Deset důvodů, proč tě nenávidím

• Česko

10 důvodů proč tě nenávidím

10 Things I Hate About You

10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

10 Things I Hate About You

Komedie / Romantický

USA, 1999, 94 min

Shakespearovo Zkrocení zlé ženy jinak, moderně, originálně, z prostřední současné střední školy. A nutno dodat, že je to velmi povedená předělávka. Možná to byl odvážný nápad, natočit Shakespeara jinak, ale vyplatilo se. Já byl velmi potěšený celkovým výsledkem, to jsem absolutně nečekal. Sice to místy nemělo daleko k obyčejné teenagerovské komedii, ale nakonec jsem dospěl k názoru, že tohle není teenagerovská komedie, ale spíše normální komedie. A co dělá z této komedie tak úžasnou záležitost. Jsou to určitě výkony Heatha Ledgera (dnes už bohužel tragicky zesnulého) a Julie Stiles, kterou jsem zde viděl hrát teprve podruhé (poprvé jsem ji viděl ve snímku Zůstaň se mnou). A právě díky nim je můj celkový dojem více než pozitivní a dávám čtyři hvězdičky...(24.2.2008)

• tron

Táto nepriznaná adaptácia Shakespearovej práce v nie príliš zaujímavom prevedení sa sústredí na mládežníckeho diváka a tomu odpovedajú aj dialógy, scenár a zmysel pre humor. Snímka je vďačná snáď len po hereckej stránke (Stilesová, Gordon-Levitt a ešte pôvabne nevycválaný Heath Ledger) a zaujme napríklad postavičkou extra nynfomanky, ktorá je zhodou náhod riaditeľkou školy.(16.2.2008)

• gudaulin

Napíšu to bez obalu - převážná většina tzv teenagerských komedií americké výroby jsou sračky, špatně obsazené, zahrané, vulgární a zoufale nenápadité, natáčené podle jednoho obehraného schéma. Když se to vezme věcně, není ani tenhle film nějaké terno, pracuje se známými klišé, chování postav je zcela předvídatelné a rozuzlení se dá uhodnout po deseti minutách. Na druhou stranu má příjemné a funkční herecké obsazení ( oba hlavní představitelé dokazují, proč se později stali hvězdami) a drží si určitou úroveň. Jednooký je prostě mezi slepými králem. Celkový dojem 45 %.(17.2.2008)

Zkrocení zlé ženy na americké high school. Desáté přikázání dle otce Stratforda zní: žádné schůzky, dokud nezačne randit tvá starší sestra. Jenže drsnou Kat by nepozval na procházku při měsíčku ani velký bílý žralok, a tak je třeba případného nápadníka uměle motivovat, jinak by sweet chick Bianca mohla skončit své pozemské dny nedotčena rukou muže. Will Shakespeare by si sarkasmem prosáklou barakudu Julii Stiles určitě zamiloval stejně jako zpívající sympaťák s šťáckým úsměvem Heath Ledger a teenagerské publikum po celém světě. Ironické hlášky a romantická gesta v tom správném poměru, v originále naprosto neodolatelné rodičovské i učitelské hláškující figurky,nekorektní vtipy, plastický živočichopis všech školních zrůdiček od ultrašprtů po namachrované modýlky na hemeroidovou mast. 90%(13.10.2007)

Jedna z nejlepších teenagerských romantik, která vyniká hlavně v komediální sféře, kde jsou na denním pořádku hláškující černoští profesoři, výchovné poradkyně píšící erotické romány a otcové, co své dcery pro výstrahu oblékají do oblečků simulujících těhotenství. Neztrácí ale glanc ani když si hrdinové začnou vyznávat lásku v zaparkovaném autě nebo někdo na stadión vypustí zpívajího Heatha Ledgera. Zkrátka výborná záležitost, jíž jsem si ale naprosto zamiloval až po shlédnutí v originálním znění. A ten soundtrack... 9/10(23.2.2006)

• - Budova, ve které se natáčelo je střední škola v Tacoma, stát Washington. Původně se jednalo o luxusní hotel, který byl po požáru přestavěn právě na školu. (Elisebah)

• - Larisa Oleynik a Joseph Gordon-Levitt spolu randili také v seriálu 3rd Rock From The Sun, jako Tommy a Alissa. (Karlos80)

• - Jedna kniha v knihkupectví má zajímavě příznačný název:" 10 nejstupidnějších věcí, kterými si muži ničí život." (Elisebah)