poster

Deset důvodů, proč tě nenávidím

 • Česko

  10 důvodů proč tě nenávidím

 • USA

  10 Things I Hate About You

 • Slovensko

  10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

 • Velká Británie

  10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boshke
  ***

  Dva diametrálně odlišné příběhy. Ten první je naprosto stupidní a primitivní - hezounkej blbeček se zamiluje do nádherný dutý hlavičky. Ona však pokukuje po namachrovaném vylízanci, takže se nám to pěkně zamotává. Všichni tři jsou blbý jak malovaný sáně, divák ani nedutá, absolutně netuše, jak to asi dopadne... Příběh č. 2 je o poznání zajímavější, ač ani v tomto případě diváku nedá moc práce uhádnout závěr, ostatně jako u většiny (podobných) snímků. Příběh sbližování "tý divný mrchy" a "toho divnýho vyvrhela" zaujme, už jen pro ten sympatický pár, narozdíl od nesympatických dutých hlaviček. Ledgerovi se Stiles to spolu ve filmu sekne a dávají mu tolik potřebnou šťávu, jinak by se topil hluboko v žánrovém průměru... 60%(13.10.2010)

 • Allien.9
  ***

  Je vtipné, jak se člověk mění... Dříve jsem Kat nemohla vystát, dnes je mým hezčím dvojčetem. Spolu s tímto se samozřejmě mění i můj názor na film, takže místo nesympatického filmu bych teď "10 Things I Hate About You" nazvala spíše příjemným teen béčkem. A funguje to i bez zbytečných sexuálních či vykousávacích scén.;-) Doporučuji komentář uživatele misterz, fascinující názor...(16.9.2018)

 • Gimli
  **

  Je to zábavné, ale od záčatku do konce tak žalostně předvídatelné. V podstatě každou scénu jsem si domyslel dřív, než se odehrála. A to mi hrozně vadilo. V rámci teenagerovské komedie mě i celkem pobavilo, že hlavní představitele nebyli "permanentně krásní". Ale budiž, nemůžu popřít, že je to dobrá oddechovka.(1.8.2002)

 • Seabeast
  *****

  Pět hvězd z prostého důvodu - stará láska nerezaví. Film, co jsem viděl prvně na základce a stále mě baví, protože je radost ho sledovat, i když dopředu víte, jak to všechno dopadne. Každá postava má svůj specifický charakter a film nepostrádá spád a dle mě i nemá slabého místa ve scénáři. Má to nadhled, má to vtip a nebere se to zbytečně vážně. Ze všech těch Prciček a amerických teenage komedií má i pro mě hodnotu. V tomhle jsem se fakt našel a když je chuť, tak se rád k Deseti důvodům vracím, srdcovka...(10.9.2013)

 • Jirka_Šč
  ****

  S odstupem času stále nadstandardně koukatelné a zábavné. Film měl štěstí na dobré mladé začínající herce. ■ Shakespearovo Zkrocení zlé ženy se v angličtině jmenuje The Taming of the Shrew. Výraz "shrew" znamenal ve staré angličtině rejska. Rejsek je velmi aktivní, hodně žere, při zápase vydává nepříjemné zvuky. Ve shakespearově době označoval tento výraz zlou a svárlivou (ďábelskou) ženu. Ve filmu 10 důvodů, proč tě nenávidím, označí ve scéně na parkovišti jedna z postav Kat za "shrew". V českých titulkách je to přeloženo jako "harpyje".(14.9.2011)

 • - Písnička, kterou Ledger zpívá Julii je přepsaná z původní podoby "I Think I Love You" od skupiny Partridge Family. (Karlos80)

 • - Larisa Oleynik a Joseph Gordon-Levitt spolu randili také v seriálu 3rd Rock From The Sun, jako Tommy a Alissa. (Karlos80)

 • - Původní nástin scénáře byl mnohem temnější. Mandella se v něm měla několikrát pokusit o sebevraždu, aby docílila spojení se Shakespearem. (Elisebah)