poster

Tekken: Blood Vengeance

 • Japonsko

  鉄拳 ブラッド・ベンジェンス

  (Japonsko)
 • Japonsko

  Tekken Buraddo Benjensu

  (Japonsko)
 • anglický

  Tekken: Blood Vengeance

Animovaný / Akční / Drama

Japonsko, 2011, 92 min

Režie:

Jóiči Móri
 • Sysel_CZ
  *

  Teorie vzniku filmu: Jde tak producent domů, a s děsem zjistí, že jeho 3letý syn je sjetý koksem, hašem a kdo ví čím, přemýšlí, jak to zamaskovat před manželkou. Naštěstí synátor hraje zrovna Tekkena, tak mu rychle šoupnu papír, aby sepsal co ho napadne, a já jako tatík už můžu zdrogovanou otázku nechat ve vzduchu, a ejhle, film Tekken je na světě. Co na tom, že je to krásně nakreslené, k čemu to je, že to má postavy z některých dílů her, když to hlavní, čeho se nám dostává je anime toho typu, kde se řeší "indirect kiss" (to je tak asi jediná věc, co tomu chyběla - být to, dávám odpad ;)), máme blbounkou roztomilou robotku, která je vlastně člověk (a skrz ni se řeší to jediné, čemu se u tohohle výprsku dá říkat myšlenka), na požádání vysune raketový motor či odpálí své ruce se samostatným raketovým pohonem, a tenhle "box" je to, co vyhodí z rovnováhy to 200metrové (ach. lehce naddimenzované, že?) monstrum, kterého si nikdo s miliardy v 10m okolo žijících japonců určitě nevšimne. A abych dokončil výčet, samozřejmě je tu má nej postava z Tekkenu, juchů! Má ale za úkol jen vypadat roztomile, tvářit se animáckovsky a hlavně s sebou táhnout supermanskou pandu, kterou vidět pravý Superman, tak mu slipy ani na Kryptonu už nikdy nevyperou. Snažil jsem se na to dívat horem spodem, ale to, že to napsal někdo tvrdě zfetovaný ve věku 3 let maximálně, a měl za zadkem někoho, kdo tu produkci uskuteční (a jediná rozumná teorie, která sedí, byla popsána v úvodu), to je opravdu asi ten jediný důvod, proč to vidět. Zvlášť, pokud vám dneska místo Teletubbies v TV dávají mimořádné zprávy z volebního sjezdu a vy nechcete vypadnout z logickýho tempa. A jestli bych u jediný hlášky "Indirect Kiss" hvězdu ubral, kdyby na konci vykouklo Teletubbie a řeklo, "Kde je Pou"?, aspoň bych se tolik zasmál, že bych naopak hvězdu přidal :) Takhle zůstává jen hrůza a děs, které jsem si před tímhle ani nedokázal představit... PS, po projití některých komentů. V japonštině to nezní tak trapně jako v anglickém dabingu, ale trapněji. Naštěstí pro angličtinu se spousta japonských výrazů nedá řádně přeložit, a věřte, byly to dialogy ve stylu anime pro holčičky ve stylu 4-5; a ta Panda tam opravdu nebyla proto, aby vám vykouzlila úsměv, ale proto, že ve hře Tekken můžete odemknout postavu Panda... a proto se snažte, aspoň v duchu, udělat autorům radost a aspoň si zkusit představit, že ta Panda, milion Mokujinů a zmutovaní záporáci MAJÍ být stejně hustí. A scéna na konci neevokuje úsměvné pokračování, scéna na konci je zfilmování Xiaoyu-konce z Tekken 3... což bych přirovnal k UFO koncům Silent Hillu. A za Xiaoyu to dohráváte skoro jen proto, abyste viděli bizarní barevnej, jednoduše kreslenej zábavnej park, kde všichni jezdí na pandách. Je to absurdně humornej konec mlátičky... těžko uvěřit, že na jeho základě někdo natočí supercool akční film a dá mu právě jím hlavní pointu... ;)(9.12.2011)

 • predators
  **

  Zpracování je jedna věc, ale když jde po příběhové stránce o pouhé vyřizování si účtů silnějších se silnějšími, z kterých se posléze stanou ještě silnější a ještě jednou silnější, přestane vás to bavit. Navíc se děj točí kolem poměrně úzkého počtu bojovníků, takže znalci herní předlohy můžou být zklamaní. No a ta šílenost na konci? Tuhle herní adaptaci chválit nemůžu! 35%(10.12.2011)

 • Kaluž
  **

  Tvůrci poslepovali dohromady videofragmenty z herní série Tekken, doladili tradičně tupý děj, aby vydržel celovečerní stopáž a zasypali to cukrkandlovým 'humorem' východního stylu. Škoda jen, že se šetřilo kvalitními souboji, CGI animace totiž přímo vybízí k orgastickým záběrům na akrobatické výkony lepých děv. Ale čekali jste snad od filmu na motivy bojové videoherní série něco víc? Tohle je čistě pro fandy, ostatní se vrátí k FF: Advent Children. A teď někdo ještě koukejte zfilmovat Bayonettu.(27.2.2012)

 • JJ.Gibson
  *****

  Sice asi nadhonucuji, ale Tekken je pro mě srdcová záležitost a po šíleně-odporném hraném filmu, výborná zpruha :) Animace dokonalost sama o sobě!!!!! Příběh vcelku klasika, bitva mezi Mishimi na prvním místě. Ok to mi nijak zvlášť nevadí, ikdyž mám i jiné oblíbené postavy! Pro mě osobně zajímavý výběr hlavních postav, Lin Xiaoyu - mám ji rád a navíc byla docela sexy, Alisa - tu rád rozhodně nemám a jako charakter v T6 jí bytelně nesnášim!!!! Sice mi filmu tolik navadí, ale nemáte k ní vztah! Boje samotné byly vcelku slušné, zvláště se mi líbilo, že konečně u jednotlivých charaterů poznávám jejich bojový styl. Samozřejmě mi chyběla hromada jiným postav Marshall Law, Paul Phoenix, Lei Wulong, Eddie Gordo a Bryan Fury, ale věřím, že se dočkáme dalšího filmu a tam tito zmiňovaní jistě budou! Pro mě rozhodně požitek!!!!(7.12.2011)

 • milka
  ***

  Tak ani na podruhý se to nepovedlo Člověk by řekl, že se Namco po zbabrané americké předělávce této mlátičky zdravě naštve a předvede nám přesně ten příběh a postavy, jak ho mají fanoušci rádi. Jenže ouha! Žádný turnaj se nekoná, postav ze hry je zde jenom cca 10 (+1 cameo po telefonu), přičemž 2 z nich jsou zde v naprosto nepochopitelných rolích. Hlavní postavou je navíc dosti nevýrazná a nezajímavá Xiaoyu, která prostě podobnej příběh o rivalitě klanu Mishima nemá šanci utáhnout. Po vizuální stránce si ovšem nemají fanoušci na co stěžovat a bitky se také povedly na jednčku a zvláště fight Jin vs. Kazuya vs. Heihachi nemá chybu. Bohužel, to šíleně přeplácané finále už má chyb až moc. Takže i tentokrát spíše zklamání a naděje na dobrou adaptaci už se začínám pomalu vzdávat. Zkrátka, dokud nebude Hwoarang, Paul, Eddie a spol. tak nemůže být ani dobrý film.50%(4.12.2011)

 • - Film byl vydán společně s hrou "Tekken Tag Tournament" a demoverzí "Tekken Tag Tournament 2" jako kompilace na jednom blu-ray disku s názvem "Tekken Hybrid" exkluzivně pro PlayStation 3. (Liger)

 • - Katsuhiro Harada, producent filmu a jeden z tvůrců herní série, v rozhovoru přiznal, že jedním z cílů tvůrčího týmu bylo co nejvíce film odlišit od staršího neúspěšného hraného snímku Tekken (2010). (Raztubyl)

 • - Film je natočen na motivy známé stejnojmené videohry od herní společnosti Namco, která spatřila světlo světa roku 1994. (AngelusCZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace