Kurýr z podsvětí

• Austrálie

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

Pročítám si komentáře a koukám, jak hojně se zde vyskytuje názor, že jediným a tím správným Kurýrem byl, je a bude Jason Statham. Nuže dobrá, ale co chudák Jeffrey Dean Morgan, který se tolik snažil, aby i po něm zbyla trocha té poctivé chlapské podívané?!?! Jeffrey se snažil, snažil se i alien in America Hany Abu-Assad, dorazil i sám Mickey Rourke – bohužel, někdy je i ten sebeprostší nápad víc než upřímná snaha.(29.8.2012)

• castor

Třikrát -z-. Zbytečné, zívající, zoufalé. Jeffrey Dean Morgan určitě někdy opanoval nějakou tu anketu o nej hřebce, protože charisma má tenhle chlapík na rozdávání, ale jeho hvězda bude vždy vykazovat nižší svítivost, protože jeho blbě vybírané role nestačí ani k prachobyčejnému odreagování. Úplný průšvih to ale zase není.(12.5.2017)

Podle mého názoru není tenhle Kurýr tak špatný, jak se o něm říká/píše. Líbilo se mi, že příběh ctí všechna pravidle staré dobré drsné školy pánů Marlowa a spol. a postupuje vpřed tím způsobem "někoho hledat, někoho najít, dostat/dát mu co proto, něco se od něj dozvědět, někoho zase hledat...". Jeffrey Dean Morgan byl v hlavní roli ohromně sympatický, jeho půvabná spoluhráčka Josie Ho (a jejich vztah) by si zasloužila více prostoru, Mickey Rourke, ten už prostě normální lidi hrát nemůže a nejspíš ani nebude. Ano, ve filmu jsou dost jalové scény (nejhorší je klíďo píďo procházka po policejní stanici), ale vyvažují je kvalitní části, jako úvod nebo mučení ve vaně, za které by se nemuseli stydět Coeni ani Tarantino. Lehce otevřený závěr se mi líbil.(3.12.2012)

• Morholt

Strašná ptákovina podpořená rádoby neprůhlednou zástěrkou a strašnými hereckými projevy, jimž vévodil prkenný J.D.Morgan. Akce, která to mohla alespoň trošku zachránit byla jak ze zpomalenýho filmu, navíc podkreslená naprosto nehodící se neoriginální hudbou. V Nazarethu se opět neurodilo a začínám si říkat, jestli je to náhoda.(20.8.2012)

• Haymar

Ten pokus o kriminálku ze "staré školy" je tam dost cejtit (a možná se to i chvíli dařilo - ze začátku) ale bohužel skončilo jen u pokusu! Jinak je to vcelku nuda, nic moc se tam neděje a vlastně tam ani nic moc nedává smysl... Klady: Rourke (co se tam jen tak mihne), jakás-takás atmosféra a jméno hlavního záporáka - "Ívl Sívl" (Evil Sivle - čti pozpátku! :-))(1.6.2014)

• - Představitel hlavní role Jeffrey Dean Morgan trpí výraznou alergií vůči kovovým předmětům. (Conspi)

• - V scéne, kde Kuriér (Jeffrey Dean Morgan) vyťahuje kufrík z pod stola, z neho trhá papierik ľavou rukou. Následne ho však krčí v pravej. (Johnny.ARN)

• - V původním obsazení filmu figuroval i Adrien Brody. (Conspi)