Dům u vycházejícího slunce

Pitbull

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2011, 90 min

• Lacike

Po nestastnej udalosti v uvode filmu je bývalý policajt donuteny patrat po vrahoch syna svojho bosa. Sice jednoducha ale slubna zapletka, z ktorej by schopni tvorcovia vykresali nekompromisnu drsnu krimi. Lenze žiadni schopni tvorcovia na tomto filme nepracovali. Naivnejsia ako ustredna zapletka plna "necakanych zvratov" je len hlavna postava v podani hromotluka Bautistu. Cele to patranie vyzera nasledovne. Bautista chodi z domu do domu, kde vypocuva nejakych nehercov a zhruba kazdych 30 minut natrafi na chudáka, ktoremu musi dopomoct k rozviazaniu jazyka mensou bitkou. Vsetky tie bitky vyzeraju ako keby sa chlapci objali a kedze si predtym asi nieco vypili tak sebou hadzu o zem a rozmlatia nabytok. Evidentne jediny kto sa pri tom zlakol je kameraman, ktory poskakuje okolo s epileptickym zachvatom. Nastastie tychto "velkolepych akcnych scen" je minimum a väcsinu stopaze tvoria nezazivne natahovane a neskutocne hlupe dialogove sceny. Ex-wrestler Bautista mal ako jeden z mála zucastnenych dostatok rozumu a kedze pozna obmedzeny rozsah svojich hereckych schopnosti, tak sa nesnazil prilis hrat a cely film si prakticky monotonne odšepká. Vdaka tomu sice nezaujme, ale aspon neposobi prilis trapne. Vysledok je amatersky vyzerajúca katastrofa, ktora uspokoji snad len extremne nenarocnych divakov, ktory este ziadny film nevideli. 2/10.(11.11.2011)

Tak tohle mě mile překvapilo.Čekal jsem klasické béčko,ale myslím si,že to má vcelku úroveň.Když srovnám herecké výkony např. Steve Austina,kterého jsem dnes v jednom filmu viděl a Dave Bautistu tak se moc srovnat ani nedá.Austin mě přijde jak prkenej a pomalu nehne brvou.Přitom Bautista stejně jako Austin nemá za sebou téměř žádnou hereckou průpravu,ale přesto působí přirozeně a dá se s jeho postavou lépe identifikovat.Co se týče tohoto filmu tak je to příběh o bývalém poldovi co nedělal zrovna morální věci a musel jít sedět,když vyleze tak ho zaměstná šéf místního casina,ale jednoho dne se v casinu odehraje ozbrojená loupež a všechny stopy vedou k policistovi Rayovi...Navíc mě překvapil konec filmu a pokládám to buď za nedodělané a nebo odlišné ,přikláním se k druhému.Ještě doplňuji,že dost asi udělal i dobrý dabing.Za mě tedy celkově 75 % a čtyři hvězdy.(30.3.2015)

Jako obsadit 140-ti kilový hovado, do civilní role, tak tomu musím zatleskat. Bautista je překvapivě dobrej herec, kterej se na tu roli hodí a člověk mu věří každý slovo. Příběh není nijak novej nebo originální a průměrně inteligentní šimpanz na to, kdo za vším stojí, přijde asi za 5 minut. O to tu ale myslím nejde. Film mě fakt bavil a musím tvůrce pochválit za to, že se nenechali strhnou Bautistovou vizáží. Příběh tak sází spíš na dialogy, než na bitky. Jasně, bitky tu jsou a hlavní hrdina v nich zvítězí, ale přitom se zadejchá a taky jich pár schytá. Prostě jako normální člověk. Celkově nic nového pod sluncem, ale zábavný a řemeslně kompetentní film. ___ Rozpočet byl 1,5 milionu dolarů.(15.8.2011)

Nič prevratné, ale na druhej strane, nebolo to až také zlé. Bautista keby mal oholenú hlavu a nefajčil by v každej druhej scéne, vyzeral by lepšie. Úplne chápem, že zrýchlený pohyb mu pri jeho 140 kg robí problém. Purcell ako drsňák, no videl som už aj v lepších úlohách. A samozrejme dve postavy, na ktoré som sa tešil najviac. Trejo a jeho 5 minút, celkom fajn. A samozrejme krásna Amy Smart. Dobrá úloha, dobre zahraná. Inak dej, scenár čistá žumpa. Pekná bola hudba a atmosféra. Veľmi slabé 3 z 5(4.2.2013)

• Fanucci

Začíná to slibně, ale samotná zápletka je dost triviální a nepříliš napínavá. Film by zachránily kvalitní akční scény, ale těch bylo překvapivě velmi málo a navíc neohrabaná hora svalů Bautista při nich jen mávala svými obrovskými prackami - žádná propracovaná choreografie, nápad...Celkově jde o velmi slabý a místy až amaterský film co se kvality scénáře a dialogů týká. Když tento film neuvidíte, o moc nepřijdete.(10.7.2011)

• - Natáčení probíhalo v Michiganu ve městě Grand Rapids. (Terva)