jeli do Hollywoodu. Pak už to byla celkem klasická rodinná nuda. Skvělej byl Paul Giamatti, kterej si vyzkoušel svoje naštvaný a vtipný a jiný takový ksichty. Ten mladej taky nebyl špatnej, ale na můj vkus měl moc andělskou tvářičku a někdy se tvářil jak z nějakýho komediálního filmu a přeháněl to. Nápady jsou tam celkem fajn. Takže průměr. ()

faish

Námet filmu sa mi celkom páči, ale štýl, v ktorom je film točený, priam neznášam. Niektoré scény sú dosť trápne. Herecké obsadenie v tomto filme je dosť slušné, preto som bol z filmu sklamaný. Ako som už spomínal, páčil sa mi námet a keby tento film nebol točený štýlom pre sedemročných divákov, kľudne by mohol mať aj 60%. ()

blackrain

Také mám ve své blízkosti osobu, která byla snad králém všech lhářů a která prováděla nejrůznější bláznivé fórky. Pak se ale stal jeden velký malér do kterého se ta osoba ne vlastní vinou zapletla a musela se z toho vysekat sama, protože jí nikdo nevěřil a všichni si mysleli, že jde o další pouhý žertík. Ta osoba se z toho všeho naštěstí poučila. ()

Deimos

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +Frankie Muniz a moje nejoblíbenější herečka Amanda Bynes, je to zábavné, má to spád, soundtrack, výborná prostředí a přechod mezi nimi, námět -je to samozřejmě naivní, občas trošičku střelené, mohlo se to brát vážněji/// Čekal o dost větší průser a nudu zabalenou do rodinného balení. Nestalo se tak. Samotný film je výborný a báječně jsem se u něj bavil. Frankie Muniz překvapivě zahrál dobře a dalo se na něj dívat. U Amandy Bynes bylo poznat, že je to její první celovečení film, přesto jsem to bez problému přešel a užíval jsem si ji. Snad jen byla trošku zapozadněná Frankie Munizem. A ostatní herci byly rovněž v pohodě. Hudba a celkové zpracování je na hodně vysoké úrovní. Pokud to třebas srovnám s Olsenkama. Tak jejich filmy jsou mnohem nudnější, pozvolněji plynou a jsou často jen pro holky a proto vás do děje kolikrát ani nevtáhnou. Zde je tomu jinak a je to jen dobře. Tenhle film jsem dlouho sháněl. Kdysy na VHS jsem ho prošvihl, tak jsem měl dnes možnost aspoň díky TV. Výtečné překvapení./// Celkem 84%/// ()

• V jedné scéně prochází Jason a Kaylee filmovým studiem. Scéna, kterou tam vidíte, byla použita pro natáčení filmu Král Škorpion (2002). V jednu chvíli je vidět v pozadí socha Memona. (HappySmile)
  • Poté, co Martyho Wolfa strhne proud vody, narazí do rozcestníku, na kterém je napsáno Isla Nublar, což je ostrov, na kterém se odehrával Jurský park. (HappySmile)