Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Kašlu na to. Deset důvodů... je jednou z nejlepších romantických komedií, jaké jsem kdy viděl a skrývá v sobě mnohem víc, než se z místních "usazených" hodnocení zdá. Vtipů má totiž víc než většina produkce posledních pěti let a herci jsou až příliš příjemní na to, abyste si je po pár minutách neoblíbili. Julia Stiles je jako kick-ass chick překvapivě kouzelná, Ledger nikdy nebyl tak "cool"a "cute" zároveň a hláškující černošský profesor je jednoduše geniální. 9/10(26.1.2008)

Nie je to môj štýl (americké teeneagerské komédie), ale je to prekvapivo zaujímavé a dobre. Vtedy ešte nie moc známy herci utiahli film skvelo a Heath Ledger sa osvedčil ako skvelý herec. Film nič moc zaujímavé nové nenaservíruje, ale vie to pekne roztočiť aj s tým čo tu už bolo.Jednoduchý, ale zaujímavý dej je skvelo zrežírovaný, má tempo a štýl, fajn postavy sa starajú o to aby sa divák nenudil, takže aj vtipný humor a fajn zábava je namieste. Skratka fajn oddychovka s dobrými hercami. 70% - 3*(5.2.2012)

Pět hvězd z prostého důvodu - stará láska nerezaví. Film, co jsem viděl prvně na základce a stále mě baví, protože je radost ho sledovat, i když dopředu víte, jak to všechno dopadne. Každá postava má svůj specifický charakter a film nepostrádá spád a dle mě i nemá slabého místa ve scénáři. Má to nadhled, má to vtip a nebere se to zbytečně vážně. Ze všech těch Prciček a amerických teenage komedií má i pro mě hodnotu. V tomhle jsem se fakt našel a když je chuť, tak se rád k Deseti důvodům vracím, srdcovka...(10.9.2013)

• hellstruck

Já bych možná našla maximálně tak deset důvodů, proč mě to tolik neoslovilo. Ale shrnu to jedním;nic moc originálního a vtipného mi na tom zkrátka nepřišlo. Třeba to bylo mou tehdejší náladou, nebo zklamáním nad tím, že tam hraje pro mne nesympatická Julia Stiles. Heath byl skvělý jako vždy, ale to je tak vše.(27.11.2011)

Jedná se o jednu z mála teenagerských komedií, která v rámci svého žánru, má smysl. Nikdy předtím jsem neviděl tak šílený ústav, jako tady. Samozřejmě tato komedie nemá s 500 dní se Summer společného jen hl. herce (Joseph Gordon-Levitt), ale i další, hezčí entitu - o které však pomlčím, a ani nenapovím víc. (: ✔(14.9.2011)

• - Volnou předlohou žhavě současného příběhu s letitou zápletkou je Shakespearova komedie Zkrocení zlé ženy. (Roby)

• - Cameron říká:" Já hořím, já toužím, já hynu." To je přímá citace ze Zkrocení zlé ženy. (Elisebah)

• - Spoiler: Scéna, ve které Kat Stratford (Julia Styles) čte deset důvodů, byla natočena hned napoprvé a podle scénáře se v ní neměla rozplakat. (Jirka_Šč)