poster

Deset důvodů, proč tě nenávidím

 • Česko

  10 důvodů proč tě nenávidím

 • USA

  10 Things I Hate About You

 • Slovensko

  10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

 • Velká Británie

  10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petaspur
  ****

  Bianca a Kat Statfordovy, přebornice v kopání do mužských genitálií, mají velmi starostlivého tatínka, jež při výchově spolehlivě skloubil svou porodní profesi s vězeňským drilem. Sestry se však poněkud odlišují, neboť krásnou Biancu (pro mne nevýrazný typ ňoumky) všichni milují a svérázně nabroušenou Kat (pro mne ideál partnerky) svět svorně nesnáší. Jenže život přináší nevýrazné uvolnění zákazu randění, tři nápadníky ve složení ňouma, model, pohoďák a klasická romantická komedie, jejíž rozuzlení by pravděpodobně odhalila i obzvlášť rafinovaně retardovaná ředkvička, může v klidu vykrádat velkého Alžbětince. Pro můj pokleslý vkus snímek nabídl dostatek ironických poznámek, zábavných situací i bílých černochů ("Jasně, bratře!").(15.2.2010)

 • Malarkey
  ****

  Znám ten film z dřívějška, ale když jsem na něj po dlouhé době koukal...a to den před zkouškou...tak jsem se stejně výborně bavil. Dese důvodů, proč te něnávidím je klasikcá komedie s prvky romantiky, ale v životě jsem bláznivější školu v amerických komediích neviděl. Bavilo mě to dřív, baví mě to i dneska a Heath Ledger je neodolatelnej :-)(17.2.2010)

 • Gimli
  **

  Je to zábavné, ale od záčatku do konce tak žalostně předvídatelné. V podstatě každou scénu jsem si domyslel dřív, než se odehrála. A to mi hrozně vadilo. V rámci teenagerovské komedie mě i celkem pobavilo, že hlavní představitele nebyli "permanentně krásní". Ale budiž, nemůžu popřít, že je to dobrá oddechovka.(1.8.2002)

 • Djoker
  ****

  Nejlepší teen komedie, kterou jsem viděl. Možná trošku odvážné tvrzení, ale na rozdíl třeba od Prciček si tento film nevypomáhá fekalitami. Dějová linie je vzhledem k žánru nečekaně zajímavá a hlavně tady jsou skvělé postavy, které do příběhu přirozeně zapadají. Musím vyzdvihnout dvě. Černošského učitele literatury, který ze sebe sype jednu hlášku za druhou a s černou elegancí stírá všechny studenty. Když byl na scéně, tak jsem se válel smíchy. Třešničkou na dortu je pak záhadný samotář v podání Heatha Ledgera.(15.2.2010)

 • Radek99
  **

  Ať už je tenhle teenegerský film inspirovaný čímkoliv, třeba Shakespearem či samotnou Biblí, je to pořád jen prázdný nudný filmový tvar plný plochých černobílých charakterů, vykonstruovaných frází a na efekt znějící muziky. Shakespeare by se v hrobě obracel a jediným světlým momentem vážícím se k jeho jménu byla scéna, kdy černošský středoškolský profesor literatury rapuje jeden z jeho sonetů... Jinak nic...jinak nic...(16.2.2008)

 • - Julia Stiles se původně ucházela o roli Biancy. (Karlos80)

 • - O rolu Patricka sa uchádzali aj Josh Hartnett a Ashton Kutcher. (misterz)

 • - Když má Bianka hodinu tělocviku (střílení) střelí šíp do učitele. Hned se k němu všichni seběhnou a pošlou jednu holku pro lékárničku. Ta sice běží, ale za chvíli je vzadu vidět jak se zastavila a jen se tam poflakuje. Že by jí ta ochota tak rychle přešla?? (Roby)