Louis Armstrong: Živě v Austrálii (koncert)

Louis Armstrong: Live in Australia

Hudební / Dokumentární

USA, 2000, 57 min

Louis Armstrong

Komentáře uživatelů ke koncertu (2)

10/10 - tohle mě zničilo http://www.youtube.com/watch?v=XzOvJ8wYA1I(26.6.2011)

Repertoár, který se hodně shoduje s pražským koncertem 1965, je výrazně uzpůsobený skutečnosti, že Louis Armstrong měl už za sebou první infarkt: Oproti období vrcholné formy se poměr jeho rolí trumpetista/zpěvák obrátil ve prospěch druhé z nich (což je vzhledem ke zdravotnímu stavu pochopitelné), převažují pomalá a střední tempa, výjimečně rychlejší čísla zůstávají na členech doprovodné kapely. Koncert v Lucerně znám jen ze zvukového záznamu, ale nemůžu se zbavit pocitu, že má přece jen podstatně větší grády (možná muzikanty vyprovokovalo vřelejší obecenstvo) než ten australský, který na jednu stranu sice potěší příjemnou atmosférou a protagonistovým jazzovým cítěním (ze kterého se léty neztratilo nic), na druhou stranu ale příliš nenadchne. Hlavně ne toho, kdo má možnost srovnání s Armstrongem 30. a 40. let, kdy se spolupodílel na hledání a určování nových vývojových směrů v jazzu. -------- V titulcích pořadu uvedeno: režie Ian Holmes.(22.7.2012)