Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Hodně pohodová ač docela průhledná teenagerovská komedie, se sympatickým obsazením, kde je totálně nejlepší Larry Miller, jakožto otec, kterej nejspíš sežral všechno moudro světa, taky dobrej úměrnej příběh, kterej je zábavnej a vyhýbá se fekálnímu humoru. Navíc když k tomu připočtu dobrou hudbu vyjde mi dost cool oddychovka na hodně zkouknutí ! "Víš, můj kamarád Cameron má velkej zájem o Biancu Stratfordovou" - "Má bradavky s příchutí piva nebo co?"(15.12.2007)

Nie je to môj štýl (americké teeneagerské komédie), ale je to prekvapivo zaujímavé a dobre. Vtedy ešte nie moc známy herci utiahli film skvelo a Heath Ledger sa osvedčil ako skvelý herec. Film nič moc zaujímavé nové nenaservíruje, ale vie to pekne roztočiť aj s tým čo tu už bolo.Jednoduchý, ale zaujímavý dej je skvelo zrežírovaný, má tempo a štýl, fajn postavy sa starajú o to aby sa divák nenudil, takže aj vtipný humor a fajn zábava je namieste. Skratka fajn oddychovka s dobrými hercami. 70% - 3*(5.2.2012)

Zkrocení zlé ženy na americké high school. Desáté přikázání dle otce Stratforda zní: žádné schůzky, dokud nezačne randit tvá starší sestra. Jenže drsnou Kat by nepozval na procházku při měsíčku ani velký bílý žralok, a tak je třeba případného nápadníka uměle motivovat, jinak by sweet chick Bianca mohla skončit své pozemské dny nedotčena rukou muže. Will Shakespeare by si sarkasmem prosáklou barakudu Julii Stiles určitě zamiloval stejně jako zpívající sympaťák s šťáckým úsměvem Heath Ledger a teenagerské publikum po celém světě. Ironické hlášky a romantická gesta v tom správném poměru, v originále naprosto neodolatelné rodičovské i učitelské hláškující figurky,nekorektní vtipy, plastický živočichopis všech školních zrůdiček od ultrašprtů po namachrované modýlky na hemeroidovou mast. 90%(13.10.2007)

Pokud jde o žánr teenagerovské komedie, tak tahle jednoduchá klasika v moderním pojetí je u mě v popředí již řadu let – objevila pro filmový svět Julii Stiles a Heathe Ledgera, zněla v ní příjemně jednoduchá hudba, dialogy (nečekáte snad něco intelektuálního?) nikoho neurazí a snad každý (kdo nemá rezavé srdce) si trochu zasteskl a rozpomněl na svoje trable s první, druhou.. láskou!! Hlavně zde snad nikomu nechybí zbytečné vyměšovací scény!! Funguje to i bez nich..(12.12.2005)

Celkem podařená teenagerská komedie (se slovem nejlepší nebo silně naprůměrná bych ale narozdíl od některých tady byla opatrná), která měla pár výborných scén, například Ledgerův zpěv na stadionu nebo taktika "klamání těla" přednášená Julií Stiles trenérovi. Jinak si ale nemůžu pomoct, ten vývoj byl šíleně prostej, předvídatelnej a místy i trochu nudnej. A to by se komediím stávat nemělo.(31.10.2007)

• - Když se Kat (Julia Stiles) ptala Patricka (Heath Ledger) na přízvuk, odpověděl jí, že žil v Austrálii. Heath Ledger se skutečně narodil v Perthu v Západní Austrálii. (FMJ)

• - Kat má v pokoji na stěně plakát se skupinou The Gits. Zpěvačka této kapely byla v roce 1993 zabita ve Seattlu. (Elisebah)

• - Původní nástin scénáře byl mnohem temnější. Mandella se v něm měla několikrát pokusit o sebevraždu, aby docílila spojení se Shakespearem. (Elisebah)