Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Priemerná, pozerateľná teen komédia, ktorá narozdiel od väčšiny, aspoň nerozčuľuje a dá sa bez ujmy na zdraví dopozerať až do konca. Ja však nesúhlasím s výrokom Kat Stratfordovej: ".....nechcela som ísť so stádom, chcela som byť iná..." Myslím si pravý opak. Je veľmi dôležité udržať sa v "stáde". Chápem, že to môže byť lákavé, a keď je človek dobrý, môže si dočasne získať obdiv od ostatných, ale nakoniec... časom ho aj tak všetci znenávidia, pričom dôvodov bude veľa a budú sa od človeka k človeku líšiť. Človek mimo stáda dlho "neprežije", takto sa šťastie nedá nájsť. Je dôležité naučiť sa žiť v tom stáde a radšej si s každým vychádzať. Myslím, že na konci to pochopila aj ona. 60/100(6.2.2014)

Nie je to môj štýl (americké teeneagerské komédie), ale je to prekvapivo zaujímavé a dobre. Vtedy ešte nie moc známy herci utiahli film skvelo a Heath Ledger sa osvedčil ako skvelý herec. Film nič moc zaujímavé nové nenaservíruje, ale vie to pekne roztočiť aj s tým čo tu už bolo.Jednoduchý, ale zaujímavý dej je skvelo zrežírovaný, má tempo a štýl, fajn postavy sa starajú o to aby sa divák nenudil, takže aj vtipný humor a fajn zábava je namieste. Skratka fajn oddychovka s dobrými hercami. 70% - 3*(5.2.2012)

Ze začátku hodně povedená a hlavně humorná komedie, která se ale v okamžiku, kdy se mnohé postavy začnou vnitřně proměňovat, uvědomovat si a chápat různé věci, přesně tak, aby americký životní film a hollywoodský nechutný morální patos zůstal zachován, začne trochu bortit. Ale dobré na ní je právě to, že ač do bahna klesat začne, nezabředne do něj a neudusí se v něm a to třeba hlavně díky výborné Julii Stiles, která celou dobu drží celý film hrdě s hlavou vztyčenou. Sice je to mnohdy vyprázdněnější než se to snaží tvářit, ale dobrá hudba, dobrý humor, dobrá zábava. Otec holek je fakt zábavný borec, stejně tak černošský učitel. 3,5*(12.1.2012)

• hippyman

naprosto předvídatelná, přiblblá teen-komedie, samozřejmostí je super teen-hudba a super teen-vtípky, cool teen-party, kde je samozřejmě milion teen-týpků chlastajících neteen-pivko a olizujících náhodné teen-kolemjdoucí... proč je to pořád stejný a pořád stejně tupý?! a proč jsem na to sakra čuměl?! :) vidět to v teen-věku, asi to bude super teen-zážitek, takhle prošuměl kolem se svými (ani nevím pořádně za co) teen-40%...(6.4.2008)

Jedná se o jednu z mála teenagerských komedií, která v rámci svého žánru, má smysl. Nikdy předtím jsem neviděl tak šílený ústav, jako tady. Samozřejmě tato komedie nemá s 500 dní se Summer společného jen hl. herce (Joseph Gordon-Levitt), ale i další, hezčí entitu - o které však pomlčím, a ani nenapovím víc. (: ✔(14.9.2011)

• - Režisér Gil Junger ve filmu ztvárnil menší roli jednoho z učitelů. (Olík)

• - O rolu Patricka sa uchádzali aj Josh Hartnett a Ashton Kutcher. (misterz)

• - Budova, ve které se natáčelo je střední škola v Tacoma, stát Washington. Původně se jednalo o luxusní hotel, který byl po požáru přestavěn právě na školu. (Elisebah)