Tekken: Blood Vengeance

Japonsko, 2011, 92 min

Jóiči Móri

Dai Saitó
  • SeanLSD

Ak skutočne bolo úmyslom tvorcov čo najviac odlíšiť tento film od hraného TEKKENU z predchádzajúceho roku, nutno povedať, že boli úspešní - ale že by sa to dalo brať ako pozitívum ? Vznikla zlátanina obludne epických rozmerov, ktorá sa v prvej polovici tvári strašne chytro a záhadne, aby to vystriedala vo svojej šokujúcosti až nudnou apokalypsou. Pravda, animácia je pekná, ale dopláca na to, že takto už dnes vyzerajú aj hrané filmy - počítačovo, dokonale, presýtene, únavne. Vyplatí sa, ak chcete vidieť ako proti sebe v jednej hodine bojujú ľudia, roboti, mutanti, diabli aj démoni zeme, či čo to do riti na konci bolo, pričom vzhľadom k ich bojovým schopnostiam ťažko rozlíšiť čo je čo, a potom vnuk, otec aj dedo premieňajúci sa na všetko možné z predchádzajúceho v kataklyzmatickom zakončení rodinného sporu. Ale to všetko už poznáme...(4.5.2016)

Dějově je to sice dost prostomyslné (i když si to hraje na úplný opak), ale funkčnosti filmu nebrání. Díky té trhlosti jsem se příjemně bavil a příběh mi tak byl víceméně naprosto ukradený. Co jej totiž s přehledem zastiňuje, je kouzelný vizuál a akce epických rozměrů, která mi někdy sice celkem dost připomínala druhý a třetí Matrix, avšak přesto jsem se především v závěru nestačil divit - ono proč tu podobnost vlastně brát jako negativum, že? Čekal jsem nemastný neslaný doplněk ke hře a dostal svižně ubíhající bizardní akční popcornovku, kde není neznalost předlohy překážkou, resp. reakce neznalého člověka bude nejspíš o poznání pozitivnější, než v případě fanouška herní série.(4.1.2012)

• Kaluž

Tvůrci poslepovali dohromady videofragmenty z herní série Tekken, doladili tradičně tupý děj, aby vydržel celovečerní stopáž a zasypali to cukrkandlovým 'humorem' východního stylu. Škoda jen, že se šetřilo kvalitními souboji, CGI animace totiž přímo vybízí k orgastickým záběrům na akrobatické výkony lepých děv. Ale čekali jste snad od filmu na motivy bojové videoherní série něco víc? Tohle je čistě pro fandy, ostatní se vrátí k FF: Advent Children. A teď někdo ještě koukejte zfilmovat Bayonettu.(27.2.2012)

• Zíza

To bylo ještě horší než film z roku 2010 a to tvůrci slibovali, jak svou chybu roku 2010 tímto filmem napraví. A ono prd. Naprostá ztráta času i peněz do filmu vložených. Animace byla pěkná jen u věcí, lidi mi přišli jako v The Sims. A na konci se to muselo zvrtnou v Bionicle. Ježíši proč? Je to slátanina nejvyššího řádu. Je to vlastně o tom, kterak ženská se prala s ženskou, aby ta jedna najala holčinu, aby se ta holčina spřátelila s další holčinou a spolu špehovali nesmrtelného kluka, který stejně umře, a vy po celou tu dobu netušíte, která bije. Pak se udělá rodinné setkání, kde se pokusná morčata promění v příšerky z Underwordu a vy si pískáte a říkáte, proč jsem proboha tomu věnoval ten čas?! A ještě na to koukal v Blu-ray kvalitě? Strašlivá slabota. Ani ty boje mě moc nebraly, vypadala to, jako když si pouštíte hru a na začátku jsem nějaká ta videa, kde bojují postavičky, za které pak můžete hrát. Je to zklamání.(18.1.2012)

Hodně divoká ale úchylně zábavná cypovina. Očekával jsem něco ukrutně vážného, čemuž napovídala i úvodní scéna, jenže po té co se objevila Xiaoyu na pandě, uhánějící v oblcích prachu přes město, jsem pochopil že tomu tak naštěstí nebude. Myslím že fanoušci Tekkena a akce budou hodně zklamaní, protože první hodinu to vypadá spíš na zfilmované Sims, než Tekken. V celém filmu jsou jen 2 souboje, i když pravda že ten druhý trvá přes 20 minut a je hodně japonsky epický. Příběh je samozřejmě jen jednoduchý, klišovitý atd., prostě takový jaký u adaptace mlátičky očekává snad každý. Naprosto ukrutné jsou ale některé dialogy, jakoby ukradené ze stážců vesmírů, v japonském dabingu ale možná nebudou znít tak trapně jako v anglickém.(25.11.2011)

• - Film byl vydán společně s hrou "Tekken Tag Tournament" a demoverzí "Tekken Tag Tournament 2" jako kompilace na jednom blu-ray disku s názvem "Tekken Hybrid" exkluzivně pro PlayStation 3. (Liger)

• - Katsuhiro Harada, producent filmu a jeden z tvůrců herní série, v rozhovoru přiznal, že jedním z cílů tvůrčího týmu bylo co nejvíce film odlišit od staršího neúspěšného hraného snímku Tekken (2010). (Raztubyl)