Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +výborný scénář, casting, hudba, v podstatě téměř vše, navíc film zviditelnil oba hlavní představitele -tak možná do dokonalosti chybý nové zpracování :-)/// Tahle romantická Teen komedie se v rámci žánru řadí mezi to nejlepší co je k vidění. Dnes už je snímek trošku starší a po čtvrtém zhlédnutí už film nijak nepřekvapí. Spíše bych řekl, že ho znám nazpaměť. Přesto vždy pobaví a dost dobře se u něj nasměji. Skoro bych řekl, že některé scény se staly již klasikou. Jen je škoda, že film nějakým způsobem nekatapultoval pohlednou Larisu Oleynik (znát ji můžete jako tajůplnou Alex Mackovou ze stejnojmeného seriálu ) do dalších rolí. Ale třeba se nekdy dočkám. Každopádně kdo neviděl, tak to hleďte napravit, rozhodně doporučuji./// Celkem 89%///(13.10.2007)

Veľmi zábavná, romantická komédia v období HIGH-SCHOOL, ktorá rozhodne nesklame ale pobaví. Vôbec som sa pri tomto filme nenudil...............Soundtrack Richard Gibbs: 1. I Want You To Want Me - Letters to Cleo [3:25] ,2. F.N.T. - Semisonic [3:29] ,3. I Know - Save Ferris [2:52] ,4. Your Winter - Sister Hazel [4:39] ,5. Even Angels Fall - Jessica Riddle [3:27] ,6. New World - Leroy [3:02] ,7. Saturday Night - Ta-Gana [4:26] ,8. Atomic Dog - George Clinton [4:44] ,9. Dazz - Brick [3:24] ,10. The Weakness in Me - Joan Armatrading [3:32] ,11. War - The Cardigans [3:57] ,12. Wings Of A Dove - Madness [3:00] ,13. Cruel To Be Kind - Letters to Cleo [3:01] ,14. One More Thing - Richard Gibbs [3:02],(14.1.2011)

Znám ten film z dřívějška, ale když jsem na něj po dlouhé době koukal...a to den před zkouškou...tak jsem se stejně výborně bavil. Dese důvodů, proč te něnávidím je klasikcá komedie s prvky romantiky, ale v životě jsem bláznivější školu v amerických komediích neviděl. Bavilo mě to dřív, baví mě to i dneska a Heath Ledger je neodolatelnej :-)(17.2.2010)

Teen komedie nikdy nebudou první filmovou ligou a nadstandartních snímku tohoto žánru bude vždy jako šafránu. Deset důvodů, ale patří k aboslutní spičče, kterou nepohrdnu naprosto nikdy. Skvělé obsazení, vtipný scénář, výborný soundtrack a navíc osobní vztah ke snímku... Možná jedno z mých největších Guilty Pleasure. You're asking me out? That's so cute! What's your name again?(3.12.2006)

Kašlu na to. Deset důvodů... je jednou z nejlepších romantických komedií, jaké jsem kdy viděl a skrývá v sobě mnohem víc, než se z místních "usazených" hodnocení zdá. Vtipů má totiž víc než většina produkce posledních pěti let a herci jsou až příliš příjemní na to, abyste si je po pár minutách neoblíbili. Julia Stiles je jako kick-ass chick překvapivě kouzelná, Ledger nikdy nebyl tak "cool"a "cute" zároveň a hláškující černošský profesor je jednoduše geniální. 9/10(26.1.2008)

• - Když má Bianka hodinu tělocviku (střílení) střelí šíp do učitele. Hned se k němu všichni seběhnou a pošlou jednu holku pro lékárničku. Ta sice běží, ale za chvíli je vzadu vidět jak se zastavila a jen se tam poflakuje. Že by jí ta ochota tak rychle přešla?? (Roby)

• - Jedna kniha v knihkupectví má zajímavě příznačný název:" 10 nejstupidnějších věcí, kterými si muži ničí život." (Elisebah)

• - Michael říká: "Má lásko, obnov svou sílu." To je jeden řádek z Shakespearova Sonetu 56. (Elisebah)