Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Hodně pohodová ač docela průhledná teenagerovská komedie, se sympatickým obsazením, kde je totálně nejlepší Larry Miller, jakožto otec, kterej nejspíš sežral všechno moudro světa, taky dobrej úměrnej příběh, kterej je zábavnej a vyhýbá se fekálnímu humoru. Navíc když k tomu připočtu dobrou hudbu vyjde mi dost cool oddychovka na hodně zkouknutí ! "Víš, můj kamarád Cameron má velkej zájem o Biancu Stratfordovou" - "Má bradavky s příchutí piva nebo co?"(15.12.2007)

Ze začátku hodně povedená a hlavně humorná komedie, která se ale v okamžiku, kdy se mnohé postavy začnou vnitřně proměňovat, uvědomovat si a chápat různé věci, přesně tak, aby americký životní film a hollywoodský nechutný morální patos zůstal zachován, začne trochu bortit. Ale dobré na ní je právě to, že ač do bahna klesat začne, nezabředne do něj a neudusí se v něm a to třeba hlavně díky výborné Julii Stiles, která celou dobu drží celý film hrdě s hlavou vztyčenou. Sice je to mnohdy vyprázdněnější než se to snaží tvářit, ale dobrá hudba, dobrý humor, dobrá zábava. Otec holek je fakt zábavný borec, stejně tak černošský učitel. 3,5*(12.1.2012)

"I hate it when you’re not around, and the fact that you didn’t call. But mostly I hate the way I don’t hate you, not even close…not even a little bit… not even at all." Jedna z těch lepších "teenage" komedií co kdy vznikli. Tenhle film mám hrozně ráda a to nejen kvůli Heathovi. Julii tady zkousnu, ale kdyby její roli hrál někdo jiný, nezlobila bych se. Nemůžu si pomoct 5*(15.2.2010)

Pět hvězd z prostého důvodu - stará láska nerezaví. Film, co jsem viděl prvně na základce a stále mě baví, protože je radost ho sledovat, i když dopředu víte, jak to všechno dopadne. Každá postava má svůj specifický charakter a film nepostrádá spád a dle mě i nemá slabého místa ve scénáři. Má to nadhled, má to vtip a nebere se to zbytečně vážně. Ze všech těch Prciček a amerických teenage komedií má i pro mě hodnotu. V tomhle jsem se fakt našel a když je chuť, tak se rád k Deseti důvodům vracím, srdcovka...(10.9.2013)

• tron

Nepriznaná adaptácia Shakespearea sa - v nie príliš zaujímavom prevedení - sústredí na tínedžerského diváka. Tomu odpovedajú aj dialógy, scenár a použitý humor. Snímka je vďačná snáď len po hereckej stránke (Stiles, Gordon-Levitt a ešte pôvabne nevycválaný Heath Ledger) a zaujme postavičkou extra nynfomanky, ktorá je zhodou náhod riaditeľka školy.(16.2.2008)

• - Kat má v pokoji na stěně plakát se skupinou The Gits. Zpěvačka této kapely byla v roce 1993 zabita ve Seattlu. (Elisebah)

• - Cameron říká:" Já hořím, já toužím, já hynu." To je přímá citace ze Zkrocení zlé ženy. (Elisebah)

• - Michael říká: "Má lásko, obnov svou sílu." To je jeden řádek z Shakespearova Sonetu 56. (Elisebah)