Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

• Gimli

Je to zábavné, ale od záčatku do konce tak žalostně předvídatelné. V podstatě každou scénu jsem si domyslel dřív, než se odehrála. A to mi hrozně vadilo. V rámci teenagerovské komedie mě i celkem pobavilo, že hlavní představitele nebyli "permanentně krásní". Ale budiž, nemůžu popřít, že je to dobrá oddechovka.(1.8.2002)

• H34D

Docela průměrná teen romantická komedie s dvěma sympatickými představiteli v hlavních rolích (H. Ledger + J. Stiles). Humor patří vzhledem ke svému žánru k tomu trochu inteligentnějšímu, jenže je ho ukrutně málo. American Pie (1-3) je sice výrazně nechutnější, ale nalejme si čistého, pobavíte se u něj mnohem více. Charaktery všech postav jsou příliš černobílé, škatulkované, vykonstruované, umělé a příběh (~scénář) stupidní a předvídatelný, proto zůstávám pouze u lepších 2 hvězd... 5/10(26.5.2008)

jedna z mnoha,z takzvaných teen komedií,která má ale oproti ostatním jedno veliké plus...a tím je heat ledger.od jeho smrti,jsem se o něj začal zajímat víc..bohužel to tak bývá a nejsem pyšný na to,že jsem ho znal pouze jako syna mela gibsona z patriota a teplý cowboye z teplé hory.film není trapný,ba naopak se povedlo využít plně dobrých vtípků a i zajimavě vykreslit romantickou pointu.slušné.(1.1.2010)

"Já budu v noci spát. Spánkem otců. kteří vědí, že jeho dcery nejsou inseminovány." Tak nám yorkšírek Bianca nemůže randit, dokud si pitbull Kate nenajde kluka. Fajn, tak to je v pohodě, protože já se hlásím. Mně totiž Kat padla hned do oka a nemůžu ji z něj vyndat. Hraje fotbal, řádí na rockových koncertech, skvěle tančí v rytmu tequily a hbitě setře každého, kdo o to projeví zájem. Prostě dokonalá holka, ale je tady ten týpek, který na černém trhu vyměnil játra za reprobedny a to je soupeř nad mé možnosti. Takže odcházím, ale bavím se, takže až ji omrzí, tak si promluvím s jejím tátou gynekologem o zkrocení zlé ženy a udělám z něj dědu.(14.8.2016)

Pokud jde o žánr teenagerovské komedie, tak tahle jednoduchá klasika v moderním pojetí je u mě v popředí již řadu let – objevila pro filmový svět Julii Stiles a Heathe Ledgera, zněla v ní příjemně jednoduchá hudba, dialogy (nečekáte snad něco intelektuálního?) nikoho neurazí a snad každý (kdo nemá rezavé srdce) si trochu zasteskl a rozpomněl na svoje trable s první, druhou.. láskou!! Hlavně zde snad nikomu nechybí zbytečné vyměšovací scény!! Funguje to i bez nich..(12.12.2005)

• - Cameron říká:" Já hořím, já toužím, já hynu." To je přímá citace ze Zkrocení zlé ženy. (Elisebah)

• - Larisa Oleynik a Joseph Gordon-Levitt spolu randili také v seriálu 3rd Rock From The Sun, jako Tommy a Alissa. (Karlos80)

• - Kat má v pokoji na stěně plakát se skupinou The Gits. Zpěvačka této kapely byla v roce 1993 zabita ve Seattlu. (Elisebah)