Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

• tron

Táto nepriznaná adaptácia Shakespearovej práce v nie príliš zaujímavom prevedení sa sústredí na mládežníckeho diváka a tomu odpovedajú aj dialógy, scenár a zmysel pre humor. Snímka je vďačná snáď len po hereckej stránke (Stilesová, Gordon-Levitt a ešte pôvabne nevycválaný Heath Ledger) a zaujme napríklad postavičkou extra nynfomanky, ktorá je zhodou náhod riaditeľkou školy.(16.2.2008)

Deset důvodů, proč tě nenávidím je příjemná a překvapivě inteligentní teenage záležitost. Ty dva ňoumové v hlavních rolích mi ale na začátku strašně lezli na nervy a rozhovor sestřiček na konci mi vůbec nesedl, ale Ledger byl v roli zamilovaného drsňáka výbornej a snímek hodně zvedá. Jen je škoda, že u některých scén je dopředu jasné přesně co a jak se odehraje.(4.1.2009)

Shakespearovo Zkrocení zlé ženy jinak, moderně, originálně, z prostřední současné střední školy. A nutno dodat, že je to velmi povedená předělávka. Možná to byl odvážný nápad, natočit Shakespeara jinak, ale vyplatilo se. Já byl velmi potěšený celkovým výsledkem, to jsem absolutně nečekal. Sice to místy nemělo daleko k obyčejné teenagerovské komedii, ale nakonec jsem dospěl k názoru, že tohle není teenagerovská komedie, ale spíše normální komedie. A co dělá z této komedie tak úžasnou záležitost. Jsou to určitě výkony Heatha Ledgera (dnes už bohužel tragicky zesnulého) a Julie Stiles, kterou jsem zde viděl hrát teprve podruhé (poprvé jsem ji viděl ve snímku Zůstaň se mnou). A právě díky nim je můj celkový dojem více než pozitivní a dávám čtyři hvězdičky...(24.2.2008)

Dva diametrálně odlišné příběhy. Ten první je naprosto stupidní a primitivní - hezounkej blbeček se zamiluje do nádherný dutý hlavičky. Ona však pokukuje po namachrovaném vylízanci, takže se nám to pěkně zamotává. Všichni tři jsou blbý jak malovaný sáně, divák ani nedutá, absolutně netuše, jak to asi dopadne... Příběh č. 2 je o poznání zajímavější, ač ani v tomto případě diváku nedá moc práce uhádnout závěr, ostatně jako u většiny (podobných) snímků. Příběh sbližování "tý divný mrchy" a "toho divnýho vyvrhela" zaujme, už jen pro ten sympatický pár, narozdíl od nesympatických dutých hlaviček. Ledgerovi se Stiles to spolu ve filmu sekne a dávají mu tolik potřebnou šťávu, jinak by se topil hluboko v žánrovém průměru... 60%(13.10.2010)

Mladá uletená romantika podčiarknutá veľmi úsmevnými a presvedčivými výkonmi. Trošku rozpačitá réžia a dej zapadajúci prachom. Celé to od začiatku naznačuje len mierny nadpriemer, hlavne že to celé nenechali len na tú romantiku, pretože komédia je to hlavné, na čo sa film zameriava. 65%.(16.2.2008)

• - Režisér Gil Junger ve filmu ztvárnil menší roli jednoho z učitelů. (Olík)

• - Univerzitu Sarah Lawrenceové, na kterou se dostane filmová postava Kat, ve skutečnosti chodila Larisa Oleynik, která hraje Biancu. (Elisebah)

• - Spoiler: Scéna, ve které Kat Stratford (Julia Styles) čte deset důvodů, byla natočena hned napoprvé a podle scénáře se v ní neměla rozplakat. (Jirka_Šč)