Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Devět osob je uvězněno ve výtahu. Navíc se ukáže, že neznámý šílenec do něj dal bombu, která má každou chvíli vybouchnout. Podaří se skupince dostat ven bez úhony? (LIVINGDEAD)

Recenze (18)

zolo23 

všechny recenze uživatele

Nie až taký prúser ako som očakával, Stig Svendsen bol pre mňa veľká neznáma, ale myslím si, že zrežírované to bolo celkom slušne. Chyba bola celkom určite v scenári. Nebolo tu nič čo by Vás aspoň trošku prekvapilo či dokonca šokovalo. Dialógy priemerné, to isté sa dá povedať i o hercoch. Koniec "prekvapujúco" rýchlo uzavretý. Niečo mi tu proste chýbalo, ale mňa filmy v uzavretom priestore s minimom postáv jednoducho bavia tak preto také hodnotenie. A počas celého filmu som mal pocit, že sa tam každú chvíľku objaví nejaký ten Devil. Sranda... ()

grizly007 

všechny recenze uživatele

Poměrně zábavné. Buzz ze Sám doma se nám mírně zakulatil ale odehrál to velmi dobře. Žiďák vtipnej a pohodovej. První věc která mi hnula žlučí a donutila mě sáhnout po ovladači byla scéna kdy pochcávačka začala prohledávat bábu. Tato scéna totiž trvá cca 10minut což je opravdu pro veeeeeelmi trpělivé lidi. Jinak je to poměrně zábavné nic náročnýho nic co by vyloženě nudilo. Ovšem pro mě ZÁSADNÍ CHYBOU zůstává chování lidí v době kdy jde do tuhýho. Pořád mají "dost" času neni kam spěchat....já vědět že mi za prdelí bouchne bomba do 5minut tak tu ženskou rozšlapu a bombu z ní prostě servu. Tam se však dohadují zda je to správný a zda to není trestné. Což je dosti neadekvátní situaci když vám zbejvá 180vteřin atd atd. Divné. Ovšem dávám tři hvězdy. Ke cti mi však jde to že jsem před tím sledoval 27minut film HRANAŘI takže mé vnímání je poněkud rozhozené a i tento béčkový film je pro mě cosi jako Oscarový skvost :) ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Skupina ľudí zatvorená vo výťahu, je tam bomba a nemôžu sa dostať von. Slušne nakrútené, s celkom presvedčivými hercami, ale je to nuda. Hneď ma napadli Devil či Blackout, ktoré sú podľa mňa vydarenejšie, pretože tuto nám väčšinu stopáže predvádzajú dialógy a rozhovory hlavných postáv v tiesňovej situácii. Pozrieť sa to dá, ale chýba tomu napätie, je to nevýrazné a celkovo nie príliš zaujímavé. Po celú dobu ma akurát zaujímalo, kedy to (konečne) buchne a či to vôbec buchne. 4/10. ()

HorrFi 

všechny recenze uživatele

Když jsem si pročítal komentáře zdejších ,,expertů" tak jsem si zase s radostí zakroutil hlavou.. možná, že postavy se chovaly nelogicky a nebylo to nic extra, ale já teda viděl thriller, kterej mě vtáhnul do děje a zahrál si v něm Kevinovo brácha ze Sám doma, kterýho bych skoro nepoznal a ta malá holka by zasloužila pořádně nasekat zadek.. slabší čtyři.. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

V hlavní roli klaustrofobie. Režisér Stig Svendsen nechal zavřít na 80. minut do výtahu v luxusní budově devět lidí různých charakterů a postavení ve společnosti, včetně bohatého investora a majitela stavby v jedné osobě i s jeho malou vnučkou, klaustrofobika, těhotnou ženu a další, a navrch přihodí pomatenou ženu s časovanou bombou připevněnou na jejím těle, kterou v průběhu děje skolí infarkt. Nevím, co přesně bylo jeho záměrem. Jestli chtěl vyzkoušet, jak se lidé budou chovat v uzavřeném prostoru, tak to nepřišel s ničím objevným, protože filmy s uvíznutými lidmi ve výtazích už byly natočeny před tímto počinem. I neoriginální námět se dá akceptovat originálním přístupem režiséra, což se v tomto případě podařilo. Skupinka lidí je vybrána dobře a hlavně herci hráli, v čele s dnes již téměř zapomenutým Johnem Getzem, a i všichni ostatní zaslouží pochvalu jmenovitě Anita Briem jako atraktivní žena, co musí každou chvíli v těhotenství čůrat a zde to předvede i v praxi, anebo Joey Slotnick, který nejdříve trpí nesnesitelnou klaustrofobií a všem okolo nadává, ale pak se z něj vyklube odvážný muž. Pochopitelně je také nutno počítat s variantou tzv. filmových náhod, kdy servisní výtahová služba neplní své úkoly tak, jak má, vysílačka jako na potvoru nefunguje a volání z mobilů na bezpečnostní linky se setká s nepochopením z druhé strany a tak dále. V uzavřeném prostoru to všechno funguje tak, jak má, vypjetí není nijak přehnané a poměrně uvěřitelné je i chování uvíznutých postav v takovéto nepříjemné situaci. Mě nejvíc asi zklamal nepříliš zajímavý závěr filmu, který bych označil za zbrklý a nedotažený. Jinak tohle výtahové inferno své kvality mělo, ačkoliv se z něj dalo vyrazit víc stísněných diváckých pocitů, jak se na napínavý thriller sluší a patří. Mé hodnocení: 60% ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama