Kurýr z podsvětí

• USA The Courier (více)

Tajemný kurýr přepravuje zásilky pro různé lupiče, gangstery a další osoby z podsvětí. Během návštěvy svého přítele Stitche kurýra zadrží neznámý muž, který si ho najme na další zakázku - má předat zásilku tajemnému Evilu Sivleovi, u kterého ovšem není známo jeho aktuální místo pobytu. Neznámý kurýrovi vyhrožuje, že pokud úkol nesplní, ublíží Stitchově rodině. Stitch proto si blízké odveze do ústraní a svěří kurýrovi jako pomocnici svou nevlastní dceru Annu. Společně se tedy vydávají po Sivleových stopách, přičemž kurýr hledá stopy v databázi FBI, do které se nahackoval. Při pátrání po Sivleovi však je nucen zabít několik mužů a brzy je zatčen policií. Brzy je však propuštěn a vyjde najevo, že neznámý, který si ho najal, je ve skutečnosti agent FBI, který pátrá po Sivleovi jako po jednom z nejhledanějších zabijáků. Kurýr je prý jedinou šancí, jak se k Sivleovi dostat. Mezitím se kurýr sbližuje s Annou, ovšem Sivle na ně posílá své zabijáky, aby je nemohli najít. Anna s kurýrem se podaří utéct, ovšem zabijáci zabíjejí Stitche. Kurýr zjišťuje, že Anna spolupracuje s FBI a jejím úkolem je předávat jim informace o tom, jak pátrání po Sivleovi pokračuje. To kurýra natolik rozladí, že Annu opouští a vydává se hledat Sivlea dále sám. Je však zadržen manželskou dvojicí zabijáků, kteří ho zadrží a mučí ve svém domě. Kurýrovi se podaří utéct a oba zabije. Manžel mu však před smrtí stačí říct, že Sivle je v Las Vegas... (TV Prima)

Fiftis

Tento snímok začína celkom slušnou scénou, ktorá pripúta diváka, ktorý chce vedieť, čo sa bude diať ďalej. Kuriér ktorý dostane vždy predvolanie a nevie od koho a musí splniť odovzdanie do jednej hodiny, inak príde o svojich blízkych. Lenže po chvíli pochopíte, že starší kuriér, ktorý nemá už toľko síl, len tak všetko stíha. Na scéne sa tiež objaví Mickey Rourke, ale bohužiaľ len asi na 5 minút, čoby tučný Elvis Presley. Určitá nápaditosť tam je, ale je to málo slabšia kópia kuriéra, ako ho poznáme s Jasonom Stathamom. Každopádne Jeffrey Dean Morgan hrá veľmi presvedčivo v každej snímke a aj kvôli nemu som dal také hodnotenie. Rozhodne neoľutujem, ak vám to odporučím. ()

Asia_Power

Kurýr z podsvětí je spíš ten uhrovitej pablb, co mi místo pizzy s darama moře doručil pizzu se čtyřma druhama sýra a ještě se divil, že sem mu doporučila ať si jí strčí do pr...déle už však nemá cenu plakat a tak tedy něco málo k filmu - Džefry Morgn doručí cokoli kamkoli takže dostane zakázku ze které nebude 2x jásat ale v zájmu ochrany svých blízkých jí vezme a jde hledat pana co se jmenuje EVIL SIVLE a já si tak říkám kolika lidem s IQ pokojové teploty to nedošlo o co tady pokráčí. Občas je někdo střelenej a film se dere hlemýždí rychlostí do pr...do prostředí všem hráčům pokeru a rulety nebo automatů známého (víte kam ne? ) kde nás čeká děsné finále...kolem a okolo se ale pár plusů najde jako třeba vražednej páreček nebo Mickey Roura co se zase jednou vymodil...nenasere ale ani nenadchne čistej průjem na jedno použití. ()

nascendi

Neplánovane som si pozrel aj túto x-tú verziu kuriérskych filmov. Prečítal som si aj niekoľko takmer nenávistných komentárov a som dosť prekvapený, pretože tento film nie je ničím výnimočný. Je to normálny hlúpy, nevydarený film, ktorý síce nemusel a nemal byť nakrútený, ale prečo by mal vzbudzovať také ostentatívne pohŕdanie, tomu celkom nerozumiem. ()

castor

Třikrát -z-. Zbytečné, zívající, zoufalé. Jeffrey Dean Morgan určitě někdy opanoval nějakou tu anketu o nej hřebce, protože charisma má tenhle chlapík na rozdávání, ale jeho hvězda bude vždy vykazovat nižší svítivost, protože jeho blbě vybírané role nestačí ani k prachobyčejnému odreagování. Úplný průšvih to ale zase není. ()

D.Moore

Podle mého názoru není tenhle Kurýr tak špatný, jak se o něm říká/píše. Líbilo se mi, že příběh ctí všechna pravidle staré dobré drsné školy pánů Marlowa a spol. a postupuje vpřed tím způsobem "někoho hledat, někoho najít, dostat/dát mu co proto, něco se od něj dozvědět, někoho zase hledat...". Jeffrey Dean Morgan byl v hlavní roli ohromně sympatický, jeho půvabná spoluhráčka Josie Ho (a jejich vztah) by si zasloužila více prostoru, Mickey Rourke, ten už prostě normální lidi hrát nemůže a nejspíš ani nebude. Ano, ve filmu jsou dost jalové scény (nejhorší je klíďo píďo procházka po policejní stanici), ale vyvažují je kvalitní části, jako úvod nebo mučení ve vaně, za které by se nemuseli stydět Coeni ani Tarantino. Lehce otevřený závěr se mi líbil. ()

• Představitel hlavní role Jeffrey Dean Morgan trpí výraznou alergií vůči kovovým předmětům. (Conspi)
  • V scéne, kde Kuriér (Jeffrey Dean Morgan) vyťahuje kufrík z pod stola, z neho trhá papierik ľavou rukou. Následne ho však krčí v pravej. (Johnny.ARN)