Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Nejlepší teen komedie, kterou jsem viděl. Možná trošku odvážné tvrzení, ale na rozdíl třeba od Prciček si tento film nevypomáhá fekalitami. Dějová linie je vzhledem k žánru nečekaně zajímavá a hlavně tady jsou skvělé postavy, které do příběhu přirozeně zapadají. Musím vyzdvihnout dvě. Černošského učitele literatury, který ze sebe sype jednu hlášku za druhou a s černou elegancí stírá všechny studenty. Když byl na scéně, tak jsem se válel smíchy. Třešničkou na dortu je pak záhadný samotář v podání Heatha Ledgera.(15.2.2010)

Priemerná, pozerateľná teen komédia, ktorá narozdiel od väčšiny, aspoň nerozčuľuje a dá sa bez ujmy na zdraví dopozerať až do konca. Ja však nesúhlasím s výrokom Kat Stratfordovej: ".....nechcela som ísť so stádom, chcela som byť iná..." Myslím si pravý opak. Je veľmi dôležité udržať sa v "stáde". Chápem, že to môže byť lákavé, a keď je človek dobrý, môže si dočasne získať obdiv od ostatných, ale nakoniec... časom ho aj tak všetci znenávidia, pričom dôvodov bude veľa a budú sa od človeka k človeku líšiť. Človek mimo stáda dlho "neprežije", takto sa šťastie nedá nájsť. Je dôležité naučiť sa žiť v tom stáde a radšej si s každým vychádzať. Myslím, že na konci to pochopila aj ona. 60/100(6.2.2014)

Jedna z nejlepších teenagerských romantik, která vyniká hlavně v komediální sféře, kde jsou na denním pořádku hláškující černoští profesoři, výchovné poradkyně píšící erotické romány a otcové, co své dcery pro výstrahu oblékají do oblečků simulujících těhotenství. Neztrácí ale glanc ani když si hrdinové začnou vyznávat lásku v zaparkovaném autě nebo někdo na stadión vypustí zpívajího Heatha Ledgera. Zkrátka výborná záležitost, jíž jsem si ale naprosto zamiloval až po shlédnutí v originálním znění. A ten soundtrack... 9/10(23.2.2006)

Hodně pohodová ač docela průhledná teenagerovská komedie, se sympatickým obsazením, kde je totálně nejlepší Larry Miller, jakožto otec, kterej nejspíš sežral všechno moudro světa, taky dobrej úměrnej příběh, kterej je zábavnej a vyhýbá se fekálnímu humoru. Navíc když k tomu připočtu dobrou hudbu vyjde mi dost cool oddychovka na hodně zkouknutí ! "Víš, můj kamarád Cameron má velkej zájem o Biancu Stratfordovou" - "Má bradavky s příchutí piva nebo co?"(15.12.2007)

Filmek je klasická komedie ze středoškolského prostředí. Příběh je jednoduchý, hudba dobrá. Vtipných scén není tolik, ale zas to zachraňuje herecké obsazení, které se povedlo. Celkově se ve filmu neděje nic, co by nebylo vidět v jiných teen komediích a finále filmu je lehce předvídatelný. Mě se filmek na odreagování líbil a dávám mu 60% :)(17.12.2012)

• - Jedna kniha v knihkupectví má zajímavě příznačný název:" 10 nejstupidnějších věcí, kterými si muži ničí život." (Elisebah)

• - Kat má v pokoji na stěně plakát se skupinou The Gits. Zpěvačka této kapely byla v roce 1993 zabita ve Seattlu. (Elisebah)

• - Když se Kat (Julia Stiles) ptala Patricka (Heath Ledger) na přízvuk, odpověděl jí, že žil v Austrálii. Heath Ledger se skutečně narodil v Perthu v Západní Austrálii. (Wade)