Remini

Skvelá zábava! Hoci na miestach príliš tragické a temné, aj napriek tomu by som to prirovnala k rozprávke. :) Kráľ obviní svojho verného služobníka Rama Singha, že ukradol princovu retiazku, ktorú dostali od najvyššieho kráľa ako znak spojenectva. Verejne ho poníži, nechá ho mučiť... a potom zistí, že retiazku ukradla slúžka. Je už ale neskoro. Ram Singh mu z pomsty ukradne syna a o niekoľko rokov mu podstrčí svojho vlastného. O mnoho rokov neskôr sa princezná Anuradha vydá so svojou slúžkou na cestu, aby spoznala svojho nastávajúceho. Vymenia si role, keďže chce chodiť medzi ľudí inkognito. Na svojich potulkách padne do oka zlodejovi Surajovi, ktorý sa jej po čase tiež zapáči. Samozrejme on je ten pravý princ :)) Vyjayanthimala bola skvelá ako temperamentná princezná a mladučká Mumtaz ako jej bezradná slúžka tiež zažiarila v každom zábere. Škoda, že herci pri nich vyzerali veľmi fádne. :P Krásne zábery prírody, nádherné kostýmy a šperky, pekná hudba. Proste skvelá zábava za doprovodu potrebného gýča. Tento film by sa bez preháňania proste nezaobišiel, ale fungovalo to :) ()

Gaja Gamini

Příjemná pohádka o krásné a svéhlavé princezně (Vyjayanthimala) a poněkud blahobytně vypadajícím princi (Rajendra Kumar), který je vinou vlastního otce unesen a stane se zlodějem. Hezké pokoukání, které dává Vyjayanthimale další příležitost okouzlit. Je hvězdou filmu, strhává na sebe veškerou pozornost - a samozřejmě tančí jako sen. Písní bylo víc než dost, všechny krásně vykreslené, a vzhledem ke stylu vyprávění mi nepřišli nepatřiční pávi, králíčci ani sloni v jedné z nich. ()