Bláznivá láska, nečekaná smrt a tvrdé kanadské žertíky v americké černé komedii. Milenecko-partnerský vztah Viv a Reggieho je kromě jiného založen na černých a kanadských žertících, které jeden druhému průběžně připravují. A tak když jednou najde Viv svého přítele ležet na kuchyňském stole s probodeným srdcem, domnívá se zprvu, že je to další jeho "tvrdý kousek" - aby vzápětí s hrůzou zjistila, že tentokrát je smrt skutečná. Jenže kdo je pachatelem? A proč vlastně Reggieho zabil? (oficiální text distributora)

argenson

Tenhle film jsem viděl jenom jednou a už docela dávno, přesto z něj mám dodnes velmi intenzívní zážitek. Velmi nevšední retrospektivní film okořeněný vraždou, alkoholem a trávou. Každopádně nápad s vymalováním bytu tím stylem, že uděláte večírek, každej zhulenec přijde, dvakrát mázne štětkou různejma barvama a je vymalováno, to mě moc bavilo:-) ()

Brouk

Správně morbidní příběh se zajímavým, leč trochu předvítalným koncem. Elizabeth to hrála ale výborně, zvláště stavy její kocoviny. ()

Madsbender

Malá, nezávislá, prekvapivo funkčná dráma s výraznými čiernohumornými prvkami, jemne kriminálne ladená zápletka, celkom pekná (až na ten vystupujúci nos a vskutku ohavný účes) Elizabeth Peña a sympaťák Andrew McCarthy. Nápad za milión je vyťažený pomerne slušne, herci sú skvelí (akurát Paige Turco to miestami preháňa, ale na to som si už zvykol). Tony najrozličnejších fórov a kanadských žartíkov, konverzačno-situačná schéma, vášeň, kopa bláznivých postavičiek a udalostí, snaha spomenúť si, čo sa udialo na večierku deň predtým... a jedna katana. A ja som tak nejako podvedome tušil, že to nebude jediný ázijský prvok... Každopádne film si plynie svojim vlastným, pomalým, ale veľmi príjemným tempom, nenásilne (no dobre, občas možno trochu) vkladá flashbacky a každú scénu s Reggiem som si dokonale užil. Len možno trochu menej komických stavov niektorých postáv, pridať na tempe a bolo by to dokonalé. Tak "len" dosť slušné a nečakane príjemné. Pointa ma dostala (teraz nemyslím identitu vraha, ale tú druhú vec). 75% ()

Dale

Mám rád čierny humor, ale toto ma vôbec nebavilo a ani pointa to už nemohla vylepšiť. Celé je to natočené dosť zmätočne a hlavne nudne. A vôbec som nepochopil tú amnéziu hlavnej hrdinky. ()