Perverzáci

• Austrálie

• Kanada

Horor / Thriller / Mysteriózní / Povídkový

Velká Británie, 2011, 90 min

První povídka mi asi sedla nejvíc a ani mi nepřišla tak moc zvrácená, protože párů, které si chtějí opepřit svůj sexuální život někým třetím, byť by to nebyl dobrovolník, tu už pár bylo a jejich úchylku za úchylku vlastně ani nepovažuji. Že se z jedné z obětí vyklube upíro-zombie, to už je riziko, se kterým se musí počítat. Druhá povídka byla prozměnu ulítlá až moc a i když se tenhle nápad musel vylíhnout v totálně chorém mozku, musím ho pochválit. Ovšem zpracování mi až tak nesedlo a uvítal bych ho přímočařejší. Poslední psí příběh měl také něco do sebe a i když mi chvilku trvalo se do něj dostat, závěrečná hudební sekvence mi to plně vynahradila. Celkově 60%.(17.3.2015)

• Deimos

TV/// Obsazení 1/10 Děj 1/10 Hudba 3/10 Efekty 1/10/// PLUS: asi největší plus je první film, který se velice dobře rozjíždí, navíc překvapivý a nehezký závěr naznačuje že by jste to měli raději vypnout, u prvního ze tří snímku byla i celkem obstojná atmosféra MÍNUS: druhý a třetí film jsou zvrhlé nechutnosti, které nedávají moc smysl a dokážou dost nudit, hodně nepříjemný je filtr u jednotlivých záběrů a špatná kamera včetně nekvalitního obrazu, herci hrají příšerně, hudba je občas nijaká***(Celkem 14%)***Horory patří k mému oblíbenému žánru a přesto že je v tomto žánru spousta slabých snímků, tak ledasco dokážu dokoukat. V tomto případě to ale bylo utrpení./// PS: Být perverzákem se nevyplácí, být divákem tohoto filmu už vůbec ne(31.8.2012)

Zajímavé, ale celkově nesympatické. Kdyby se to celé drželo v tempu a lehkosti první povídky, byl bych víceméně spokojený. Ta první je totiž krátká, svižná, dost ujetá a jednoduše(přesto příjemně)vypointovaná. Druhý kousek diváka celou dobu drží v hezkém očekávání co z toho vyleze(?) aby z toho nakonec vylezla dost nesmyslná spatlanina..(fakt nevím- Buď to bylo tak překombinované, že jsem to nepochopil a nebo to bylo tak banální až je to hloupé). Poslední příběh je jedna velká nesympatická disfunkce, která sice zaujme, ale moc nepobaví a ve výsledku vlastně ani nepřekvapí. Prostě tři divně natočené divnosti pro divné lidi.(25.11.2013)

Povídkový film, ve kterém strach nehraje primární roli. Ani napětí není to hlavní, povídky spíše vypráví zvláštní lidské příběhy s různou mírou úchylnosti a někdy se špetkou mysteriózní příchutě. Rozčlenění filmu do nedlouhých a nezávislých úseků zaručuje absenci zbytečných průtahů a nudných, slepých uliček. Podivné příběhy nebyly můj šálek kávy a v průměru zklamání na poli horrorového žánru odčinila více méně jediná povídka, paradoxně čistě dramatická.(4.2.2012)

První povídka - docela zajímavý a přitažlivý námět, ale takové nějaké nemastné, neslané a nedotažené zpracování, dokážu si představit, že by šel tenhle příběh natočit mnohem pohledněji, živočišněji, šťavnatěji... Druhá povídka - námět vskutku výjimečně zvrhlý, extrémně bizarní a notně nechutný. Ale jako už u první části - nějak mi nesedla ta jeho forma, respektive nijak mě nenadchla, neoslovila. Asi je to tím, že už jsem si odvykl dívat se na alternativní, experimentální, nebo nízkorozpočtové filmy s nejrůznějšími neherci nebo poloherci... Rád bych viděl, jak by si s touto látkou poradil nějaký šílený Asiat. Třetí povídka - tady nemám co vytknout, tenhle příběh se mi líbil jak obsahem, tak i formou a kvůli němu taky celému filmu dávám čtyři hvězdy. Realisticky a věrohodně (aspoň myslím) zobrazený dominantně-submisivní vztah, ve kterém se ovšem muž necítí uspokojeně a poté, co mu dojde trpělivost s jeho partnerkou-mrchou, zosnuje jednu z nejvypečenějších pomst, jakou jsem kdy ve filmu viděl. A hudba k "té" scéně je skvělá a je to i skvělý nápad, protože o to víc pak vynikne těch posledních pár sekund s "originálním" zvukem. Velmi působivé!(2.11.2013)

• - Režisér a producent Sean Hogan měl na začátku natáčení problémy s některými herci, kteří po přečtení scénáře odmítali zahrát své role. (Terva)

• - Snímek byl v listopadu roku 2011 promítán na Mezinárodním filmovém festivalu v Leedsu jako plná nesestříhaná režisérská verze. (Verka13)

• - Originální název, v překladu "malá smrt", pochází z francouzského "la petite mort", což je idiom a metafora pro výraz "orgasmus". (Verka13)