Nadaný mladý hudobný skladateľ Eliseo Montalbán (Benjamín Vicuña) skomponuje neuveriteľne mocné a znepokojivé dielo, ktoré akoby sťahovalo poslucháča so sebou do hlbín mora. Pomenuje ho Rapsodia Macabra. Pri jej premiére sa prihodí tragédia, následkom čoho mladý skladateľ zošalie a zmizne bez stopy a spolu s ním sa stratí i Rapsodia Macabra. Ale to iba do chvíle, kým sa ju rozhodne vypátrať, oživiť a opäť začať hrať Montalbánov obdivovateľ, klavirista menom Ricardo Coppa (Gastón Pauls), a to i napriek tomu, že skladba bola napísaná výhradne pre ženu! (sochoking)

sochoking

Fuga je o chlapíkovi, ktorý je geniálne nadaný hudobný skladateľ. Skomponuje neuveriteľne mocnú až znepokojivú symfoniu nazvanú Rapsodia Macabra, pri ktorej premiere zošalie a zmizne nevedno kam. No a jeho verný obdivovateľ sa bude snažiť vypátrať práve onú zmiznutú symfoniu, oživiť ju a začať hrať, no a to bude práve tá časť filmu, ktorá sa mne už zdala docela nudná, pretože hlavný hrdina ( ten, čo sa naháňal za stratenou muzikou) mi bol nesympatický aj spolu s tou jeho bandou a nič iné nerobili, len behali, naháňali a zdrhali. Za zmienku stojí snád' rola Alfreda Castra čoby buzeranta. 50% ()