Kurýr z podsvětí

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

• Haymar

Ten pokus o kriminálku ze "staré školy" je tam dost cejtit (a možná se to i chvíli dařilo - ze začátku) ale bohužel skončilo jen u pokusu! Jinak je to vcelku nuda, nic moc se tam neděje a vlastně tam ani nic moc nedává smysl... Klady: Rourke (co se tam jen tak mihne), jakás-takás atmosféra a jméno hlavního záporáka - "Ívl Sívl" (Evil Sivle - čti pozpátku! :-))(1.6.2014)

Podle mého názoru není tenhle Kurýr tak špatný, jak se o něm říká/píše. Líbilo se mi, že příběh ctí všechna pravidle staré dobré drsné školy pánů Marlowa a spol. a postupuje vpřed tím způsobem "někoho hledat, někoho najít, dostat/dát mu co proto, něco se od něj dozvědět, někoho zase hledat...". Jeffrey Dean Morgan byl v hlavní roli ohromně sympatický, jeho půvabná spoluhráčka Josie Ho (a jejich vztah) by si zasloužila více prostoru, Mickey Rourke, ten už prostě normální lidi hrát nemůže a nejspíš ani nebude. Ano, ve filmu jsou dost jalové scény (nejhorší je klíďo píďo procházka po policejní stanici), ale vyvažují je kvalitní části, jako úvod nebo mučení ve vaně, za které by se nemuseli stydět Coeni ani Tarantino. Lehce otevřený závěr se mi líbil.(3.12.2012)

• honajz

Tenhle kurýr vypadá, jako by vypadl spíše z arabských stepí, ale krouží po New Orleans a okolí, po Las Vegas, a hledá zločince Elvise... Autoři tohoto spíše televizního snímku, který vypadá jako současné Seagalovy filmy natáčené v Rumunsku, se inspirovali ledaskde. U Bessonova Kurýra, neustále vzlétajícími holuby u Johna Woo, ostatně i zde dojde na plastickou operaci obličeje, A nakonec se dokonce objeví Mickey Rourke jakožto odulý a zmalovaný Elvis Presley! A když jsme u těch kopíráků - hudbu psal někdo pod těžkým vlivem soundtracku z filmu Fontána, resp. jednoho motivu. Příběh je rovněž tak nějak obehraný - kurýr, který doručuje vždy na poslední chvíli (aby to bylo akční a napínavé) zásilky či výkupné, dostane nový job. Doručit kufřík zločinci jménem Evil Silve (ano, jasně, stačí si to přečíst pozpátku, ale hrdina na to přijde až po hodině a čtvrt filmu), o němž nikdo neví, kde se nachází. Od té chvíle jdou po kurýrovi zabijáci, FBI, a tak nějak - když pak známe celkovou pointu - si říkáme, proč vlastně? rotože najednou je to celé vachrlaté, vykonstruované a nelogické. Jedno se však filmu upřít nedá. Má určitou, mírně depresivní, mírně meditativní atmosféru, a sice vykradenou, ale podobně temnou hudbu. Celkově však jde o prosté béčko bez nápadu, čehokoliv nového či zajímavého, o variaci na stokrát viděné. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/kuryr-z-podsveti.html(1.7.2012)

Pročítám si komentáře a koukám, jak hojně se zde vyskytuje názor, že jediným a tím správným Kurýrem byl, je a bude Jason Statham. Nuže dobrá, ale co chudák Jeffrey Dean Morgan, který se tolik snažil, aby i po něm zbyla trocha té poctivé chlapské podívané?!?! Jeffrey se snažil, snažil se i alien in America Hany Abu-Assad, dorazil i sám Mickey Rourke – bohužel, někdy je i ten sebeprostší nápad víc než upřímná snaha.(29.8.2012)

• Terva

Tak jsem se těšil, že zklamání je asi vetší než si tento snímek zaslouží. Možná se podívám ještě jednou - časem. CITÁT - Já jsem kurýr............. Nejděte chlapa, co je Smrt sama a ještě k tomu vstal z mrtvých. Bude to problém? Vypadá to, že ne. Až moc jednoduché. Čím déle jsem na to koukal, tím víc mi to připadalo jako blbost. Miluju filmy, kde je prostě něco napsáno ve scénáři a ono se to samovolně ve filmu objeví. Nikoho moc nezajímá do jaké míry je to účelové, hlavně, že děj příběhu může díky tomu pokračovat. Já to tedy dokoukal, ale jen z velkým odporem. CITÁT - S tebou je to špatná věc.........(9.4.2013)

• - Keď je Kuriér (Jeffrey Dean Morgan) po druhýkrát v dome agenta FBI, priloží mu na hlavu pištoľ, pričom natiahne kohútik. V nasledujúcom zábere je však kohútik v pôvodnej pozícií. (Johnny.ARN)

• - Představitel hlavní role Jeffrey Dean Morgan trpí výraznou alergií vůči kovovým předmětům. (Conspi)

• - V scéne, kde Kuriér (Jeffrey Dean Morgan) vyťahuje kufrík z pod stola, z neho trhá papierik ľavou rukou. Následne ho však krčí v pravej. (Johnny.ARN)