Reklama

Reklama

Ledový teror

(TV film)
Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, 2011, 87 min

Obsahy(1)

Horníci na Aljašce těží diamanty. Jednoho dne vyvrtali velkou díru do permafrostu a z té vylezlo monstrum v podobě obřího ještěra. Tento ještěr začne požírat a zabíjet všechny horníky. Několik z nich se stihne ukrýt v karavanu. Pak se děj přesouvá k řidičům kamionu. Mezi ty nejlepší patří Neil a Jack. Šéf, který kamioňákům velí, říká, že potřebuje ještě jednu jízdu. Do dolu je potřeba dopravit náklad trhavin. Šéf nakonec přesvědčí Jacka a Neila za trojnásobnou mzdu. Jack musí vzít do kamionu vědkyni jménem Rachel, kterou dostal do míst kongres. Rachel zkoumá arktické větry a musí situaci prozkoumat, jinak by mohl být důl uzavřen. Po cestě dojde k problémům a náklaďáky se musí dostat přes rozbředlý led. To se nakonec podaří a po několika hodinách dorazí oba vozy do lomu. Tam je ale spoušť. Všude jsou mrtvá těla. Pod dekou se schovává přeživší horník jménem Tyee. Je to Inuk a vypráví starou legendu o tvoru zvaném Wen Šu, který zabíjí lidi. Po chvíli se ještěr objeví. Všichni se nejprve schovají a poté utíkají k náklaďákům, do kterých nastoupí. Přidá se k nim další přeživší Karl. Kamiony se vrací po ledové stezce, když se najednou ještěr objeví na jednom z nich a zabije Tyee. Poté začne hořet Jackův kamion a všichni musí za jízdy přeskočit k Neilovi. Když odjedou od ještěra dál, musí zastavit na kontrolu kamionu. Tam se ale znovu objeví ještěr a zabije Karla. Neil, Jack a Rachel pak znovu odjíždí a po několika kilometrech zastavují kvůli opravě vozu. Opět se objevuje ještěr a Rachel s Neilem se schovají ve sněhu. Jack se také schoval do sněhu. Ještěr zmizel a všichni tři jdou sněhem do jediné chaty, která se v okolí nachází... (TV Prima)

(více)

Recenze (42)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

O co chudší by byl náš filmový svět bez společností jako Asylum či SyFy?:D Já jsem spokojená. Překvapivě docela povedený scénář a hlavně i dialogy. Samozřejmě nějaké ty chybky se v něm najdou, ale celkově mě netahal za uši, což je častý problém u podobných kousků. Prehistorický dinosaurus naopak disponuje typickým laciným digitálním "kabátkem." Velmi mě překvapila romantická chvilka dvou ústředních hrdinů, která se mi moc líbila a vůbec mi nepřišla patosovitá či klišovitá, stejně jako mě zaujal jejich rozhovor v tomto intimním momentu:) Už dlouho se mi nestalo (a jestli vůbec), aby se mi ve sci-fi, katastrofických a podobných béčkovitých filmech zalíbila nějaká romantická "vsuvka." Zde na mě působila jako vystřižená z kvalitního dramatu. Takové... hezké:) ()

SeBig 

všechny recenze uživatele

Ta romantika tam vážně být nemusela vubec se to do dané situace nehodí. Trucky na ledě ktomu přidejte debilně vytvořenou počítačovou příšeru a 3 hlavní "hrdinové" který vubec neumějí hrát a chovají se jako by tohle prožívali každý den. Soundtrack docela dobrý ale spíš než ze strachu jsem měl husí kůži z grafického provedení a velmi nudného děje. Komu se libil film Varan vs. Kobra a podobné slátaniny tohle se nemuže nechat ujít! ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Přijde mi trochu nefér zrovna tenhle film potopit. O odpad rozhodně nejde - režisér je docela zručný a kameraman dokonce chvílemi vynikající. Na to, jak omezený na tohle musel být rozpočet, jaké (ne)herecké hvězdičky vyfasovali, a na to, že trikaře dělal Pepíček Nováků z 5. třídy pomocné školy, o scénáři nemluvě, na to se snažili rejža, kameraman, střihač i někteří herci hodně. Když je ale základ na prd, vyjde z toho nezáživná jednohubka na sobotní noc, takový ten film pro letní autokina. O logických nesmyslech, dějových nesmyslech, nedomyšlenostech ohledně toho, co predátor umí, a neumí, o mizerných tricích a tom, že ještěrka vypadá chvíli velká jako dům, a v dalším záběru je sotva vysoká jak náklaďák, nebo otázkách typu, proč přeskakovali mezi auty, když mohli zastavit, čím se asi živila příšera doposud, o tom už tady je řeč v jiných komentářích. Ale mne film docela ve svém žánru "jednohubka na letní noc v autokině nebo doma sám" bavil, líbila se mi nejednoznačná postava předáka z dolů, a jen jsem si říkal, jak by to asi vypadalo, kdyby měl film větší rozpočet a scenáristu alespoň s jednou mozkovou buňkou. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Uf, to jsem se zase posmála, div jsem si neucákla do pyžama! Jste-li odpaduchtivý divák, vřele doporučuji se taktéž podívat na Arktidu v letním období (sice tam jednou ochotníci simulují div ne umrznutí, ale dojem kazí chybějící obláčky páry u úst, absence jektání zubů, třesení a podobně), kde se pomocí výbušnin dělají do permafrostu díry a z těch lezou prýeskymácké pohádky, tedy velmi čilé přerostlé ještěrky. Dobrá, jedna ještěrka, co v některých záběrech vypadá velká asi jako varan, zatímco v jiných scénách se vztyčí na zadní a shlíží na svůj jídelníček rudým zrakem z výšky šestipatrového činžáku. Menu má tento obojživelník poměrně chudobné: těžaře, hrdinné kamioňáky, nezbytnou (a úplně zbytečnou) kozatou ekoložku plus nějaké ty arktické poustevníky. Ještěrka je slepá, hluchá, bez čichu a blbá, přesto se jí průběžně daří ulovit jednotlivé chody a prožrat se až do trpkého konce. Během degustace je schopná trhat plechy unimobuněk (kde tři zákusky strčí před dveře stůl, přestože se dveře otevírají ven;-)) a přerážet ocelové sloupy, aby o chvíli později bezradně kroužila kolem papundeklové letní chatky arktických penzistů (zvenku něco jako větší kůlna, uvnitř to má ovšem prostory jako Labská bouda). Okamžik, kdy uprchlíci v této papírové haciendě zakrývají okna záclonami, aby ještěrka netušila, kde se skrývají, je vskutku výživný! Jako by je předtím nebyla schopná sledovat desítky kilometrů pod vodou, zatímco uháněli v kamionu po tajícím ledu. Led přinesl další úžasně vtipné okamžiky: kupříkladu jeho dramatické praskání a rozevírání přímo před náklaďáky skončilo tím, že řidiči museli přejet pár rozbředlých louží. A podezřelé bylo také vynoření ještěrky vedle stojícího kamionu, prorazila asi půlcentimetrovou ledovou krustu... ty náklaďáky musely být nějaké hodně odlehčené, když se na tak tenké vrstvě nepropadly, a v Arktidě muselo být sakra žhavé léto! Má vůbec smysl rozepisovat se o dementním chování postav, třeskutě stupidních dialozích a zcela nepřítomné logice (o fyzikálních zákonech a chemických či biologických procesech ani nemluvě)? "Ta příšera asi vidí naše teplo, tak počkáme do rána, to nás neuvidí tak dobře!" :-))) A ráno vylezli před chatrč s plamenometem:-))). Akorát mě mrzí, že jsem zalomila v okamžiku, kdy hladová ještěrka zakousla dezert z poslední trojice a jen podle zdejších fotek se mohu dohadovat o obojživelníkově bídném skonu. Zmínku si zaslouží speciální efekty a animace monstra: před čtvrt stoletím by to celkem ušlo... na rok starý film je to ukrutná bída. Nádherně špatný a debilní kousek ve všech ohledech, uzřela jsem však nedávno omylem "Hotel Paradise" a tak vím, že existují i mnohem horší sračky než "Ledový terror", proto dávám 10% třeba za exteriéry a 5% za hezké oči dvou hlavních mužkých hrdinů. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Toto bola takmer hodina a pol crazy, nízkorozpočtovej, ultra béčkovej hlúposti. Nezmysel z produkcie mizernej americkej spoločnosti SyFy, natočený v roku 2011 neschopným televíznym režisérom Terry Ingramom. Hlúpy scenár, otrasení herci, príšerná kamera, nevhodný soundtrack, debilné dialógy, primitívne digitálne triky. Celé zle! Total shit! Absolútny brak! Napriek tomu som sa pri tom celkom fajn pobavil. Zrejme preto, že som vedel do čoho idem a najmä preto, že som mal v sebe asi tak šesť pív. Monster movie "Ľadový teror" (Ice Road Terror) je vhodný jedine ako absurdné spestrenie konca prehýrenej noci. Úlet. * ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo na Britannia Beach v Britské Columbii v Kanadě. (lost815)

Reklama

Reklama