Perverzáci

• Austrálie

• Kanada

Horor / Thriller / Mysteriózní / Povídkový

Velká Británie, 2011, 90 min

Zajímavé, ale celkově nesympatické. Kdyby se to celé drželo v tempu a lehkosti první povídky, byl bych víceméně spokojený. Ta první je totiž krátká, svižná, dost ujetá a jednoduše(přesto příjemně)vypointovaná. Druhý kousek diváka celou dobu drží v hezkém očekávání co z toho vyleze(?) aby z toho nakonec vylezla dost nesmyslná spatlanina..(fakt nevím- Buď to bylo tak překombinované, že jsem to nepochopil a nebo to bylo tak banální až je to hloupé). Poslední příběh je jedna velká nesympatická disfunkce, která sice zaujme, ale moc nepobaví a ve výsledku vlastně ani nepřekvapí. Prostě tři divně natočené divnosti pro divné lidi.(25.11.2013)

Jeden z těch filmů, které se dají vykládat různými způsoby - od znepokojivé sociální sondy zvrácené společnosti, přes temnou podívanou odvrácené lidské duše až po nudu pro zvrhlíky. Jisté je, že filmy posledních let prolomily většinu tabu a díky videotrhu se o zákazy starat nemusí. Soubor tří povídek se zajímá o otázky života a smrti, sexu a násilí. První nám názorně ukazuje, že není chytré vodit si domů cizí lidi, i když to s nimi myslíme zpočátku dobře a následně je chceme třeba naporcovat. Prostřední se vrací k mnohokráte omletému tématu šílených nacistických experimentů, jež i dnes nachází své příznivce. Zdá se příběhově nejslabší, na druhou stranu ale ukazuje na pohrdání lidským životem a degradaci člověka na pouhý materiál. Kolik míst naší planety je dnes a denně něčeho podobného svědkem. Třetí příběh předkládá podivné soužití muže a ženy, jejichž svazek drží pohromadě sexuální úchylky. Zdání však klame! Jak ukáže závěr, sex nebyl oním podivným poutem. Před (možná i místo) kolonku horror bych napsal drama či podobenství.(9.5.2012)

Povídkový film s dobrými hereckými výkony a skvělou hudbou. První povídka se jmenuje " House and home " a je pěkně zvrácená a hodně jsem si ji užíval, škoda, že se z ní na konci vyklubala taková volovinka. Druhá povídka nazvaná " Mutant tool " je pro mě nejslabší, čekal jsem od vytváření mutantů větší brutalitu, ikdyž nápad nebyl špatný, podle starých nacistických plánů jeden doktor zkoušel vytvořit z člověka mutanta, docela dobrá myšlenka. Třetí povídka s jasným názvem " Bitch " se mě líbila nejvíc, je nejúchylnější, nejzvrácenější a nejperverznější a posledních deset minut beze slov a pouze za parádního hudebního doprovodu je naprosto božích!!! Té mařce jsem to ale přál!(17.7.2011)

Tady spíš hodnotím kvalitu s provedením filmu a už tolik ne ty příběhy, které ale vůbec nebyly špatné zvláště druhá povídka byla velice těžká na pochopení. Mým vítězem se ale stává povídka číslo 1, protože měla slušnou atmosféru, napětí a bestiakální konec. Celkově to je dosti zvrácené a perverzní. Překvapivě :)(28.7.2012)

Zvrácenost. Tohle bych do VB neřekla. Je až šílené, jaké zvrácenosti dokáže člověk vymyslet. Jaké různé myšlenky musely tvůrci hlavou projít než zplodil tohle, tři úchylnozvrácenopoetickosexuální povídky, které "normální" člověk nepříjme a řekne si, že je to jenom nechutné dílo bez hlavy a paty, ale já v tom vidím víc. A u třetí povídky se mi dost líbí skladba u pomsty psychicky narušeného kluka, zneužíváného psychicky narušenou přítelkyní.(26.7.2011)

• - Snímek byl v listopadu roku 2011 promítán na Mezinárodním filmovém festivalu v Leedsu jako plná nesestříhaná režisérská verze. (Verka13)

• - Originální název, v překladu "malá smrt", pochází z francouzského "la petite mort", což je idiom a metafora pro výraz "orgasmus". (Verka13)

• - Režisér a producent Sean Hogan měl na začátku natáčení problémy s některými herci, kteří po přečtení scénáře odmítali zahrát své role. (Terva)