Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko 10 důvodů proč tě nenávidím (více)
Trailer

Sotva Cameron James nastoupí na novou střední školu, zamiluje se do všemi obletované studentky Bianky. Jenže té se líbí hezoun Joey Donner, proslavený ve škole hraním v reklamách. Joe se vsadí, že dívku sbalí. Potíž je v tom, že Biančin přísný otec nařídil, že Bianka může jít na rande, pokud půjde také její starší sestra Katarina. Jenže ta o randění nestojí a ani kluci se o ni právě neperou. Katarina se totiž netají hlubokým despektem k okolí, a ke klukům obzvlášť. Pokud tedy chtějí Cameron nebo Joey dostat Bianku na rande, musí sehnat někoho, kdo by pozval její sestru. Jediný, kdo je k tomu ochotný, a to ne zadarmo, je Patrick, který nemá dobrou pověst a o jeho roční nepřítomnosti koluje řada divokých historek. Brzy Patrick zjistí, že Katarina bude velmi tvrdý oříšek. (TV Nova)

Trailer

petaspur

Bianca a Kat Statfordovy, přebornice v kopání do mužských genitálií, mají velmi starostlivého tatínka, jež při výchově spolehlivě skloubil svou porodní profesi s vězeňským drilem. Sestry se však poněkud odlišují, neboť krásnou Biancu (pro mne nevýrazný typ ňoumky) všichni milují a svérázně nabroušenou Kat (pro mne ideál partnerky) svět svorně nesnáší. Jenže život přináší nevýrazné uvolnění zákazu randění, tři nápadníky ve složení ňouma, model, pohoďák a klasická romantická komedie, jejíž rozuzlení by pravděpodobně odhalila i obzvlášť rafinovaně retardovaná ředkvička, může v klidu vykrádat velkého Alžbětince. Pro můj pokleslý vkus snímek nabídl dostatek ironických poznámek, zábavných situací i bílých černochů ("Jasně, bratře!"). ()

StarsFan

Celkem podařená teenagerská komedie (se slovem nejlepší nebo silně naprůměrná bych ale narozdíl od některých tady byla opatrná), která měla pár výborných scén, například Ledgerův zpěv na stadionu nebo taktika "klamání těla" přednášená Julií Stiles trenérovi. Jinak si ale nemůžu pomoct, ten vývoj byl šíleně prostej, předvídatelnej a místy i trochu nudnej. A to by se komediím stávat nemělo. ()

kingik

Pan Walter Statford má dvě dcery v středoškolském věku- krásnou a mezi, lidmi oblíbenou Biancu, která ještě nikdy neměla rande, a starší, věčně špatně naladěnou Katrinu, která svojí nepřístupností odradí každého potencionálního nápadníka. V domě Statfordových však panují přísná pravidla- Bianca nesmí jít na rande dřív než Katrina. Naštěstí, Bianca dostane úžasný nápad. S pomocí chlapce, který po ní touží, se snaží spřátelit svoji sestru s Patrickem Veronem, studentem se záhadnou minulostí, který je pro ostatní rovněž tvrdým oříškem. Obě černé ovce se však do sebe zamilují a divák, tedy v tomto případě já, musí tuto nezáživnou kravinu o ničem doslova přetrpět. Ani slibní herci nedokázali z téhle podprůměrné komedie nic vydolovat a tak zůstal jen slibný potenciál, který se tvůrcům nepodařilo naplnit. Dobře jim tak. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já budu v noci spát. Spánkem otců, kteří vědí, že jeho dcery nejsou inseminovány." Tak nám yorkšírek Bianca nemůže randit, dokud si pitbull Kate nenajde kluka. Fajn, tak to je v pohodě, protože já se hlásím. Mně totiž Kat padla hned do oka a nemůžu ji z něj vyndat. Hraje fotbal, řádí na rockovejch koncertech, skvěle tančí v rytmu tequily a hbitě setře každýho, kdo o to projeví zájem. Prostě dokonalá holka, ale je tady ten týpek, kterej na černým trhu vyměnil játra za reprobedny a to je soupeř nad mý možnosti. Takže odcházím, ale bavím se, takže až ji omrzí, tak si promluvím s jejím tátou gynekologem o zkrocení zlý ženy a udělám z něj dědu. ()

Jacinda

Mno trochu rozporuplné. Děj je až trapně předvídatelný a plný klišé. Na druhé straně tato komedie má Heatha Ledgera. Kdykoli se objevil na scéně, musela jsem se usmát. A když se usmál, culila jsem se na něj, jako by balil mě (můj přítel tomu přihlížel s naoko nasupeným výrazem :-)) Musím říct, že jsem se mnohokrát zasmála, nechápu ale moc logiku tohoto filmu. Nepochopím to, protože nejsem povrchní Američan, kterému jako projev lásky postačí zpívání před celou školou na tribunách (už vím co parodoval Bulšit) a který bezmyšlenkovitě poslouchá své rodiče, i když hlásají sračky (k autoritám mám velký respekt, ale co je moc to je moc). Navíc hlavní představitelka prostě není sympatická a rozhodně jí nepomůže, že je zoufale plochá jako prkno (ty modré šaty bohužel odhalily až moc = nic). Dohodli jsme se s Mirkem na ** ale přeci jen dám asi 3. Možná proto, že kontrast mezi Katiným a mým poprsím je natolik enormní, že mi Mirek neustále zvyšoval seběvedomí ;-) ()

• Shakespearova hra „Zkrocení zlé ženy“ se v angličtině jmenuje „The Taming of the Shrew“. Výraz "shrew" znamenal ve staré angličtině "rejsek". Rejsek je zvíře velmi aktivní, hodně žere a při zápase vydává nepříjemné zvuky. V Shakespearově době označoval tento výraz zlou a svárlivou (ďábelskou) ženu. Ve filmu označí ve scéně na parkovišti jedna postava Kat (Julia Stiles) za "shrew“. (Jirka_Šč)
  • Cameron (Joseph Gordon-Levitt) říká: "Já hořím, já toužím, já hynu." To je přímá citace ze "Zkrocení zlé ženy". (Elisebah)

Související novinky

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (více)