Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Stravitelná a příjemná americká komedie pro náctileté, ve které se objeví mnoho tehdy ještě mladých tváří. Zkrocení zlé ženy je solidní předloha a Američani si příběh této klasické hry přetvořili k obrazu svému a myslím, že výsledek je celkem ucházející. Nejkurióznějšími postavami byli pro mě kupodivu Larry Miller a Allison Janney. Zkrátka film, který se hodí zejména na zaplácnutí volné chvíle nebo k odreagování, protože u něho člověk nemusí tolik přemýšlet.(6.6.2012)

Dnešní odpočinkový (propelešený) den jsem si chtěl spestřit nějakým pěkným filmem. Nejlépe komedií ze školního prostředí. Po 12 letech od natočení tohoto filmu, jsem si ho pustil. A sedl mi velmi dobře. Někdo může namítat, že scénář je už ohraný, ale před 12 lety věřím, že to byla pecka. A i teď mě to hodně bavilo. Sympatické obsazení v čele s charizmatickým Healhem Ledgerem a soundtrack na jedničku. 75% (with J.)(4.12.2011)

S odstupem času stále nadstandardně koukatelné a zábavné. Film měl štěstí na dobré mladé začínající herce. ■ Shakespearovo Zkrocení zlé ženy se v angličtině jmenuje The Taming of the Shrew. Výraz "shrew" znamenal ve staré angličtině rejska. Rejsek je velmi aktivní, hodně žere, při zápase vydává nepříjemné zvuky. Ve shakespearově době označoval tento výraz zlou a svárlivou (ďábelskou) ženu. Ve filmu 10 důvodů, proč tě nenávidím, označí ve scéně na parkovišti jedna z postav Kat za "shrew". V českých titulkách je to přeloženo jako "harpyje".(14.9.2011)

"Já budu v noci spát. Spánkem otců. kteří vědí, že jeho dcery nejsou inseminovány." Tak nám yorkšírek Bianca nemůže randit, dokud si pitbull Kate nenajde kluka. Fajn, tak to je v pohodě, protože já se hlásím. Mně totiž Kat padla hned do oka a nemůžu ji z něj vyndat. Hraje fotbal, řádí na rockových koncertech, skvěle tančí v rytmu tequily a hbitě setře každého, kdo o to projeví zájem. Prostě dokonalá holka, ale je tady ten týpek, který na černém trhu vyměnil játra za reprobedny a to je soupeř nad mé možnosti. Takže odcházím, ale bavím se, takže až ji omrzí, tak si promluvím s jejím tátou gynekologem o zkrocení zlé ženy a udělám z něj dědu.(14.8.2016)

Kašlu na to. Deset důvodů... je jednou z nejlepších romantických komedií, jaké jsem kdy viděl a skrývá v sobě mnohem víc, než se z místních "usazených" hodnocení zdá. Vtipů má totiž víc než většina produkce posledních pěti let a herci jsou až příliš příjemní na to, abyste si je po pár minutách neoblíbili. Julia Stiles je jako kick-ass chick překvapivě kouzelná, Ledger nikdy nebyl tak "cool"a "cute" zároveň a hláškující černošský profesor je jednoduše geniální. 9/10(26.1.2008)

• - Univerzitu Sarah Lawrenceové, na kterou se dostane filmová postava Kat, ve skutečnosti chodila Larisa Oleynik, která hraje Biancu. (Elisebah)

• - Volnou předlohou žhavě současného příběhu s letitou zápletkou je Shakespearova komedie Zkrocení zlé ženy. (Roby)

• - O rolu Patricka sa uchádzali aj Josh Hartnett a Ashton Kutcher. (misterz)