Amrapali

Lekh Tandon

Dwarka Divecha

Kostýmy:

Bhanu Athaiya

Príbeh sa odohráva 500 rokov p.n.l. Zranený kráľ Adžatšatru utečie z bitevného pola, len aby sa dostal do znepriateľeného územia a skolaboval do náručia krásnej tanečníčky Amrapali. Tá netuší, že v uniforme miestneho vojaka sa ukrýva úhlavný nepriateľ jej krajiny, pomôže mu, ošetrí jeho rany a znovu ho postaví na nohy. Kráľ sa rozhodne v prestrojení zostať na mieste a zistiť, prečo bolo jeho vojsko porazené. Amrapali sa medzičasom stáva dvornou tanečníčkou a Adžatšatru je čoraz viacej bezmocný voči jej šarmu. Je ale len otázkou času, kedy sa jeho pravá identita dostane na svetlo sveta... a Amrapali bude musieť čeliť najťažšiemu rozhodnutiu svojho života. ****Jedinečný zážitok. Tento film sa veľmi rýchlo šplhá na špičku mojich obľúbených bolly filmov. Nemalú zásluhu na tom má jedinečná Vyjayanthimala a jej nádherné tance. Na dvdčka sa dostala zostrihaná dvojhodinová verzia, takže niektoré dejové línie nikdy neboli ukončené, alebo boli len spomenuté a ďalej sa s nimi nepracovalo. Je miestami trochu naivný, ale ma krásnu atmosféru starých filmov, v ktorej sa to ľahko stratí :)(13.6.2011)

Amrapali je veľmi pekný film, určite aj vďaka svojej veľmi umiernenej dĺžke na tú do nepôsobil prázdno a zbytočne naťahovaný. Atmosféra starých filmov je tu naozaj pekná a dá sa vychutnať.(19.8.2018)