Dokonalá skrýš

Dokonalý úkryt

Thriller

USA, 2012, 95 min

• grizly007

To si snad už děláte prdel s tim hodnocením.....nekoukatelná sračka plná nelogičností. Neni to parodie na SÁM DOMA? dva "drsný" dementi se nemohou dostat do baráku a dva pitomci uvnitř zase z baráku. Tedy když už z něj vyběhnou tak se po přestřelce zase vrátí aneb proč běžet od baráku když mohu zase běžet dovnitř že.....TOTÁLNÍ KRÁVOVINA ps: směju se hláškám o tom jak si Dolph svou roli užíval :)))))) ten je rád že si ještě muže něco přivydělat. HAHA ze 74% na 69% díky mému hodnocení.(23.5.2012)

Každý dům má své temné tajemství. Teď je jen na něm, kdy je hodlá vydat. Co takhle s ním vyrukovat v noci a nečekaně. Mladí manželé si pořídí hnízdečko lásky. Počáteční nadšení z výhodné koupě domu opadne, když na pozemek vtrhne ozbrojená dvojice překupníků drog, kteří se nevybíravě dožadují toho, co si v domě zapomněli. V útrobách domu se skrývá cosi cenného a drogy to nejsou, i když jich je v domě ukryto takové množství, že by to stačilo na několik konsekutivních doživotních trestů. Po zuby ozbrojení chlápci po heroinu nepasou, jak se zprvu manželé domnívali. K jejich překvapení úhledně zabalené balíčky s bílým práškem končí v popelnici, když je odevzdávají maníkům. Gauneři neopustí pozemek a nadále budou obléhat dům, manželé se zase nehodlají vzdát domu, který byl původním majitelem, drogovým bossem, předělán na nedobytnou pevnost, ale hlavně jim jde o to dožít se rána. Začíná noční boj o přežití. Vtip je v tom, že divák nějakou dobu tak docela neví, na čem je a co si pro něj vyhlášení "béčkoví" producenti Moshe Diamant & Courtney Solomon, rozkoukávající se scenárista Gary Spinelli a bezejmenný režisér Eduardo Rodriguez přichystali. A ono to má příjemnou noční atmosféru, film se z 80% odehrává v noci a šeru, neotřelou storku, vynalézavou kameru, která v první polovině kombinuje dobře vypadající snímání se záběry z bezpečnostních kamer před domem, najde se i pár mini zvratů, plus to, že se divák v polovině filmu dozvídá, co bylo předmětem hry na přetahovanou. Víc navrch má dvojka ničemů, sympatičtí manželé nejsou přímo poserové, chovali se i celkem reálně, i když nějaká méně smysluplná jednání a rozhodnutí samozřejmě nechyběla. Začínající scenárista Spinelli má potenciál, kdyby ho neměl, nenajal by si ho Tom Cruise, aby pro něj napsal ambiciozní story pro jeho budoucí filmový projekt. Tahle story je především dynamicky sepsaná a zajímavě vedená, občas i atmosférická, standardně napínavá. Je fakt, že toho napětí se mohlo vymáčknout i víc. Šance na to byly nemalé. Některé scény byly v rámci béčkových kvalit filmu neotřele podány. Herecké obsazení sympatické. Vnadná Briana Evigan & "cruisovsky" disponovaný Sean Faris hrály, jako když jim fakt šlo o život, z villain dvojky Doplh Lundgren & Jon Huertas šel respekt. Rodriguez natočil solidní thriller. Závěr byl zbytečně standardně béčkoidní, chyběla i hutnost čišící z vyhrocené až krajní situace, od diváka film vyžaduje i určitou míru tolerance ohledně plnohodnotného logického chování všech zúčastněných aktérů. Rozhodně však tahle hra kočky s myší splnila svůj účel nad očekávání dobře. 70%(8.9.2015)

Tento triller odehrávající se po většinu času v jednom baráku není vůbec špatnej, ba právě naopak. Mladý manželský pár výhodně koupí nádherný barák, který banka zabavila. Hned první noc v něm najdou pěknou hromadu drog a rozhodnou se z domu odejít a nahlásit to na policii. V tom jim zabrání dva zabijáci, kteří mají v domě něco na práci. Dům je taková malá pevnost s bezpečnostním systémem, neprůstřelnými okny, pancéřovými kryty a spoustou tajných místností, ve které jsou sice manželé v bezpečí před zločinci, ale zároveň jsou v něm uvězněni, protože si nechali mobily v autě. Filmek má parádní atmosféru a já jsem čekal, co vše v domě najdou, jak se vypořádají se zločinci a jak to celé dopadne. Dolphi zde tentokráte hraje vedlejší zápornou roli dosluhujícího mafiánského poskoka a sedla mu pěkně. Za mě 75% :)(27.5.2012)

No na to, jaký byl malý rozpočet (4mil.USD), tak se film režisérovi povedl. El Gringo od tohoto režiséra nebylo nic extra, ale tohle mi sedlo. Sice téměř celá hodina velké napětí jen, ale všichni herci hráli v rámci možnosti dobře. Ke konci samozřejmě zazářil můj favorit Lundgren, takže velká spokojenost u mě. Takže poctivých 78% = ****(28.5.2012)

• kaylin

Dolph Lundgren má jednoduše obličej pro záporné hrdiny. Hlavně z tohoto důvodu si ve čtvrtém Rockym zahrál ruského boxera Ivana Draga. O to víc mě potěšilo, když si v "Expendables" nakonec přece jen střihnul kladnou roli, protože i ta mu sedí dobře. "Dokonalá skrýš" je ale návrat ke starým pořádkům. On nikdy není úplně správňáckým hrdinům, což dokázala "Hra pro jednoho", ale "Dokonalá skrýš" nám ho představuje jako čistého záporáka. Dvojice mladých manželů si koupila nový dům, respektive si ho může koupit. Manžílek chtěl svoji milou překvapit a na narozeniny jí umožní nastěhování do nového domu, pokud ona bude souhlasit. Proč by nesouhlasila. To místo vypadá prostě dokonale. Samozřejmě, že ani omylem dokonalé není. Je to tak trochu pevnost a tak trochu vězení, protože právě tím se pro titulní pár stává. Jdou po nich dva zabijáci, kteří něco z domu chtějí. Velmi předvídatelný film, který v rámci akčního žánru ničím nezaujme, je možná až příliš dlouhý na to, že se tam vlastně nic zásadního neděje. Dvě postavy, které chtějí přežít, další dvě, které chtějí za každou cenu získat něco strašlivě důležitého. Ve výsledku obyčejný akční film, co používá scény z jiných filmů, nevymýšlí si žádné nové a nedá ani pořádně vyniknout svojí hlavní hvězdě. Tedy předpokládám, že to byl právě Dolph, který měl tenhle film prodat. Prostor v závěru je dobrý, ale jeho postava směšná. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/sahara-stormbreaker-syriana-andelsky.html(2.3.2013)

• - Společně se snímky Transit (2012), Dračí oči (2012), Philly Kid (2012) a El Gringo (2012) patří snímek do tzv. série After Dark, kterou produkuje Joel Silver. (Terva)

• - Film nesoutěžil na žádném festivalu a byl 11. 5. 2012 uveden do kin jen na požádání jejich majitelů a sponzorů. (Terva)