Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Bianca a Kat Statfordovy, přebornice v kopání do mužských genitálií, mají velmi starostlivého tatínka, jež při výchově spolehlivě skloubil svou porodní profesi s vězeňským drilem. Sestry se však poněkud odlišují, neboť krásnou Biancu (pro mne nevýrazný typ ňoumky) všichni milují a svérázně nabroušenou Kat (pro mne ideál partnerky) svět svorně nesnáší. Jenže život přináší nevýrazné uvolnění zákazu randění, tři nápadníky ve složení ňouma, model, pohoďák a klasická romantická komedie, jejíž rozuzlení by pravděpodobně odhalila i obzvlášť rafinovaně retardovaná ředkvička, může v klidu vykrádat velkého Alžbětince. Pro můj pokleslý vkus snímek nabídl dostatek ironických poznámek, zábavných situací i bílých černochů ("Jasně, bratře!").(15.2.2010)

Znám ten film z dřívějška, ale když jsem na něj po dlouhé době koukal...a to den před zkouškou...tak jsem se stejně výborně bavil. Dese důvodů, proč te něnávidím je klasikcá komedie s prvky romantiky, ale v životě jsem bláznivější školu v amerických komediích neviděl. Bavilo mě to dřív, baví mě to i dneska a Heath Ledger je neodolatelnej :-)(17.2.2010)

• Gimli

Je to zábavné, ale od záčatku do konce tak žalostně předvídatelné. V podstatě každou scénu jsem si domyslel dřív, než se odehrála. A to mi hrozně vadilo. V rámci teenagerovské komedie mě i celkem pobavilo, že hlavní představitele nebyli "permanentně krásní". Ale budiž, nemůžu popřít, že je to dobrá oddechovka.(1.8.2002)

Nejlepší teen komedie, kterou jsem viděl. Možná trošku odvážné tvrzení, ale na rozdíl třeba od Prciček si tento film nevypomáhá fekalitami. Dějová linie je vzhledem k žánru nečekaně zajímavá a hlavně tady jsou skvělé postavy, které do příběhu přirozeně zapadají. Musím vyzdvihnout dvě. Černošského učitele literatury, který ze sebe sype jednu hlášku za druhou a s černou elegancí stírá všechny studenty. Když byl na scéně, tak jsem se válel smíchy. Třešničkou na dortu je pak záhadný samotář v podání Heatha Ledgera.(15.2.2010)

• Radek99

Ať už je tenhle teenegerský film inspirovaný čímkoliv, třeba Shakespearem či samotnou Biblí, je to pořád jen prázdný nudný filmový tvar plný plochých černobílých charakterů, vykonstruovaných frází a na efekt znějící muziky. Shakespeare by se v hrobě obracel a jediným světlým momentem vážícím se k jeho jménu byla scéna, kdy černošský středoškolský profesor literatury rapuje jeden z jeho sonetů... Jinak nic...jinak nic...(16.2.2008)

• - Julia Stiles se původně ucházela o roli Biancy. (Karlos80)

• - O rolu Patricka sa uchádzali aj Josh Hartnett a Ashton Kutcher. (misterz)

• - Když má Bianka hodinu tělocviku (střílení) střelí šíp do učitele. Hned se k němu všichni seběhnou a pošlou jednu holku pro lékárničku. Ta sice běží, ale za chvíli je vzadu vidět jak se zastavila a jen se tam poflakuje. Že by jí ta ochota tak rychle přešla?? (Roby)