Tekken: Blood Vengeance

Japonsko, 2011, 92 min

Jóiči Móri

Dai Saitó
  • predators

Zpracování je jedna věc, ale když jde po příběhové stránce o pouhé vyřizování si účtů silnějších se silnějšími, z kterých se posléze stanou ještě silnější a ještě jednou silnější, přestane vás to bavit. Navíc se děj točí kolem poměrně úzkého počtu bojovníků, takže znalci herní předlohy můžou být zklamaní. No a ta šílenost na konci? Tuhle herní adaptaci chválit nemůžu! 35%(10.12.2011)

Hodně divoká ale úchylně zábavná cypovina. Očekával jsem něco ukrutně vážného, čemuž napovídala i úvodní scéna, jenže po té co se objevila Xiaoyu na pandě, uhánějící v oblcích prachu přes město, jsem pochopil že tomu tak naštěstí nebude. Myslím že fanoušci Tekkena a akce budou hodně zklamaní, protože první hodinu to vypadá spíš na zfilmované Sims, než Tekken. V celém filmu jsou jen 2 souboje, i když pravda že ten druhý trvá přes 20 minut a je hodně japonsky epický. Příběh je samozřejmě jen jednoduchý, klišovitý atd., prostě takový jaký u adaptace mlátičky očekává snad každý. Naprosto ukrutné jsou ale některé dialogy, jakoby ukradené ze stážců vesmírů, v japonském dabingu ale možná nebudou znít tak trapně jako v anglickém.(25.11.2011)

• bartias

Zvídavá kamera perverzně klouže do podhledů, ze kterých je dívenkám vidět pod sukénky. Animace by mohla být lepší, kolemjdoucí vypadají, jakoby zabloudili z některé starší verze Sims. Na film podle herní mlátičky je tady překvapivě málo bitek a moc dlouhých monotónních zlodušských projevů. Snaha distancovat se od hrané adaptace se cení, ale ani heroická panda nepomůže, aby nezůstalo jenom u ní. Zlatý Mortal Kombat, i když v něm chyběly ty podvazky.(17.12.2011)

Ačkoliv herní sérii prakticky neznám, hraný Tekken se mi docela líbil. Teď je tu animovaný Tekken, který ukazuje nové možnosti v animaci filmů a prakticky nemá s předchozím hraným filmem nic moc společného, až na pár postav. Epické a typicky japonské finále spolu s krátkým dodatkem uprostřed závěrečných titulků slibuje pokračování a už jen kvůli tomu dechberoucímu zpracování v to také doufám. Příběh za 3*, animace za 5*, celkově za 4*.(3.12.2011)

• SeanLSD

Ak skutočne bolo úmyslom tvorcov čo najviac odlíšiť tento film od hraného TEKKENU z predchádzajúceho roku, nutno povedať, že boli úspešní - ale že by sa to dalo brať ako pozitívum ? Vznikla zlátanina obludne epických rozmerov, ktorá sa v prvej polovici tvári strašne chytro a záhadne, aby to vystriedala vo svojej šokujúcosti až nudnou apokalypsou. Pravda, animácia je pekná, ale dopláca na to, že takto už dnes vyzerajú aj hrané filmy - počítačovo, dokonale, presýtene, únavne. Vyplatí sa, ak chcete vidieť ako proti sebe v jednej hodine bojujú ľudia, roboti, mutanti, diabli aj démoni zeme, či čo to do riti na konci bolo, pričom vzhľadom k ich bojovým schopnostiam ťažko rozlíšiť čo je čo, a potom vnuk, otec aj dedo premieňajúci sa na všetko možné z predchádzajúceho v kataklyzmatickom zakončení rodinného sporu. Ale to všetko už poznáme...(4.5.2016)

• - Katsuhiro Harada, producent filmu a jeden z tvůrců herní série, v rozhovoru přiznal, že jedním z cílů tvůrčího týmu bylo co nejvíce film odlišit od staršího neúspěšného hraného snímku Tekken (2010). (Raztubyl)

• - Film byl vydán společně s hrou "Tekken Tag Tournament" a demoverzí "Tekken Tag Tournament 2" jako kompilace na jednom blu-ray disku s názvem "Tekken Hybrid" exkluzivně pro PlayStation 3. (Liger)