Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

S odstupem času stále nadstandardně koukatelné a zábavné. Film měl štěstí na dobré mladé začínající herce. ■ Shakespearovo Zkrocení zlé ženy se v angličtině jmenuje The Taming of the Shrew. Výraz "shrew" znamenal ve staré angličtině rejska. Rejsek je velmi aktivní, hodně žere, při zápase vydává nepříjemné zvuky. Ve shakespearově době označoval tento výraz zlou a svárlivou (ďábelskou) ženu. Ve filmu 10 důvodů, proč tě nenávidím, označí ve scéně na parkovišti jedna z postav Kat za "shrew". V českých titulkách je to přeloženo jako "harpyje".(14.9.2011)

• tron

Nepriznaná adaptácia Shakespearea sa - v nie príliš zaujímavom prevedení - sústredí na tínedžerského diváka. Tomu odpovedajú aj dialógy, scenár a použitý humor. Snímka je vďačná snáď len po hereckej stránke (Stiles, Gordon-Levitt a ešte pôvabne nevycválaný Heath Ledger) a zaujme postavičkou extra nynfomanky, ktorá je zhodou náhod riaditeľka školy.(16.2.2008)

• H34D

Docela průměrná teen romantická komedie s dvěma sympatickými představiteli v hlavních rolích (H. Ledger + J. Stiles). Humor patří vzhledem ke svému žánru k tomu trochu inteligentnějšímu, jenže je ho ukrutně málo. American Pie (1-3) je sice výrazně nechutnější, ale nalejme si čistého, pobavíte se u něj mnohem více. Charaktery všech postav jsou příliš černobílé, škatulkované, vykonstruované, umělé a příběh (~scénář) stupidní a předvídatelný, proto zůstávám pouze u lepších 2 hvězd... 5/10(26.5.2008)

Netypická, nefekální teenagerská komedie, která je svým způsobem poměrně chytrá, lehce se dotýká shakespearovského tématu, aniž by ho urážela, fantastický Heath Ledger, ještě jednou škoda ho! V neposlední řadě několik povedených gagů (nejvíc mě dostalo to s těma debilama z vizuálního a pak všechny hlody od učitele literatury).(14.10.2008)

• hellstruck

Já bych možná našla maximálně tak deset důvodů, proč mě to tolik neoslovilo. Ale shrnu to jedním;nic moc originálního a vtipného mi na tom zkrátka nepřišlo. Třeba to bylo mou tehdejší náladou, nebo zklamáním nad tím, že tam hraje pro mne nesympatická Julia Stiles. Heath byl skvělý jako vždy, ale to je tak vše.(27.11.2011)

• - Volnou předlohou žhavě současného příběhu s letitou zápletkou je Shakespearova komedie Zkrocení zlé ženy. (Roby)

• - Julia Stiles se původně ucházela o roli Biancy. (Karlos80)

• - Když se Kat (Julia Stiles) ptala Patricka (Heath Ledger) na přízvuk, odpověděl jí, že žil v Austrálii. Heath Ledger se skutečně narodil v Perthu v Západní Austrálii. (FMJ)