poster

Deset důvodů, proč tě nenávidím

 • Česko

  10 důvodů proč tě nenávidím

 • USA

  10 Things I Hate About You

 • Slovensko

  10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

 • Velká Británie

  10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jirka_Šč
  ****

  S odstupem času stále nadstandardně koukatelné a zábavné. Film měl štěstí na dobré mladé začínající herce. ■ Shakespearovo Zkrocení zlé ženy se v angličtině jmenuje The Taming of the Shrew. Výraz "shrew" znamenal ve staré angličtině rejska. Rejsek je velmi aktivní, hodně žere, při zápase vydává nepříjemné zvuky. Ve shakespearově době označoval tento výraz zlou a svárlivou (ďábelskou) ženu. Ve filmu 10 důvodů, proč tě nenávidím, označí ve scéně na parkovišti jedna z postav Kat za "shrew". V českých titulkách je to přeloženo jako "harpyje".(14.9.2011)

 • kingik
  **

  Pan Walter Statford má dvě dcery v středoškolském věku- krásnou a mezi, lidmi oblíbenou Biancu, která ještě nikdy neměla rande, a starší, věčně špatně naladěnou Katrinu, která svojí nepřístupností odradí každého potencionálního nápadníka. V domě Statfordových však panují přísná pravidla- Bianca nesmí jít na rande dřív než Katrina. Naštěstí, Bianca dostane úžasný nápad. S pomocí chlapce, který po ní touží, se snaží spřátelit svoji sestru s Patrickem Veronem, studentem se záhadnou minulostí, který je pro ostatní rovněž tvrdým oříškem. Obě černé ovce se však do sebe zamilují a divák, tedy v tomto případě já, musí tuto nezáživnou kravinu o ničem doslova přetrpět. Ani slibní herci nedokázali z téhle podprůměrné komedie nic vydolovat a tak zůstal jen slibný potenciál, který se tvůrcům nepodařilo naplnit. Dobře jim tak.(10.2.2009)

 • hippyman
  **

  naprosto předvídatelná, přiblblá teen-komedie, samozřejmostí je super teen-hudba a super teen-vtípky, cool teen-party, kde je samozřejmě milion teen-týpků chlastajících neteen-pivko a olizujících náhodné teen-kolemjdoucí... proč je to pořád stejný a pořád stejně tupý?! a proč jsem na to sakra čuměl?! :) vidět to v teen-věku, asi to bude super teen-zážitek, takhle prošuměl kolem se svými (ani nevím pořádně za co) teen-40%...(6.4.2008)

 • Malarkey
  ****

  Znám ten film z dřívějška, ale když jsem na něj po dlouhé době koukal...a to den před zkouškou...tak jsem se stejně výborně bavil. Dese důvodů, proč te něnávidím je klasikcá komedie s prvky romantiky, ale v životě jsem bláznivější školu v amerických komediích neviděl. Bavilo mě to dřív, baví mě to i dneska a Heath Ledger je neodolatelnej :-)(17.2.2010)

 • Seabeast
  *****

  Pět hvězd z prostého důvodu - stará láska nerezaví. Film, co jsem viděl prvně na základce a stále mě baví, protože je radost ho sledovat, i když dopředu víte, jak to všechno dopadne. Každá postava má svůj specifický charakter a film nepostrádá spád a dle mě i nemá slabého místa ve scénáři. Má to nadhled, má to vtip a nebere se to zbytečně vážně. Ze všech těch Prciček a amerických teenage komedií má i pro mě hodnotu. V tomhle jsem se fakt našel a když je chuť, tak se rád k Deseti důvodům vracím, srdcovka...(10.9.2013)

 • - Michael říká: "Má lásko, obnov svou sílu." To je jeden řádek z Shakespearova Sonetu 56. (Elisebah)

 • - O rolu Patricka sa uchádzali aj Josh Hartnett a Ashton Kutcher. (misterz)

 • - Julia Stiles si ve filmu čte knihu od Sylvie Plath - "The Bell Jar". Podle IMDb hrála v roce 2008 ve stejnojmenném filmu. (EmilyL.)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace