Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

• hellstruck

Já bych možná našla maximálně tak deset důvodů, proč mě to tolik neoslovilo. Ale shrnu to jedním;nic moc originálního a vtipného mi na tom zkrátka nepřišlo. Třeba to bylo mou tehdejší náladou, nebo zklamáním nad tím, že tam hraje pro mne nesympatická Julia Stiles. Heath byl skvělý jako vždy, ale to je tak vše.(27.11.2011)

• Rex Mundi

Niekde som čítala, že tento film od čias svojho vzniku pred 13-timi rokmi získal status kultovej tín-komédie... ale keď som si ju pozrela, mám dojem, že to musela byť halucinácia. Jediný dôvod blízky pravde (zato nie zdravému rozumu) by snáď mohla byť predčasná smrť Heatha Ledgera, ale inak neviem. Totiž aj to, čo sa spočiatku tvári ako aspoň štipku ironický pohľad na stredoškolské klišé s hubatou outsiderkou v hlavnej roli, sa rýchlo zmení na 1000x ošúchané "trápenie s láskou"... keď už niečo z tejto kategórie, tak hutnejšia, drzejšia a hlavne zábavnejšia bola Panna nebo orel (Easy A).(2.5.2012)

• MM_Ramone

Slabota. Sklamanie. Vôbec som s tým nebol spokojný. Nemám žiadne predsudky voči americkým, teenagerským, romantickým komédiam. To iste nie. Rád občas zabrúsim aj do tohto lacného filmového subžánru. Ale tento snímok ma naozaj ničím nezaujal. Určite nenajdem desať dôvodov, prečo by som mu mal dať nadpriemerné hodnotenie. Nenajdem ich ani päť, ba ani len aspoň tri. Bolo to jalové, fádne, nudné. Nenašiel som si absolutne žiaden vzťah ku hlavným postavám. Nezaujal ma dej. Nepáčilo sa mi to. *(21.6.2010)

Celkem podařená teenagerská komedie (se slovem nejlepší nebo silně naprůměrná bych ale narozdíl od některých tady byla opatrná), která měla pár výborných scén, například Ledgerův zpěv na stadionu nebo taktika "klamání těla" přednášená Julií Stiles trenérovi. Jinak si ale nemůžu pomoct, ten vývoj byl šíleně prostej, předvídatelnej a místy i trochu nudnej. A to by se komediím stávat nemělo.(31.10.2007)

• H34D

Docela průměrná teen romantická komedie s dvěma sympatickými představiteli v hlavních rolích (H. Ledger + J. Stiles). Humor patří vzhledem ke svému žánru k tomu trochu inteligentnějšímu, jenže je ho ukrutně málo. American Pie (1-3) je sice výrazně nechutnější, ale nalejme si čistého, pobavíte se u něj mnohem více. Charaktery všech postav jsou příliš černobílé, škatulkované, vykonstruované, umělé a příběh (~scénář) stupidní a předvídatelný, proto zůstávám pouze u lepších 2 hvězd... 5/10(26.5.2008)

• - Jedna kniha v knihkupectví má zajímavě příznačný název:" 10 nejstupidnějších věcí, kterými si muži ničí život." (Elisebah)

• - Michael říká: "Má lásko, obnov svou sílu." To je jeden řádek z Shakespearova Sonetu 56. (Elisebah)

• - Když se Kat (Julia Stiles) ptala Patricka (Heath Ledger) na přízvuk, odpověděl jí, že žil v Austrálii. Heath Ledger se skutečně narodil v Perthu v Západní Austrálii. (FMJ)