Kurýr z podsvětí

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

• Morholt

Strašná ptákovina podpořená rádoby neprůhlednou zástěrkou a strašnými hereckými projevy, jimž vévodil prkenný J.D.Morgan. Akce, která to mohla alespoň trošku zachránit byla jak ze zpomalenýho filmu, navíc podkreslená naprosto nehodící se neoriginální hudbou. V Nazarethu se opět neurodilo a začínám si říkat, jestli je to náhoda.(20.8.2012)

• nascendi

Neplánovane som si pozrel aj túto x-tú verziu kuriérskych filmov. Prečítal som si aj niekoľko takmer nenávistných komentárov a som dosť prekvapený, pretože tento film nie je ničím výnimočný. Je to normálny hlúpy, nevydarený film, ktorý síce nemusel a nemal byť nakrútený, ale prečo by mal vzbudzovať také ostentatívne pohŕdanie, tomu celkom nerozumiem.(27.9.2013)

• Terva

Tak jsem se těšil, že zklamání je asi vetší než si tento snímek zaslouží. Možná se podívám ještě jednou - časem. CITÁT - Já jsem kurýr............. Nejděte chlapa, co je Smrt sama a ještě k tomu vstal z mrtvých. Bude to problém? Vypadá to, že ne. Až moc jednoduché. Čím déle jsem na to koukal, tím víc mi to připadalo jako blbost. Miluju filmy, kde je prostě něco napsáno ve scénáři a ono se to samovolně ve filmu objeví. Nikoho moc nezajímá do jaké míry je to účelové, hlavně, že děj příběhu může díky tomu pokračovat. Já to tedy dokoukal, ale jen z velkým odporem. CITÁT - S tebou je to špatná věc.........(9.4.2013)

Pročítám si komentáře a koukám, jak hojně se zde vyskytuje názor, že jediným a tím správným Kurýrem byl, je a bude Jason Statham. Nuže dobrá, ale co chudák Jeffrey Dean Morgan, který se tolik snažil, aby i po něm zbyla trocha té poctivé chlapské podívané?!?! Jeffrey se snažil, snažil se i alien in America Hany Abu-Assad, dorazil i sám Mickey Rourke – bohužel, někdy je i ten sebeprostší nápad víc než upřímná snaha.(29.8.2012)

• honajz

Tenhle kurýr vypadá, jako by vypadl spíše z arabských stepí, ale krouží po New Orleans a okolí, po Las Vegas, a hledá zločince Elvise... Autoři tohoto spíše televizního snímku, který vypadá jako současné Seagalovy filmy natáčené v Rumunsku, se inspirovali ledaskde. U Bessonova Kurýra, neustále vzlétajícími holuby u Johna Woo, ostatně i zde dojde na plastickou operaci obličeje, A nakonec se dokonce objeví Mickey Rourke jakožto odulý a zmalovaný Elvis Presley! A když jsme u těch kopíráků - hudbu psal někdo pod těžkým vlivem soundtracku z filmu Fontána, resp. jednoho motivu. Příběh je rovněž tak nějak obehraný - kurýr, který doručuje vždy na poslední chvíli (aby to bylo akční a napínavé) zásilky či výkupné, dostane nový job. Doručit kufřík zločinci jménem Evil Silve (ano, jasně, stačí si to přečíst pozpátku, ale hrdina na to přijde až po hodině a čtvrt filmu), o němž nikdo neví, kde se nachází. Od té chvíle jdou po kurýrovi zabijáci, FBI, a tak nějak - když pak známe celkovou pointu - si říkáme, proč vlastně? rotože najednou je to celé vachrlaté, vykonstruované a nelogické. Jedno se však filmu upřít nedá. Má určitou, mírně depresivní, mírně meditativní atmosféru, a sice vykradenou, ale podobně temnou hudbu. Celkově však jde o prosté béčko bez nápadu, čehokoliv nového či zajímavého, o variaci na stokrát viděné. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/kuryr-z-podsveti.html(1.7.2012)

• - Keď je Kuriér (Jeffrey Dean Morgan) po druhýkrát v dome agenta FBI, priloží mu na hlavu pištoľ, pričom natiahne kohútik. V nasledujúcom zábere je však kohútik v pôvodnej pozícií. (Johnny.ARN)

• - Černé hodinky na kurýrově (Jeffrey Dean Morgan) zápěstí jsou značky Suunto X-Lander Military. [Zdroj: suunto.com] (Conspi)

• - V původním obsazení filmu figuroval i Adrien Brody. (Conspi)