Kurýr z podsvětí

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 91 min

• Morholt

Strašná ptákovina podpořená rádoby neprůhlednou zástěrkou a strašnými hereckými projevy, jimž vévodil prkenný J.D.Morgan. Akce, která to mohla alespoň trošku zachránit byla jak ze zpomalenýho filmu, navíc podkreslená naprosto nehodící se neoriginální hudbou. V Nazarethu se opět neurodilo a začínám si říkat, jestli je to náhoda.(20.8.2012)

Kurýr z podsvětí je spíš ten uhrovitej pablb, co mi místo pizzy s darama moře doručil pizzu se čtyřma druhama sýra a ještě se divil, že sem mu doporučila ať si jí strčí do pr...déle už však nemá cenu plakat a tak tedy něco málo k filmu - Džefry Morgn doručí cokoli kamkoli takže dostane zakázku ze které nebude 2x jásat ale v zájmu ochrany svých blízkých jí vezme a jde hledat pana co se jmenuje EVIL SIVLE a já si tak říkám kolika lidem s IQ pokojové teploty to nedošlo o co tady pokráčí. Občas je někdo střelenej a film se dere hlemýždí rychlostí do pr...do prostředí všem hráčům pokeru a rulety nebo automatů známého (víte kam ne? ) kde nás čeká děsné finále...kolem a okolo se ale pár plusů najde jako třeba vražednej páreček nebo Mickey Roura co se zase jednou vymodil...nenasere ale ani nenadchne čistej průjem na jedno použití.(27.10.2014)

Pročítám si komentáře a koukám, jak hojně se zde vyskytuje názor, že jediným a tím správným Kurýrem byl, je a bude Jason Statham. Nuže dobrá, ale co chudák Jeffrey Dean Morgan, který se tolik snažil, aby i po něm zbyla trocha té poctivé chlapské podívané?!?! Jeffrey se snažil, snažil se i alien in America Hany Abu-Assad, dorazil i sám Mickey Rourke – bohužel, někdy je i ten sebeprostší nápad víc než upřímná snaha.(29.8.2012)

Začátek a první dvě třetiny filmu se mi dost líbily, když měj děj celkem slušný drajv a spád. Příjemné tempo ale skončilo s poslední třetinou celého filmu, kdy vše bylo strašně utahané, bez náboje a jakékoliv chudi zařezaně sedět a sledovat. Proto a i z důvodu, že začátek mi až hodně podezřele připomínal Kurýra s Jasonem Stathamem v hlavní roli, dávám 65%.(15.1.2013)

• honajz

Tenhle kurýr vypadá, jako by vypadl spíše z arabských stepí, ale krouží po New Orleans a okolí, po Las Vegas, a hledá zločince Elvise... Autoři tohoto spíše televizního snímku, který vypadá jako současné Seagalovy filmy natáčené v Rumunsku, se inspirovali ledaskde. U Bessonova Kurýra, neustále vzlétajícími holuby u Johna Woo, ostatně i zde dojde na plastickou operaci obličeje, A nakonec se dokonce objeví Mickey Rourke jakožto odulý a zmalovaný Elvis Presley! A když jsme u těch kopíráků - hudbu psal někdo pod těžkým vlivem soundtracku z filmu Fontána, resp. jednoho motivu. Příběh je rovněž tak nějak obehraný - kurýr, který doručuje vždy na poslední chvíli (aby to bylo akční a napínavé) zásilky či výkupné, dostane nový job. Doručit kufřík zločinci jménem Evil Silve (ano, jasně, stačí si to přečíst pozpátku, ale hrdina na to přijde až po hodině a čtvrt filmu), o němž nikdo neví, kde se nachází. Od té chvíle jdou po kurýrovi zabijáci, FBI, a tak nějak - když pak známe celkovou pointu - si říkáme, proč vlastně? rotože najednou je to celé vachrlaté, vykonstruované a nelogické. Jedno se však filmu upřít nedá. Má určitou, mírně depresivní, mírně meditativní atmosféru, a sice vykradenou, ale podobně temnou hudbu. Celkově však jde o prosté béčko bez nápadu, čehokoliv nového či zajímavého, o variaci na stokrát viděné. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/kuryr-z-podsveti.html(1.7.2012)

• - Černé hodinky na kurýrově (Jeffrey Dean Morgan) zápěstí jsou značky Suunto X-Lander Military. [Zdroj: suunto.com] (Conspi)

• - V původním obsazení filmu figuroval i Adrien Brody. (Conspi)

• - V scéne, kde Kuriér (Jeffrey Dean Morgan) vyťahuje kufrík z pod stola, z neho trhá papierik ľavou rukou. Následne ho však krčí v pravej. (Johnny.ARN)